کارگاه آموزشی عمومی؛ پنج‌شنبه1396/04/1
شنبه 3 تیر 1396 ساعت 21:46 | نوشته ‌شده به دست اشکان C60 | ( نظرات )

پنج‌شنبه 1 تیر ماه 1396 جلسه هفتم از دور سی و یکم کارگاه‌های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛ نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر آقای اصغر منصوری نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر مجتبی با دستور جلسۀ:ظرفیت، مسئولیت و قبله گم كردن و جشن سومین سال رهایی مسافر جابر روحانیرأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


 مراجعینی که به خاطر مشکل عزیزانشان مراجعه می‌کنند بدانند این خیلی مهم است؟ پذیرفتن مشکل و پا به‌پای مسافرانشان حرکت کردن (حضور در جلسات) که هم‌سفر مسافر جابر این کار را انجام دادند و به جایگاه کمک راهنمایی نائل گردیدند.


خلاصه سخنان استاد:

تمام مشکلات بشر از نداشتن همین ظرفیت است چراکه اگر ظرفیت کاری را نداشته باشیم و مسئولیتی را به عهده بگیریم، ممکن است مورد تشویق قرار بگیریم ولی شاید در بین همین تشویق‌ها از بین برویم.

 برای بالا بردن ظرفیت تنها کاری که انجام می‌دهیم در وادی پنجم می‌گوید: دوری کردن از ضد ارزش‌ها؟! چراکه ما ساختاری منفی را در درون خود، ظرفیت آن را بالابرده‌ایم و تا به این ساختار انرژی برسد، نمی‌توانیم ظرفیت خود را در ارزش‌ها بالا ببریم.

در آیه‌ای از قرآن، می‌گوید: به‌راستی خوبی‌ها بدی‌ها را از بین می‌برد؛ ولی درزمانی که ورودی بدی‌ها را ببندم! یعنی توبه و برگشت از ضد ارزش‌ها. وقتی‌که دیگر گناه نکنم آن ضد ارزش‌هایی که انجام داده‌ام، به‌واسطه عمل سالم، آرام‌آرام ظرفیتم در ارزش‌ها بالا می‌رود و می‌توانم آن زمان، مسئولیتی را بپذیرم.

کائنات این‌قدر هوشمند است که اگر ظرفیت پیداکرده باشیم در هر مورد، حتی زوری مسئولیت آن کار را به شخص می‌دهند.

نکته‌ای مهم از امیرالمؤمنین به کمیل که می‌فرمایند: اگر در کاری تخصص و گنجایش ندارید وارد نشوید.

دستور جلسه دوم: جشن تولد 3 سال رهایی مسافر جابر و هم‌سفرشان

ورود این دو عزیز به کنگره خیلی مربوط به این دستور جلسه است. مسافر جابر با مصرفی که داشتند باحال خراب، وارد شدند، ولی نگران بود؟ چون در دوران نامزدی بودند و اینکه اگر بفهمند چه می‌کنند. یک روز با هم‌سفرشان آمدند و زمانی که متوجه بیماری جابر شدند، پنج‌دقیقه‌ای صبر کردند و پذیرفتند؛ به این می‌گویند ظرفیت و پا به‌پای جابر آمدند

 مراجعینی که به خاطر مشکل عزیزانشان مراجعه می‌کنند بدانند این خیلی مهم است؟ پذیرفتن مشکل و پا به‌پای مسافرانشان حرکت کردن (حضور در جلسات) که هم‌سفر مسافر جابر این کار را انجام دادند و به جایگاه کمک راهنمایی نائل گردیدند.

جابر واقعاً سفر کرد و یک روز صندلی ایشان در کنگره خالی نبود با آن فرمان‌برداری و احترام. روز اول منیت خیلی بالایی داشت، حتی از خانواده خود دل‌خوشی نداشت؛ بدانیم اگر حتی 100% قوانین کنگره را به اجرا درآوریم ولی احترام به پدر و مادر خود نگذاریم مطمئن باشید درمان نخواهیم شد

خداوند در قرآن می‌گوید سعادت دنیا و آخرت دست پدر و مادر است. اگر کسی در زندگی گرفتاری دارد مراجعه کند به پدر و مادر خود و مسافر جابر این کار را کرد و رضایت پدر و مادر خود را حاصل کرد


اعلام سفر مسافر جابر:
آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک ده سال تخریب، 15 ماه 20 روز سفر کردم به روش dst با داروی شفا بخش ot  با راهنمایی  آقای اصغر منصوری رهایی 3 سال 
در ادامه تخریب سیگار 15 سال 10 ماه 26 روز سفر کردم با  روش dst داروی درمان آدامس نیکوتین راهنمایی آقای مجید اعتباریان آرزوی مسافر جابر:

آرزو می کنم کنگره 60 به زودی زود جهانی شود تا همه بتوانند از این علم بزرگ آگاه شوند.

آرزوی کمک راهنماهمسفر خانم مریم:

آرزو می کنم هر مسافر و همسفری که با امید وارد کنگره می شود ناامید از درب کنگره بیرون نرود.

آرزوی کمک راهنماهمسفر خانم زهرا:

آرزوی من درمورد کمک راهنماهای کنگره 60 است. آقای مهندس می فرمایند کمک راهنمایان سه دسته هستند. کمک راهنماهای مثبت، منفی و خنثی. امیدوارم اگر شالی را بر گردمان می اندازیم پیرو راه آقای مهندس باشیم، بدون چون و چرا.

خلاصه سخنان مسافر جابر:

خیلی تشکر می کنم از شما عزیزان که در این جشن شرکت کردید. وقتی با پیام یکی از دوستان وارد کنگره شدم توسط آقای منصوری مشاوره گرفتم و از همان زمان آقای منصوری هر چه گفتند من گفتم چشم و به آن عمل کردم.

من در آن زمان تازه با همسرم عقد کرده بودم و در این که این موضوع را با ایشان در میان بگذارم در شک و تردید بودم. تا اینکه بالاخره با کمک آقای منصوری مطلب را با ایشان در میان گذاشتم و بعد از گذشت یک هفته همسرم با من تماس گرفت و گفت می خواهم به کنگره بیایم.

من قبل از ورود به کنگره رابطه خوبی با خانواده و پدر و مادرم  نداشتم. بعد از رهایی خواهرم به کنگره آمد و من خیلی خوشحال شدم چون احساس کردم آنها در من تغییر را مشاهده کرده اند که به اینجا آمدند. در کنگره اول به خودم خدمت کردم و نتیجه اش این است که این جایگاه را لمس نمودم. دعا می کنم که این جایگاه نصیب همه بشود.

من با پدرم خیلی مشکل داشتم. ایشان هر چیزی می گفتند من برعکس آن را انجام می دادم. آقای منصوری به من گفتند اگر می خواهی مشکلاتت حل شود باید بروی و از پدرت معذرت خواهی کنی و من این کار را کردم.

تشکر می کنم از آقای منصوری خیلی دوستشان دارم. تشکر می کنم از همسفرهایم، همسرم و خواهرم. از خانم فاطمه ولی خانی، خانم الهه، ایجنت محترم و مرزبانان محترم، اسیستنت محترم خانم داوودی و کلیه راهنماهای کنگره 60، هم لژیونیهایم و آقای ایوبی که پیام کنگره را به من دادند تشکر می کنم.


خلاصه سخنان کمک راهنما همسفرخانم فاطمه:

خدا را شکر می کنم که این سعادت را پیدا کردم که یک بار دیگر در این جایگاه قرار بگیرم. خدا را شکر می کنم که به واسطه کنگره یک خانواده دیگر توانستند طعم خوشبختی را بچشند. چون خوشبختی یعنی پیوند محبت. به نظر من هر تولد یک پیامی دارد و پیام این تولد دستور جلسه ظرفیت و مسئولیت است. چون ظرفیت این مسئولیتهایی که بر عهده این خانواده عزیز بود به خوبی در وجودشان شکل گرفته بود. خدا را شکر می کنم امروز در کنار خانواده ای هستم که عظمت کنگره را درک کردند و خدمتگزار شدند. این تولد را خدمت آقای جابر و راهنمای محترمشان آقای منصوری، همسفران عزیزشان خانم مریم، خانم زهرا و راهنمای گرانقدر و دوست عزیزم خانم الهه تبریک می گویم. این که امروز خانم مریم به ارتقاء رسیده اند این است که پایبند به اصول و قوانین کنگره بوده اند. این تولد را خدمت جناب آقای مهندس دژاکام که هر چه داریم از لطف و محبت پدرانه ایشان است تبریک می گویم و برای تمام این خانواده آرزوی بهترینها را دارم.


خلاصه سخنان کمک راهنماهمسفر خانم مریم:

من خیلی خداوند را به خاطر لیاقت حضور در این جشن شکر می کنم. پیامی که برای مسافران و همسفرانی که تازه وارد کنگره شده اند دارم این است که من زمانی که وارد لژیون خانم فاطمه شدم حتی یک جلسه هم غیبت نداشتم. باید کمی صبر داشته باشید. همسفری که از مسافر خودش گله دارد باید بداند که هر کس فقط برای رشد جهان بینی، آموزش گرفتن و حال خوش به کنگره می آید خواه مسافر باشد یا همسفر.

اگر من در این جایگاه هستم اول از همه لطف خداوند بوده است ولی در ابتدا باید یک نقطه تفکر در انسان بیدار شود تا این مکان را درک کند.

از مسافرم تشکر می کنم چون به واسطه ایشان من در اینجا حضور دارم. از آقای منصوری خیلی خیلی تشکر می کنم. از خانم مرضیه خیلی تشکر می کنم که در بدو ورود من به کنگره به من مشاوره دادند و خیلی قشنگ مسئله اعتیاد را برای من باز کردند که چه اتفاقاتی در جسم یک مصرف کننده می افتد که به این حال و روز دچار می شود. از آقای مهندس بنیان کنگره 60 تشکر می کنم. از خانم آنی، آقای امین، استاد جهان بینی تشکر می کنم. از آقای حکیمی دیده بان محترم تشکر می کنم.

از راهنمای عزیزم تشکر می کنم. وجود ایشان پر از آرامش است و آن آرامش را به رهجویانشان منتقل می کنند. از آقای منصوری فوق العاده زیاد تشکر می کنم چون واقعاً بر گردن من و مسافرم حق پدری دارند. در خدمت مرزبانی خیلی از ایشان درس گرفتم. از خانم زهرا و الهه عزیز، اسیستنت محترم شعبه سرکار خانم داوودی و تمامی کمک راهنمایان قسمت همسفران تشکر می کنم. از خانواده محترم همسرم و شما عزیزان که در جشن ما شرکت کردید تشکر می کنم.


خلاصه سخنان کمک راهنماهمسفر خانم الهه:

خداوند متعال و مهربان را بسیارتا بسیارسپاسگزارم که یکباردیگر در تولد دیگری از عزیزان کنگره هستم. پیشاپیش عید سعید فطر را بهمه ی عزیزان تبریک میگویم. انشاالله همگی برکت لازم رو از این ماه برده باشیم

و اما زهرا همکار من بود و من باایشان در محل کارم آشنا شدم. با حال خراب من رو دیدند و پرسیدند: شما اهل کنگره اید؟ و این نقطه ی اغاز اشنایی من با زهرابود. داشتم فکرمیکردم که چگونه زهرای قبلی تبدیل باین زهرا شد و به دوصفت در زهرا رسیدم‌ او یک سرباز عاشق بود، سرباز بود چون بدون چون و چرا چشم میگفت و اطاعت میکرد وعاشق بود چون اولین دغدغه اش پدرو مادرش بودند وبعداز تشکیل لژیون؛ رهجوهاش هم اضافه شدند. به پدر و مادرش تبریک میگویم که چنین دختر مستقلی و پرتلاشی تربیت کردند. برای خانم زهرا حل کردن مسائل رهجوهاش خیلی خیلی مهم هستش و گاها مدتها فکرمیکند تا بتواند مساله ای را برایشان حل کند.

به زهرای عزیزم تبریک میگویم. به مسافر عزیزش اقای جابر، به راهنمای مسافرشان اقای منصوری وهمینطور بخانم فاطمه خواهر لژیونی عزیز و بزرگوارم تبریک میگویم. بخانم مریم عزیز که یک دوره مرزبانی رو خدمت نمودند والان در حال انجام خدمت در کسوت کمک راهنمایی هستند صمیمانه تبریک میگویم.

به آقای مهندس دژاکام عزیزمان و خانواده ی عزیزشان و کلیه ی حضار تبریک میگویم و ارزوی بهترینهارا دارم. خودتان را تشویق کنید.

خلاصه سخنان کمک راهنماهمسفر خانم زهرا:

خدا را بسیار شاکر هستم که خداوند به من این اجازه را داد تا در کنار خانم الهه و در کنار برادرم و همسرشان در کنگره حضور پیدا کنم.

دو سال پیش تولد یک سال رهایی جابر با هر کلمه حرف ایشان قطرات اشک از چشمان من سرازیر می شد و علتش این بود که من کلاً گذشته سیاه خودمان را فراموش کرده بودم. مشاجره هایی که بین جابر و پدرم اتفاق می افتاد و کنگره خیلی قشنگ فراموشی را برای ما به ارمغان آورد. از خداوند متعال تشکر می کنم که ما توانستیم این مکان مقدس را پیدا کنیم و جابر این ظرفیت را داشت که بتواند در کنگره بماند و به این جایگاه برسد. از آقای مهندس، خانم آنی و استاد جهان بینی آقای امین و دختران آقای مهندس تشکر می کنم.

از آقای منصوری و از جابر تشکر می کنم. آقای منصوری یکی از پدرهای معنوی من هستند. از خانم مریم عزیز تشکر می کنم. صبر و پذیرش خانم مریم ستودنی است. از خانم فاطمه تشکر می کنم. از خانم الهه راهنمای عزیزم تشکر می کنم. اگر من اینجا هستم و اگر شالی بر گردنم است و اگر می توانم در راه مستقیم قدم بردارم به خاطر راهنمایی های خانم الهه است.

نگارش :
همسفر خانم ندا

همسفر خانم فرزانه 
همسفر خانم الهه صادقی

عکس : مسافر محمد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 7 تیر 1396 00:07
تبریک فراوان خدمت خانم مریم وخانم زهرا دو عزیزدل وتبریک خدمت آقاجابر مسافرارجمند کنگره شصت.
همسفر مانا دوشنبه 5 تیر 1396 14:29
خدمت خانم ها مریم وزهرا تبریک وشاد باش عرض میکنم .
تا باد چنین بادا.
مسافرحسن عسگریL16 دوشنبه 5 تیر 1396 01:48
باسلام
منم به نوبه خودم سالروز رهایی شما را بهتون تبریک میگم وامیدوارم روزی بتونیم این جایگاه رالمس کنیم
یکشنبه 4 تیر 1396 16:56
با سلام و درود خدمت تک تک اعضای کنگره 60. دوباره این جشن با شکوه را خدمت خانواده آقای روحانی و همسفرانشان،به خصوص کمک راهنمای عزیزم خانم زهرا تبریک و شادباش میگویم و برایشان موفقیت روز افزون را از خداوند خواستارم.
محسن(L16) یکشنبه 4 تیر 1396 10:57
جابر جان تولدت مبارک انشاالله این راه مستدام و پایدار باشد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات