خلاصه سی دی های آموزشی ؛ شهر وجودی
سه شنبه 9 خرداد 1396 ساعت 06:41 | نوشته ‌شده به دست فرزاد c60 | ( نظرات )
«شهر وجودی»
«خلاصه سی دی شهر وجودی مهندس حسین دژاکام»
وزه تزکیه نفس است که شما در مقابل نفستان مقاومت می‌کنید و میگویید نه و این خیلی مهم است گاهی اوقات شما به یک نخ سیگار نمی‌توانید بگوید نه , یا به یک لیوان آب در تابستان گرم نمی‌توانید بگوید نه

استاد: ما هم خوب هستیم و رمضان دیگری را سپری می‌نمایم. از جسم خود شاکر باشید که بر فرمان الهی تعظیم نموده و در این سفر تو را همراهی کرد. هستی ضامن وجود هر یک از اعضای شماست که بی‌وجود هم شایسته حیات نیست.

اینجا اشاره می‌شود به جسم و رمضان، جسم ما ازنظر جمعیت بسیار بزرگ‌تر از یک شهر است، جمعیت کل کره زمین 7 یا 8 میلیارد هستند ولی در قسمت جمعیت فقط مغز ما بالای 100 میلیارد نورون یا سلول دارد که هر نورون خودش دارای خاصیت خاصی است و دارای دندریت و آکسان و گیرنده و فرستنده است. اگر بیایم و سلول‌های بدن را نگاه کنیم به ماکروفاژها و پروتئین‌ها می‌رسیم، پس ببینید جسم از یک شهر هم خیلی بزرگ‌تر است به همین دلیل انسان را جهان اکبر یا جهان اوسط می‌گویند.

آنچه در جهان وجود دارد در وجود ما هم هست. تمام رگ‌های بدن ما مثل رودخانه است در سطح کره زمین جاری هستند، کارخانه‌های متعددی در بدن ما تعبیه‌شده است، مثل (کبد، کلیه، قلب) که کبد مثل یک پالایشگاه بزرگ است پس ما باید به این جسم با یک نگاه وسیع‌تری نگاه کنیم و آن را به‌صورت یک جهان یا یک ماشین مهم و باعظمت نگاه کنیم اگر به این صورت نگاه کنیم می‌توانیم کاملاً از آن مراقبت و استفاده کنیم.

این جسم مثل یک شهر است که این شهر نیاز به واردات و صادرات دارد و از معجزات و عجایب است این است که مرتب بازسازی و نو سازی می‌شود؛ یعنی این دست ما دست سال گذشته نیست. تمام سلول‌های ما به‌جز نورون‌های مغز در طول یازده ماه عوض می‌شوند خون هر سه ماه یک‌بار، استخوان‌ها هر 3 سال یک‌بار عوض می‌شوند سلول‌های کبد، کلیه، قلب مرتباً عوض می‌شوند. اینجا وقتی این نوسازی انجام می‌شود بدن احتیاج به مواد اولیه دارد که اگر مواد اولیه خوب به آن برسد می‌تواند بازسازی را انجام دهد اگر مواد اولیه نرسد بازسازی نمی‌شود.

اغلب خانم‌ها پوکی استخوان‌دارند چون وقتی‌که استخوان دارد بازسازی می‌شود مواد اولیه وجود ندارد، نورون‌های عصبی که انتقال اطلاعات را انجام می‌دهند باید بازسازی شوند این نورون‌ها مثل سیم‌های برق روکش‌دارند که اگر املاح و مواد لازم برای روکش‌ها فراهم نشود این روکش از بین می‌روند و نورون‌ها به همدیگر اتصالی می‌کنند و وقتی اتصالی کردند این می‌شود بیماری‌ام اس ، پس برای بازسازی سیستم اگر مواد اولیه لازم نرسد تعمیرات انجام نمی‌گیرد حالا این تعمیرات از قوزک پا شروع می‌شود تا مفصل‌ها، استخوان‌ها مواد بین مفصل‌ها قلب، کلیه، شانه و ...

پس بدن نیاز به مواد اولیه دارد و این مواد شامل کلسیم، پتاسیم، منیزیم، سدیم، آهن، روی، مس، انواع ویتامین‌ها، فیبرها (کاهو، گوجه، کلم)، فیبرهای میوه‌جات است که برای بدن لازم هستند. مایعات، مایعات زیاد استفاده کنید، چایی، قهوه و نوشابه این‌ها جای آب را نمی‌گیرند این‌ها فقط ادرارآور هستند وقتی شما یک لیوان چایی می‌خورید به همان اندازه یک لیوان هم از مایعات بدن را می‌گیرند و تبدیل به ادرار می‌شوند.

بعضی افراد معتاد و سیگاری نیستند ولی چهره آن‌ها کبود است و یبوست دارند این به این خاطر است که آب لازم به بدن آن‌ها نمی‌رسد.

مسئله بعدی مسئله سوخت است که این سوخت باید به‌اندازه باشد اگر به‌اندازه نباشد مشکل ایجاد می‌کند. این ماشین یا شهر سوختش را تبدیل به قند و بعضی را تبدیل به چربی می‌کند و ذخیره می‌شود.

کسی که از حد معمول چاق‌تر است این سوخت بیش‌ازاندازه ذخیره کرده است که این سوخت به‌صورت چربی در صورت و گردن، شانه‌ها، پاها، کمر، شکم، دور ران، رگ‌ها و تمام قسمت‌های بدن پراکنده می‌شود و می‌ماند.

 حالا اگر این چربی در رگ‌های دست‌وپا باشد میگویم مسئله‌ای نیست ولی اگر موقعی که این چربی در رگ‌های که خون را به قلب می‌رسانند و قلب را به حرکت درمی‌آورند باشد سوخت به قلب نمی‌رسد و قلب از کار می‌ایستد و شخص سکته می‌کند سپس باید آنژیوگرافی شود و همیشه باید قرص آسپیرین و فلاویکس بخورد تا خون رقیق شود چون اگر خون غلیظ شود دوباره منجر به سکته خواهد شد. اگر این رگ‌ها در مغز باشند و گیر کند ایجاد سکته مغزی خواهد کرد اینجا است که مسئله روزه می‌آید اصل روزه به آن صورت عبادت نیست گر چه عبادت هم می‌تواند باشد ولی اصل روزه یک برنامه‌ریزی است برای شهر وجودی، روزه می‌خواهد این شهر وجودی که در طول یک سال یکسره کارها را کرده را درست و بازسازی کند.

در روزه گرفتن چربی‌ها، مواد و سم‌های اضافی که در بدن است دفع می‌شوند و به معده فرصت می‌دهد که خودش را بازسازی کند پس فرضیه روزه به‌طورکلی این است و چون خواص بسیار زیاد و عالی دارد این تحت عنوان عبادت مطرح‌شده است (نمازخواندن هم هزاران خاصیت دارد که حداقلش یک نرمش است که در طول عمر انجام می‌دهید) هیچ عبادتی نیست که جهت بیهودگی باشد نماز و روزه پشتش حکمت دارد که اگر به فلسفه آن‌ها را نگاه کنیم می‌بینیم که پشت آن‌ها فلسفه عظیمی نهفته است.

خاصیت دیگر روزه تزکیه نفس است که شما در مقابل نفستان مقاومت می‌کنید و میگویید نه و این خیلی مهم است گاهی اوقات شما به یک نخ سیگار نمی‌توانید بگوید نه , یا به یک لیوان آب در تابستان گرم نمی‌توانید بگوید نه، پس این هم یک مسئله است روش DST هم خودش یک‌روزه است به شما میگویند صبح 2 سی‌سی ظهر 2 سی‌سی و شب هم 2 سی‌سی مصرف کن اضافه هم مصرف نکن این هم یک نوع روزه است که ما الگویش را از رمضان گرفتیم حالا می‌آیم در کنگره، کسانی که سیگاری هستند و مواد مصرف می‌کنند این‌ها روزه نمی‌گیرند ما آمدیم و روزه را درصدی کردیم چون روزه برای کارخانه‌های بدن لازم است و آن را پاک‌سازی می‌کند پس آن‌های که در سفر هستند سفرشان را خراب نکنند و روزه درصدی بگیرند و موادشان را هم سر ساعت مصرف کنند و حتی یک لیوان چایی هم بخورند و این بهتر از این است که هیچ کاری نکنید و اصلاً روزه نگیرید کسانی که ناراحتی کلیه دارند می‌توانند روزه‌ بگیرند و در روز چند لیوان آب هم مصرف کنند ولی مواد غذای مصرف نکنند یا افراد سیگاری هم که به خاطر سیگار نمی‌توانند روزه‌بگیرند این افراد هم می‌توانند روزه‌بگیرند ولی روزی چند نخ سیگار مصرف کنند ما به این دلیل روزه می‌گیرم که پاک‌سازی و تزکیه نفس انجام دهیم.

جسم یک کارخانه است که احتیاج به استراحت دارد و باید به آن سرویس بدهیم و احتیاج به مواد اولیه (سدیم، منیزیم، پتاسیم، کلسیم، روی، مس، آهن) دارد برای بازسازی.

خداوند می‌گوید من انسان را از خاک آفریدم یعنی هرچه در خاک است موردنیاز بدن ما است حتی گازها هم موردنیاز ما است اکسیژن، ازت، هیدروژن و همه‌چیز موردنیاز است.

حالا یکسری کارخانه در بدن ما است که مواد اولیه از بیرون می‌گیرد و مستقیماً مصرف می‌کند مثل کلسیم برای ساخت استخوان و یکسری کارخانه در بدن ما است که موادی که در طبیعت نیست را تولید می‌کند مانند دینور فین، ناقل‌های عصبی، مدیا تورها، مواد شبه افیونی، اندورفین، انکفالین، سروتونین، خیلی مواد دیگر که این‌ها در طبیعت نیست و بدن آن‌ها را می‌سازد و وقتی بدن خواست آن‌ها را بسازد احتیاج به یکسری مواد اولیه دارد که باید مواد اولیه به آن بدهند تا آن‌ها را بسازد وقتی می‌خواهد این‌ها را بسازد احتیاج به نقشه دارد که این نقشه را ژن می‌دهد.

من خواستم توجه شمارا بازهم به جسم بدهم که توجه کنید که چربی‌ها و مواد اضافی بدن را یک مقدار با روزه و یک مقدار با ورزش دفع کنید.

 

به قلم : مسافر علی آقا عبدالهی از لژیون کمک راهنما مسافر آقای مجید فروغی

نگارش : مسافر مجید

ویرایش : فرزاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 12 خرداد 1396 21:18
سلام ممنون آقای عبدالهی. ماشاءالله به راهنمای خوبت.
آقافرزادخداقوت
همسفرلیلا سه شنبه 9 خرداد 1396 18:32
سلام.خداقوت آقای عبدالهی.خیلی عالی بود.من همیشه ازنوشتارهای شما استفاده میکنم ودرحقتان دعا.
ممنون از آقافرزاد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو