کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/06/09
جمعه 10 شهریور 1396 ساعت 19:03 | نوشته ‌شده به دست ریحانه c60 | ( نظرات )
پنجشنبه 9 شهریور ماه 1396 جلسه اول از دوره سی و سوم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛ نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر علی حسینی؛ نگهبانی مسافر محسن و دبیری مسافر جواد با دستورجلسه: "وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من" و "جشن سومین سال رهایی کمک راهنما مسافر مجید" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود .


ریشه محبت شناخت و معرفت است که اگر ما در سفرمان راجع به اعتیاد، مواد مخدر، انسان و خداوند شناخت پیدا نکنیم به این محبت نمی‌رسیم...خلاصه سخنان استاد:
خداوند را سپاسگزارم که برای سومین سال رهایی کمک راهنما مسافر مجید فروغی در این جایگاه قرار گرفتم. پیشاپیش عید قربان را به همهٔ شما عزیزان تبریک می‌گویم. در مورد دستور جلسه اول وادی چهاردهم که برای صحبت در مورد وادی نیاز به زمان بیشتری داریم. این وادی شامل سه خطابه مهم است. 1 – خطابه اضداد: اضداد تکان‌دهنده است و این تکان می‌تواند انسان را به قعر نابودی یا به عرش ببرد و استفاده و برداشت از این اضداد بسیار بااهمیت است. 2- خطابه امواج: امواج عبارت است از امواجی که از صوت ساخته می‌شود و امواجی که از تصویر ساخته‌شده که همان نور است. 3- خطابه زنجیرهای عشق: که ادامۀ  دو خطابۀ اول است.

برای رسیدن به وادی عشق باید 13 وادی را پشت سر بگذاریم. همان‌طور که همه مطلع هستید مثلث درمان اعتیاد شامل: جسم، روان و جهان‌بینی است که اگر ما بخواهیم این مثلث را به زیبایی ترسیم کنیم لازم است از وادی‌ها عبور کنیم. ریشه محبت شناخت و معرفت است که اگر ما در سفرمان راجع به اعتیاد، مواد مخدر، انسان و خداوند شناخت پیدا نکنیم به این محبت نمی‌رسیم. انسان وقت‌شناس زمانی به این آگاهی می‌رسد که سفر اول را به‌درستی طی کند و در ادامه ضلع محبت از اهمیت به سزایی برخوردار است که بایستی هر انسانی خودش به این درک و آگاهی برسد.

دستور جلسه دوم:

من در سه جایگاه در کنگره 60 بی‌نهایت لذت بردم 1 – زمانی که گل رهایی را دریافت کردم. 2- زمانی که شال کمک راهنمایی را از دستان جناب مهندس دژاکام دریافت کردم 3- و سومین لذت زمانی بود که مسافر مجید فروغی شال کمک راهنمایی را از جناب مهندس دریافت نمودند. یک راهنما دوست دارد رهجویش را در جایگاه خدمت ببیند و این جایگاه بی‌دلیل نصیب کسی نمی‌شود؛ این همان معرفتی است که خود شخص کسب می‌نماید و به این شناخت و آگاهی می‌رسد و خداوند این محبت را در دل او می‌نهد تا بتواند به بقیه خدمت کند. آقا مجید نیز سفر اول را به‌خوبی طی نمودند و در سفر دوم باوجود مشکلات زیاد، عاشق خدمت بودند که یکی از خدمت‌های بارز ایشان خدمت در استخر بود. من به‌نوبه خود سومین سال رهایی ایشان را به خودشان و خانوادۀ گرامی‌شان تبریک می‌گویم.


اعلام سفر مسافر مجید: آنتی ایکس مصرفی تریاک، تخریب بیش از 11 سال، به روش DST همراه با داروی OT به راهنمایی آقای علی حسینی به مدت 13 ماه سفر کردم. رشته ورزشی والیبال و شنا، رهایی از دام اعتیاد 3 سال و در ادامه سفر نیکوتین: آنتی ایکس مصرفی سیگار کنت به مدت 16 ماه با راهنمایی آقای ولیخانی سفر کردم رهایی از دام دخانیات 1 سال.


آرزوی مسافر مجید: آرزو می‌کنم جناب مهندس با دستان خود آکادمی را افتتاح نمایند.

آرزوی همسفر ناهید: آرزو می‌کنم با کاربردی کردن آموزش‌های کنگره روزبه‌روز به آرامش بیشتری برسیم.


خلاصه سخنان مسافر مجید:

خوشحالم به خاطر لمس این جایگاه، از تمامی دوستانم به خاطر حضور در این جشن سپاسگزارم. اگر بخواهم سری به دوران اعتیادم بزنم، مصرف من از الکل شروع شد و درنهایت با مصرف تریاک یک مصرف‌کننده تمام‌عیار شدم که باوری به درمان نداشتم. ترک‌های گوناگونی داشتم ولی به نتیجه نرسیدم. انسان از لذتی که دارد نمی‌گذرد مگر اینکه لذت بالاتری را به دست آورد و روش DST لذتی فراتر از مصرف مواد بود. قبل از ورودم به کنگره خواب دیدم که تعدادی گرگ به دنبال من بودند و من در خواب تمام ائمه را صدا زدم و هنگامی‌که گفتم پیر، به‌یک‌باره گرگ‌ها ایستادند الآن متوجه می‌شوم که گرگ‌ها نفس اماره من و پیر همان جناب مهندس هستند. بعد از اتمام سفر اول تصمیم گرفتم برای حل مشکلات جهان‌بینی‌ام وارد سفر دوم بشوم. دو مشکل بزرگ در سفر دوم برایم پیش آمد که کنگره و آموزش‌هایش باعث نجات زندگی‌ام شد. از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان به خاطر بستری که فراهم نموده‌اند تشکر می‌کنم. از بال پروازم تشکر می‌کنم که وجود ایشان باعث رهایی در سفرم شد. از آقای حسینی کمک راهنمای سفر ایکس و از آقای ولیخانی کمک راهنمای سفر نیکوتینم تشکر می‌کنم و از تمام اعضای کنگره 60 تشکر می‌کنم.

خلاصه سخنان کمک راهنمای محترم خانم داوودی:

خداوند را به خاطر حضورم در این جایگاه سپاسگزارم. اگر بخواهم در مورد خانم ناهید صحبت کنم باید بگویم در ایشان حال خرابی وجود نداشت و همیشه غم و غصه‌هایش را در پشت چهره خندانش پنهان می‌کرد. رهجوی فوق‌العاده پرانرژی و فرمان‌بردار خوبی بودند و ویژگی بارز ایشان، هیچ هنگام از مسافرشان گله و شکایتی نداشتند و مسافرشان را عاشقانه دوست داشتند و این عین وادی چهاردهم یعنی عشق و محبت است. در سفر دوم مشکلات جدیدی بر سر راه داشتند که خدا را شکر با کاربردی کردن آموزش‌های کنگره مشکلاتشان را حل کردند و امروزه یکی از لژیون‌های پربار شعبه سلمان را در اختیاردارند. سومین سال رهایی ایشان را ابتدا به جناب مهندس و خانم آنی، به جناب حسینی و مسافرشان تبریک می‌گویم.

خلاصه سخنان همسفر ناهید:

خداوند را به خاطر حضورم در این جایگاه سپاسگزارم. از مسافرم تشکر ویژه دارم که اگر ایشان سفر خوبی را نداشتند من قادر به لمس این جایگاه نبودم. اگر بخواهم مسافرم را در دوران مصرف و اکنون مقایسه کنم به‌هیچ‌عنوان قابل قیاس نیست. من در دوران نامزدی متوجه اعتیاد مسافرم شدم و از ایشان تقاضای ترک اعتیاد می‌کردم ولی ایشان شوقی برای ترک نداشتند چون عاشقانه مواد را دوست داشتند. خدا را شاکرم که آن زمان زیاد اصرار به ترک ایشان نداشتم چون راه درست و اصلی را پیدا نکرده بودم من تمام دلخوری‌هایم را در دفتر خاطراتم ثبت می‌کردم. چند روز پیش به سراغ دفترم رفتم. جمله‌ای یافتم که آن را های لایت کرده بودم و آن جمله این بود "خدایا من به بهبودی مجید هیچ امیدی ندارم "، وقتی مجید را رها کردم و با خود گفتم تخریب درون مسافرم است و به من ربطی ندارد؛ وارد کنگره شدیم و شروع به سفر کردیم و بزرگ‌ترین توفیق برای هر دو نفر ما قبولی در کمک راهنمایی بود. انشا الله بتوانیم در کنگره خدمتگزار باشیم و این رسالت بزرگ را به بهترین نحو انجام دهیم. از آقای مهندس و خانواده گرامی‌شان، همچنین از خانم داوودی و جناب حسینی و جناب ولیخانی سپاسگزارم و از مسافرم نهایت قدردانی را دارم.


نگارش: همسفر ریحانه
عکس: مسافر محمد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، آرشیو تصاویر، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمحمد،عکاس جمعه 17 شهریور 1396 15:39
باسلام وعرض ادب.این تولد زیبا و باشکوه را خدمت آقامجیدوهمسفرمحترمشان،،آقای حسینی و خانم داوودی وهمینطور خدمت همه اعضاء کنگره ۶۰تبریک عرض می نمایم.امیدوارم درتمام مراحل زندگی موفق و موید باشید.
همسفر ندا یکشنبه 12 شهریور 1396 14:31
با سلام و خداقوت خدمت نویسنده محترم
تبریک ویژه خدمت خانم ناهید عزیز و مسافر گرامی ایشان
همسفر طاهره یکشنبه 12 شهریور 1396 08:30
خانم ناهید عزیز سومین سال رهایتان را به شما و مسافر تان تبریک عرض میکنم و تبریک خدمت اقای حسینی و خانم داوودی دارم
حسن عسگریL16 شنبه 11 شهریور 1396 18:38
سومین سال رهایی به آقای مجید فروغی تبریک میگم تولد پر انرژی بود لذت بردیم
همسفر مانا شنبه 11 شهریور 1396 16:17
خانم ناهید عزیز به شما ومسافر محترمتان تبریک عرض میکنم.
سومین سال رهایی تان پر شگون باد .
تا باد چنین بادا.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات