کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ دوشنبه 95/07/26
سه شنبه 27 مهر 1395 ساعت 02:52 | نوشته ‌شده به دست ثریا c60 | ( نظرات )

دوشنبه 26 مهرماه 1395 جلسه هفتم از دور بیست و نهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 شعبه سلمان فارسی اصفهان به نگهبانی خانم ناهید ، دبیری خانم فاطمه و استادی خانممهسا  با دستور جلسه  " صبراستقامتآرامش" رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:در سی دی صبر‚ استقامت ‚آرامش آقای مهندس می فرمایند: ما هیچ گاه نمی توانیم هیچ چیزی را پنهان کنیم و اگر بخواهیم چیزی را پنهان کنیم روزی آشکار و برملا می شود و در جهان هستی هیچ چیزی جاودانه و ماندگار نیست. ما هر کاری که انجام می دهیم‚چه خوب و چه بد‚ نتیجه اش روی خودمان است;


مثل ضرب المثلی که میگوید هرچه کنی به خود کنی ;گر همه نیک و بد کنی.اگر در این جهان خوبی کنی خوبی میبینی و اگر بدی کنی بدی میبینی .ما اگر بخواهیم به کسی حسادت ویا کینه بورزیم باید آن حسادت و کینه در وجود خودمان باشد یا هر ضد ارزش دیگری.و جهان هستی با این قوانین در حال حرکت است.یکی از این قوانین صبر است که یعنی مقاومت درمقابل گذر زمان یا پشت سر گذاشتن و طی کردن و یا تحمل زمان همراه با تلاش و کوشش برای اهداف تعیین شده .قوانین می گوید:ما هرکاری که بخواهیم انجام دهیم ‚باید زمان دهیم ‚وباید صبر کنیم.اگر بخواهیم این صبر وزمان را نادیده بگیریم مثل این است که بخواهیم پله های یک ساختمان پنج طبقه را حذف کنیم که اصولا نه میتوانیم از این ساختمان بالا برویم نه میتوانیم پایین بیاییم.صبر یکی از ارکان و پله های اصلی در زندگی ماست.بعضی افراد هستند که برای کارهاشون اصلا زمان را در نظر نمیگیرند و میخواهند بلافاصله به خواسته هاشون برسند که مثل همان غذای نیمه پخته و خام میشود.

صبر در زبان عربی به گیاه بسیار تلخی گفته میشود که ما اگر بخواهیم در زندگی صبر کنیم با وجود اینکه تلخ و سخته ولی درکنار ان آسانی است و در آیه قرآن امده است:...ان مع عسر یسرا... .

بعضی ها صبر را با کاهلی و تنبلی یکی می گیرند ولی همراه صبر تلاش و کوشش است و اینکه ما برای اهدافمان درحال حرکت هستیم ولی وقتی به خدا تکیه می دهیم و کاری انجام نمی دهیم یعنی دچار تنبلی و کاهلی شده ایم.

صبر هم درجهت منفی هست وهم مثبت.وقتی ما و مسافرمان یازده ماه سفر میکنیم تا به درمان برسیم این صبر مثبت است یا وقتی میخواهیم تزکیه و پالایش شویم و در خودمان تغییر ایجاد کنیم حتما باید زمان دهیم.

استقامت:یعنی مقاومت در مقابل ناملایمات ‚بی پولی ها‚ بی مهری ها و سختی ها و... .وهمسفرها این رو خوب درک میکنند.

آقای مهندس می فرمایند:این روزها هوش حرف اول را نمیزند که بگوییم چه کسی باهوش تر است مهم این است که هرنفری در زندگی اش چقدر استقامت به خرج دهد و مقاومت کند.خیلی از همسفران بودند که چون استقامت نداشتند نتوانستند در کنار مسافرانشون باقی بمانند .اگر بخواهیم در جهت آب شنا کنیم خیلی راحت به ساحل می رسیم ولی اگر بخواهیم در جهت خلاف شنا کنیم مقاومت زیادی میخواهد و باید تلاش کنیم.

آرامش:ما وقتی از دروازه های صبر واستقامت گذشتیم به آرامش می رسیم و امکان نداره  که کسی در زندگی صبر و استقامت نداشته باشه و به آرامش رسیده باشد.

جهان هستی هیچ چیزی را بدون زحمت به ما نمی دهد و باید تلاش کنیم و اگر می خواهیم به آرامش برسیم حتما باید اول صبر داشته باشیم و بعد استقامت داشته باشیم و باید خدارا شاکر باشیم که با این مکان مقدس آشنا شده ایم تا به ما یاد بدهند که مثلث صبر‚ استقامت‚ آرامش را بشناسیم و در زندگی به کار ببریم تا در زندگی به آرامش برسیم.

تازه واردین باید به مسافر خود زمان بدهند و صبر داشته باشند و همین گونه که خودشان تغییر می کنند مسافرهایشان  هم می آیند و به رهایی می رسند.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات