پرورش استاد
سه شنبه 31 فروردین 1395 ساعت 21:36 | نوشته ‌شده به دست سالار C60 | ( نظرات )

مراسم پیمان و اهدای شال کمک راهنمایی کنگره 60؛ فروردین 1395

به همراه گزارش تصویری از اعضای نمایندگی سلمان فارسی اصفهانبه بقیه همکارانتان احترام کامل بگذارید. برای نگه‌داشتن شاگرد، به شاگرد باج ندهید. اگر یکی از لژیون شما می‌خواهد برود، بگذارید برود. اگر نگذارید برود، بزرگ‌ترین اشتباهی است که مرتکب می‌شوید. چون کسی باید در لژیون شما باشد که شما را دوست داشته باشد، در غیر اینصورت برای شما مشکل ایجاد می‌کند.
" میتوانید با کلیک بر روی تصاویر، عکس ها را با کیفیت بهتر ببینید "


سلام دوستان حسین هستم مسافر

امیدوارم حالتان خوب باشد، به شما تبریک می‌گویم که به کسوت کمک راهنمایی رسیدید. شما مراحل متعددی را گذراندید، وارد کنگره شدید، به رهایی رسیدید و در سفر دوم بودید و به درجه کمک راهنمایی رسیدید. کاری که از امروز شروع می‌کنید، مسئله کمک راهنمایی است. مسئله مهم، مسئله سیگار است و من می‌خواستم کسانی که مشروط هستند شال کمک راهنمایی به آنها داده نشود، ولی قرار بر این شد که شال‌ها داده شود، ولی تا زمانی که رهایی سیگار نگرفته‌اند اجازه تشکیل لژیون داده نشود.
کسانیکه در لژیون ویلیام هستند، باید سفرشان را به اتمام برساند، اگر در حال کشیدن سیگار باشند، لژیونشان متوقف می‌شود و اگر از یک حدی بگذرد، ممکن است قضیه کمک راهنمایی به علت سیگار منحل شود. برای ما سیگار کشیدن عین مسئله مواد مخدر است. چون در فضای کنگره سیگار کشیدن قشنگی و خوبی ندارد. کسانی بودند که در درازمدت و طولانی‌مدت سیگار می‌کشیدند و شدیداً وابسته بودند و به نتیجه رسیدند؛ یعنی تازه فهمیدند که چه خبر است. ما تا چند وقت دیگر به مرحله‌ای می‌رسیم که افرادی که سیگار می‌کشند حداکثر تا یک سال بعد از رهایی می‌توانند سیگار بکشند، در غیر اینصورت کنگره نمی‌توانند بیایند، چون این یعنی بدآموزی برای کنگره.
یعنی کسی که یک سال رهایی دارد و هنوز سیگار می‌کشد، دیگر کنگره نمی‌تواند بیاید و این می‌شود بدآموزی. چون کسی که در کنگره هست و سیگار می‌کشد و خدمت نمی‌تواند بکند، برای چه باید در کنگره بماند؟ برای چه باید یک صندلی در اختیارش باشد؟ این شخص به کنگره آمده و به رهایی رسیده، می‌تواند به دنبال زندگی‌اش برود.
حالا یکسری نکات را برای شما مطرح می‌کنم:

شما تحت هیچ شرایطی نمی‌توانید از پروتکل خارج شوید. بایستی دقیقاً طبق پروتکل عمل کنید. کسی که وارد لژیون می‌شود و قرص‌های اعصاب و قلب می‌خورد، فعلاً تا یک ماه و دو ماه دست به قرص‌هایش نزنید. تا اینکه بدنش به اوتی عادت کند و بعد مشورت کنید و قرص‌ها را کم کنید.

مسئله اوتی

قوانین را بایستی کاملاً رعایت کنید. باید پله‌ها 21 روزه باشد. در هر پله می‌توانید دو بار تکرار کنید و... و مواردی که بعدها به شما گوشزد داده خواهد شد. مسئله مهم: ما سرور و آقای بقیه انسان‌ها نیستیمشما کمک راهنما می‌شوید که آموزش ببینید. یک‌دفعه باورتان نشود که جدی جدی استاد شده‌اید. هیچ‌چیزی تغییر نکرده است. شما به مدت 4 سال در حال کارورزی هستید؛ یعنی یکسری مطالب را توسط خودتان آموزش می‌بینید. شما موقع ای می‌توانید آموزش بدهید که شاگردان شما یکسری مشکلات دارند و از شما می‌خواهند که حل کنید. وقتی شما شروع به حل کردن مشکلات آنها می‌کنید، مشکلات خودتان را فراموش می‌کنید و این کمک به شماست. یک مرحله از آموزش فقط در کمک راهنمایی صورت می‌گیرد

ما فقط در برنامه مواد صاحب‌نظریم. در مسائل خانوادگی ما صاحب‌نظر نیستیم. ما نه می‌توانیم به کسی بگوییم طلاق بده، یا طلاق بگیر. ازدواج بکن یا ازدواج نکن. با شاگردانتان وارد مسائل خانوادگی نشوید. به خانه همدیگر نروید. معامله بازرگانی برقرار نکنید. تصور نکنید که شما در تمام موارد صاحب‌نظر هستید. به بقیه همکارانتان احترام کامل بگذارید. اگر شما به آنها احترام نگذارید، آن‌ها به شما احترام نمی‌گذارند. شاگردانتان را خبرچین پرورش ندهید. برای نگه‌داشتن شاگرد، به شاگرد باج ندهید. اگر یکی از لژیون شما می‌خواهد برود، بگذارید برود. اگر نگذارید برود، بزرگ‌ترین اشتباهی است که مرتکب می‌شوید. چون کسی باید در لژیون شما باشد که شما را دوست داشته باشد، در غیر اینصورت برای شما مشکل ایجاد می‌کند.

مسئله بعدی؛ نوشتن سی‌دی‌ها

از شاگردانتان بخواهید، سی‌دی‌ها را گوش کنند و بنویسند. هیچ درسی را خارج از متون کنگره، اجازه نداریم که کارکنیم. لژیون‌ها تحت کنترل ما هستند، مسئولین و دستیاران می‌آیند و از شما دفترچه‌ها و صورت‌وضعیت می‌خواهند، باید بدهید و آنها کنترل می‌کنند.

ما سعی می‌کنیم در لژیون تازه واردین و در بعضی قسمت‌ها افراد را در اختیار شما بگذارید. ما می گوئیم که باید به راهنما باید احترام بگذارید، وقتی من می‌گویم شاگردان قبول می‌کنند و این‌ها را در سی‌دی‌ها خواهیم گفت. ما توسط سی‌دی‌ها افراد وحشی را رام می‌کنیم، یک مصرف‌کننده مواد، یک وحشی به تمام معناست و این شخص باید به کمک سی‌دی‌ها رام شود.در ادامه جناب مهندس، از آقای ترابخانی خواستند که نکاتی را مطرح کنند.

ثبت‌نام در سایت

بعد از مراسم پیمان و دریافت شال، حتماً در قسمت سایت کنگره، قسمت راهنماها، ثبت‌نام کنید. چراکه تا زمانی که در سایت ثبت‌نام صورت نگیرد، جزو آمار حساب نمی‌شوید. اگر کسی دسترسی به کامپیوتر ندارد، می‌تواند به شعبه موردنظر مراجعه نماید و از سایت شعبه استفاده کند.
ادامه سخنان مهندس

در کنگره یک‌چیز برای ما بسیار مهم است: اول ادب و دوم نظم اگر به من بگویند عدالت مهم است، یا حق و انضباط و ادب. من می‌گویم: انضباط و ادب. اگر راهنمایی با ایجنت و مرزبانان به مشکل بخورد، من حق را به مرزبانان و ایجنت می‌دهم. اگر راهنما در کنگره از مرزبانان و ایجنت حرف‌شنوی نداشته باشند، لژیونش منحل می‌شود. گروه خانواده هم همین‌طور است. در گروه خانواده اسیستانت مدیریت می‌کند. اسیستانت هم‌طراز و هم‌پایه ایجنت است. گروه خانواده هر کاری دارند باید با اسیستانت هماهنگ کنند. فرمان و دستور جمع‌آوری لژیون‌ها را اسیستانت به شما می‌دهدما در کنگره نیروی انتظامی و قوه قضائیه نداریم. در مسائل آموزشی وقتی بین دو نفر مشکل ایجاد شود، ما قضاوت نمی‌کنیم. مثلاً اگر دو راهنما با یکدیگر مشکل پیدا کنند، هر دو را معلق می‌کنم، چون من نمی‌توانم حق را پیدا کنم.

امیدوارم بتوانید شاگردان خوبی را پرورش بدهید. تماشای جوانه زدن گیاه لذت دارد. مطمئن باشید اگر در صراط مستقیم حرکت کنید، خداوند در هر قسمتی به شما کمک خواهد کرد. شما باید از گردنه‌های متعدد عبور کنید. شما اینجا به انسان‌ها کمک می‌کنید و خداوند جای دیگر دست شمارا می‌گیرد. خیلی از انسان‌ها هستند که پول زیادی دارند و می‌خواهند به انسان‌ها کمک کنند، ولی خداوند اذن خدمت و کمک را به این شخص نمی‌دهد. شما در کنگره خیلی از آدم‌ها را از آب نجات می‌دهید، آدم‌هایی که در حال غرق شدن هستید و شما به‌عنوان قایق نجات آنها را از غرق شدن نجات می‌دهید. مطمئن باشید که خداوند به شما یاری خواهد داد.

شاگردانتان را تشویق کنید که با مسائل کنگره همکاری و همراهی کنند. اگر مسائل لژیون مالی وجود دارد، شاگردانتان را تشویق کنید که به لژیون مالی کمک کنند. اگر این کار را به آنها یاد بدهید، یاد می‌گیرند که از شما قدردانی کنند، در غیر این صورت فردا از شما هم قدردانی نمی‌کنند.
در ادامه جلسه به پرسش و پاسش گذاشته شد و جناب مهندس به سؤالات کمک راهنمایان پاسخ داده شد.
نگارش: مسافر احمد شریفیان
عکس: مسافر سعید
تشکر از مسافر کامران و مسافر سیروس


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: آرشیو تصاویر، پیمان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد نادری یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 02:42
تبریک فراوان خدمت تمامی عزیزان تا باد چنین بادا...........
Zahra rouhani شنبه 4 اردیبهشت 1395 22:58
عرض تبریک فراوان به همه ی کمک راهنماهای عزیز
اینشاا... همیشه در راهتان، درست و پر قدرت و مستحکم قدم بردارید.


خدا یارتان
حمید اکبری پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 01:29
سلام وتبریک به تمام عزیزان وتشکر از سعید جان
مسافر حسن صادقی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 22:59
تبریک به همه‌ی عزیزان [[گل
حسن طاوسی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 22:19
تبریک و شاد باش به تمامی دوستان گلم .
قدم در راهی گذاشته اید که به نظر مشگل می اید ولی با تلاش و صبر به هدف خود می رسید
مرضیه (سلمان فارسی) چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 13:11
با تبریک فراوان خدمت همه عزیزان مبارک شال نارنجی وکمک راهنمایی همگی باشه انشالله که موفق باشین
میثم یارعلی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 10:36
ممنون سعیدجان مثل همیشه عالی . سپاسگزارم از شما .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو