کارگاه آموزشی عمومی؛ پنج‌شنبه 1396/05/5
شنبه 7 مرداد 1396 ساعت 07:15 | نوشته ‌شده به دست فرزاد c60 | ( نظرات )

پنج‌شنبه 5 مردادماه 1396 جلسۀ دوازدهم از دورۀ سی و یکم کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛ نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر علی حسینی و نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر رحمان  با دستور جلسۀ « سایت ، چگونه از سایت کنگره 60 استفاده می‌کنیم » و دستور جلسه دوم  «جشن یکمین سال رهایی مسافر فرزاد » رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. اگر رهجویی مطالب کنگره را درست درک کرده باشد حتماً وارد خدمت در کنگره می‌شود

خلاصه سخنان استاد:

تجربه من از دستور جلسه ما وقتی به کنگره وارد می‌شویم با مثلثی آشنا می‌شویم که آن مثلث درمان است که جسم روان و جهان‌بینی است که چه‌بسا این مثلث بسیاری از مسائل ما را حل می‌کند که قسمت جسم با شربت اوتی و قسمت جهان‌بینی با جلسات و روان برای بهتر شدن رفتار و خلق‌وخو که یک سری خدمت در سفر اول و در سفر دوم برای استفاده خود رهجو کامل اثر گزار است و کمک سایت کنگره به من برای کسب اطلاعات باید از رایانه استفاده می‌کردم که همین موضوع باعث شد که با آموزش تجربی بهتر از این وسیله استفاده کنم و یادگیری من از همین کار عملی کنگره در خصوص سایت به وجود آمد و برای درمان اعتیاد برای کسانی که آشنایی با درمان ندارند به‌محض ورود به اینترنت سایت کنگره باز می‌شود و می‌توانند با مطالب راه کنگره را پیدا کنند و همین اطلاع‌رسانی و بازدید عموم می‌تواند بهترین روش درمان را به همه عموم نشان بدهد و همین موضوع عمل کرد کنگره را نشان می‌دهد و دستور جلسه دوم تولد مسافر فرزاد که یکی از خدمتگزاران سایت هستند

 

مسافر فرزاد با مصرف 28 سی‌سی متادون وارد کنگره شدند که متادون عوارض و مشکلات خاص خودش را دارد که پزشکان به‌صورت درمان نگه‌دارنده تجویز می‌کنند و مسافر فرزاد با سفر اول مشکل متادون را به‌خوبی حل نمودند چون برای همه قبول این روش درمان در اول ورود به کنگره بسیار سخت به نظر می‌رسد اما فرزاد با شروع خوب و آرام سفر اول را به پایان رسانید و تولد امروز فرزاد نشان‌دهنده همین موضوع است و شخصی که تولد می‌گیرد نشان‌دهنده این است که از سفر اول خود لذت برده است و در سفر دوم بلافاصله شروع به خدمت کرد و اگر رهجویی مطالب کنگره را درست درک کرده باشد حتماً وارد خدمت در کنگره می‌شود که فرزاد خدمت در سایت را به‌خوبی و به نحو عالی انجام می‌دهد که خدمت صادقانه ایشان باعث ارتقاء سایت گردیده است چون مقاله‌هایی که از دل افراد در سایت کنگره ثبت می‌شود در بیرون کنگره پردل افرادی که از سایت کنگره استفاده می‌کنند اثر بیشتری دارد و کسانی که واسطه این موضوع هستند کسانی هستند که در سایت کنگره فعالیت دارند کمتر از آن‌کسی که مطلب را بیان کردند نیست و مسئولیت سایت شعبه سلمان به عهده فرزاد است و من به ایشان و تمام اعضا سایت و همه دوستان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم شال کمک راهنمایی را بر گردن ایشان ببینیم.

 

اعلام سفر مسافر فرزاد:

آخرین آنتی ایکس مصرفی 28 سی‌سی شربت متادون، روش درمان DST داروی درمان شربت OT، 12 ماه و بیست روزبه راهنمایی کمک راهنمای عزیزم آقای سید علی حسینی سفر کردم، رهایی 365 روز

آرزوی مسافر فرزاد :

آرزو دارم که تمام مسافران سفر اولی که حضور دارند به رهایی برسند و این جایگاه را لمس کنند.

آرزوی همسفر آزاده :

آرزوی دارم همه خانوادهایی که با نا امیدی از این درب وارد میشوند و فکر میکنند این بیماری درمانی ندارد در کنگره به رهایی برسند و این جایگاه را لمس کنند.

خلاصه سخنان مسافر فرزاد:

قبلاً این‌چنین صحنه‌ای را از روز اول ورود به کنگره پیش خودم تصویرسازی کرده بودم، تولد یکی از عزیزان بود ولی فکر نمی‌کردم که یک همچنین حسی یا این‌چنین انرژی داشته باشد؛ امیدوارم تک حضار این جایگاه و حس را تجربه کنند.

دوستان نسبت به من خیلی لطف داشتند، واقعاً درست است که در کنگره خدمت می‌کنیم برای اینکه بیشتر آموزش ببینیم و مسیر سفر دوم خود را طی کنیم ولی یک دیدن این‌چنین دوستانی و شنیدن صدایشان و تعریف‌هایی که می‌کنند با تقدیرهایی که می‌کنند می‌تواند انرژی خیلی خاصی به آدم بدهد و کمک بکند به اینکه در ادامه سفر دوم بیشتر خدمت کند.

من به در سی دی رادیو از آقای مهندس که روی من خیلی تأثیر داشت اشاره می‌کنم که ایشان به زیبایی می‌فرمایند که هیچ‌کس یک روز صبح از خواب بیدار نمی‌شود و بگوید برویم و شروع به حرکت کنیم و به سمت اعتیاد برویم و معتاد بشویم؛ همیشه یک‌چیزی تدریجی به وجود می‌آید و در بنده هم شاید به‌تدریج رخ داد و همان‌طور که آقای مهندس در سی دی می‌گویند اعتیاد هیچ تفاوتی بین اشخاص قائل نیست و همه را به یک‌چشم نگاه می‌کند، در هر سطح و جایگاهی و مقام و در هر خانواده‌ای با هر تحصیلاتی و در من هم دقیقاً همین اتفاق افتاد.

 یک تفاوتی که شاید در من وجود داشت و تا قبل از اینکه وارد کنگره 60 بشوم فکر می‌کردم که خیلی تفاوت است و خیلی فرق می‌کند، اینکه ما در حال حاضر که اشخاص را در تازه واردین مشاوره می‌کنیم می‌گویند ما 15 یا 20 یا 30 سال مسیر اعتیاد را تخت گاز طی کرده از کم به زیاد رسیدیم و هیچ‌وقت هم وقفه نداشته یا یک یا با چند بار وقفه ترک داشته‌ایم.

در من ماجرا یک‌طور دیگر بود! من تا روز آخری که شاید وارد اینجا شدم، نمی‌خواستم بپذیرم که درگیر این مسئله هستم؛ خودم را واقعاً تا روزی که آمدم اینجا یک معتاد قلم داد نمی‌کردم و به همین خاطر هم در تمام طول دوران اعتیاد با خودم مبارزه می‌کردم؛ یعنی 5 روز مصرف می‌کردم، یک ماه مصرف نمی‌کردم. یک هفته مصرف می‌کردم، 10 روز مصرف نمی‌کردم؛ اوایل شاید این خیلی به من جواب می‌داد چون‌که ازنظر ظاهری تغییر نمی‌کردم و ازنظر موقعیت اجتماعی زیاد قرار نبود وقت بگذارم برایش و شاید به خاطر این‌طور الگوی مصرفی نامنظم خانواده‌ام چیزی متوجه نمی‌شدند و هیچ علامت خاصی نداشت.

واقعاً فکر می‌کردم یک تفاوت چشم‌گیری بین من و یک مصرف‌کننده 100% و کامل هست، ولی بعد که وارد کنگره شدم و آرام‌آرام تحت آموزش‌های آقای حسینی قرار گرفتم دیدم ماجرا یک‌جور دیگر است؛ تخریب در کسانی که مصرف‌کننده همیشگی مواد مخدر هستند جسمی است و جسمشان از بین می‌رود و شاید چهره‌شان از بین برود ولی شاید روح و روانشان سالم‌تر از کسی می‌ماند که به سبک من مصرف می‌کرد.

من جسمم سالم‌تر بود ولی روح و روانم به‌شدت آسیب‌دیده بود و آسیبی که به خانواده‌ام وارد کرده بودم هم بیشتر بود؛ تا زمانی که وارد این مکان شدم فکر می‌کردم خیلی هنرمند هستم که بتوانم مواد مخدر را در مشتم نگه‌دارم و کنترلش کنم؛ ولی بعد فهمیدم که نه هیچ فرقی نمی‌کند

همان‌طور که در سی دی اخیر آقای مهندس می‌گویند اصلاً جایگاه و سطح فرد، نوع و مقدار مواد مهم نیست؛ فقط همین‌که شروع کردید با آن بازی کردن اتفاق عجیبی می‌افتد و آن این است که حالا یا جسمت تخریب می‌شود و یا اگر جسمت تخریب نشود روح و روانت به‌شدت تخریب می‌شود و این بازسازی روح و روان واقعاً خیلی سخت‌تر از بازسازی جسم است

جسم با 10 الی 11 ماه سفر در کنگره و استفاده مناسب از داروی OT واقعاً درمان می‌شود، ولی روح روان به این آسانی درمان نمی‌شود.

من هم از ماه دوم یا سوم متوجه ماجرا شدم و وقتی‌که راهنمایم آقای حسینی مثلث جهالت را کار می‌کردند، دیدم که هر 3 اضلاع مثلث در من هست. بعد ازآنجا بود که تصمیم گرفتم که یک تغییری را در خودم انجام دهم؛

 یک‌مرتبه ماجرا عوض شد، یک‌مرتبه دیدم به اینجا عوض شد، شاد آن پیوند محبت که الآن من دارم حس می‌کنم بین خودم و تک‌تک کسانی که حضور دارند، این پیوند برقرار شد؛ آن موقع اصلاً صحبت‌های راهنمایم رنگ و بوی دیگری گرفت

می‌نشستم و گوش‌به‌فرمان بودم که کلامی از دهانشان بیرون آید و من بروم همان را اجرایی کنم، خود آقای حسینی یادم هست همیشه از منت من این‌قدر نگران بودند که همان هفته اول گفتند: فکر نکن فقط شما تحصیل‌کرده هستی؛ من خودم و خیلی‌های دیگر هم تحصیل‌کرده حسنیم، اگر خواستی درمان شوی باید همه‌چیز را بگذاری پشت درب و وارد اینجا شوی و واقعاً گوش کردم و همین گوش دادن بود که به این نتیجه رسیدم.

این‌ها ماجرای سفر اول است و در سفر دوم خدمت کردن و بودن در کنار عزیزان کنگره یک‌بعدی دیگر از آموزش است و شاید آموزش در کنگره 30 در صد در سفر اول باشد و 70 در صد آن در سر دوم محقق می‌شود.

در سفر اول ما یک راهنما داریم و از او آموزش می‌گیریم ولی در سفر دوم از همه اعضا و 25 نفر راهنما آموزش خواهیم گرفت، از تک‌تک سفر اولی و سفر دومی موجب آموزش خواهند بود

در پایان از همه دوستان می‌خواهم در سفر دوم خدمت و کنگره را رها نکنند که حتماً موجب پیشرفت و آموزش بیشتر برایشان خواهد بود.

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر سرکار خانم لیلا صالح:

باران که شدى مپرس، این خانه‌ی‌ کیست سقف حرم و مسجد و میخانه‌ یکی است

باران که شدى، پیاله‌ها را نشمار جام و قدح و کاسه و پیمانه‌ یکی است

خداوند بزرگ را بسیار شاکرم و سپاس گذارم توفیق پیدا کردم در جمع شما عزیزان باشم و در جشن یکمین سال رهایی مسافر فرزاد و خانم آزاده عزیز شرکت کنم و برای اولین بار این جایگاه را تجربه کنم و خیلی خوشحال و پرانرژی هستم و امیدوارم همه این جایگاه را تجربه کنند.

من حدود هفت ماه است در خدمت آزاده جان هستم و در سفر اول هردو ما رهجو خانم داودی عزیز بودیم و از آموزش‌های ایشان بهره می‌بردیم.

در مورد آزاده جان ایشان در سفر اول خیلی فرمان‌بردار بودند و با تمام مشکلاتی که داشتند در سفر اول در لژیون سراپا گوش و فعال بودند و در سفر دوم آموزش‌های که در سفر اول گرفته بودند را به مرحله عمل درمی‌آوردند که این باید شاخصه هر همسفر در سفر دوم باشد.

هر مشکلی که بر سر راهشان به وجود می‌آمد سعی می‌کردند با آموزش‌های که گرفته بودند حل کنند و من به ایشان همیشه می‌گفتم که مشکلات را پاک نکن و سعی کن سنگ‌هایی که در مسیرت قرار می‌گیرد از سر راه برداری و به‌عنوان پله در ادامه راه استفاده کنید و موجب ترقی و آرامشتان گردد.

این جشن را در اصل به خانم آنی بانوی بزرگ کنگره 60 و آقای مهندس دژاکام و آقای حسینی و به خود آقای فرزاد و به‌تمامی مسافران و همسفران کنگره 60 تبریک میگویم.

 

خلاصه سخنان همسفر آزاده:

روزی که وارد کنگره شدم اولین کسی که جلوی من قرار گرفت خانم لیلا راهنمای عزیزم بودند که من را راهنمایی کردند که کجا برو و به مرزبانی مراجعه کن. جزء تازه واردین به‌حساب میایی و باکی باید صحبت کنی،

خانم داوودی عزیز هم خیلی به من کمک کردند و باراهنمایی بنده و دعوت به صبوری درس اخلاق به من دادند. مدیون خانم لیلای عزیز هستم خیلی چیزهای زیادی یاد گرفتم این 7 ماهی که در خدمتشان بودم خیلی به من انگیزه دادن خیلی با ما بحث می‌کنند ایشان تمام وادی‌ها را با ما کار می‌کنند و توضیح می‌دهند و جوری با ما برخورد می‌کنند و با ما کار می‌کنند که کاملاً آن وادی و آن قسمت، آن جهان‌بینی را کاملاً از روی سیدی‌ها متوجه می‌شویم.

در مورد ورودمان به کنگره وقتی ما وارد کنگره شدیم همین‌طور که فرزاد عزیز گفت، فرزاد قبول نمی‌کرد که اعتیاد دارد و منیت هم درش خیلی بالابود و فکر می‌کرد که فقط آن آدم‌هایی اعتیاددارند که مرتب مصرف می‌کنند.

ما 56 جلسه مشاوره باهم رفتیم تا آقای دکتر مشاور توانست ایشان را متوجه اعتیادش کند. بعد هم وقتی ایشان پذیرفتن چند وقتی طول کشید تا به کنگره بیاید.

وقتی به کنگره آمدیم روزهای اول وقتی می‌نشستم روی این صندلی‌ها آن‌طرف که آقایان هستند، فرزاد را که می‌دیدم مرتب در حال چرت زدن بود و من تمام مدت گریه می‌کردم، روزهای 5 شنبه به خودم می‌گفتم یعنی ممکن است که فرزاد هم رها شود و یک روز براش تولد بگیریم! یعنی ممکنه یک روز رها بشود؟ یعنی ممکنه یک روز حالش خوب بشود؟ و خدا را شکر الآن که اینجا هستم پر از انرژی‌ام. خدا را شکر می‌کنم که ما یک کسی مثل آقای مهندس داریم که ما را توی این راه قرار داده است

خواهرهای هم لژیونی من هم خیلی به من کمک کردند و با همراهی خیلی به بنده دلداری می‌دادند. یادم است فاطمه جون که الآن هم کمک راهنما هستند به من می‌گفتند ببین خوب می‌شود، مطمئن باش خوب می‌شود. من الآن واقعاً از همشان متشکرم

از خانم داوودی عزیز که همیشه به من می‌گفتند صبور باش و حتماً این مکان و این زمان را احساس می‌کنی و آن موقع من هستم و تو را می‌بینم تشکر می‌کنم.

خلاصه کم‌کم وقتی آمدیم، شاید یکی دو ماه اول بازهم فرزاد آموزش‌ها را قبول نمی‌کرد ولی خدا را شکر باوجود آقای حسینی عزیز که واقعاً از ایشان متشکرم. آقای حسینی این‌قدر محبت و خوش‌رفتاری کردند، این‌قدر احترام می‌گذاشتند به فرزاد که فرزاد هم به ایشان علاقه‌مند شد که تمام حرف‌هایشان را موبه‌مو اجرا می‌کرد. آقای حسینی واقعاً راهنمای بسیار خوبی هستند و من مدیونشان هستم. متشکرم از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید.

نگارش: مسافر منصور، مسافر فریبرز

عکس: مسافر محمد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تولدها، کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
منصور سلمان فارسی سه شنبه 10 مرداد 1396 21:19
تبریک ....
کمک راهنما امیر عباسی سه شنبه 10 مرداد 1396 18:37
تبریک به اقا فرزاد وخسته نبا
شی خدمت کمک راهنمای گرامی علی اقا
قاسم فخاری شنبه 7 مرداد 1396 21:58
تبریک وخداقوت خدمت آقا فرزاد عزیز اول به مناسبت تولد اولین سال رهایی دوم به مناسبت هفته سایت وهمینطور خدا قوت وتبریک خدمت تمام عزیزانی که در سایت خدمت میکنند
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ شنبه 7 مرداد 1396 12:25
من هم جا دارد از طرف خودم وکلیه مسافران لژیون یازدهم به کلیه عزیزان و دوستان خوبم در کنگره ۶۰ که در قسمت سایت کنگره سلمان فارسی خدمت میکنند تبریک گفته و خدا قوت به همگی آنها میگویم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات