کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/06/16
جمعه 17 شهریور 1396 ساعت 18:36 | نوشته ‌شده به دست Neda c60 | ( نظرات )

پنجشنبه 16 شهریور ماه 1396 جلسه دوم از دور سی و سوم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛ نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر امیرحسین متحملیان؛ نگهبانی موقت کمک راهنمامسافر جواد و دبیری موقت مسافر علی با دستور جلسه؛ "از کجا به کجا" و "جشن اولین سال رهایی مسافر علیرضا" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


اینجا کسی با داروی OT درمان نمی شود! چون قرار نیست ما به ترک مصرف برسیم. در نهایت ما باید وارد عشق و محبت شویم. اگر وارد عشق شویم می توانیم گذشته خود را جبران کنیم و این کار با ایجاد ظرفیت اتفاق می افتد...

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا عید غدیر را خدمت همه عزیزان تبریک می گویم. دستور جلسه از کجا به کجا را درمورد خودم اگر بخواهم عنوان کنم بایستی بگویم زمانی که شخص وارد اعتیاد می شود در حقیقت خودش را از دست می دهد. اعتماد به نفس، شخصیت و وقار خود را از دست می دهد. ما در هر جایگاهی که هستیم می دانیم که از کجا به کجا رسیدیم. زمانی که در کنگره با آموزش به سمت درمان حرکت می کنیم چیزهایی که از دست دادیم آرام آرام در ما پدیدار می شود.

مسافران محترم اینجا کسی با داروی OT درمان نمی شود! چون قرار نیست ما به ترک مصرف برسیم. در نهایت ما باید وارد عشق و محبت شویم. اگر وارد عشق شویم می توانیم گذشته خود را جبران کنیم و این کار با ایجاد ظرفیت اتفاق می افتد. شاید چندین سال طول بکشد و لازمه آن این است که بدانیم برای چه به کنگره می آییم. وقتی به کنگره آمدیم مانند پنکه که در وادی چهاردهم عنوان شده است چیزهایی مانند کینه و حسادت را دفع خواهیم کرد و در مقابل شجاعت، عشق و محبت را جذب می کنیم.

این امر توسط داروی OT انجام نمی پذیرد بلکه با ایجاد ظرفیت در درون خودمان این اتفاق می افتد و به وجود آوردن ظرفیت در خودمان تنها به وسیله خدمت کردن امکان پذیر است. امیدوارم به درک این موضوعات نائل شویم و بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

دستور جلسه دوم:

با شناختی که من از آقای علیرضا صفری داشتم با ورود ایشان به کنگره با خودم فکر کردم که ایشان در همان هفته های اول خواهند رفت اما آمدند و علاقمند شدند و خیلی ها کمک و خدمت کردند تا ایشان به رهایی رسیدند و الان از علیرضا می خواهم که بیایند به کنگره و خدمت کنند. البته کار و تلاش خوب است ولی چیزی که از آن مهمتر است پیدا کردن خودمان است. هم جنس شدن خودمان با هستی است. وقتی این اتفاق افتاد نیروها و دست هایی به کمک ما خواهند آمد تا بتوانیم در کارهای روزمره موفق باشیم و مشکلات خود را به راحتی حل و فصل کنیم.

اعلام سفر مسافر علیرضا:

آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، مدت تخریب 24 سال، 17 ماه سفر کردم با راهنمای خوبم آقای امیرحسین متحملیان به روش DST با داروی OT، مصرف اولیه cc 16/5، رشته ورزشی شنا و  14 ماه است که آزاد و رها شده ام.


آرزوی مسافر علیرضا:

آرزو می کنم لیاقت خدمت در کنگره 60 را داشته باشم.

آرزوی همسفر مریم:

آرزو می کنم بتوانیم در جشن تولد تمام کسانی که در اینجا حضور دارند شرکت کنیم.

خلاصه سخنان مسافر علیرضا:

از حضور همه شما عزیزان تشکر می کنم و عید غدیر را به همه تبریک می گویم.

آخرین نفری که فهمید من اعتیاد دارم خودم بودم. در حالی که اعتیاد داشت خانواده ام را از من می گرفت و از لحاظ مادی و اجتماعی بسیار آسیب دیدم و الان مهم این است که راه را پیدا کردم و امیدوارم بتوانم درست حرکت کنم. تاریکی های زیادی را تجربه کردم و به خیال خودم تصور می کردم راه را درست می روم. امیدوارم که بتوانم به کسانی که مانند خودم حال بد را تجربه کرده اند خدمت کنم تا بتوانند تمام جایگاه ها را تجربه کنند.

آقای امیرحسین از رفقای قدیمی بنده هستند. زمانی که با ایشان هر دو وارد کنگره شدیم و ثبت نام کردیم من به خودم گفتم من مصرف کننده نیستم که بخواهم درمان شوم، رفتم و بعد از چندین سال ایشان را دیدم و از رنگ چهره و حال خوب ایشان خیلی تعجب کردم و وقتی داستان را جویا شدم  ایشان آدرس کنگره را به من دادند و من وارد کنگره شدم. چند جلسه تازه واردین را گذراندم و ایشان به من این اجازه را دادند که رهجویشان باشم.

درک شخصیت آقای مهندس دژاکام برای من مشکل است ولی امیدوارم بتوانم زحمات ایشان و خدمتی که به بشریت می کنند را با خدمت کردن و حرکت در صراط مستقیم قدردان باشم.

همینطور از آقای امین دژاکام به خاطر سی دی های آموزشی و خانم آنی مادر کنگره 60 که خانواده خودشان را وقف کسانی مثل من کرده اند تشکر می کنم.

از مرزبانان محترم، ایجنت، نشریات، راهنماهای عزیز، همسفران و راهنمای بزرگوار همسفر خودم و تمام کسانی که به آنها آسیب رساندم مخصوصاً همسفر عزیزم، تشکر می کنم.

انشاالله بتوانم جزو خدمتگزاران کنگره باشم.

خلاصه سخنان کمک راهنمای محترم خانم همسفر سودابه:

خدا را شکر می کنم که توانستم در این جشن باشکوه شرکت کنم. خانم مریم از جمله رهجوهای من بودند که واقعاً مشغله کاری زیادی داشتند ولی در سفر اول همیشه به موقع در کنگره حضور داشتند. آرزو می کنم که این تولد بهانه ای باشد که در سفر دوم هم جلسات کنگره را محکم تر دنبال کنند و شال کمک راهنمایی را بر گردنشان ببینم. این رهایی را به خانم مریم، مسافرشان و راهنمای مسافرشان تبریک می گویم.

خلاصه سخنان همسفر مریم:

ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید غدیر خیلی خوشحال هستم که تولد یک سال رهایی ما مقارن با این عید بزرگ شده است. در این چند سال نمی خواستم باور کنم که همسرم بیمار هستند و با خودم می گفتم که حتماً من اشتباه می کنم.

خوشبختانه با تولد فرزندم ایشان هدفشان را در زندگی پیدا کردند و به کنگره آمدند. خوب سفر کردند و با انگیزه آمدند و از من هم خواستند که به کنگره بیایم و من با دوستان خوبی در کنگره آشنا شدم. با راهنمای بسیار خوبم خانم سودابه آشنا شدم و ایشان به من کمک کردند تا حرکت کنم. آرزو می کنم خداوند به من توفیق دهد تا بتوانم در جلسات به طور منظم و مکرر شرکت کنم.

در آخر از جناب آقای مهندس، سرکار خانم آنی، مرزبانان عزیز، راهنمای مسافرم، سرکار خانم سودابه و تمام کسانی که در این راه به ما خدمت کردند تشکر می کنم.

 

نگارش و ویرایش: همسفر ندا

عکس: مسافر اشکان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، آرشیو تصاویر، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مونس دوشنبه 20 شهریور 1396 15:43
بادرود وتبریک یکسال رهاییتون،خیلی خوشحال شدم،متأسفم که سعادتش رانداشتم دراین جشن باشکوه شرکت کنم،ارزودارم تمام مسافران به همت والای خودشان وخداوند متعال و استادان عزیز به رهایی کامل برسند
همسفر فرشته لژیون۱ دوشنبه 20 شهریور 1396 11:57
خسته نباشیدوخدا قوت خدمت تمام خدمت گزاران کنگره ۶۰ که این تصاویر وصحبتها را به این زیبایی منعکس میکنن
مسافرمحمد،عکاس یکشنبه 19 شهریور 1396 19:43
باسلام تولد اولین سال رهاییتان مبارک باد.خسته نباشید خدمت همه خدمتگزاران عزیز.
فرهاد(L16) یکشنبه 19 شهریور 1396 11:58
عرض تبریک خدمت آقا علیرضا وخانواده محترمشان وهمچنین خدمت کمک راهنمای محترم آقای متحملیان بمناسبت یکمین سال رهائی آقا علیرضا ،امیدوارم که همیشه درزندگی خود موفق باشید.
همسفر ندا شنبه 18 شهریور 1396 13:26
با سلام و عرض تبریک . انشاالله که این تولد برای این خانواده محترم مبارک و فرخنده باشد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات