کارگاه آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 95/03/21
جمعه 21 خرداد 1395 ساعت 18:07 | نوشته ‌شده به دست حسین C60 | ( نظرات )
پنجشنبه 21 خرداد ماه 1395 جلسه چهاردهم از دور بیست و هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 منطقه اصفهان نمایندگی سلمان فارسی به استادی آقای امیرحسین متحملیان و نگهبانی آقای محسن و دبیری آقای محمد   با دستور جلسه: "سیگار" و "جشن اولین سال رهایی کمک راهنما آقای مهدی بنائیان" رأس ساعت 18 آغاز به کار نمود.درمان اعتیاد ما با درمان سیگار کامل می شود و آرامشی که در مصرف نکردن سیگار موجود است در مصرف کردن آن نیست...
خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا امیدوارم که رمضان، شروع دیگری برای ما باشد که بتوانیم همچون آقای مهندس که روش DST را در ماه رمضان ابداع فرمودند، ما نیز بتوانیم شکافی در تفکر خود ایجاد کنیم و حرکت جدیدی را در ساختن درون خود آغاز کنیم. آقای مهندس دژاکام در 15 بهمن 1390 بر اثر سکته و مراجعه به بیمارستان، تصمیم به ترک سیگار گرفتند و سفر خود را شروع کردند و در 15 آذر سال 1391 به رهایی از اعتیاد به نیکوتین رسیدند.
در درمان سیگار و نیکوتین چند نکته به نظر من خیلی مهم و حائز اهمیت است. درمان سیگار کار خیلی سخت و پیچیده ای نیست. اولین چیزی که می خواهد، خواسته است. قطعاً کسی از مصرف مواد راضی نبوده و همچنین از مصرف سیگار خودش نیز راضی نیست.مورد دوم، حضور مستمر در جلسات لژیون ویلیام وایت است. اگر ما می خواهیم به درمان و رهایی خوبی برسیم، همانطور که در سفر ایکس حضور مستمر در جلسات لازم است، در مسئله سیگار هم صدق می کند و چه بسا مهمتر است. سالانه 250 هزار نفر بر اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دهند و این در حالیست که میزان مرگ و میر بر اثر سیگار، سالیانه 17 میلیون نفر می باشد. هر هشت ثانیه یک نفر در جهان بر اثر مصرف سیگار، جان خود را از دست می دهد که فاجعه است. درمان اعتیاد ما با درمان سیگار کامل می شود و آرامشی که در مصرف نکردن سیگار موجود است در مصرف کردن آن نیست. تمامی مسائل موجود در کنگره به جهت رسیدن انسان به آرامش و تعادل است.
دستور جلسه دوم و تولد مسافر مهدی

آقا مهدی در ابتدای سفر همچون خیلی از مسافران دیگر، سفرش منظم نبود ولی نوری در کنگره موجود است که اگر فرد شروع به سفر کند و بخواهد و خواسته ی خود را به آن خواسته واقعی و حقیقی تبدیل کند یک جرقه ای در وجودش زده می شود که آن جرقه، امتدادش امروز است. یعنی دیگر توقفی در کار مسافر نیست. از آن لحظه ای که شروع به سفر واقعی کرد هرچه او را دیدم، انگار خودم را می دیدم. در ادامه سفر، مطالب اصلی کنگره را گرفت. نتیجه ای که من در آخر هر جلسه لژیونم از مطالب می گیرم بیانگر آموزش و خدمت درون کنگره است و آقا مهدی این مطلب را متوجه شد و هر روز، روشن شدن خودش و هاله درونی خودش را می توانستم در درونش ببینم. کاری که به او محول میشد را انجام میداد. دبیر شدنش در لژیون باعث ایجاد تحولی در درونش شد.

پس از گرفتن گل رهایی، خدمت را در کنگره شروع کرد و در بخش نشریات، یکی از موفق ترین مسئول نشریات اصفهان تا به امروز بوده است. آنچه به آن دست پیدا کرده هیچ چیزی نیست به غیر از سعی و تلاش خودش که یاد گرفت از خودش دستگیری کند. در کنگره این مهم است که بتوانیم به آنچه آموزش میبینیم، عمل کنیم که به خواسته نیاز دارد. بستر و امکانات پیشرفت مهیا است. فقط می بایست فرمان راهنما را اجرا نماییم و آقا مهدی به آن عمل کرد و امروز شاهد نتیجه آن است که اولین سال رهایی اش با شال کمک راهنمایی اش همراه است که بازتابش به خودش باز میگردد.
اعلام سفر مسافر مهدی: آنتی ایکس: هروئین و شیشه، مدت تخریب: 12 سال، مدت سفر اول: 11 ماه و 15 روز، رهایی: 15 ماه، کمک راهنما: آقای امیرحسین متحملیان، رشته ورزشی: فوتبال


آرزوی مسافر مهدیآرزو میکنم همیشه در کنگره باشیم و کنگره ای بمانیم.

آرزوی همسفر زهرا: برای تمامی حاضرین در این جشن آرزوی موفقیت دارم.


سخنان مسافر مهدی:

در تعریف و تمجیدهایی که از من شد دو نکته مهم وجود دارد. ابتدا، شما آن چیزی را در من دیدید که قطعاً در خودتان بوده زیرا انسان از چیزی شناخت دارد که در خودش موجود است. دوم آنکه این تعریفها می تواند هم زهر باشد و هم عسل. اگر فردی کاری را به خاطر تمجید و احترام دیگران انجام دهد، زهر است و سبب سقوط فرد می شود. ولی عملی که با درگیر شدن حس همراه باشد همچون عسل، سبب تولید انرژی خالصتر و شفافتر می شود که چاشنی عمل های بعد خواهد بود و قطعاً وقتی عملی سالم و خالص باشد، تمجید و احترام را نیز به همراه خواهد آورد.

دلیل اعتیاد من خواسته ای بود که خودم داشتم که خواسته ای به جهت برتری جویی نسبت به دیگران بود و به جهت انرژی که اعتیاد به انسان می دهد، به اعتیاد رو آوردم که نتیجه آن، جایگزینی یکسری نیروها بجای نیروهای خود من بود که فرمان را از من گرفته و نهایتاً به شرک دچار گشتم. نقطه اشتراک اعتیاد در همه ما این بوده است که وقتی همه ما در جهل و ناآگاهی، وارد یک عمل شیطانی شده ایم و حجاب جلوی چشم و تفکر ما ایجاد گردید به نقطه مشترکمان یعنی ویرانی وارد گشته ایم. البته انسان تا وقتی ویران نشود به دنبال روزنه نور و تفکر سالم نمی گردد. با شروع تفکر مثبت، القائات نیز آغاز می گردد.

در بدو ورود به کنگره، ایمانی به خودم نداشتم ولی پس از شنیدن مفاهیم وادی 13 از راهنمایم که چکیده مفاهیم کنگره در آن مطرح شده است، به حقیقت مفاهیم کنگره ایمان آوردم و شروع به سفر کردم. اولین چیزی که فرا گرفتم این بود که اگر می خواهی آموزش پذیر باشی باید کمی خم شوی و منیت خود را بشکنی. دانایی برای انسان، هاله انرژی و تحولی درونیست که اگر فقط ذخیره شود و عملکرد نداشته باشد سبب می شود نیروهای بازدارنده از انرژی آن استفاده نمایند و فرد با دانایی خودش ضربه فنی شود. دانایی اگر مورد استفاده قرار گیرد سبب گشایش در کار انسان می شود.
سخنان کمک راهنما سرکار خانم الهه:

در ابتدا لازم به ذکر است که سطح انرژی در این مکان به قدری بالا است که مسافران و همسفران در این لحظات پایانی که دقایقی چند به افطار باقی نمانده، همه سر مست از باده الهی در کمال آرامش به سر می برند که جز یک دلیل نمی تواند داشته باشد و آن اینکه تنها پیوند محبت ما را به هم متصل نگه خواهد داشت.

من این روز بزرگ را خدمت آقای مهندس دژاکام عزیز، سرکار خانم آنی، آقای امین، خانم شانی و همچنین آقای متحملیان و آقا مهدی تبریک می گویم و به خانم زهرا نیز تبریک عرض می کنم. یک تبریک ویژه به راهنمای فعلی خانم زهرا، سرکار خانم ندا عرض میکنم که اینجور تشخیص دادند که امروز من در این جایگاه قرار بگیرم.

خانم زهرا همسفری بودند که مسافرشان هفت سال است که به رهایی رسیده است. منتهی همیشه احساس می کردند که برادرشان نیز باید این راه را پیدا کنند و حرکت درست و مستقیم در جهت رسیدن به رهایی برادرشان را شروع کردند. من این روز را به ایشان تبریک می گویم و امیدوارم در این لحظات ملکوتی همدیگر را از دعای خیرمان محروم نکنیم.سخنان همسفر  زهرا:

چیزی که در ذهنم می آید این است که من به عنوان همسفر، همچون نماینده ای که از سوی یک کشور در مکانی فرستاده می شود، همین نقش را در این مکان دارم. من یک سفیر و یک پیام رسان هستم از جانب خانواده ام که همگی در این قضیه شریک بوده اند. تشکر ویژه می کنم از آقای مهندس و خانم آنی و همچنین از راهنمای محترم آقای متحملیان، سرکار خانم صادقی، خانم ندای عزیز و آرزوی توفیق برای همگی دارم.

نگارش: مسافر حسین

عکاس: مسافر اشکان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، آرشیو تصاویر، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احسان پورپشنگ دوشنبه 24 خرداد 1395 06:15
سلام بر مهدی عزیز.
اولین سالروز رهاییت مبارک باشد.
به یکباره یاد آن روز برفی افتادم.
علی نادعلیان شنبه 22 خرداد 1395 21:43
فرخنده ومبارک باد این جشن با شکوه مهدی جان با همه وجود فرا رسیدن اولین سال رهایی وازادیت را به شما دوست عزیز وخانواده محترمتان وهمچنین راهنمای بسیار عزیز ودوست داشتنیتان اقای متحملیان تبریک میگویم وامیدوارم همواره سربلندو پیروز باشید خیلی دوست داشتم دراین جشن با شکوه شرکت می کردم اما متاسفانه سعادت یاری نکرد انشاله که عذربنده را می پذیرید
مسافر علی بلوچ جمعه 21 خرداد 1395 18:02
الحق که جشن زیبا و به یادماندنی بود گوارای وجودتان باشد مهدی عزیز و دوست داشتنی ، ان شاءالله در همه مراحل زندگی موفق و پیروزباشید خواستار بهترینها برای شما هستم...دوست همیشگی شما علی بلوچ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات