کارگاه آموزشی عمومی ؛ پنج شنبه 1396/1/24
شنبه 26 فروردین 1396 ساعت 21:12 | نوشته ‌شده به دست فرزانه C60 | ( نظرات )

پنج شنبه  24 فروردین ماه1396 جلسه یازدهم از دور سی ام کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 ؛ نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما ؛ مسافر مجید اعتباریان ، نگهبانی کمک راهنما ؛مسافر مجید و دبیری مسافر مجید با دستور جلسه « جهان بینی1و2  و  جشن هفتمین سال رهایی کمک راهنما مسافر کیوان یحیایی» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود

به‌اندازه تفکر و افرادی که در کره زمین هستند و نیستند دیدگاه و جهان‌بینی وجود دارد ولی اینکه ما بتوانیم دیدگاه و جهان‌بینی‌ای پیدا کنیم که به مسائل و مشکلاتی که در زندگی خودمان و اطرافیانمان هست بتوانیم زندگی خوبی داشته باشیم این خیلی مهم است.

خلاصه سخنان استاد:

چیزی که کمک می‌کند به ما مسافران و هم‌سفران تا بتوانیم سفرمان را پشت سر بگذاریم قطعاً جهان‌بینی 1 و 2 است. در کنگره چیزهای خیلی ساده داریم! حتی اگر چیزهای عمیق و پیچیده‌ای وجود داشته باشد توسط بنیان‌گذار کنگره، دیدبانان و استاد جهان‌بینی آقای امین دژاکام خیلی آسان در اختیار افراد گذاشته می‌شود؟! چون درک و فهم مسائل خیلی مهم است. خیلی سؤالات در طول زندگی داشتیم و این مهم بود که من توانستم پاسخ آن سؤالات را پیدا کنم و هیچ جا نتوانستم پیدا بکنم جز در کنگره 60. سؤالاتی در مورد ایدئولوژی خلقت خداوند، بهشت و جهنم و چرا در کلام‌الله می‌گویند کوه مثل یک میخ زمین را نگه‌داشته است.

همیشه فکر می‌کردم که من اگر بخواهم به سمت خوبی‌ها بروم هزاران مشکل پیدا می‌شود، ولی اگر بخواهم به سمت بدی‌ها بروم خیلی آسان می‌توانم این کار را انجام بدهم و من از کل هستی این را فهمیده بودم. بعداً متوجه شدم همین است ولی ابتدای راه بودم، قطعاً اگر سختی آن زمانی که خیلی کوتاه است پشت سر بگذارم قطعاً بعد راحتی آن را خواهم دید، ولی همیشه دیدگاهم این بود که خیلی سخت است، سازندگی سخت است درست زندگی کردن سخت است هزاران مشکل خداوند می‌گذارد سر راه انسان، نمی‌گذارد درست زندگی کنی و دنیا را هم به کاممان تلخ می‌کند، پس چه‌بهتر که بروم در بدی‌ها و به سمت ضد ارزش‌ها و خیلی راحت است؛ خدا هم کاری به هم نداشت و واقعاً هم کاری به هم نداشت و حمایت و هدایت هم تازه می‌شدم و این ایدئولوژی من بود قبل از اینکه بیایم به کنگره، ولی زمانی که آمدم به کنگره متوجه شدم که من خیلی زود ناامید می‌شدم و باید آن سختی‌ها را به جان می‌خریدم، تلاش می‌کردم. خودم را، درونم را و پیرامون خودم را و جهان هستی را و خداوند را از همه مهم‌تر می‌شناختم تا بتوانم به آسانی‌اش هم برسم و خدا را شکر می‌کنم در مقطعی که هستم از خودم راضی هستم از خداوند راضی‌ام و امیدوارم که این دیدگاه و ایدئولوژی و این تفکر و این نگرش در همه افرادی که در اعتیاد وجود دارند یا به هر گونه‌ای اعتیاد گریبان گیرشان است؛ هر خانواده، هر فردی، هر همسری، پدری، مادری بتوانند با دریافت کردن آموزش‌های کنگره در 2 جزوهٔ خیلی ساده که در نشریات وجود دارد به آن دست پیدا کنند.

اگر این چیزهای ساده‌ای را که اصلاً به آن فکر نمی‌کردیم را یاد بگیریم را قطعاً می‌توانیم دیدمان را نسبت به همه‌چیز عوض کنیم؛ یک کنگره‌ای باید دیدش این باشد که از هر اتفاق درس بگیرد و آموزندگی اتفاق باید برایش مهم باشد نه خود اتفاق. همان‌طور که آقای مهندس همین کار را انجام می‌دهند و الگوی تک‌تک ما می‌توانند باشند؛ مانند سکته قلبی‌ای که کردند و به دید خوب به آن نگاه کردند که از این اتفاق درمان سیگار را از آن ابداع کردند یا خیلی از مسائل دیگری که در کنگره پیش می‌آید و از اشتباهات به دید مثبت از آن‌ها درس و به شیوه‌ای پیش می‌روند که دیگر اشتباه پیش نیاید و این می‌شود یک جهان‌بینی کاملاً صحیح و مثبت که در دو جزوه جهان‌بینی یک سفر مسافر را به سهولت و روان درآورده‌اند و در اختیارمان قرار داده‌اند؛ هر شخصی یک برداشتی از کل هستی می‌کند و به‌اندازه تفکر و افرادی که در کره زمین هستند و نیستند دیدگاه و جهان‌بینی وجود دارد ولی اینکه ما بتوانیم دیدگاه و جهان‌بینی‌ای پیدا کنیم که به مسائل و مشکلاتی که در زندگی خودمان و اطرافیانمان هست بتوانیم زندگی خوبی داشته باشیم این خیلی مهم است.

این را بدانید که هر مسافر یا هم‌سفری، بتواند این جهان‌بینی 1 یا 2 را تدریس کند؛ مطمئناً به آن چیزی که می‌خواهد دست پیدا خواهد کرد.

دستور جلسه دوم: جشن 7 سال رهایی کمک راهنما مسافر آقای کیوان یحیایی

خیلی خوشحال هستم که جشن هفتمین سال رهایی کیوان را به چشم می‌بینم و ایشان زمانی که باحال خراب وارد کنگره شدند، جلسات در شعبه ابهر کتابخانه سلمان فارسی بود؛ تخریب خیلی بالایی داشتند و ایشان به شغلی اشتغال داشتند که چند ماهی که از سفرشان گذشت با مطرح کردن آن شیوه‌ای دیگر در پیش گرفتند و ریشه را درست کردند؛ از همان موقع مسیرشان هموار شد و هیچ‌وقت جلسات کنگره را غیبت نداشت و این خیلی مهم است.

همان‌طور که در پیامشان من آوردم که فر انسان‌های بربادرفته و خاکسترنشین مانند گنجی به آن‌ها برگردانده خواهد شد یعنی یک روزی از آن‌ها گرفته‌شده است آن گنجی که داشته‌ایم را که یک مشروط دارد که مشروط به این‌که خود را طلب کنند و تمام افرادی که اینجا حضور دارند قطعاً خودشان را طلب کرده‌اند و طالب این هستند که دوباره آن گنج  را برگردانند به خودشان، خانواده‌شان و آقا کیوان این کار را انجام دادند و خودشان  در حال حاضر راهنمای درمان اعتیاد هستند و چندین سالی هست که خدمت می‌کنند و این خیلی ارزشمند است که یک فرد در کنگره بعد از درمان خود با شرایطی که الآن در حال حاضر می‌توانیم ببینیم در جامعه، بمانند و از صمیم قلب دوست داشته باشند که کمک کنند به افرادی که مثل خودشان یک روزی درگیر اعتیاد بودند و پدرها و مادرها و همسرهایی را از مشکل اعتیاد نجات بدهند وجود دارد تا بنیاد خانواده‌شان از بین نرود و من به ایشان خدا قوت و به همسرشان که در این راه و مسیر مطمئن هستم خیلی کمکشان کرده‌اند که این مسیر را حرکت بکنند؛ هیچ تردیدی برای افرادی که تلاش می‌کنند برای درمان اعتیاد، نباید وجود داشته باشد چراکه رهایی یک انسان و یک خانواده در رأس همه امور قرار دارد.

اعلام سفر کمک راهنما مسافر کیوان یحیایی:

آ نتی ایکس مصرفی: تریاک و شیره، راهنما: آقای مجید اعتباریان، به روش  DST داروی درمان اپیوم. رهایی 7 سال و دو ماه و نیم

آرزوی کمک راهنما مسافر کیوان یحیایی:

آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها این جایگاه را تجربه کنند

و در ادامه هم‌سفرشان این جایگاه و هفتمین سال رهایی را به آقا کیوان و کمک راهنمایشان و آقای مهندس و کل خانواده کنگره 60 تبریک گفتند با آرزوی سالی خوش

خلاصه سخنان کمک راهنما آقای کیوان یحیایی:

از همه عزیزان تشکر می‌کنم و نشانه محبتی است که کنگره در دل افراد کاشته است. من هم براثر ناآگاهی و نداشتن جهان‌بینی درست درگیر اعتیاد شدم و دنیا را از همان زاویه اعتیاد می‌دیدم. زمانی که وارد کنگره شدم، هیچ اعتقادی به درمان اعتیاد نداشتم و به خود می‌گفتم فقط می‌روم یک‌چیزهایی فرابگیرم که همین یادگیری باعث می‌شد که این پله‌ها را یکی‌یکی کم کنم؛ هرروز که آمدم کنگره شاید بیش از 20 سؤال در ذهنم بود که از راهنمایم بپرسم؛ خیلی از آن‌ها را می‌پرسیدم و بعضی از آن‌ها هم که زمانش نبود و به من می‌گفتند خودت به آن‌ها و جواب خواهی رسید. برایم جالب بود که چگونه یک انسان با این جهان‌بینی‌ها و وادی‌ها از تاریکی‌ها به روشنایی‌ها پی می‌برد؛ سی دی از آقای مهندس گوش کردم که می‌گفتند این غیر از کارهای دیگری است که من ساعت‌ها به این فکر می‌کردم که منظور ایشان چیست؟ یعنی اینکه این بار دیگر کار تمام است و دیگر مواد مصرف نمی‌کنیم. یادم هست که 3 نفر بودیم که با یکدیگر می‌آمدیم و در راهی که می‌آمدیم هرکداممان یک‌چیزی می‌گفتیم تا یکی دو ماه اول؛ دیدگاهمان این‌قدر اشتباه بود که اینجا مواد مصرف می‌کنیم و برایمان دست هم می‌زنند! این همان محبت که گفتم بود و انرژی‌ای بود که کنگره به افراد می‌داد که یک فرد مسافر به رهایی برسد.

16 ماه سفر کردم و دلیل سفرم که طولانی شد؟ مشکل جسمی داشتم؛ سعی می‌کردم پیام‌های کتاب را حفظ کنم و می‌کردم. گل رهایی‌ام را درراه برگشت به اصفهان روی سقف خودروی‌مان باد برد و این پیامی بود که خود به آن فکر کردم تا به این رسیدم که اگر مثل این گل حواسم نباشد رهایی هم رفته است؛ از آن به بعد سعی کردم بیشتر در کنگره حضورداشته باشم و در نشریات خدمت می‌کردم و ما قوانین زندگی را در کنگره فرامی‌گیریم. خیلی از عزیزان از دیدگاه خود خیال می‌کنند که درمان می‌شویم و بعد می‌رویم ولی اگر درست کنگره را متوجه شوند بعد از رهایی‌شان هیچ موقع کنگره را ترک نمی‌کنند.

نگارش : همسفر فرزانه

ویرایش : مسافر فرزاد

عکس : مسافر محمد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن (L16) پنجشنبه 31 فروردین 1396 15:16
جلسه پر بار و پر انرژی بود.خلی استفاده کردیم و لذت بردم.مخصوصا آون خاطره جالب که آقا کیوان گفتن که گل رهایی را رو سقف ماشین جا گذاشتن و 20 کیلومتر بعد از آن یادشان اومد.و این نشانه ای هست برای من سفر اولی که فراموش نکنم و روزای اول حال خرابی را یادم نره وقتی که به جایی میرسم و همیشه مواظب خودم رهایی باشم.
محسن (L16) پنجشنبه 31 فروردین 1396 14:39
جلسه پر بار و پر انرژی بود.خلی استفاده کردیم و لذت بردم.مخصوصا آون خاطره جالب که آقا کیوان گفتن که گل رهایی را رو سقف ماشین جا گذاشتن و 20 کیلومتر بعد از آن یادشان اومد.و این نشانه ای هست برای من سفر اولی که فراموش نکنم و روزای اول حال خرابی را یادم نره وقتی که به جایی میرسم و همیشه مواظب خودم رهایی باشم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: