کارگاه آموزشی عمومی؛ پنج‌شنبه 1396/04/15
جمعه 16 تیر 1396 ساعت 17:37 | نوشته ‌شده به دست ریحانه c60 | ( نظرات )
پنج شنبه 15 تیر ماه 1396 جلسۀ نهم از دورۀ سی و یکم کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛ نمایندگی سلمان فارسی به استادی دیدبان محترم آقای کامران شریفیان و نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر رحمان با دستور جلسۀ: "حرمت کنگره 60" و "جشن تولد هفتمین سال رهایی کمک راهنمامسافر محمد داودی" راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.مسلماً هر ارگان و سازمانی و حتی سیستم خداوند دارای چهارچوب و قوانین است و این قوانین هیچ منافاتی با اختیار انسان ندارد، و وقتی ما به این قوانین توجه کنیم خداوند پاداش ما را می دهد، و این وعده ای است که خداوند به انسان داده که اگر در مسیر قوانین قدم بگذاریم خداوند هم انسان را مورد حمایت قرار می دهد و اگر...خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که خداوند به من توفیق داد که درخدمت شما عزیزان باشم. همایش بزرگ و ملی اعتیاد را که همۀ عزیزان در این همایش درخشیدند تبریک می گویم. در روز سه شنبه پیامی که بیست سال پیش اساتید بزرگوار آقای مهندس داده بودند به عینه دیدیم این پیام حاوی "الماس های کنگره 60 درخشش را درحلقه های پیدا و ناپیدای حیات به هستان و نیستان می رسند" و ما امروز این پیام را به عینه میبینیم .به همۀ شما عزیزان که واقعاً درخشیدید تبریک می گویم و امیدوارم این مسیری را که شروع کردیم به زیباترین شکل به نسل های آینده منتقل کنیم. و اما دررابطه با دستور جلسۀ امروز که موضوع بسیار کلیدی است برای اشخاصی که می خواهند از وادی دهم عبور کنند و وارد وادی یازدهم بشوند. وارد وادی یازدهم پیش نیازی دارد، که پیش نیاز آن توجه کردن به قوانین کنگره 60 می باشد. ما حرمت کنگره 60 را درجلسه دو مرتبه می خوانیم و این نشان از اهمیت این موضوع دارد.حرمت کنگره قانون است و برای همۀ عزیزان لازم الاجرا است و هر شخصی این حرمت ها را رعایت کند می تواند به وادی یازدهم قدم بگذارد و اگر هم رعایت نکند مسلماً از مسیر خارج می شود. و اگر ما از آسیب ها در امان ماندیم دلیلش اجرای حرمت ها و قوانین کنگره 60 می باشد. مسلماً هر ارگان و سازمانی و حتی سیستم خداوند دارای چهارچوب و قوانین است و این قوانین هیچ منافاتی با اختیار انسان ندارد، و وقتی ما به این قوانین توجه کنیم خداوند پاداش ما را می دهد، و این وعده ای است که خداوند به انسان داده که اگر در مسیر قوانین قدم بگذاریم خداوند هم انسان را مورد حمایت قرار می دهد و اگر ازمسیر قوانین خارج شویم همان بلایی که سر شیطان آمد، بر سر انسان آورده می شود. قوانینی که خداوند قرار داده فقط و فقط برای سلامت و آرامش انسان ها است. رعایت این قوانین کمک می کند که بستر مناسبی فراهم بشود اعم از خانواده، اجتماع، کنگره و... که ما به درستی به مقصد برسیم و از مسیر و هدفمان خارج نشویم و امروز اگر شاهد چنین رشدی درکنگره هستیم دلیلش رعایت حرمت و قوانین کنگره 60 می باشد.


دستور جلسه دوم:

هفتمین سال رهایی و آزادی کمک راهنما مسافر محمد را به راهنمای بزگوارشان آقای مهدی حسینی تبریک می گویم. آقا مهدی به نوعی استاد بنده هم بودند و من بسیار از ایشان آموختم. آقا مهدی و همراهانشان با آن عشق و محبتی که داشتند کنگره 60 را در اصفهان پایه گذاری کردند و من از ایشان بابت تمام تلاش هایی که انجام دادند سپاسگزارم و امیدوارم هر جایی که هستند موفق باشند. آقامحمد ذهن پرسشگری داشتند و همیشه درپیام های کنگره می چرخیدند، اما مهم بود که باور داشتند و هیچ تردیدی نداشتند. بهرحال از سفر اول عبور کرده و وارد سفر دوم شدند و وقتی وارد سفر نیکوتین شدند و از گذرگاههای سخت عبور کردند توانستند شال کمک راهنمایی را از آقای مهندس دریافت کنند. و در انتها این روز را به جناب آقای مهندس تبریک می گویم که تمام این شادی ها دلیلش آقای مهندس هستند.اعلام سفرکمک راهنمامسافر محمد:

آخرین آنتی ایکس مصرفی 20 گرم شیره، 11 ماه به روش DST با راهنمای خوبم آقا مهدی حسینی سفر کردم ،رشتۀ ورزشی: کشتی، رهایی از دام اعتیاد 7 سال.
آرزوی کمک راهنمامسافر محمد:

کنگره به جاهایی دسترسی پیدا کند که آن ها الان به ما احتیاج دارند.

آرزوی کمک راهنماهمسفر اعظم:

من از خدا می خواهم که نور ایمان روز به روز در ما پیشرفت کند.


خلاصه سخنان کمک راهنمامسافر محمد:

"فرمان خدا غذای حکیم و خشنودی مایۀ امنیت و رحمت است. از روی علم حکم می کند و با علم و بردباری می بخشاید. پس آن کسی که فکرش را به کار گیرد تا بداندکه چگونه عرش قدرت خود را برقرار ساخته ای و هستی را چگونه آفریده ای و چگونه آسمان و زمین را در زمان آمیخته ای و امواج آب را چگونه بر روی زمین گسترده ای، نگاهش حسرت زده و عقلش سرگردان و شنوایی اش آشفته و اندیشه اش حیران می ماند. نور زندگی و عشق در وادی محبت فرمان رجعت و آغاز یک حیات دوباره با الهامات الهی و این نه زایش است و نه زاییدن، بلکه نجات است از غرق شدن در جهان هستی. زیر این بیرق جلودار واقعی الله به تعادل رسیدن و ورود به وادی انسانیت. راه و رسم زندگی پیامبر اسلام را سرلوحۀ کار خود قرار دهید تا راهنمای خوبی برای شناخت و آگاهی در هستی و نیستی باشد. به خدا سوگند موسی جز قرص نانی که گرسنگی اش را برطرف سازد، چیز دیگری نخواست و حضرت داود صاحب نی های نوازنده که با هنر دست خود از لیف خرما زنبیل می بافت و عیسی بن مریم که چراغ شبش ماه، و منزلگاه زمستانی اش برق زمین بوذ. پس قناعت پیشه کن و در صراط مستقیم حرکت کن که مایۀ فخر و بزرگی است؛ و محبوب ترین مسافر نزد قدرت مطلق کسی است که از پیامبرش پیروی کند. عشق حکمت آسمانی است. حسین دژاکام، دژ حقیقت، دژ محبت، نگهبان هستی، دوستت داریم."

خداوند را بسیار سپاسگزارم که تاریکی ها را تجربه کردم که بتوانم با چنین مکانی آشنا بشوم. آقای مهندس را می ستایم به دلیل اینکه تفکر را به من یاد داد. از آقای کامران تشکر می کنم که استادی جلسه را قبول کردند. از همسفرم تشکر می کنم و از تمام شما عزیزانی که در جشن ما حضور پیدا کردید تشکر می کنم .


خلاصه سخنان کمک راهنما همسفر اعظم:

خدا را بسیار سپاسگزارم به دلیل اینکه افتخار داشتم در این جشن حضور داشته باشم. خانم اعظم عزیز عاشق خدمت و خانواده اش بود. دو صفت بارزی که در خانم اعظم وجود داشت صبر و متانت ایشان بود و این دو صفت خیلی خیلی ستودنی بود. این روز به این دو عزیز تبریک می گویم.


خلاصه سخنان کمک راهنما همسفر اعظم:

خدا را بسیار شاکرم بابت اینکه در این جایگاه قرار گرفتم. قبل از ورودم به کنگره حس های منفی زیادی داشتم به دلیل اینکه مشکلات زیاد بود. چیزی که مهم است مشکلات هنوز سر جای خود قرار دارند و خدا را شکر به لطف آموزش های کنگره 60 زاویۀ دید من تغییر کرده. یکی از تصاویر کتاب 60 درجه، تصویر اسکی بازی است که با وجود سرمای زیاد باز می توانی حرکت کنی و این حس مثبت بودن ماست، که با این حس مثبت می توانم مشکلات را حل کنم. ازآقای مهندس و خانوادۀ محترمشان تشکر می کنم، از راهنمای بزرگوارم خانم اعظم تشکر می کنم، از راهنمای بزرگوار مسافرم آقا مهدی حسینی تشکر می کنم و از تمام شما عزیزان که در جشن ما حضور پیدا کردید تشکر می کنم.

تگارش: همسفر ریحانه
عکس: مسافر محمدPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، آرشیو تصاویر، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Zahra. rouhani یکشنبه 18 تیر 1396 00:53
جشن با شکوهی بود
این آرامش گوارای وجودتان باد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات