کارگاه آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 95/03/13
پنجشنبه 13 خرداد 1395 ساعت 18:04 | نوشته ‌شده به دست حسین C60 | ( نظرات )
پنجشنبه 13 خرداد ماه 1395 جلسه سیزدهم از دور بیست و هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 منطقه اصفهان نمایندگی سلمان فارسی به استادی آقای مهدی زارع و نگهبانی آقای مهدی و دبیری آقای محسن با دستور جلسه: "الهام از رمضان" و "جشن اولین سال رهایی مسافر مرتضی" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.بالاترین و با اهمیت ترین کاری که باعث ایجاد تفکر در انسان می شود و سبب آغاز تفکر درست می شود، مرحله تزکیه است...


خلاصه سخنان استاد:

شروع حرکت کنگره 60 و روش درمان اعتیاد، در ماه رمضان بوده و در ماه رمضان نقطه تفکر در آقای مهندس بوجود آمد. یک فرد مصرف کننده مواد مخدر اگر به مصرفش نگاه کند می بیند نوع مصرف و تعداد و تکرار دفعات مصرفش بسیار نامنظم است. یکی از الهامات ماه رمضان برای آقای مهندس، منظم کردن و یا تثبیت مصرف مواد مخدر بوده است. در آن سال آقای مهندس تصمیم گرفته بودند روزه بگیرند و بعد این تفکر بوجود آمد که من چطور می توانم هم مواد مصرف کنم و هم روزه بگیرم. این باعث شد ایشان مصرفشان را به پنج وعده تقسیم کنند و بعد از یک ماه متوجه شدند چقدر تغییرات خوب و مثمر ثمری در مصرف مواد و جسم خودشان در همین یکماه بوجود آمده است. همین دو موضوع، یعنی مقدار اندازه دقیق مصرف و زمان مصرف سبب ایجاد تغییرات در فرد مسافر می شود.کنگره 60 در مورد هر چیزی با دو زاویه و دیدگاه نگاه میکند. یکی از زاویه صور آشکار و دیگری زاویه صور پنهان. رمضان هم همینطور است.


ماه رمضان از نظر صور آشکار، رمضان و یکماه روزه گرفتن باعث می شود که مواد انباشته شده در بدن شروع به سوختن می کند و از بین می رود و سلامتی بدن انسان را تضمین می کند.


ماه رمضان از نظر صور پنهان سبب تزکیه نفس انسان می شود. بالاترین و با اهمیت ترین کاری که باعث ایجاد تفکر در انسان می شود و سبب آغاز تفکر درست می شود، مرحله تزکیه است. مرحله ای که از تفکر شروع می شود و به فرمان عقل خاتمه پیدا می کند. تمامی محرومیت ها باعث ایجاد تفکر در انسان می شوند زیرا محرومیت باعث می شود ارزش موقعیت و شرایطی که در آن قرار گرفته را بداند و سپاسگذار باشد.


دستور جلسه دوم و تولد مسافر مرتضی

آقا مرتضی شخصی است که من خیلی چیزها از ایشان یاد گرفته ام. خیلی وقتها راهنما از رهجوهایش چیزی را یاد میگیرد. گاهی رهجوها باعث می شوند صبر و تحمل را یاد بگیریم. ایشان رهجویی بود که در طول سال، در هر هفته حداقل دو جلسه از نایین به اصفهان می آمد و در جلسه حضور داشت و این بخاطر ارزشی بود که به خودش میگذاشت.

وقتی که الان ایشان و رهجوهای دیگری که این سختی ها را متحمل شده اند می بینم، شاهد جایگاه ارزشمند و والایشان هستم و این افراد برای زکات آن موهبت و نعمتی که خداوند به آنها داده در حال خدمت هستند. اقا مرتضی هیچگاه غیبت نداشتند و حتی با وجود کمر درد شدید در جایگاه خدمتی خود حاضر می شدند.اعلام سفر مسافر مرتضی: آنتی ایکس: تریاک، مدت سفر اول: 11 ماه و 26 روز،رهایی: 13 ماه و 4 روز،کمک راهنما: آقای مهدی زارع، رشته ورزشی: والیبال
آرزوی مسافر مرتضی: آرزو میکنم که امسال طبق فرمایش آقای مهندس، آکادمی کنگره 60 با قدرت هرچه تمامتر پا بر جا بشود و بتواند در خدمت تمام مسافران کنگره 60 باشد.


آرزوی همسفر افسون: آرزو می‌کنم تمام سفر اولی هایی که تازه سفرشان را شروع کرده اند گل رهاییشان را در آکادمی از دستان آقای مهندس دریافت کنند.


سخنان مسافر مرتضی:

موقعی که می خواستم وارد کنگره بشوم، کوهی از منیت و غرور بودم و خودم را کلام برتر می دانستم. به واسطه یکی از دوستانم وارد کنگره شدم. مقداری که سفرم را ادامه دادم دیدم چیزهای تازه بسیاری در این مجموعه هست و ساختار و بستر بسیار مناسبی است. به خودم گفتم اگر خواسته را داشته باشی بقیه چیزها فراهم است. فقط خواستار درمان باش و درست سفر کن و فرمانبردار درستی باش و بقیه چیزها را آنکه باید هموار کند، هموار خواهد کرد.

سعی کردم تا جایی که امکانش در کنگره فراهم بود خدمت کنم و آموزش بگیرم. در این مجموعه معنای عشق و محبت را فهمیدم و به طبع عکس العمل این انرژی هم مثبت بود. در کنگره متوجه ناشایستگی های زمان مصرفم شدم و فهمیدم مسیر را اشتباه میرفته ام و راه درست را پیدا کردم. 

طبق فرمایش آقای مهندس که "من آب می آورم، تو آنقدر بنوش تا سیراب شوی اما نه در زیر آب" اگر بچه های سفر اولی بیایند و فقط این خواسته را در خودشان تقویت کنند و سفرشان را درست انجام دهند مطمئن باشید بهترین جایی که برای رهایی انتخاب می کنند همین جا است.سخنان کمک راهنما سرکار خانم الهه:

باعث خوشحالی من بود که خانم افسون من را به عنوان راهنمای خودش انتخاب کرد تا من عشق، محبت و اطاعت را بیاموزم. برای همسفر خیلی مهم است که سفر را درست انجام دهد. من اینها را واقعا از خانم افسون یاد گرفتم.

آخرین سی دی آقای مهندس را گوش میکردم که نکته ای گفتند که بند اعتیاد، اولین بندی است که در واقع ما از آن رها می شویم. دومین بند، آن مبارزه تن به تنی است که با مشکلات خودمان در سفر دوم پیدا می کنیم که قطعا همه ما با آن در حال مبارزه سختی هستیم ولی در انتهای راه باید یک دری را باز کنیم که نه تنها خودمان از آن در رها شویم، بلکه بقیه هم به همراه ما باید خارج شوند. 4 ماه از رهایی خانم افسون نگذشته بود که در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردند و هر دو مورد آن را قبول شدند و بزودی تشکیل لژیون خواهند داد.

در واقع با خدمت و کمک است که من می توانم بهشت درونی و بهشت زندگی خودم را تجربه کنم و اصلاً راهی غیر از این ندارد. بهشت درونی بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما داده است که می توانیم با حرکت درست و قدم برداشتن در صراط مستقیم به آن برسیم.


سخنان همسفرافسون:

هر آنکس که شاخه را گرفت، شکست و فرو افتاد و آنکه درخت را گرفت، همه ی شاخه ها از آن اوست.

خدا را به خاطر امروز و همه روزها و ساعاتی که گذشت شکر می کنم. اگر بخواهم از بخش سفر و تعاملات مسافر و همسفر صحبت کنم باید بگویم که آقا مرتضی آنقدر خوب و منظم و فرمانبردار سفر کرد که من هیچوقت نتوانستم سنگ محکی برای آنچه در لژیون یاد می گرفتم پیدا کنم. همین موضوع باعث شد این فرصت را پیدا کنم که بیشتر به خودم بپردازم.

من روزی که به کنگره آمدم فکر می کردم همسری کامل و وفادار هستم و تنها مشکل زندگی ام، اعتیاد همسرم است. ولی با شروع آموزشها متوجه ضعف های خودم شدم و با راهنمایی های خوب استادم سعی کردم برطرفشان کنم.

در مسیری قرار گرفته ام که امیدوار هستم و کنگره من را به سلاحی مسلح کرده که سبب رفع ناامیدی در من شده است. هیچ وقت فکرش را نمی کردم که با آرامش خاطر و با افتخار سرمان را بالا بگیریم و بگوییم که مسافر و همسفر هستیم و این مشکل را داشته ایم. خدا را شکر می کنم که از عهده برطرف کردنش بر آمده ایم و اگر موفق شده ایم و زود به جواب رسیدیم به خاطر فرمانبرداری مسافرم بوده است.

نگارش: مسافر حسین

عکاس: مسافر اشکان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، آرشیو تصاویر، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آرزو.ص جمعه 14 خرداد 1395 23:56
تبریک به همه این عزیزان.بخصوص خانم الهه عزیز.تا باد چنین بادا....
جمعه 14 خرداد 1395 23:38
سلام.لذت بردیم .تاباداچنین باد.......به امید قرار گرفتن درجایگاه کمک راهنمایی .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic