کارگاه آموزشی خصوصی مسافران ؛ سه شنبه95/8/16
چهارشنبه 17 آذر 1395 ساعت 20:28 | نوشته ‌شده به دست رحمان c60 | ( نظرات )
سه‌شنبه 9 آذر ماه 1395 جلسه هشتم از دور سی‌ و یکم کارگاه‌ های آموزشی خصوصی مسافران کنگره60 منطقه اصفهان نمایندگی سلمان فارسی به استادی  مسافر قاسم   و نگهبانی مسافر جوادو دبیری مسافر حمید با دستور جلسه: "چگونه شکرگزاری کنم؟OT" رأس ساعت 17  آغاز به کار نمود.


اصل صحبت من اینجاست که فالوآپ برای چه این‌قدر حائز اهمیت است ما روی آن تأکید زیاد داریم. اولین مزیت فالوآپ اثبات خودمان به خودمان و خانواده و اطرافیان است که نشانه‌ای از عدم مصرف ما از مواد مخدر است ولی تنها این نیست این فالوآپ ها سندی است برای آیندگان

خلاصه سخنان استاد:

 امروز در این جایگاه هستم که آموزش دریافتی حاصل از خدمت در OT را انتقال دهم و تمام صحبت‌های بنده از دیدگاه خودم و از برداشت شخصی خودم است و امیدوارم که با یاری خدا حق مطلب را ادا کنم.

به نظر من اول برای شکرگزاری نیاز به اطلاعات و دانایی از نوع مؤثر (که در جهان‌بینی مطالعه کردیم.) داریم؛ و به جهان‌بینی نیازمند هستیم. چرا؟ ابتدا باید بتوانیم خوب را از بد تشخیص دهیم، باید بدانیم شکرگزاری چه کسی را انجام بدهیم؟ برای چه شکرگزاری کنیم؟ من در زمان مصرف با مراجعه به ساقی در قبال پرداخت هزینه کامل جهت دریافت مواد نامرغوب و کم، جدا از احترامی که به او می‌گذاشتم از او کمال تشکر را می‌کردم. چرا؟ زیرا این رفتار من از روی دانایی نبود اما این احترام را برای اینکه راه برگشت داشته باشم انجام می‌دادم. آلان هم از همان اتفاقاتی که درگذشته برای من افتاده تشکر می‌کنم اما به شیوه دیگری. از سختی‌های که درگذشته پشت سر گذاشتم تا الآن بتوانم از رویدادهای فعلی لذت ببرم. با حضورم در کنگره و خدمت صادقانه کسب انرژی کنم و این آرامش در قبال گذر از سختی‌های گذشته به‌دست‌آمده است. تشکر کردن از ساقی را بلد بودم ولی تشکر کردن از پدرم را بلد نبودم چراکه آنچه در توان داشت برای یک زندگی را برای من فراهم می‌کرد؛ و یا افرادی دیگر که در جهت مثبت به ما یاری می‌دادند.

به نظر من اولین شکرگزاری و تشکر باید از خود شخص صورت بگیرد چراکه من برای اینکه خواستم که خوب باشم باید شکرگزار باشم؛ و بعد از خداوند منان باید سپاس‌گزار باشم چراکه من خواستم و او بود که اذن خوب بودن را صادر کرد و راه را برای من بازنمود. راه هم همین کنگره 60 بود شکرگزاری را به دو صورت می‌توان انجام داد صورت اول با زبان و صورت دوم عملی. ما باید بدانیم که همیشه با زبان نمی‌توانیم شکرگزار باشیم زمانی می‌رسد که باید در عمل شکرگزار باشیم. شکرگزاری در عمل درواقع همان خدمت کردن است حال خدمت به چه کسی؟ خدمت به فردی همانند خودم نه‌تنها در کنگره بلکه بیرون ازاینجا هم باید به هم نوع خود خدمت کنم و این یعنی شکرگزاری. خدمت در کنگره و یا هرجایی دیگر پاداشی به همراه دارد که شاید مادی نباشد ولی قطعاً معنوی خواهد بود که همین حال خوب است که ما الآن داریم.

ما با  حضور در کنگره در بی‌زمانی قرار می‌گیریم مگر غیرازاین است که بهشت در بی‌زمانی است. چراکه با حضور در کنگره لحظات به‌سرعت برای ما سپری می‌شوند؛ و گذر 4 ساعت حضور ما در کنگره به‌سان 10 الی 15 دقیقه است؛ و این پاداش همان شکرگزاری کردن نسبت به خداوند است. هر شخصی به‌نوبه خود قادر به شکرگزاری است مثل یک سفر اولی او می‌تواند با اجرای قوانین و حرمت‌ها و درست سفر کردن شکرگزار کنگره باشد ما نباید از این‌ها به‌راحتی عبور کنیم.

تمام گفته‌های جناب مهندس به تجربه رسیده است؛ و به عمل درآمدهاست. یک سفر دومی می‌تواند با حضور خود و خدمت کردن به سفر اولی‌ها می‌تواند شکرگزار باشد. ما باید بدانیم که در هر جایگاهی که هستیم باید شکرگزار باشیم.

می‌خواستم امروز یک آمار کلی از عملکرد بخش OT خدمت دوستان عرض کنم اما بنا به دیدگاه شخصی خود صلاح ندانستم؛ زیرا ما خود در حال نظاره کردن عملکرد OT هستیم. اینکه هر هفته چند نفر در پله‌های آخر اعلام سفر می‌کنند، چند نفر پنج‌شنبه‌ها اعلام رهایی می‌کنند همه و همه نیاز به آمار ندارد بلکه نیاز به یک‌چشم بازدارد تا بتواند این‌ها را مشاهده کند. پی ببرد که چگونه انجام می‌پذیرد.

اصل صحبت من اینجاست که فالوآپ برای چه این‌قدر حائز اهمیت است ما روی آن تأکید زیاد داریم. اولین مزیت فالوآپ اثبات خودمان به خودمان و خانواده و اطرافیان است که نشانه‌ای از عدم مصرف ما از مواد مخدر است ولی تنها این نیست این فالوآپ ها سندی است برای آیندگان.

 زمان درمان خود را به یاد می‌آورم ما برای درمان باید در سه وعده اوپیوم مصرف می‌کردیم آن‌هم به روش دودی و اینجا هرقدر مقدار آن کمتر می‌شد عذاب ما بیشتر می‌شد. در اینجا بود که من به خود می‌گفتم که برای خوب شدن به اینجا آمده‌ام نه برای فریب دادن خودم. در آن زمان دردسرهای از قبیل جور کردن مواد و هماهنگ کردن زمان و مکان مصرف داروی خود را داشتم. به‌محض اینکه برای رفتن روی پروژه OT ثبت‌نام کردند نفر 18 بودم که اسم‌نویسی کردم و جز نفرات اولی بودم که OT مصرف می‌کرد. خیلی از افراد برای اینکه نمی‌توانستند به‌صورت دودی به درمان برسند در کنگره ثبت‌نام نکردند.

فالوآپ ها سندی است برای آیندگان زمانی که از کشورهای دیگر جهت تحقیق از کنگره مراجعه کنند کسی از من و شما سؤالی نمی‌پرسد بلکه از طریق قانونی وارد می‌شوند و اولین جایی که مراجعه می‌کنند کلینیک‌ها است. کلینیک‌ها تنها به بچه‌های کنگره دارو نمی‌دهند بلکه به اشخاصی که خواستار ترک مواد هستند خدمات ارائه می‌دهند اینجاست که می‌توان عملکرد کنگره را با ترک‌های دیگر موردسنجش قرارداد؛ و این است سندی که عملکرد صحیح کنگره 60 را نشان می‌دهد. خیلی از کلینیک‌ها مریض‌های خود را به کنگره منتقل می‌کنند چراکه سند زنده را می‌بینند. به‌راحتی از کنار فالوآپ ها رد نشویم به نظر بنده کسانی که فالوآپ خود را انجام نمی‌دهند یعنی ریزش‌های کنگره چه‌بسا آمار کنگره از همین فالوآپ ها باشد و فردی که شش ماه فالوآپ خود را انجام نداده را باید افراد ریزشی حساب کنند. درصورتی‌که شخص مصرف هم نمی‌کند ولی باید در آمار ریزشی‌ها حساب شود. تک‌تک ما در سفر خود قادر نیستیم مشکلی درروند پیش روی کنگره ایجاد کنیم و در رشد آن خلا ایجاد کنیم. چراکه کنگره با سرعت بسیار در صراط مستقیم درراه پیش روی است در جهت سازندگی اما ضرری که ما با انجام ندادن فالوآپ به خود می‌زنیم چیست؟ این است که ما نتوانسته‌ایم در این سیر تکاملی نقش مثبت و سازنده‌ای ایجاد کنیم. ما با درست سفر کردن، انجام به‌موقع فالوآپ و خدمت برای خود؟ آجری به یادگار در کنگره 60 می‌گذاریم. حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم ادای دین به کنگره است و انجام این کارها ادای دین ما نسبت به آیندگان است. چراکه دیگران کاشتند و ما برداشت کردیم و خوردیم و اکنون ما بکاریم تا دیگران برداشت کنند و از آن استفاده کنند. هرچند به گفته جناب مهندس هیچ‌کس هیچ دینی نسبت به کنگره ندارد ولی ازنظر شخصی من دین ما به کنگره انجام دادن همین فالوآپ ها است. باید اهمیت خاصی برای فالوآپ ها قائل باشیم تا کنگره در صراط مستقیم خود به رشد خود ادامه دهد و آکادمی کنگره تشکیل گردد و ما بتوانیم در کنار هم در آن خدمت کنیم .

در کلام آخر دوست دارم همان‌طور که شایسته است تمام خدمت گذاران کنگره نه‌تنها بخش OT بلکه از جناب مهندس، دیدبانان، ایجنت ها، اسیستنت ها، مرزبان‌ها و سفر دومی‌ها و سفر اولی‌ها تشکر کنیم. یک سفر اولی خودش بهترین خدمت گذار است چراکه اگر یک سفر اولی نباشد و درست سفر نکند و به رهایی نرسد اصلاً اتفاقی در کنگره رخ نداده است؛ و بودن ما هیچ سودی ندارد؛ یعنی بهترین خدمت گذار در کنگره یک سفر اولی است و ابتدا باید از سفر اولی‌ها تشکر کنیم. چراکه او هست که ما بتوانیم از پرتو وجود او خدمت کنیم.


نگارش: مسافر رحمان

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر فرهاد پنجشنبه 18 آذر 1395 08:49
بچه ها خسته نباشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic