کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران مورخ 96/5/23
سه شنبه 24 مرداد 1396 ساعت 09:05 | نوشته ‌شده به دست مریم c60 | ( نظرات )

روز دوشنبه مورخ96/05/23  جلسه چهاردهم از دور سی ویکم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران  کنگره 60 شعبه سلمان فارسی به نگهبانی همسفر "خانم الهـــــام" ٬استادی همسفر "خانم عفت" و دبیری "همسفر خانم شهــــرزاد" با دستور جلسه « عدالت ، آیا همه افراد درکنگره برابرند»راس ساعت 16 آغاز به کار کرد.


همه ما می دانیم که خداوند عادل است و در جهان هستی همه چیز بر مبنای عدالت برنامه ریزی شده و هر چیزی سر جای خودش قرار گرفته است و هر کس در هر جایگاه  و مقامی که قرار گرفته عین عدالت است.استاد در شروع جلسه با مشارکت یکی از دوستان عدالت را تعریف کردند : عدالت یعنی هر چیزی سر جای خودش قرار گیرد و این یعنی همان نظم .

همه ما می دانیم که خداوند عادل است و در جهان هستی همه چیز بر مبنای عدالت برنامه ریزی شده و هر چیزی سر جای خودش قرار گرفته است و هر کس در هر جایگاه  و مقامی که قرار گرفته عین عدالت است.عدالت حقیقتی است که در اثر کارها و اعمال ما بر ما جاری می شود چه ما بخواهیم ، چه نخواهیم .
در ادامه استاد جلسه توضیح دادند ؛  آرم کنگره 60 ، مثلثی است که
عدالت در راس آن  قرار دارد ، سمت راست معرفت و سمت چپ عمل سالم؛ برای اینکه به عدالت برسیم درابتدا باید به معرفت برسیم که یعنی همان شناخت ، آگاهی و دانایی مؤثر. وقتی به شناخت ، آگاهی و دانایی مؤثر رسیدیم آن وقت است که می توانیم درهرعملی عمل سالم انجام دهیم. با انجام عمل سالم ،  عدالت در ما اجرا می شود. در کنگره 60 می توانیم مثال در مورد مسافران و همسفرانی بزنیم که به موقع به جلسه می آیند  ، غیبت نمی کنند ، سی دی های آموزشی را گوش می کنند و می نویسند ، حرف راهنما را گوش می دهند ، قوانین و مقررات را رعایت می کنند وخدمت می کنند؛ معلوم است که در مورد این اشخاص عدالت که همان رهایی و درمانشان است اتفاق می افتد و بالعکس در مورد مسافران و همسفرانی که خدمت نمی کنند و بیشتر در حاشیه هستند عدالت در مورد این افراد همان نرسیدن به درمان است. می توان در یک کلمه گفت که ما همیشه فکر می کردیم عدالت یعنی برابری و مساوی ، در صورتی که عدالت به معنی برابری  و مساوی نیست . عدالت این نیست که ما همیشه ببخشیم و یا محبت کنیم . عدالت آن است که به تعادل برسیم یعنی ما قدرت تشخیص پیدا کرده و در هرمساله یا مشکلی که برایمان پیش می آید بدانیم که کجا باید تصمیم بگیریم آیا باید اینجا ببخشیم و محبت کنیم یا نه تنبیه کنیم و خشم بگیریم.

خداوند هم عادل است و نسبت به بندگانش هم قهر دارد و هم مهر . همانطور که می دانید عدالت خداوند نسبت به بندگان خودش در نتیجه کارها و حرکت بندگانش است. در قرآن آمده که نزدیکترین افراد به خداوند پرهیزگارترین آنها هستند.
وقتی که من عدالت را نشناسم مرتب شکوه و شکایت می کنم و عدل خدا را زیر سؤال می برم که چرا این همه مصیبت  وبلا سر راه من قرار داده است؟ ولی وقتی بدانم خدا عادل است و برای بندگانش بد نمی خواهد دیگر شکایت نمی کنم . خدا نمی خواهد که یک شخص خوشبخت باشد و شخص دیگر بدبخت باشد.

به دلیل اینکه من از قبل خبر ندارم و از زاویه دید خودم نگاه می کنم این تصمیم را می گیرم که خداوند عادل نیست و می گویم چرا این همه مشکل سر راه من قرار داده ، در صورتی که اگر عدالت خداوند را بشناسم و بدانم که خداوند عادل است دیگر نمی گویم  چرا این همه مشکل سر راه من است. و این جمله کلیدی از آقای مهندس که می فرمایند ارزش هر کس بنا به خدمتی که انجام می دهد است. در جای دیگر از سی دی آقای مهندس می فرمایند عدالت را هر کس از دیدگاه خودش نگاه می کند. وقتی که  یک جاده یا یک راه آهن را از یک مسیری بکشند ، این به نفع یک عده هست و خوشحال می شوند و عده ای دیگر به ضررشان است و متضرر می شوند ، در این صورت آیا این عدالت است یا نه ؟ هر کس از زاویه دید خود نگاه کرده و تشریح می کند. وقتی مصیبت ها و سختیهایی که سر ما می آید اگر منصفانه باشیم می بینیم که اکثر این مصیبت ها و سختیها به دست خود ما هست ، دیگر شکوه و شکایت نمی کنیم . امکان دارد بعضی مواقع سختی ها که سر راه انسان قرار می گیرد برای سازندگی خود انسان است .
 حال این سوال پیش می آید آیا افراد در گنکره برابرند ؟ جواب خیر است ، با آموزشهایی که در کنگره دیدیم وچیزهایی که به چشم دیدیم می دانیم کسانی که در کنگره خدمت کرده اند با کسانی که در کنگره خدمت نکرده اند با هم برابر نیستند و ما در کنگره در هر جایگاهی که قرار گرفته ایم باید قدر این جایگاه را داشته باشیم که خیلی ارزشمند است و به همدیگر عشق و محبت داشته باشیم که هیچ چیز بالاتر از آن نیست. و جمله آخر اینکه اگر نقض عدالت کنیم یعنی دانایی مؤثر نداریم.


 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عفت لژیون 12 جمعه 27 مرداد 1396 11:01
باسلام وخداقوت خدمت خانم عفت عزیز خیلی زیبا بود
خداق
خداقوت خدمت خانم الهام وخانم شهزاد عزیز
خداقوت وتشکراز زجمت کشان سایت
فاطمه پنجشنبه 26 مرداد 1396 15:21
باسلام و خسته نباشید امیدوارم خدا بهترینهارو براتون رقم بزنه ممنونم ازتون
لیلاازلژیون20( شعبه سلمان فارسی) چهارشنبه 25 مرداد 1396 17:28
باسلام وخداقوت خدمت خدمتگزاران سایت وخسته نباشیدویژه خدمت خانم راضیه عزیزم
همسفرطیبه لژیون پنجم سه شنبه 24 مرداد 1396 12:25
همگی خداقوت
همسفرطیبه لژیون پنجم سه شنبه 24 مرداد 1396 12:25
همگی خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic