یک عمر خدمت
شنبه 9 آبان 1394 ساعت 23:36 | نوشته ‌شده به دست سعید محسن c60 | ( نظرات )

مقدمه ای بر تجلیل

گفتگو با کمک راهنمای محترم جناب آقای محمد فنایی
(اولین رهایی کنگره 60 منطقه اصفهان)

  • پنجشنبه روز تجلیل از شماست ،چه احساسی دارید؟

بر اساس تعالیم کنگره 60 که پایه و بنیاد آن عقل، عشق و ایمان است هرمناسبتی و هر مراسمی باعث به وجود آمدن شور و شوق خواهد شد و مراسم تجلیل از مناسبت هایی است که مدت زیادی نیست که برگزار می شود و من می پذیرم و پیش از احساس شادمانی، نظر و تفکر آقای مهندس دژاکام برایم بسیار با اهمیت است.

  • سفر اولتان در لژیون آقای خدامی بودید از خاطرات آن زمان برایمان بگویید؟

همیشه و در همه حال افتخار من شاگردی آقای علی خدامی بوده و خواهد بود. پذیرش من در این لژیون نقطه عطفی در زندگیم بود چرا که جدا از درمان بیماری اعتیاد ایشان درس زندگی به من آموختند و تا آخر عمرم مدیون زحمات و محبت هایی که به من شد هستم. شروع به کار کنگره 60 نمایندگی اصفهان، امکانات کمتری نسبت به حال حاضر داشت به طور مثال لژیون های ما اکثرا در پارک مجاور بهزیستی برگزار می شد و گاهی در زمستان به دلیل بارش باران یا برف ایستاده انجام می شد و آقای خدامی به ما می گفتند هر لحظه از سفرتان خاطره خواهد شد روزی شما به درمان می رسید و این ایام را به یاد می آورید و برای رهجوی خودتان تعریف خواهید کرد. در یکی از شب های بارانی ایشان با لبخندی ملیح به من گفتند غسل در صحرا تصویر کتاب 60 درجه را انجام دادی و من عرض کردم چه کسی لباس می آورد و ایشان نیم نگاهی به یکی از دوستان انداختند و همگی با لبخند آقای خدامی شاد شدیم و بهتر است بگویم هرگز آن دوران سفر اول از یادم نخواهد رفت تماما ایام خوب و به یاد ماندنی است.


  • یک پیام از زبان خودتان برای سفر اولی ها بگویید؟

من کوچکتر از آن هستم که پیام بدهم و چه پیامی بهتر از سفر اول که در جلسات قرائت می شود اما همین قدر عرض کنم که دوستان سفر اول بدانند تغییر و تبدیل شدن و باز یافتن خویش، خصلت انسان های بزرگ است. در سفرتان کوشا باشید، عجله نکنید و تنها در مسیر آنچه کنگره 60 می گوید و هدایت راهنمای خود حرکت کنید. آنگاه پاداش شما به تصور انسان های کوچک در نمی آید.


  • از سفر دوم بگویید و تجربیات خودتان در طول سفر تا رسیدن به کمک راهنمایی؟

درمان بیماری اعتیاد با روش DST در کنگره 60 می تواند بالاترین تجربه برای هر شخص باشد حداقل برای من این چنین بود و همین امر باعث می شود انرژی مثبت بسیاری در انسان ایجاد کند. از شروع سفر دوم تا رسیدن به جایگاه کمک راهنمای فاصله کمی را تجربه کردم اما از آنجای که با راهنمائی های بی نظیر آقای خدامی و یاری خداوند اولین رها شده کنگره 60 نمایندگی اصفهان بودم به همین جهت سعی می کردم در تمام امور بی نقص عمل کنم و الگویی باشم که مد نظر کنگره بود و متوجه بودم که نگاه بسیاری حتی از ارگان های دولتی و غیرانتفاعی به طرف کنگره است و می خواستند بدانند درمان در کنگره 60 چگونه است و این تجربه ای برای من بود البته امیدوارم الگوی مناسبی تا کنون بوده باشم.


  • خوب اطلاع دارید که 50 روز دیگر امتحان کمک راهنمایی است نکته ای که می تواند به رهجوها کمک کند برای موفقیت در آزمون را برایمان بگویید؟

در طی سالهای که افتخار برگزاری لژیون را داشتم به افراد لژیون عرض کرده بودم که به اعتقاد من بالا ترین جایگاه در کنگره 60 جایگاه راهنمایی است و شخص کمک راهنما و راهنما در حین خدمت از آموزش هایی برخوردار میشود که در جایگاه های دیگر شاید تا این اندازه آموزش نبیند به همین دلیل همه ما معلم وشاگرد همدیگر هستیم. دوستانی که قصد انجام آزمون دارند خوب می دانند منابع آموزشی غنی در کنگره وجود دارد. بخصوص طی این مدت از آنها بهره مند شوند و بکوشند مطالب را مفهومی یاد بگیرند بهتر از این است که صرفاً حفظ کنند. ملاک کمک راهنما شدن نمره آزمون است اما مقوله علوم انسانی فراتر از یک نمره است از این جهت تلاش مضاعف می طلبد انشاالله همه دوستان موفق باشند.


  • شیرین ترین خاطره ای که با آقای مهندس دژاکام داشتید ؟

حقیقتاً هر بار که جناب آقای مهندس را میبینم برایم تازگی دارد و هر چیز شیرین ولو خاطره در تازه بودن آن است. حدود 8 سال پیش آقای مهندس 2 مهمان خارجی یکی ایتالیایی دیگری هندی که در زمینه بیماری اعتیاد فعالیت داشتند را به اصفهان آوردند و سه چهار روز که در اصفهان بودند سعادت داشتم به عنوان مرزبان با آقای شاپور عطارد دوست خوب من در خدمت آقای مهندس و مهمانانشان باشیم. در این مدت بودن با ایشان از خاطره انگیزترین ایام برایم به شمار می رود. اما روز رهایی و لحظه دستور قطع مواد را هرگز نمی توان از یاد برد. شاید بتوان گفت لحظه ای که آقای مهندس می گویند مبارک باشد شیرین ترین دوران زندگی هر فردی باشد چرا که نور جای همه تاریکی ها را می گیرد و آن را با هیچ چیز در دنیا نمی شود قیاس کرد امیدوارم برای همه سفر اولی ها اتفاق بیفتد.


  • در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

در کنگره یاد گرفتم هیچ چیزی در دنیا ارزشمندتر از خود انسان نیست و هیچ انسانی بی ارزش نیست بد و خوب، همه مخلوق خدا هستند و هرگز بیهوده آفریده نشده اند. شاید بهترین نکته در یک جمله این باشد به جای آنکه جوینده عیب باشیم می توانیم یابنده عشق باشیم. در پایان از شما سالار عزیز و دوستانی که برای تهیه این مصاحبه زحمت کشیدند، ایجنت محترم شعبه آقای منصوری، مرزبانان محترم، جناب آقای مهندس دژاکام و راهنمای بزرگوارم جناب آقای علی خدامی تقدیر و تشکر می کنم.

خرد همراهتان وخداوند نگهدارتان.

تهیه گزارش: مسافر سعید محسن

تصویر: مسافر سعید

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،

برچسب‌ها: کنگره 60، مصاحبه، تجلیل،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علیرضا 1657 یکشنبه 10 آبان 1394 18:29
سلام وخدا قوت خدمت آقای فنایی بزرگوار وبه یادماندی در تاریخ کنگره60 :مردی با دلی سرشارازعشق،عشق به خالق هستی وهر آنچه در هستی هست.باشدکه در جایگاه خدمتی دیگر بازهم خاطره ساز شوید،خاطره ای بر لوح محفوظ.هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق ثبت است برجریده عالم دوام ما( تقدیم با احترام خاص به مردی دوست داشتنی )
امید شنبه 9 آبان 1394 00:25
مثل همیشه عالی ممنون بابت گفتگوهای جالبتون
خدا قوت آقا سعید
ح مسافر پنجشنبه 7 آبان 1394 14:17
باعرض سلام و خدا قوت خدمت آقای فنایی,من متآسفانه وقت اینکه در محضر این راهنمای خوب باشم را نداشتم اما در جلسه توجیهی خوشبختانه ایشون راهنما بودند و در همان یکساعتی که در لژیون تازه واردین خدمت ایشون بودم را هرگز فراموش نخواهم کرد چون واقعآ دلیل ماندن وتوجیه شدن من صحبتهای آقای فنایی بود.امیدوارم همیشه موفق باشند.
محمد هو 122 پنجشنبه 7 آبان 1394 10:13
خدا قوت جناب اقای فنایی.
مطمعنا شما یكی از بهترین الكو ها در كل شعبات بوده هستید و خواید بود وهمیشه در قلب ما جا دارید.
پایدار و مسددام باشید وساییه شما بر سر ما باشد.
فرمایشات جنابعالی را خواندم; و نظرم را عرض مینمایم ودریافت وبرداشم را:
شما از راهنمایتان كفتید ومن فهمیدم ك همیشه باید سپاسكزار رب و مربی خود باشم.
و فرمان اقای مهندس را بر نظر خود ارجعتر خواندید وبه من فرمانبراری را یاد دادید.
میخاهم بكویم شما مصداق دستور جلسه از فرمانبراری تا فرماندهی هستید ولی وقتی كمی تامل كردم به این مطلب پی بردم كه میشود شما را مصداق اكثر دستور جلسات خواند.
محمد هو 121
سالار چهارشنبه 6 آبان 1394 19:15
واقعاً آرامش و متانت آقای فنایی مثال زدنی است و برای من یک الگو به تمام معنا هستند.
به امید حضورشان در جایگاههای بالاتر کنگره 60 و آرامش، سلامتی و طول عمر در زندگیشان
خداقوت خدمت سعید محسن و سعید طائبی عزیز بابت گزارش و تصاویر عالی
همسفر شهرزاد چهارشنبه 6 آبان 1394 18:57
گفتگوی بسیار دلنشین و زیبایی بود، سپاس فراوان از همه کسانی که برای تهیه این مصاحبه زحمت کشیدند، خداقوت
تبریک ویژه خدمت جناب آقای فنایی و به امید رسیدن ایشان در جایگاه راهنمایی


مرضیه چهارشنبه 6 آبان 1394 16:45
با خداقوت به کمک راهنمای گرامی آقای فنایی وآرزوی سلامت برای ایشان وتشکر از گزارشگرمسافر سعید محسن وعکاس مسافرسعید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic