کارگاه آموزشی خصوصی همسفران دوشنبه ۹۵/۸/۲۴
سه شنبه 25 آبان 1395 ساعت 18:58 | نوشته ‌شده به دست ثریا c60 | ( نظرات )
دوشنبه 24 آبان ماه 95 جلسه یازدهم از دور بیست و نهام کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 منطقه اصفهان، نمایندگی سلمان فارسی، به استادی  همسفر آزاده و نگهبانی همسفر ناهید  و دبیری همسفر فاطمه با دستور جلسه: "وادی سوم و تاثیر آن روی من" رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.
خلاصه سخنان استاد :

خوشحالم که امروز در این جایگاه فرصت خدمتگزاری را یافته ام تا در مورد این صورتجلسه و تجربیات خودم با شما صحبت کنم

شاید با مطالعه وادی ها حس کنیم که این مطالب برای مسافران ما تدوین شده و هر روز منتظر و مترصد هستیم که آموزش گرفتن ها و طی این وادی ها چه تاثیر و تغییری  در مسافر مان ایجاد خواهد نمود .اما من قصد دارم توجه شما را به این نکته جلب کنم که طی این وادی ها برای ما همسفران شاید اهمیتی بسیار بیشتر از مسافرانمان دارد.

تمامی حالات خراب روحی و جسمی  ، استیصال و نا امیدی، بهم ریختگی  زندگی خانوادگی و اجتماعی ما  قبل از ورود به کنگره 60 ریشه در نا آگاهی داشت که نشانگر عدم تفکر صحیح و نیافتن راه درست و صراط مستقیم است.

  وادی سوم در میانه طی مسیر وادی های چهارگانه تفکر است و بهترین زمان برای باز گشت  و وارسی وقایع گذشته در زندگی تک به تک ما ،،

 تعقیب و گریز ، جنگ و جدل ، تشویق و تهدید ، قهر و آشتی

 نمونه ای از عملیات پیچیده ای بود که ما هر روز به امید بهبود مسافرانمان انجام میدادیم تا  بلکه از نتیجه و ثمره  آن زندگی ما به مسیری که فکر میکردیم مسیر صحیح و طبیعی است بازگردد و هر روز علاوه بر نتیجه گیری معکوس موجبات تخریب و در هم شکستگی بیشتر شخصیت و روح و روان خود و مسافرانمان را فراهم میکردیم .

همسفران عزیز من از شما یک سوال دارم؛ شما که در این جلسات شرکت میکنید، انگیزه شما از زندگی چیست؟ 

جناب مهندس در یکی از سی دی ها میفرمایند من از شما که در جلسه حاضرید سوال می کنم؛ همسفران عزیز شما از زندگی چه انگیزه ای دارید؟ اغلب همسفران این جواب را دادند که انگیزه ما از زندگی این است که بچه های مان را به سرانجام برسانیم و رفتاری کنیم که بچه های مان در آینده خوشبخت شوند. جناب مهندس می فرمایند؛ پس خودت چی؟ خودت کجای این دنیای عظیم قرار داری؟ حال میخواهم توجه شما را جلب کنم به این که واقعاً وظیفه و انگیزه ما در این دنیا چیست ؟

چیزی که من خودم برداشت کردم از این وادی ها این است که :

انگیزه من اندیشیدن به پیدا کردن راه خودم  و صراط مستقیم است .

انگیزه من کسب دانایی بیشتر و بیشتر است

نگیزه یا وظیفه من پیدا کردن فلسفه و جودی و آفرینش خودم است

وظیفه من تزکیه و پالایش نفس اماره ام است تا رسیدن به نفس مطمعنه

وظیفه من تغییر تدریجی صفات خودم به بهترین صفات است

وظیفه من رسیدن به فرمان عقل است

و

وظیفه من رسیدن به وادی عشق است و محبت تا ظرفی تهی نباشم و به آنجایی برسم که از آن انشعاب یافته ام

و مطمئن باشید با انجام وظایفی که عرض کردم نه تنها  مسیری که برای آن آفریده شده ام را طی خواهم کرد بلکه به کمک قدرت مطلق چون در صراط مستقیمم ، نیرو های القا و احیا و تحرک نیز به کمک خواهند آمد و  امورات این زندگی دنیوی هم به سامان خواهد شد.

وادی سوم به من آموزش داد که "هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند"


همسفران عزیز بیایید در طول روز ساعتی را به خودمان اختصاص دهیم یعنی بنشینیم و به خودمان فکر کنیم و خودمان را بشناسیم که چه هدفی داریم و چه چیزی را  برای خودمان هدف قرار داده ایم، به کنگره آمده ایم که چه کار کنیم؟ یک وقت های  خواسته های داریم و میخواهیم سریع به آنها برسیم و یادمان می رود وقتی وارد کنگره شدیم چه قدر حالمان خراب بود ؛اما حالا تا حدودی به تعادل رسیدیم  که به خاطر آموزشهای که به ما داده اند‌ و حس یادگیری را برای ما بر انگیخته اند و ما آموزش ها را بهتر درک میکنیم. دوستان تا وقتی که عاشق خودتان نباشید نمیتوانید کس دیگری را دوست داشته باشید و این غیر ممکنه. انسانی که خودش را دوست نداشته باشد قادر نیست دیگران را دوست داشته باشد.

اگر خودت را دوست داشته باشی آن وقت است که میتوانی عشقت را نثار دیگران کنی .اگر ار خودت نفرت داشته باشی پس دیگران را هم نمی توانی دوست داشته باشی و فقط میتوانی تظاهر به دوست داشتن کنید و این ها باعث تخریب در وجود تان می شود ، اگر خودت را دوست نداشته باشید .پس چه طور توقع دارید دیگران تو را دوست داشته باشند.

عشق باید نخست در وطن رخ بدهد و آن وطن تو هستی و فقط وقتی که سر ریز شد میتواند به دیگران نیز برسد. اگر در عشقی عمیق باشی به هر عملی که انجام دهی جاری است .حال بهتر است یک نفس عمیق بکشیم و خوب تفکر کنیم و از هیچ کس انتظاری نداشته باشیم و سر بلند بایستیم و بگوییم: درختان ایستاده می میرند و تا لحظه مرگ از تلاش دست بر نداریم و با امیدواری و سر بلندی تمام به زندگی نگاه کنیم

همسفران عزیز

به خودتان فکر کنید که هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند.

عمیقا به این موضوع اعتقاد پیدا کرده ام که :

با طی این مسیر توسط من ، 

مسافرم هم با محبتم بهتر هدایت می شود تا با تخریب روح و روان خودم

کودکانم بهتر زندگی خواهند کرد تا در میدان جنگ من و مسافرمPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات