خلاصه سی دی های آموزشی؛ خدا
دوشنبه 13 شهریور 1396 ساعت 06:46 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )

خلاصه سی دی "خدا" از مهندس حسین دژاکام


برای درک طبیعت و دانش بیشتر و آگاهی بهتر از خالق هستی باید ما انسان‌ها دانایی و دانش بیشتری کسب کنیم تا با واقعیت‌های زندگی که همان شناخت پروردگار است بیشتر آشنا شویم...


                                                          به نام قدرت مطلق الله

خلاصه سی دی خدا (دستور جلسه) همراه با متن پیام و صحبت‌های آقای مهندس حسین دژاکام (بنیان‌گذار کنگره 60).

مربوط به جلسه دوم از دور سی و ششم کارگاه‌های آموزشی کنگره 60 به نگهبانی و استادی آقای مهندس و دبیری مسافر خانم زهرا در تاریخ  1396/05/24 رأس ساعت 8:30

در ابتدا ایشان راجع به فردی سخن گفتند که آن شخص یک روز در کنگره با آقای مهندس ملاقاتی داشته و به ایشان گفته‌اند که: آقای مهندس من در کنگره فقط شما را دوست دارم و شما را قبول دارم و فقط برای شما احترام قائل هستم که آقای مهندس در جواب آن شخص می‌گویند: شما فقط خودتان را دوست دارید و به فکر خودت هستی، شما من را هم دوست ندارید؛ درواقع صحبت آقای مهندس خطاب باکسانی بود که بسته به موقعیت و همین‌طور خواسته‌هایشان باکسی ارتباط و یا حتی به او اعتقاددارند.

همه می‌دانیم که خدا یک حقیقت است و هر چیز که ما را به آن می‌رساند (واقعیت) درواقع نشانه‌های خدا است، به همین خاطر بود که آقای مهندس به آن شخص فرمودند: حقیقت آن چیزی است که به نفع تو باشد. درنتیجه اگر حقیقت چیزی جزء این باشد تو شیطان را دوست داری چون با واقعیت‌های زندگی تو بیشتر سازگار است...

در ادامه آقای مهندس در رابطه با این موضوع فرمودند که ما اگر به دنبال خدا باشیم باید این را بدانیم که:

1-     خدا چه هست

2-     خدا کجا هست

3-     ما از آن، چه می‌خواهیم

پاسخ این سؤالات مشخصاً انسان را به خدای واقعی می‌رساند.

وقتی می‌گوییم خدا چه هست یعنی همان حقیقت؛ درواقع چیزی که ما را با واقعیت آشنا کند همان خداست و یا اینکه وقتی می‌گوییم خدا کجاست، باید بدانیم که اول خود خدا یا همان حقیقت را باید شناخت و بعد اینکه این خدا کجاست و در مرحله سوم که مهم‌تر از همه است اینکه ما انسان‌ها ازآن چه چیزی بخواهیم. به‌عنوان‌مثال اگر همان خدا دستور بدهد روزی سَرِ تو را گردن بزنند بازهم خدا را دوست دارید و باز خدا را پرستش می‌کنید، یا چون با خواسته و منافع تو کاملاً فرق و فاصله دارد او را انکار می‌کنید و یا با خدا و یا برای عبادت او شرط می‌گذارید که اگر برایم فلان کار انجام شود من هم روزه می‌گیرم (مثال مردی که نذر کرد خرش بمیرد) و یا موضوعاتی مثل این؛ و اگر خدا خواستۀ ما را برآورده نکرد ما علیه خدا جبهه می‌گیریم (مثال جنگاور کلیسا -دراکولا- که بعد از بین رفتن همسرش بر ضد کلیسا و خداوند شد).

تمام این داستان‌ها و این ذهنیات به دلیل درست نشناختن خدا و یا اینکه خدا چه هست و کجاست را نمی‌دانیم؛ بارها دیده‌ایم که وقتی در کارهایمان گره‌ای می‌افتد طغیان می‌کنیم و بعضی‌اوقات ناسزا می‌گوییم و اینجاست که دیگر خدا برایمان ارزشی ندارد، چون حقیقت با خواسته ما بسیار تفاوت دارد و آن‌کسی که خواسته ما را برآورده کند او برایمان ارزش دارد و دوستش داریم و به‌قول‌معروف "گرگی که مرا شیر دهد میش من است."

بسیاری از ما چندین بار خانه خدا رفته‌ایم اما حاضر نشده‌ایم سری به خانه همسایه خودمان که شاید مشکلی هم دارد بزنیم،

"صدبار از این خانه به آن خانه برفتی یک‌بار از این بام به آن بام نرفتی"

اینجاست که شاید بهتر متوجه شویم که از خدا چه می خواهیم.

درواقع ما باید امانت‌دار خوبی برای خالق یکتا باشیم؛ زیرا خدا در این دنیا همه‌چیز را با اختیار کامل در جلوی راه ما انسان‌ها قرارداد تا از آن‌ها به‌خوبی استفاده و نگهداری کنیم.

آقای مهندس این جهان را به مزرعه‌ای و ما انسان‌ها را امانت‌دار آن مزرعه از طرف خداوند تشبیه کردند. حال در نظر داشته باشیم که آن مزرعه مهیا برای کشاورزی و زراعت نیز باشد و ما بجای آباد کردن آن با رفتار و حرف‌هایمان و کارهایی که با واقعیت ابداً نزدیک نیست آن را تبدیل به زمینی بی‌آب‌وعلف کرده و هیچ محصول مفیدی از آن برداشت نکرده باشیم. با این تفاسیر آیا می‌توانیم بگوییم خداپرست هستیم یا اینکه خدا را دوست داریم.

 البته که جواب خیر است زیرا هریک از ما برای انجام کاری به این دنیا آمده‌ایم که باید در انجام هر یک بهترین و بیشترین سعی ممکن را بکنیم و کوشا باشیم تا به‌درستی بتوانیم انجام‌وظیفه بنماییم.

(پس درنتیجه و با صحبت‌های آقای مهندس می‌فهمیم که ما در همین کنگره هم باید همه را دوست داشته و به‌تمامی افراد مجموعه احترام بگذاریم.)

 به تعبیر آقای مهندس در این خصوص برای درک طبیعت و دانش بیشتر و آگاهی بهتر از خالق هستی باید ما انسان‌ها دانایی و دانش بیشتری کسب کنیم تا با واقعیت‌های زندگی که همان شناخت پروردگار است بیشتر آشنا شویم.

آنچه را می‌خوانیم مربوط به 1384/5/7 است:

متن پیام: آنچه را در مسائل به درون می‌برد به سبب تفکرات است ایرادی ندارد اما به جهت مسائلی که خوب میدانیم باعث غم اندوه ما می‌شود، پرهیز بنمایید زیرا من این عمل را خود تجربه نموده‌ام و مرا به آنچه بایستی بپردازم دور می‌نمود.

ذهن ما انسان‌ها دروازه‌ای ندارد که بتوان هر وقت خواستیم آن را ببندیم؛ زیرا این عمل بسیار مشکل است که لازم است به یک سری مسائلی برسیم؛ درواقع در وادی اول می‌گوید که ما انسان‌ها باید یاد بگیریم که به چه چیز فکر کنیم و یا فکر نکنیم؛ زیرا بسیاری از موضوعات هستند که فقط باعث ناراحتی ما می‌شود که منافعی هم برایمان ندارد.

به‌عنوان‌مثال اگر وسیله‌ای از ما در یک‌زمانی به سرقت می‌رود لزومی ندارد سالیان سال آن روز را در ذهن نگه‌داریم و مکرر تکرار نماییم و یا اگر عزیزی را ازدست‌داده‌ایم، البته که باید ناراحت و آزرده باشیم ولی آن را هم نباید آن‌قدر در ذهن باقی بگذاریم که هرروز ما را درگیر خود کند زیرا باعث می‌شود در بقیهٔ کارهایمان اثرات منفی بگذارد.

پس نباید بگذاریم موضوعی باعث غم و اندوه دائمی ما گردد.

مسئله دیگر که اهمیت زیادی را به سبب ناراحتی و اندوه باعث می‌شود، منفی نگاه کردن به بعضی چیزها و بعضی موضوعات در زندگی روزمره و تجسس در امور دیگران و آنالیز سریع همۀ مسائل است. به‌عنوان‌مثال پدر خانواده حساسیت بیش‌ازاندازه به گوشی یا لوازم شخصی دخترش نشان می‌دهد و یا همین موضوع از جانب اشخاص دیگر مانند شوهر به همسر و یا بالعکس انجام می‌گیرد و از این حیث دائم به خاطر منفی نگاه کردن به این موضوع افکار خود را به‌هم‌ریخته که نتیجۀ منفی نگاه کردن این می‌شود؛ همین افراد که نسبت به این نوع مسائل حساسیت خاص‌تری نشان می‌دهند نتیجۀ برعکس یا همان نتیجه منفی را به عمل‌آورده‌اند؛ زیرا انسان باید به همسر خود در این‌گونه موارد اعتماد داشته باشد که آن‌هم با نزدیک شدن و رابطه صمیمی با یکدیگر داشتن صورت می‌گیرد.

پیام: خوشحال هستم که در نوشتارها به مطالبی رسیده و درج می‌نمایید و دیگر سخن وارد عمل در مسائل شده‌اید.

انسان اول می‌آموزد سپس باید وارد عمل بشود. البته یعنی بعضی از کارها نیاز به زمان دارد که کاملاً درست بشود. برای انجام بعضی از کارها زمان بسیار مهم است و نمی‌توان در کوتاه‌ترین مدت انجام داد.

و دقت را به جهت بسیاری از مسائلی که لازم به احیا می‌باشد بگذرانیم و برای عمل از نیروهای حاضر یاری بجوئید ولی با دقت به کارها بگمارید. می‌دانیم که دشواری‌ها همیشه وجود دارد حال که از یک مقطعی عبورمی نمایید خود کاملاً احساس می‌کنید.

دشواری‌ها همیشه وجود دارد و هیچ موقع نمی‌شود که ما به یک مقطعی برسیم و مشکلات نباشند. به خیال شما رئیس‌جمهور یا فلان سرمایه‌دار یا حتی هنرپیشۀ سینما دشواری ندارد! ازقضا دشواری آن‌ها صد برابر بیشتر از ما است. "هر که بامش بیش برفش بیشتر."

ما همه اعضای مثلث همیشه تأکیدمان بر این بود؛ که از خاندان خودیاری و حمایت بنمایید. خود می‌دانید که اگر آبی از جویبارها روان نباشد به دشت آب نمی‌رسد و دچار خشکی می‌شود.

هر کس در هر خانواده‌ای که هست باید آن‌ها را حمایت کند و از کمک آن‌ها بهره‌مند شود. اگر مطالب از قسمت بالا به‌وسیله مکتوبات، نوشتارها و CD ها برای تمام اعضای کنگره جاری نشود دچار مشکل می‌شوند. آموزش برای تمام اعضای کنگره جاری و یکسان است.

حال اگر شما تشخیص می‌دهید که جویبارها هستند و راه را هم می‌دانید درصدد این گفتارهایی که گفتیم باشید و در آینده به دست خود شما و کمک دیگرانی که می‌توانند به اهداف شما به‌طور عقلی و قانونی کمکی بنمایند برای پیش بُرد این کشف وارد عمل بشوید که نیروهای عظیم و مشتاق به کار خود رسیدگی بنمایند و نیروهای بی‌عمل هم در تزکیه خود به فکر فرو خواهند رفت و یا خود از دایره دور خواهند شد و این راهی است که فراغتی بیابید تا سایر نوشتارها را انجام بدهید. ما همه در حال گذراندن امتحان هستیم پس اگر بعضی وقت‌ها نمره کم بیاوریم مقصر معلم است یا خودمان.

بعضی از انسان‌ها یاد گرفته‌اند که تقصیر را به گردن دیگران بیندازند.

اگر مطالب را در اختیار کلاس اولی قرار دهید حال‌آنکه بایستی هر کاری را دست چه کسی می‌دهیم که سواد و درک مفاهیم آن را داشته باشد.

شما نمی‌توانید کار دست کلاس اولی بدهید هر کاری را باید دست کسی بدهید که سواد و درک آن را داشته باشد. مثلاً یک رهجو را دست هرکسی نمی‌دهیم.

اگر خوب را خوب‌تر ببیند خوب است؛ اما اگر خوب را بدتر تفسیر کند همه مطالب جابه‌جا می‌شود. گاهی انسان یک شنونده خوب است، گاهی بیننده خوب است و گاهی نویسنده خوب و اگر در این میان خللی حاصل شود خود می‌دانید که چگونه عمل می‌شود. پس همه این‌ها و مهم‌تر کتابی است که باید نوشته و چاپ شود. کارها وقفه در انجام‌ها ایجاد می‌کند. بایستی هم کار و عمل شما حساب‌شده باشد تا ایرادها و اشکالات برطرف شود اگر یک آیه از قرآن بخوانید به تفسیر واقعی برسد خود می‌دانید که چه‌کار عظیمی است و بدان آنچه بخواهی درراه الهی باشد برایت خواهد رسید.


به قلم مسافر سعید خلفی و مسافر شهرام ترابی.

نگارش و ویرایش: مسافر منصور وفایی.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرطیبه لژیون پنجم دوشنبه 13 شهریور 1396 15:26
خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات