خلاصه سی دی های آموزشی؛ صحرا
پنجشنبه 16 شهریور 1396 ساعت 01:08 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )

خلاصه سی دی "صحرا" از مهندس حسین دژاکامهیچ‌چیزی در دنیا ثابت نیست شن‌های صحرا و آب‌های اقیانوس‌ها ساکن نیستند شن‌های صحرا گاهی آرام هستند و گاهی دچار طوفان می‌شوند و جابجا می‌شوند؛ آب‌های اقیانوس‌ها هم ثابت نیستند، اگر ثابت بودند می‌گندیدند و تمام موجودات دریاها از بین می‌رفتند. انسان هم همین‌طور است...                                                                 به نام قدرت مطلق الله

خلاصه سی دی صحرا (دستور جلسه) همراه با متن پیام و سخنان آقای مهندس حسین دژاکام (بنیان‌گذار کنگره 60).

مربوط به جلسه دوازدهم از دور سی و پنجم کارگاه‌های آموزشی کنگره 60 به نگهبانی و استادی آقای مهندس و دبیری مسافر خانم کتایون در تاریخ  1396/04/20 رأس ساعت 8:30

در ابتدای سخنرانی آقای مهندس توضیحی در مورد موضوع پیشگامان دادند و طبق فرایندهای قبلی توضیحی در مورد اینکه پیشگامان افراد یا گروهی بودند و هستند که در جلوی مسیری حرکت نموده و موضوعی را به وجود آورده تا دیگران هر یک در زمان خود ادامه و پیروِ آن مسیر باشند و آن را پیگیری و یا آموزش ببینند.

افراد کنگره که هرکدام در مسیری در حال تدریس و آموزش دیگران هستند پیشگامانی هستند در مورد مصرف مواد مخدر و ترک آن به روش DST با داروی OT به‌صورت کامل. در همین خصوص ایشان به بعضی بیماری‌هایی که درمان آن‌ها هم می‌تواند مانند درمان انواع افراد مبتلابه اعتیاد که روش بهبودی برای همهٔ افراد مصرف‌کننده یکسان بوده، اشاره داشتند که با توجه به داروی درمان که تمام قوانین مصرف آن به‌صورت علمی به سرانجام رسیده و با آگاهی از مدت‌زمان مصرف آن و مقدار آن‌که در هر 21 روز بافاصله هر 8 ساعت در 3 نوبت روزانه در اختیار بیماران مبتلابه اعتیاد با هر نوع مصرفی گذاشته‌شده است.

لازم به ذکر است که با توجه به سوابق قبلی از عدم درمان اعتیاد با هر روشی که سرانجام آن درمان صحیح و مداومی نبوده می‌توان گفت که کنگره 60 اولین و تنهاترین آموزشگاه و موسسه است که توانسته این بیماری را به روش صحیح و علمی به سرانجام برساند؛ که حتی برای اثبات گفته‌ها باید بگوییم همه‌ساله افراد منتخب در انواع رشته‌های ورزشی از این موسسه در رده‌هایی ملی و حتی بین‌المللی افتخارآفرین برای کنگره و کشور بوده‌اند.

در همین راستا روز یکشنبه قبلی 8 نفر از افراد منتخب آکادمی که تمامی آن‌ها از مصرف‌کننده‌های انواع مواد مخدر بودند در رشتهٔ ورزشی کشتی به ارمنستان اعزام شدند که باید با تیم‌های کشورهای قَدَر در این رشته به رقابت بپردازند.

هدف اصلی از اعزام این ورزشکاران این بود که به دنیا ثابت شود اعتیاد درمان شدنی است حتی تا این سطح که دیدید.

با آرزوی موفقیت برای کشتی گیران که مثل همیشه مایع افتخار بوده‌اند.

قسمتی دیگر از سخنان استاد اشاره به این داشتند که زندگی هیچ موجودی بدون مشکل نبوده چون همه‌چیز در حال تغییر یا تحول می‌باشد.

مشکلات همیشه هستند حل کردن آن شاید سرآغاز مشکل بعدی است کره زمین را فرض کنیم تا ببینیم همه‌چیز در حال رفت‌وآمد یا تحول یا چرخش است پس ما انسان‌ها که اهالی این سرزمین قلمداد می‌شویم از آن مستثنا نبوده و نیستیم و باید دانست هر چه سطح آگاهی و دانایی انسان بالا برود مشکلات را راحت‌تر پشت سر می‌گذارد.

هر مشکل اگر رفع شد باید بدانیم مشکلات دیگری سر راه است و باید خود را آماده برای روبرو شدن با آن‌ها کنیم. پس قدم‌ها را برای بهتر و بهترین شدن بلندتر و محکم‌تر بااراده برداریم.

موضوعی که الآن گفته شد همان موضوع اصلی یا همان محبت است شاید با دانستن این‌که این موضوع در آخرین وادی یعنی وادی چهاردهم آمده اهمیت آن را دوچندان نماید.

محبت اصلی‌ترین رکن در موفقیت کنگره می‌باشد محبت راهنما به رهجو و بالعکس دوست داشتن یکدیگر و در انجام کارهای پیش رو از یکدیگر سبقت گرفتن؛ احترام به یکدیگر و غیره چیزی است که نشان می‌دهد استاد شاگردان خوبی تربیت‌کرده است.

شخصی که وارد کنگره می‌شود و ما می‌دانیم که بیماری اعتیاد دارد او دیگر نه آزمایش می‌خواهد و نه عکس‌برداری و نه روان‌کاوی ما با او یک مشاوره کرده و شروع می‌کنیم برطبق پروتکل به درمان شخص؛ بعد از یازده ماه که به درمان رسید شخص هم در قسمت روان و هم در قسمت فیزیولوژی و هم در قسمت افکار و اندیشه به درمان می‌رسد. برای بقیه بیماری‌ها هم به همین صورت است لااقل 90 درصد بیماری‌ها از یک نوع درمان تبعیت می‌کنند.

ازنظر من بیماری MS با بیماری کولیت استراتیو با بیماری کبدی با بیماری آلزایمر و پارکینسون و چند بیماری دیگر همه یک پروتکل درمانی دارند و همه با یک‌کم دارو قابل‌درمان و ترمیم هستند؟ چون همه از یک نقطه تخریب‌شده‌اند! این تخریب در اثر عدم تعادل ناقل‌های عصبی و نوروترانسمیترها و سیستم عصبی است که ماده‌های سیستم عصبی (شبه افیونی) کم و یا زیاد می‌شود و باعث بروز مشکلات می‌گردد.

گیاهان و حیوانات کارخانه هستند. گیاهان مواد و آب را از خاک می‌گیرند و تبدیل به پتاسیم، کلسیم و منیزیم و ... می‌کنند. انسان هم به همین صورت است، یک سری موادش را از گیاهان و حیوانات می‌گیرد و یک سری موادش را خودش تهیه می‌کند. آن سری مواد را که از گیاهان می‌گیرد اگر کم بگیرد دچار بیماری می‌گردد؛ مثل پوکی استخوان و کم‌خونی و ... برخی بیماری‌ها هم در اثر این است که یک سری مواد را باید خود سیستم بدن تهیه کند و بسازد؟ یعنی مغز، غدد فوق کلیوی، غدد درون‌ریز و سایر غدد بدن این مواد را تولید می‌کنند؛ وقتی این مواد را تولید کردند و در اختیار بدن قراردادند، بدن یک سری از کارهایش را انجام می‌دهد ولی وقتی اختلالاتی در بدن به وجود آید یا مواد اولیه کم شود باز بیماری بروز می‌کند! منظور این است که کلیه بیماری‌ها یک پروتکل درمانی دارند و اگر ما آن پروتکل که مواد لازم بدن را تولید می‌کند مانند: سروتونین، آدرنالین، انکفالین و .... را بالانس کنیم بیماری برطرف می‌گردد و این مطلبی است که باید روزی به این قضیه رسیدگی شود.

پیام: مطلبی از استاد مورخ 84/9/2

مسائل همیشه به گونه‌های متعددی پیش می‌آید. شن‌های صحرا هرگز آرام نیستند همچنین امواج دریاها و اقیانوس‌ها در تلاطم به سرمی برند درون ما هم به همین ترتیب است این موضوع را ما پیش‌ترها به شما گفته بودیم.

هیچ‌چیزی در دنیا ثابت نیست شن‌های صحرا و آب‌های اقیانوس‌ها ساکن نیستند شن‌های صحرا گاهی آرام هستند و گاهی دچار طوفان می‌شوند و جابجا می‌شوند؛ آب‌های اقیانوس‌ها هم ثابت نیستند، اگر ثابت بودند می‌گندیدند و تمام موجودات دریاها از بین می‌رفتند. انسان هم همین‌طور است انسان موجودی نیست که در یک شرایطی ثابت بماند، انسان دائماً در حال تغییر است؛ هیچ تضمینی برای هیچ‌کس نیست که همیشه خوش و متعادل باشد. زندگی ما مرتب دچار تلاطم است، دچار تغییرات است؛ ما باید بدانیم که این گره‌ها و فراز و نشیب‌ها وجود دارند.

مثلث‌ها به صور مختلف رسم می‌شوند و اما در این باب مثلث رابطه انسان‌ها یا خوب است که قابل‌مشاهده است (صور آشکار) و یا بد است که بازهم قابل‌رؤیت است.

ما از ظاهر یا رابطه با خود انسان‌ها متوجه می‌شویم که انسان‌ها خوب یا بد هستند. یک سارق را که می‌گیرند ظاهرش نشان می‌دهد که سارق است، یک انسان خوب هم نشان می‌دهد که خوب است.

و ضلع سوم یعنی خوب و بد، ضلع سوم همیشه برای انسان‌ها مجهول می‌باشد که خود می‌دانید. صور پنهان انسان‌ها از خلقت هم می‌گذرد و قِدمَت آن را نمی‌توان تخمین بزنید؛ انشا الله ... که در باب آزمایشات آن کنید که شمارا آگاه نموده و می‌نماید.

انسان ازنظر موجودیت شامل دو بخش است: یکی جسم که از خاک درست‌شده، یکی جان یا همان نفس و روح است که آن نفس و روح را می‌گوییم صور پنهان و سابقه آن به قبل از خلقت برمی‌گردد و خدا می‌داند که چه چیزهایی با خود حمل کرده و حمل می‌کند؛ اگر مقطع زندگی ما از تولد آغازشده بود همه‌چیز حساب و کتابش معلوم بود و ذات و فطرت ما هم معلوم بود. این صور پنهان بسیار چیز مجهولی است و برای همین است که در شناخت انسان دچار مشکل و مسائل شده‌اند، برای همین است که در درمان بیماری‌های روحی و روانی پیروزی‌ها و موفقیت‌های چشم‌گیر وجود ندارد و فقط با دادن دارو فرد را در یک شرایط خاص نگه می‌دارند.

در باب دیگر بنا یا ساختمان کنگره بایستی اسباب و اثاثیه کار و عمل فراهم آید.

بنا یا ساختمان کنگره یکی از مسائلی است که در آینده قطعاً به اجرا درخواهد آمد؛ وقتی این کار را ما می‌خواهیم انجام دهیم باید اسباب و اثاثیه آن فراهم شود. اصلاً چرا ما می‌خواهیم این کار را خودمان انجام دهیم دنیا که پر از دانشگاه است؟ چون ما می‌خواهیم مرجعی درست کنیم که در آن‌هم شناخت انسان (صور آشکار و پنهان) باشد هم مسائل ماورای انسان و هم مسائل ادیان، مسائل الهی، فلسفه، شناخت؛ همه در آن باشد یعنی همه مسائل را به کمک همدیگر بگیرد و بگوید انسان این است.

و در موقعیت خاص خود قرار بگیرد و آنچه انجام می‌شود با تمام محاسبات دقیق صورت پذیرد درست است.

شاگرد: بله.

انشا الله که وقایع اتفاقی در کل این کنگره باعث تکدُر خاطر نشده باشد. ما قبلاً هم گفته بودیم که شما هم در ادامه می‌دانید که این تفکر و اندیشه انسان‌هاست که به‌سوی حقیقت می‌روند و این مکان‌ها همیشه چه آباد و یا مخروبه باشند همیشه ساکن هستند مهم عملی است که انجام می‌گیرد.

این مکان‌ها از قدیم بوده و هستد و ساختمان‌ها ثابت هستند، چیزی که متغیر است؟ افکار و اندیشه انسان‌ها است که انسان را به‌طرف حقیقت رهسپار می‌کند؛ این ساختمان‌ها خراب می‌شوند و از بین می‌روند ولی چیزی که مهم است آن عملی است که انجام می‌گیرد.

دوست ما، در این دستور می‌گویند که ما آنچه شنیده بودیم در خدمت گرفتیم و در جا و مکان خود نبودیم می‌دانید که چه می‌گویند؟ ما هم می‌دانیم که ضمن دریا و اقیانوس بودن اندیشه باید ژرف باشد برای شما بسیار مهم است که با عشق و محبت باشید و حال ما را بیش از خودمان حس می‌نمایید.

بااینکه اندیشه ما باید ژرف باشد در ما باید آن عشق و محبت هم وجود داشته باشد. کسی که عشق و محبت داشته باشد و هستی و دیگر انسان‌ها را دوست دارد و خوبی انسان‌ها را بخواهد خودش راحت‌تر است و از زندگی لذت می‌برد و در آسایش و آرامش خواهد بود.

 در داخل بودن و بامحبت بودن هم لحظاتی انسان به گرمای غیرممکن می‌رسد.

اگر ما انسان بامحبتی باشیم بازهم ممکن است ما به بحران‌های متعددی برخوریم و به دشواری‌های دیگر برسیم این را بدانید که هیچ تضمینی در هیچ قسمتی وجود ندارد فقط تنها تضمینی که وجود دارد این است که اگر در صراط مستقیم باشید و خیرخواه مردم باشید آسیب کمتر می‌بینید و به خودتان برمی‌گردد.

اما ما می‌دانیم که با پیروزی و سرافرازی هم چون یخبندان زیر 60 درجه عبور خواهید کرد تعلیم در این دوستان مانند شجره‌ای شده که دانه و بذر در درون خود به عبارتی تبدیلات خودبه‌خود انجام می‌گیرد.

افراد وقتی وارد کنگره می‌شوند و می‌روند روی پروژهٔ DST و شروع می‌کنند به کاهش دادن،CD ها را پشت سر هم باید گوش کنند وقتی از روی آن‌ها بنویسند برای اینکه این آموزش‌ها را بگیرند و آن تبدیلات در درون آن‌ها انجام گیرد افراد وقتی آموزش‌ها را می‌گیرند برخوردهایشان خوب می‌شود و به نتیجه می‌رسند افراد وقتی وارد کنگره می‌شوند سه چیز در مورد آن‌ها باید انجام گیرد تغییر، تبدیل، ترخیص تا زمانی که تغییر انجام نگیرد تبدیل انجام نمی‌گیرد.

با صبر و سکوت و به‌جا البته کار و امورات انجام خواهد گرفت؛ گفته بودیم این درخت رشدی نموده و سر از آن باغ بیرون آورده و این امر برای آنانی که چشم بصیرت داشته باشند هرگز نمی‌توانند نبینند و برای این موضوع اصلاً مشکلی به خود راه ندهید شما مسائل مهم‌تری دارید.

وقتی درختی بزرگ شد از باغ بیرون می‌زند و کاملاً مشخص می‌شود وقتی چیزی حقیقت باشد وقتی از باغ بیرون زد آنانی که چشم بصیرت داشته باشند نمی‌توانند نبینند. وقتی تیم راگبی کنگره 60 مقام اول کشور را کسب می‌کند این درختی است که از باغ بیرون زده وقتی تیم کشتی گیران درمان شده کنگره 60 می‌رود برای مسابقات بین‌المللی این درختی است که از بیرون زده است حالا با این قضیه به چند صورت می‌شود برخورد کرد یا اینکه بعضی از مسئولین و اساتید دانشگاه‌ها بیایند و بررسی کنند و ببینند که چقدر این روش خوب است و گسترش دهند یا گروهی دیگر اصلاً نبینند و سرشان را برگردانند که نبینند و یا یک گروهی هم باشند که با آن مخالفت کنند.

بگذارید احمق‌ها در قالب خود بایستی بمانند تو نمی‌توانی همه آن‌ها را به آن راه معرفت هدایت بنمایی گروهی می‌آیند و گروهی دیگر می‌روند ما و دیگر دوستان همیشه با این موضوعات در جدال بودیم و همیشه بیشتر مطالب تکرار می‌شوند و باعث تعجب هم نیستند زیرا تعداد آن‌هایی که به کامل شدن می‌رسند بسیار اندک است در کل قضیه همیشه انسان با تفکر در بعد حیات مادی متضرر نمی‌شود هم مادی و هم معنوی.

هیچ‌وقت نمی‌شود که ما بتوانیم بدی‌ها را از بین ببریم چون بدی‌ها مکمل هستند در زندگی دنیا کسانی که با تفکر باشند ضرر نمی‌کنند هم مادی و هم معنوی به همین دلیل وادی اول کنگره 60 تفکر است؛ ما با وادی اول که تفکر است می‌خواهیم مسائل مادی و معنوی خود را حل کنیم. انسان بی‌تفکر و نادان همیشه در جهل و بدبختی است.

این طناب در اختیار همه هست یکی خود را حلقه آویز می‌کند و دیگری با آن صعود می‌نماید.

این طناب در اختیار ما است، می‌گویند: به ریسمان الهی چنگ زنید تا رستگار شوید؛ آن‌هایی که چنگ بزنند و در جهت ارزش‌ها حرکت کنند رستگار می‌شوند، آن‌هایی که حرکت نکنند سقوط می‌کنند.

 کنگره هم یک طناب است که در اختیار همه است بعضی‌ها صعود می‌کنند و بعضی‌ها خودشان را حلقه آویز می‌کنند تمام زندگی افکار و اندیشه‌ها تمام‌مسیرها به همین صورت است که انسان در یک شرایطی قرار می‌گیرد که یا از آن به نحو مطلوب استفاده می‌کند و یا خودش را از بین می‌برد.

همه مسائل امکان دارد که همه در این سختی‌ها نبایستی خوف به خود راه بدهند و باعث سقوط خود بشوند ما از اینکه به سخنان ارسالی توسط دوستان اهمیت می‌دهید و راجع به آن‌ها تفکر می‌نمایید و در انتها بسیار کوشا هستید همان‌گونه که گفتیم ما و شما ادامه خواهیم داد می‌دانیم که هدف شما برای تمام انسان‌ها می‌باشد از شما آغازشده و ادامه می‌یابد زمامدار راستی می‌گویند: ما هیچ بودیم و هنوز هم هیچ هستیم اما نمی‌دانند که هیچ یعنی همه‌چیز!

به قلم: مسافر علی عبدالهیان

نگارش و ویرایش: مسافر منصور

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمحمد،عکاس سه شنبه 21 شهریور 1396 11:00
سپاس فراوان بابت زحمات بی دریغتان.❤❤❤❤
همسفر فرشته لژیون۱ دوشنبه 20 شهریور 1396 01:21
واقعا خدا قوت وخسته نباشید ..خلاصه سی دی خیلی خوب وکامل بود
مسافر مصطفی لژیون 11 شنبه 18 شهریور 1396 11:02
خدا قوت به همه عزیزانی که به هر شکلی در کنگره خدمت می کنند یخصوص مسافر علی و مسافر منصور که در سایت کنگره خدمت می کنند.
همسفرطیبه لژیون پنجم پنجشنبه 16 شهریور 1396 13:05
خداقوت رهروان راه حق
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات