خلاصه سی دی های آموزشی ؛ نتیجه
سه شنبه 27 تیر 1396 ساعت 17:10 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )
«خلاصه سی دی نتیجه مهندس حسین دژاکام»

همیشه در نظر داشته باشید که شما ممکن است به صد در صد نتیجه بالایی نرسید و ممکن است گاهی اوقات به بیست یا سی در صد نتیجه برسید در این صورت هم شما بیست یا سی درصد برنده هستید.

نزدیک به بیست سال است که از بنیان کنگره می‌گذرد، در عرض این 20 سال ما همه‌اش متمرکز بودیم که یک مصرف‌کننده در قسمت جسم و روان و جهان‌بینی خودش تخریب ایجاد کرده است که برای اصلاح و بازسازی  او باید در قسمت جسم و روان و جهان و تفکر و اندیشه این بازسازی را انجام دهیم، ولی امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که این مثلث جسم و روان و جهان‌بینی برای تمام انسان‌ها جزء ضروریات و واجبات است. اگر انسان‌ها نتوانند در این مثلث تعادل ایجاد کنند، در هر مقامی و جایگاهی که باشند انسان‌های به‌هم‌ریخته، بی‌تعادل و مشکل‌داری خواهند بود، این را در سطح کلی ما مشاهده می‌کنیم.

بعضی از انسان‌ها از آن تفکر فاصله گرفته و همه‌چیز را برای خودشان می‌خواهند و این‌قدر در بحر تفکرات خاص خودشان فرورفته‌اند که حتی جسم خودشان را فراموش کرده‌اند و تنها چیزی که از جسمیت می‌خواهند برخورداری و لذت‌جویی از جسم است و هیچ‌وقت تفکر نمی‌کنند که از جسم سالم برخوردار باشند.

دماغ و صورت و سایز کمر را درست می‌کند! ولی یبوست دارد و اصلاً برایش مهم نیست.

دو بیماری است که مادر تمام بیماری‌ها است که بشر امروزی متأسفانه گرفتار آن است، یکی یبوست و دیگر بی‌خوابی، همه خوابشان نامرتب است، ساعت یک یا دو شب می‌خوابند و 6 صبح می‌روند سرکار، روزانه چهار یا پنج ساعت می‌خوابند؛ این‌ها روی بدن فشار می‌آورد و باعث سکته قلبی یا مغزی می‌گردد.

بدن‌ها فقر مواد غذایی دارد. فقر مواد غذایی نه اینکه چیزی گیرشان نیاید تا بخورند چرا می‌خورند، لازانیا، پیتزا، ماکارونی، سوسیس، کالباس می‌خورند این‌ها فقر غذایی است، این‌ها چیزی ندارند. بدن‌ها کمبود کلسیم، پتاسیم، منگنز، ید، آهن، انواع و اقسام ویتامین‌ها مواد معدنی و کافی رادارند به همین دلیل همیشه بیمار هستند.

از سبزی‌ها استفاده نمی‌کنیم از میوه‌ ها کم استفاده می‌کنیم، تمام میوه‌ها و سبزی‌ها و گوشت را در فریزر قرار می‌دهیم و تبدیل می‌کنیم به زباله ، بعد مصرف می‌کنیم بنابراین همه انواع و اقسام بیماری‌ها راداریم.

وقتی می‌خواهید جسم را پرورش دهید، جسم فقط زورخانه نیست، فقط ورزش کردن نیست، جسم احتیاج به تغذیه و حرکت‌های دیگری هم دارد! بعضی‌اوقات ما می‌خواهیم جسم را با آمپول‌های هورمونی درست کنیم؛ که این هم یک بدبختی دیگری است، پس ما باید یک مقداری به جسم و سلامتی خودمان توجه بیشتری بکنیم. همین‌طور به‌مراتب به جهان‌بینی و دیدگاه خودمان هم باید توجه کنیم.

جهان‌بینی‌ها در سطح جهانی بیمار و مریض است در سطح کلان به همدیگر توهین می‌کنند و همدیگر را متهم می‌کنند در سطح جهانی قضیه ظاهربینی درست‌شده و آن افکاری ظاهر است و فریبنده است و پایه و اصول ندارد را همه می‌پذیرند، این از جهان‌بینی است و تا جهان‌بینی درست نشود هیچ‌چیزی درست نمی‌شود. وقتی این دو درست شد (جسم و جهان‌بینی) روان هم درست می‌شود.

پس جسم و روان و جهان‌بینی برای تمام انسان‌های روی زمین است.

خوشبختی کجاست؟ آیا خوشبختی پولدار بودن یا خوش‌تیپ بودن است؟

خوش بختی آن موقعی است که انسان بتواند ازنظر جسم، روان و جهان‌بینی به تعادل برسد، چون اگر این‌ها درست شود، انسان به یک تفکری می‌رسد که قادر خواهد بود با تفکر و اندیشه خودش مسائل مالی را حل کند.

ما هر چیزی را که می‌خواهیم به آن برسیم یک مقدماتی و یک مکانیسمی دارد.

اولین چیزی که در خواسته‌های ما نقش بسیار مهم و اساسی دارد حس است، حس اولین نیرویی است که قوه عقل را راه‌اندازی می‌کند، حس یک گیرنده است، جالب این است که حس اولین نیرویی است که قوه عشق و ایمان را هم راه‌اندازی می‌کند.

پس می‌بینیم که حس یکی از مسائل مهم و بارز است و ما برای هر کاری که می‌خواهیم انجام بدهیم باید حس آن را داشته باشیم؛ اگر حس نباشد نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم. حالا درست است که حس مهم است ولی ما باید حس را تبدیل به حس سالم بکنیم.

وقتی انسان افکار و احساسش آلوده باشد و فقط در یک نقطه متمرکز باشد نمی‌تواند درست دریافت کند.

اگر حس ما پر از کینه، نفرت، انتقام‌جویی، ناراحت باشد و اعصابمان خراب باشد و هزار و یک فکر داشته باشیم حس ما کامل نیست؛ پس برای خواستن هر چیزی باید حس کامل باشد و اگر کسی را دوست دارید با حستان نسبت به او حس پاکی باشد، حس دوست داشتن باشد، او را برای خودش بخواهید یا اگر می‌خواهید درمان اعتیاد کنید، اول باید حس ما پاک باشد، حس ما سالم باشد و بخواهیم درمان شویم و حس خوبی داشته باشیم. وقتی حس کامل شد می‌رسیم به خواست.

 ما باید روی خواسته‌هایمان محکم و پابرجا باشیم در هر کاری که ما هر خواسته‌ای داریم آن خواسته ما یک سری مشکلات و سختی‌های دارد، در مقابل خواسته ما همیشه یکسری مشکلاتی وجود دارد که مانع خواست ما می‌گردد، هر کاری می‌خواهید انجام دهید اول جواب نمی‌دهد می‌خواهید پزشک یا مهندس شوید باید سختی‌هایی را تحمل‌کنید و از سختی عبور کنید.

وقتی‌که حس به وجود آمد و خواسته محکم و قوی بود حالا نوبت حرکت است و شما باید حرکت کنید، موقعی هم که حرکت می‌کنید آن موقع هم با مسائل متعدد روبرو می‌شوید و انواع و اقسام مشکلات ممکن است سر راه شما قرار گیرند.

بعد از حرکت آن موقع به نتیجه می‌رسید.

همیشه در نظر داشته باشید که شما ممکن است به صد در صد نتیجه بالایی نرسید و ممکن است گاهی اوقات به بیست یا سی در صد نتیجه برسید در این صورت هم شما بیست یا سی درصد برنده هستید.

البته موقعی که شما یک حسی نسبت به چیزی دارید برای اینکه آن حس پیدا شود آن حس احتیاج به جاذبه دارد، یعنی اگر شما می‌خواهید پزشک یا قاضی شوید باید آن پست قاضی گری برای شما جاذبه داشته باشد.

بر مبنای آن جاذبه است که شما نسبت به آن حس پیدا می‌کنید، اگر جاذبه نباشد آن حس به وجود نمی‌آید. اگر می‌خواهید یک نفر به شما حس داشته باشد باید یک جاذبه‌ای داشته باشید، اگر جاذبه نداشته باشید کسی از شما خوشش نمی‌آید؛ شما گاهی اوقات زبانت بد است، برخوردت بد است لباس نامناسب می‌پوشید، بدنتان هم بوی بد می‌دهد چه حسی می‌خواهید به وجود آورید؟ کدام جاذبه ؟  جاذبه‌ای ندارید و این می‌شود دافعه ، پس لازمه به وجود آمدن حس جاذبه است و ما باید در سطوح متعدد آن جاذبه را به وجود آوریم.

به قلم: مسافر علی آقا عبدالهیان

نگارش: مسافر منصور

ویرایش: مسافر فرزاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن هیبتی سه شنبه 10 مرداد 1396 18:55
خسته نباشید به شما عزیزان كه درسایت خدمت مكنید امیدوارم درمراحل زندگیتان موفق وسربلند شوید كوچك شما محسن هیبتی خدمت گذار شعبه عمان سامانی
همسفر جمعه 6 مرداد 1396 08:37
باسلام خدمت سه عزیزی که زحمت کشیدن استفاده کردیم ممنون انشاءالله درجایگاهای بالا ببینیمتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic