زمان برگزاری جلسات آموزشی کنگره 60؛ نمایندگی سلمان فارسی اصفهان
شنبه 26 مرداد 1398 ساعت 00:00 | نوشته ‌شده به دست سلمان فارسی کنگره 60 | ( نظرات )

وادی سیزدهم


جلـسات آقایان مسافر: یکشـنبه ها و سه شـنبه ها سـاعـت 17 الی 20 

جلسـات عمـومـی (خانوادگی) و جـشن تـولـد: پنج شنبه ها ساعـت  17 الی 20

جلـسات گروه خانواده (خانم های همسفر) : دوشنبه ها ساعت 16

جلسات لژیون ویلیام وایت (درمان سیگار): سه شـنبه ها سـاعـت 15:30 الی 16:30

نشانی: اصفهان، بزرگراه شهید آقابابایی، پل تمدن، خیابان شهید خزایی، خیابان صاحبیهجمعیت احیای انسانی (كنگره 60)

 

 جمعیت احیای انسانی (كنگره 60)، از سازمان‌های مردم‌نهاد و فعال در حوزه اعتیاد و مواد مخدر است كه در سال 1378 بر اساس اصل پذیرفته‌شده كمك یك فرد رهاشده از دام اعتیاد، به فرد در حال مصرف مواد مخدر یا معتاد و با رویکرد «بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم»، توسط مهندس حسین دژاکام، پایه‌گذاری و تأسیس‌شده است. این سازمان مردمی از بالاترین مرجع سازمان‌های مردم‌نهاد، یعنی وزارت کشور، درزمینهٔ كاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد در سطح ملی، دارای پروانه تأسیس و فعالیت است.

چنانچه برای شروع درمان اعتیاد خود و یا افراد خانواده نیاز به مشاوره دارید، به نزدیک‌ترین نمایندگی مراجعه و یا از طریق اطلاعات تماس بالای صفحه تماس حاصل نمایید.

 محورهای فعالیت كنگره 60 عبارت‌اند از: آموزش، پیشگیری، مهار و راهنمایی درمان اعتیاد. هدف اصلی كنگره 60 تحقیقات علمی و كاربردی به‌منظور شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه طریق به مصرف‌کنندگان مواد مخدر و خانواده‌هایشان برای رهایی از اعتیاد است. كنگره 60 یكی از سازمان‌های مردمی فعال در حوزه اعتیاد است که به‌صورت رایگان فعالیت می‌کند. این تشكل در حال حاضر در بیش از 50 نمایندگی، در تهران و شهرستان‌ها خدمات خود را ارائه می‌دهد.

 ماحصل فعالیت كنگره 60 تاكنون رهایی شمار زیادی از مصرف‌کنندگان مواد مخدر و درمان اعتیاد با كمترین درصد عود و همچنین آموزش بیش از 800 نفر کمک راهنمای آموزش‌دیده، جهت راهنمایی رایگان درمان اعتیاد است. كنگره 60 درزمینهٔ راهنمایی درمان اعتیاد، برای اولین بار پروتکل درمان این بیماری را به‌صورت كاملاً شفاف و بدون ابهام و تعریف جامع از بیماری اعتیاد تحت عنوان متد DST با استفاده از داروی اپیوم یا اپیوم تینکچر (OT) ارائه كرده است كه نتایج آن در عمل بسیار موفقیت‌آمیز بوده و مورد تأیید متخصصین و مراكز علمی فعال در حوزه درمان اعتیاد قرارگرفته است. كنگره 60 معتقد است بیماری اعتیاد کاملاً قابل‌درمان است به‌گونه‌ای كه پس از درمان و رهایی، کوچک‌ترین علامتی از اعتیاد در فرد درمان شده مشاهده نشود. بدون عود و وسوسه مصرف مواد مخدر.

 كتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، نوشته مهندس حسین دژاکام، كه تحقیقی مستند از صورت‌مسئله اعتیاد و خودآموز و راهنمای درمان اعتیاد به زبان ساده است تاکنون 15 بار تجدید چاپ‌شده و یكی از كتاب‌های قوی حوزه اعتیاد و درمان آن است. این کتاب به زبان انگلیسی نیز ترجمه‌شده است. مقالات علمی و سی‌دی‌های آموزشی كنگره 60 نیز كه حاوی جدیدترین اطلاعات و نتایج علمی و تحقیقاتی در حوزه كاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد و راهنمایی درمان اعتیاد است، در دسترس علاقه‌مندان به درمان اعتیاد قرار دارد.

 اعضای كنگره 60 تاكنون در بسیاری از دانشگاه‌ها، مجامع علمی و تحقیقاتی، رسانه‌های گروهی، صداوسیما، ازجمله برنامه‌های تلویزیونی شروع خوب و انعکاس، دستاوردهای خود را ارائه نموده‌اند.

 تربیت‌بدنی كنگره 60 همه‌ساله المپیاد ورزشی با حضور صدها ورزشكار كه قبلاً دچار بیماری اعتیاد بوده و در کنگره 60 به درمان و رهایی رسیده‌اند را به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، در قالب 15 رشته ورزشی برگزار می‌نماید؛ ورزش باستانی، تیرکمان، راگبی، فوتبال، والیبال، شنا، تنیس روی میز، کشتی، شطرنج، دارت، بدمینتون، طناب‌کشی، هوازی، فریزبی و آمادگی جسمانی ازجمله رشته‌های تربیت‌بدنی کنگره 60 می‌باشند که مسابقات آن‌ها بیش از 10 ماه به طول می‌انجامد. در رشته‌های تیراندازی باکمان و راگبی، ورزشکاران کنگره 60 نا سطح حضور در لیگ‌های قهرمانی کشور صعود کرده‌اند. كنگره 60 یك مركز تحقیقاتی علمی است و آماده هرگونه همكاری علمی و تحقیقاتی در حوزه اعتیاد و مواد مخدر با سایر متخصصین و دانشگاهیان، نهادهای دولتی و غیردولتی است و همواره از این امر استقبال می‌نماید.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

صورت‌مسئله اعتیاد

كنگره 60 اعتقاد دارد در كنار بازسازی جسم باید روان و جهان‌بینی فرد مصرف‌کننده مواد مخدر تغییر نماید . توضیح كامل و شرح صورت‌مسئله اعتیاد مقاله‌ای است كه توسط مهندس دژاكام در اولین كنگره سرا سری پزشكی راهكارهای اعتیاد در سال 1378 نوشته و پذیرفته‌شده است . در ادامه خلاصه ای از این مقاله برای آشنایی تقدیم می گردد.

شایان ذکر است در 15 سال گذشته با روش درمان اعتیاد کنگره 60 ، بیش از 20000 نفر به درمان قطعی و تعادل رسیده اند و هر ساله چندین هزار نفر به این جمع اضافه میگردند

 

روش‌تحقیق :

با توجه به اینكه از اولین‌باری كه در سال 63 اقدام به ترك اعتیاد نموده بودم ، دوازده سال می‌گذشت ، پس از شكست‌های پی‌درپی و مطالعات بسیار در ترك اعتیاد با فرض اینكه سیستم‌های تخریب‌شده ضد درد و سیستم‌های تولیدكننده مواد شبه‌افیونی جسم من مجدداً باید راه‌اندازی گردد ، اقدام به كاهش مواد مصرفی خود طبق برنامه نمودم و به مدت 11 ماه مواد مخدر مصرفی خود را به‌صورت كاهش پله‌ای و تدریجی تیپر نموده و به صفر رساندم تا به‌آرامی جسم من فرصت بازسازی خود را داشته باشد كه این كار در تاریخ 15/9/76 با موفقیت به پایان رسید ، كه این روز درواقع احیای دوباره من است. سپس این تحقیق روی افراد دیگری نیز انجام پذیرفت كه نتیجه تقریباً مشابه بود. به دلیل تحقیقات فراوان روی تعداد زیادی از مصرف‌كنندگان مواد مخدر توانستم كنگره 60 را به وجود آورم و همچنان به مطالعه و تحقیقات خود ادامه می‌دهم .

 

یافته‌های پژوهشی :

در این مقاله صورت‌مسئله اعتیاد فقط در مقوله جسم و فیزیولوژی انسان در دو بخش تحت عنوان عكس‌العمل‌ها یا اختلالات آشكار و عكس‌العمل‌ها یا اختلالات پنهان جسم انسان به‌طور خلاصه بررسی‌شده است. در مرحله عكس‌العمل‌های آشكار مسئله روشن است. اما در مرحله عكس‌العمل‌های پنهان(اختلال در تولید 12 ماده شبه‌افیونی بدن انسان) قضیه فرق می‌كند و همیشه مسئله نادیده گرفته می‌شود. طول این مرحله حدوداً 11 ماه است كه روی بالغ‌بر 50 نفر معتاد ترك كرده صادق بود. پس‌ازاین مدت ، مشكلاتی مثل خواب ، پرش عضلات ، بالا رفتن میل‌جنسی در عوض ناتوانی جنسی ، گریه كردن ، عدم میل به زندگی و . . . روبه تعادل می‌رود. شرح كامل در كتاب عبور از منطقه 60درجه زیر صفر به قلم نویسنده مقاله تقدیم می‌گردد .

 

عكس‌العمل‌های جسم در اثر قطع مصرف مواد مخدر

هرگاه شخص مصرف‌کننده مواد مخدر(تریاك و خانواده آن) به هر دلیل مصرف ماده خود را قطع نماید و یا به او نرسد ، عكس‌العمل‌های نسبتاً شدیدی در جسم او ظاهر می‌گردد. این عكس‌العمل‌ها شامل دو بخش عمده است كه نكته كور درمان یا ترك اعتیادهای ناموفق و متداول امروزی در آن نهفته است .

الف : عكس‌العمل‌های آشكار

ب : عكس‌العمل‌های پنهان

عكس‌العمل‌های آشكار یا به‌اصطلاح سم‌زدایی :

در صورت نرسیدن مواد مخدر به شخص مصرف‌كننده و یا قطع ناگهانی مواد ، عكس‌العمل‌هایی در جسم او ظاهر می‌شود كه بسته به نوع مواد مصرفی ، مقدار و تعداد دفعات مصرف در 24 ساعت ، معمولاً چند ساعت پس از دیر شدن نوبت مصرف آغاز می‌شود و اختلالاتی كه به‌آرامی شروع‌شده بود پس از 24 ساعت به اوج خود می‌رسد. این عكس‌العمل‌ها و اختلالات شامل موارد زیر است :

عرق كردن           پرش پا

آبریزش بینی       گرفتگی عضلات در پاها و گردن

عطسه‌های پی‌درپی        بی‌خوابی

استخوان‌درد یا سم كشی در مچ پا و بازوها  اسهال

باوجوداین عوارض اگر از دارو هم استفاده نشود ، سازوکار بدن حداكثر پس از یك هفته رو به تعادل می‌رود و پس از طی دو هفته به حداقل خود می‌رسد ولی باز ادامه‌دارند .

درمان در مرحله عكس‌العمل‌های آشكار یا به‌اصطلاح سم‌زدایی :

برای كاهش عكس‌العمل‌های این مرحله می‌توان از روش‌های ذیل استفاده نمود :

1 ـ از طریق پزشك با استفاده از داروی مناسب ، مثل متادون (آمپول ، شربت و قرص)، ظرف یک هفته یا دو هفته دُز دارو را كاهش داد .

2 ـ كاهش مواد مخدر مصرفی با استفاده از روش سنتی مثل استفاده از تنتور تریاك و یا آب شیره تریاك كه باید ظرف مدت دو هفته مواد مصرفی را كاهش داد .

3 ـ از طریق سایر روش‌های حاشیه‌ای مثل طب سوزنی همراه با دارو و غیره .

4 ـ از طریق شلاق درمانی ، شلنگ آب ، زندانی كردن در منزل و غیره و هزار ترفند دیگر كه البته این روش بسیار مردود و غلط است و كسانی كه بازور این كار را انجام داده‌اند ، تصور می‌كنند روش آن‌ها درست است و جواب می‌دهد ، درحالی‌که در این مرحله زمان مسئله را حل می‌كند و سازوکار بدن خودبه‌خود به حال تعادل می‌رسد كه البته زمان را فرد معتاد سپری می‌كند و از این مرحله موفق بیرون می‌آید .

5 ـ با استفاده از روش ترك یابویی یا سقوط‌آزاد : این روش مثل سقوط‌آزاد ، فرد معتاد بدون استفاده از هیچ دارویی مواد خود را قطع می‌كند و به این دلیل آن را معتادان ترك‌یابویی گفته‌اند ، چون انسان باید مثل یك یابو ازنظر جسمی قوی باشد .

نتیجه‌گیری :

این مشكلات هیچ‌کدام در وحلة اول منشأ یا علت روانی ندارند. به دلیل اینكه ریشه وجود این اختلالات ضعیف شدن سیستم ضد درد بدن انسان و عدم تولید یا بازدهی نامناسب سیستم‌های تولید مواد شبه‌افیونی و شبه مرفینی جسم انسان است. بایستی برای معالجه به‌گونه‌ای رفتار نمود تا این سیستم‌ها به‌آرامی كار خود را شروع نمایند. به عبارتی چشمه بایستی از خود جوشش داشته باشد. با آب ریختن درون چشمه‌ای كه متروكه شده نمی‌توان آن را به جوشش آورد. به دیگر سخن استفاده از داروهای عادت‌آور و مخرب باعث نابودی چشمه‌های درون بدن می‌شود .

برای ترمیم این سیستم تجربه نشان داده است در صورت برنامه‌ریزی صحیح می‌توان با طی مسافت زمانی حدود 11 ماه به 90% تعادل ازنظر جسمی رسید. با تعادل جسم ، روان هم به تعادل می‌رسد. 10% بقیه در طول زمان حل می‌شود كه البته مشكل جهان‌بینی یا نگرش فرد نسبت به خودش و جهان پیرامونش هنوز به قدرت خود باقی است و اگر این مشكل هم حل نشود با برطرف شدن كلیه مشكلات جسم و روان دوباره شخص به اعتیاد روی می‌آورد .

درمان این مرحله :

1 ـ می‌توان بدون دارو و مواد مصرفی این مرحله را طی نمود كه ازنظر بازگشت به اعتیاد بسیار خطرناك است و اگر شخص به اعتیاد خود برگردد ، كاری طبیعی انجام داده است و اگر به اعتیاد برنگردد عملی غیرعادی و فوق‌العاده انجام داده است. البته شخص تا یک سال راندمان كاری مناسبی ندارد. ازنظر جنسی ناتوانی پیدا می‌كند و مشكلات زیادی دارد. در این مرحله در اثر قطع مواد شوك مخرب بر جسم و روان شخص وارد می‌شود كه بعضی از تخریب‌ها تا پایان عمر شخص هم به تعادل نمی‌رسد .

2 ـ می‌توان از روز اول قطع مواد با جایگزین كردن داروی مناسب ، كه داروها بایستی داروی اصلی و مخصوص ترك اعتیاد باشد ، این مرحله را در فاصله زمانی 6 تا 11 ماه طی نمود و به‌آرامی دُز دارو را كاهش داد و به صفر رساند .

3 ـ برای معتادان تریاك می‌توان مواد مخدر مصرفی فرد را در طی زمان كاهش داد و به صفر رساند و این مرحله شایسته است در 11 ماه طی شود .


درمان به‌صورت كامل :

ترك اعتیاد بسیار آسان است. آن‌قدر آسان كه هر معتاد چندین بار این كار را انجام داده است و تجربه كافی دارد ! اما در این طرح هدف ما درمان و بهبودی كامل فرد معتاد است كه از زاویه دیگری كه به حقیقت نزدیك‌تر باشد ، به موضوع نگاه خواهیم نمود و روشی كاربردی را مطرح می‌نماییم .

برای درمان و معالجه فرد معتاد ما باید سه پارامتر در انسان را موردتوجه قرار دهیم كه بایستی این سه پارامتر هم‌زمان و به‌موازات هم جلو بروند و چنانكه یكی از این مؤلفه‌ها ناقص باشد مشكل فرد معتاد حل نخواهد شد و درمان حاصل نمی‌گردد .

این مؤلفه‌ها به شرح زیر می‌باشند :

الف : جهان‌بینی انسان

ب : جسم انسان

ج : روان انسان

برای مثال اگر فردی در جهان‌بینی خود به پوچی برسد ، چنانكه مشكل جسم و روان او حل بشود ، بازهم به‌طرف اعتیاد كشیده خواهد شد .

جدول زمانی برای رسیدن به حدود ۹۰٪ سلامتی

حل مشكل جسمی 11 ماه

حل مشكل روانی 11 ماه

حل مشكل جهان‌بینی متفاوت

در این طرح بیشتر روی پارامتر مشكل جسمی بررسی‌های لازم انجام‌گرفته كه بایستی هم‌زمان با آن برای اصلاح مسئله جهان‌بینی و مسئله روانی كلاس‌های ویژه آموزش ، سخنرانی و مشاوره‌های لازم انجام پذیرد. در ضمن با حل مشكل جسمی به میزان قابل‌توجهی مسئله روانی هم خودبه‌خود حل می‌گردد. چون با طول درمان حساب‌شده ، سیستم‌های ازکارافتاده جسم شخص معتاد بهبودی یافته و شخص به حال تعادل نزدیك می‌گردد .

انواع مصرف کنندگان مواد مخدر

الف ـ نامزدهای اعتیاد :

كسانی هستند كه از مواد مخدر به‌صورت تفریحی استفاده می‌كنند. این گروه مطمئن هستند و تصور می‌نمایند واقعاً هرگز معتاد نخواهند شد ! این افراد معتادان آینده خواهند بود !

 راه‌حل : پیشگیری

شایسته است ازنظر اطلاع و شناخت و آگاهی به‌صورت واقعی محاسن و معایب اعتیاد را برای آن‌ها بشكافیم تا بدانند آنچه نمی‌دانند. این گروه در اولویت قرار دارند و از اهمیت خاصی برخوردارند .

ب ـ گروه معتادانی كه از اعتیاد خود خرسند هستند :

این گروه تصور می‌كنند به یك ماده جادویی دست‌یافته‌اند و لذت می‌برند و حتی تصور می‌كنند انسان‌هایی كه از این ماده جادویی استفاده نمی‌كنند باید چیزی كم داشته و یا انسان‌های كم‌خردی هستند. این گروه یا در اوایل كار هستند و اعتیاد برای آن‌ها كار انجام می‌دهد و یا در اعتیاد غرق‌شده‌اند و بسان زن‌بارگانی هستند كه عجوزه را جوان می‌بینند .

راه‌حل اول :

ما فعلاً ازنظر درمانی هیچ كاری برای این گروه نمی‌توانیم انجام دهیم مگر اینكه ازنظر اندیشه ، نقطه تفكری در آن‌ها به وجود آوریم تا شاید روزی این نقطه تفكر بزرگ‌تر گردد .

راه‌حل دوم :(مهار و كاهش آسیب)

مهار اعتیاد مبحث جدیدی است كه به‌جز درمان و پیشگیری در حال واردکردن آن در فرهنگ اعتیاد هستیم. چون عملاً پله مناسبی خواهد بود برای ترك اعتیاد این گروه.

در مهار اعتیاد به فرض اگر بتوانیم حركتی انجام دهیم تا فردی كه مثلاً روزانه 17 بار به خودش تزریق می‌كند و یا 200 عدد قرص می‌خورد و یا دو مثقال (5/9 گرم) تریاك یا شیره می‌خورد ، 17تزریق خود را مثلاً به 3 تزریق برساند و در همان وضع بماند ، به‌هرحال كار مناسبی انجام داده‌ایم و بین بد و بدترین ، بد را انتخاب می‌كنیم و این خود باعث كاهش میزان تقاضای مواد مخدر می‌گردد و شخص هم در حالت تعادل بهتری قرار می‌گیرد و ممكن است برای مرحله بعدی ترك یا درمان آماده گردد و یا به او برای تزریق سرنگ بدهیم تا ناقل بیماری ایدز و هپاتیت در جامعه نباشد و هزینه‌های سنگین را برای درمان جامعه به وجود نیاورد . 

ج ـ گروه معتادان خواستار ترك اعتیاد :

این گروه معتادانی هستند كه از اعتیاد خود در رنج دائم به سر می‌برند و هرچه تاكنون تلاش كرده‌اند راهی برای رهایی از اعتیاد پیدا نكرده‌اند این افراد همان گروهی هستند كه جویای كمك ما می‌باشند و ما می‌توانیم برنامه مشخص و صحیحی را برای درمان آن‌ها اجرا نماییم .

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار 60 درجه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
تالار نت دوشنبه 31 تیر 1398 07:13
ممنون از اطلاعات خوب و مفید شما.
مسافر جواد جمعه 14 تیر 1398 22:15
سلام و خدا قوت بسیار استفاده کردم خیلی خیلی ممنونم
علی جمعه 7 تیر 1398 20:23
سلام وخدا قوت به بچه های سایت .
اگر ممکنه عکسای جشن دیده بان رو بزارین تو سایت
سرعت سایت سلمان خیلی پایین مچکرم
همسفر نفیسه لژیون یكم پنجشنبه 16 خرداد 1398 13:08
متن بسیار خوبی بود خسته نباشید و خدا قوت
امیدوارم هركسی تو هرراه ضد ارزشی هست خسته بشه و بازگشت كنه
همسفر نفیسه لژیون یكم پنجشنبه 16 خرداد 1398 12:51
متن بسیار خوبی بود خسته نباشید و خدا قوت
امیدوارم هركسی تو هرراه ضد ارزشی هست خسته بشه و بازگشت كنه
همسفر نفیسه لژیون یكم پنجشنبه 16 خرداد 1398 12:04
باسلام و خسته نباشید
متن بسیار عالی بود
محمدی پنجشنبه 9 خرداد 1398 10:56
جالبه، موفق باشید
پورتفولیو معماری جمعه 3 خرداد 1398 21:46
خوب بود
مسافر پدرام-عمان سامانی شهرکرد سه شنبه 14 اسفند 1397 11:27
سلام و خداقوت خدمت همه زحمت کشان سایت شعبه سلمان فارسی.
به وبلاگ ما هم سر بزنید خوشحال میشیم

http://saraghazedigar.blogfa.com/
همسفر فرشته یکشنبه 12 اسفند 1397 11:47
سلام و احترام
بنده به نوبه خودم هفته راهنما را به راهنمایان گروه همسفران و مسافران نمایندگی سلمان فارسی مخصوصا سرکار خانم افسانه لژیون 17وسرکار خانم الهه لژیون 3 و راهنمای بسیار خوب و دلسوز مسافرم جناب آقای اصلحی لژیون 14 و آقای محسن نجفی لژیون 16 تبریک عرض می کنم و سعادتمندی و سرافرازی برایشان آرزوی می کنم
همسفر محمد - مسافر هادی یکشنبه 12 اسفند 1397 11:37
با سلام و احترام
استادان و راهنمایان عزیز جناب آقای پژمان اصلحی و محسن نجفی
هفته راهنما را حضور شما و تمامی راهنمایان گروه مسافران و همسفران کنگره 60 در نمایندگی سلمان فارسی و سراسر ایران عزیز تبریک عرض می کنم
درود بر عزت و شرفتان

همسفر محمد یکشنبه 12 اسفند 1397 11:32
با عرض سلام و خدا قوت
اهدای نشان لیاقت کار آفرینی در حوزه کاهش آسیب اجتماعی را حضور سرور گرامی جناب آقای مهندس دژاکام و تمامی خانواده کنگره 60 و تمام ایرانیان مخصوصا نمایندگی سلمان فارسی تبریک عرض می کنم و آرزو می کنم خداوند متعال بالاترین عزت و سر افرازی را به بنیان کنگره 60 و خانواده بزرگ کنگره عنایت بفرید .
و هفته بزرگداشت راهنما را به سرافرازان کنگره 60 که افتخار آفرینان این کنگره هستن را به تمامی راهنمایان کنگره 60مخصوصا راهنماهای عزیز نمایندگی سلمان فارسی تبریک عرض می کنم و از خداوند متعال سلامتی و تندرستی برای همه آرزو می کنم
فروغی سه شنبه 30 بهمن 1397 14:31
سلام خسته نباشید .برای ترک میخواستم مراجعه کنم کارگاه خصوصی نداری که فقط من باشم و اون فردی که مشاور هستن ؟ چه ساعتهایی و چه روزهایی کنگره شروع به کار میکنه ؟
saeed C60 پاسخ داد:
دوست عزیز شما می توانید به یکی از شعب کنگره 60 مراجعه و از راهنمایان عزیز مشاوره دریافت کنید
احمدرضا نصر لژیون ۱۶ چهارشنبه 10 بهمن 1397 21:26
عرض سلام وخدا قوت خدمت کلیه عزیزان و قلم زنان سایت سلمان فارسی.
امروزه فضای مجازی خود بستری برای ارتقای علم ودانش و رشد تفکر و جهان بینی انسانهای تشنه و جویای خرد میباشد .
نباید این زحمات بی سپاس بماند و استفاده از سایت و مطالب آن اولین قدم در شکرگزاری و ادای دین نسبت به آن ودر مراحل بعدی همکاری و غوطه ور شدن در این ورطه میباشداز برای فرصت خدمت و آموختن.
شکر نعمت ،نعمتت افزون کند
کفرنعمت،نعمت از کفت بیرون کند
بابت این همه باران رحمت هزاران با ایزد را سپاس
سپاس ،سپاس،سپاس
مینا یکشنبه 16 دی 1397 16:53
با سلام و خدا قوت خدمت ،همه ی شما خدمت گذاران سایت موفق باشید
سعید دوشنبه 19 آذر 1397 01:51
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی زحمتکشهای کنگره ۶۰ اگه یه چندتا سوال مهم و حیاتی از جناب مهندس و یا بزرگوارانی که در این زمینه تخصص و تبحر دارند داشته باشیم چطوری باید به این عزیزان دسترسی پیدا کنم ممنون
رضا امینی پاسخ داد:
با سلام می توانید به یکی از شعب کنگره 60 مراجعه و با ایجنت و یا مرزبانان صحبت کنید
همسفر امیرمسعود سه شنبه 29 آبان 1397 17:24
درود بر اعضای کنگره 60،سپاس از اطلاعات کامل شما ، امیدواریم تا روزی رسد که تمام جهانیان با کنگره 60 و دانش درمان اعتیاد ان اشنا شوند تا از بند اعتیاد رها شوند.
همسفر مریم سه شنبه 15 آبان 1397 15:58
تصویر دستور جلسه رابطه یادگیری با معرکه گیری بسیار زیباست . آفرین به حسن انتخابتان
تشکر از همه خدمتگزاران سایت و تمامی کمک راهنمایا و مرزبانان و آقای فخاری بزرگوار که برای همه مسافران و همسفران زحمت می کشید .
خدا پشت و پناهتان
طاهره از لژیون خانم الهه دوشنبه 26 شهریور 1397 23:45
با سلام و خدا قوت خدمت ،همه ی شما خدمت گذاران سایت موفق باشید.از خانم راضیه مسئول سایت شعبه سلمان فارسی تشکر می کنم.
مسافر رجبعلی لژیون26 پنجشنبه 15 شهریور 1397 11:15
باخداقوت به خدمتگزاران سایت کنگره وتبریک به عزیزان. سایت کنگره از نظر من بزرگترین لژیونی هست درکنگره که من آموزشهای خیلی خوبی دیدم
محمد( همسفر) چهارشنبه 14 شهریور 1397 22:01
با سلام و خدا قوت به تمامی زحمت کشان خانواده بزرگ کنگره 60 مخصوصا نمایندگی سلمان فارسی
من مدت 18 ماهی هست از طریق یکی از دوستان بسیار خوب با کنگره آشنا شدم از اینکه در کنار خواهان رهائی قرارگرفته ام باعث خوشحالی بنده شده و تغییرات در زندگیم را مدیون کنگره هستم نه تنها برای رهائی مسافرم که کمک زیادی شده بلکه نحوه زندگی من و نحوه درک من نسبت به یک مسافر تغیر کرده است
جا داره که هفته سایت را به کلیه زحمت کشان سایت و بقیه افرادی که پشت صحنه کنگره مشغول بکار هستن تبریک بگم و از صمیم قلب آرزوی موفقیت بکنم
در پایان از تمام راهنمایان عزیز مخصوصا آقای پژمان اصلحی لژیون 14 که حقا حق برادری را در مورد تمامی رهجویان مخصوصا مسافر من ادا کرده تشکر می کنم
آرزوی من موفقیت کل کنگره 60 سراسر ایران هست بخصوص آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان که عمر پر برکت خود را در راه نجات هموطنان خود قرارداده
پایدار و پاینده باشید
مسافر داود از لژیون شانزدهم / ۱۶ سه شنبه 13 شهریور 1397 17:38
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی افرادی ک در سایت شعبه سلمان فارسی خدمت میکنند و زحمت میکشند،ممنون از تمام زحمتهایشان و تشکرات بسیاری دارم و این هفته ک هفته سایت هست را ب تمام بچه های سایت سلمان فارسی تبریک و خسته نباشید میگویم
مسافر مصطفی شنبه 10 شهریور 1397 07:29
هفته سایت را به نگهبان کنگره ۶۰ آقای مهندس حسین دژاکام و به کلیه مسافران و همسفران که در قسمت سایت کنگره خدمت می کنند را تبریک می گویم.[گل]
حسن طاوسی نیک آباد جمعه 9 شهریور 1397 18:32

سلام.
وبلاگ‌نویسان، نویسندگان عالی‌قدری هستند که اگر معرفت، عمل سالم و عدالت را مدنظر قرار دهند می‌توانند کفه صلح و آرامش را سنگین نمایند و بسان پرندگان نغمه رهایی را به همه انسان‌های دردمند برسانند.
مهندس دژاکام
هفته سایت بر تمام خدمتگزاران در بخش وبلاگ و سایت مبارك

از طرف مدیر وبلاگ نمایندگی نیک آباد
مسافر حسن طاوسی
حمید نیکبخت (OT نیک آباد) جمعه 9 شهریور 1397 18:28
سلام و خداقوت به عزیزانی که در قسمت سایت زحمت میکشند، هفته سایت رو به این عزیزان تبریک میگم.
رضا سه شنبه 30 مرداد 1397 18:23
بسیار بسیار زیبا وآموزنده
حامدلژیون۵ شنبه 20 مرداد 1397 16:50
سلام خداقوت به همه کمک راهنمایان کنگره در راس استاد ارجمند مهندس حسین دژاکام
سایت روز پنجشنبه 14 تیر 1397 21:59
سلام
خیلی خیلی عالی
موفق باشید دوست عزیز
مهسا پنجشنبه 7 تیر 1397 11:06
خسته نباشین دوستان و همکاران عزیزم
وب آتیه سبز :سید مصطفی چهارشنبه 6 تیر 1397 11:04
سلام
لطفا اطلاع رسانی کنید.

جلسه لژیون مالی نمایندگی های اصفهان
پنج شنبه ۷ تیرماه به استادی آقای احمد حکیمی
مکان: نمایندگی شیخ بهایی
اعضا محترم راس ساعت ۱۵ حضور به هم رسانند.
نگهبان لژیون مالی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: