خلاصه سی دی های آموزشی؛ کتاب
سه شنبه 28 شهریور 1396 ساعت 16:49 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )
                   
                                              خلاصه سی دی "کتاب" از مهندس حسین دژاکام                           

شما یک کتاب را مدنظر بگیرید که خوب است. حالا نشانهٔ آن چیست؟ اینکه بتواند نفس و جان و روح آدمی را از ظلمت به‌طرف نور حرکت دهد و برای انسان وزندگی منافعی داشته باشد. این منافع می‌تواند روحی، روانی، مادی و معنوی باشد.
                                                               به نام قدرت مطلق الله

خلاصه سی دی کتاب (دستور جلسه) همراه با متن پیام و سخنان آقای مهندس حسین دژاکام (بنیان‌گذار کنگره 60).

مربوط به جلسه سیزدهم از دور سی و پنجم کارگاه‌های آموزشی کنگره 60 به نگهبانی و استادی آقای مهندس و دبیری مسافر خانم کتایون در تاریخ 1396/04/27 رأس ساعت 8:30

همان‌طور که می‌دانیم و به گفته استاد اصولاً علم کنگره برای بهتر درک کردن مفاهیم برای هر موضوعی یک مثال به همراه دارد تا شنونده عمق مطلب را بدون هیچ ابهامی فهمیده و نیز همین‌طور بتواند انتقال دهد

و باز ایشان به همین منوال در این جلسه موضوعی را که به‌عنوان‌مثال برای درک بهتر سخنرانی‌شان بود بیان کردند که بدین شرح است.

روزی مهندس در باغ بودند و چند تا درختی را که در اصل بیهوده رشد کرده بودند مشاهده می‌کنند که به خاطر میوه‌های اضافی و شاخ و برگ زیاد باید آن‌ها را می‌بریدند و این کار را هم انجام دادند؛ و غافل از این‌که یکی دو سال بعد همین درختان به خاطر اینکه از ریشه بریده نشده بود باعث رشد تعداد زیادی درخت از جنس خود دورتادور آن درآمده بود.

البته باید دانست که اگر بگوییم درخت دارای صور آشکار و صور پنهان است ریشه درخت طبیعتاً جز صور پنهان آن درخت می‌باشد که چون قابل‌مشاهده نبود درست از دل خاک بیرون آورده نشده بود

در همین راستا ایشان به بعضی بیماری‌ها اشاره کردند که چون ریشه‌یابی نشده و نمی‌شود و حالت سکون ندارد جابجایی در بدن رخ می‌دهد و این‌یکی از دلایل مهم صور پنهان بیماری‌ها ازجمله بیماری اعتیاد است که موجب می‌شود بیماری ادامه داشته و حتی بیشتر هم شود.

متن پیام: ما برای هر کتابی ارزش قائل می‌باشیم اما کتابی که بتواند جسم و جان و نفس رو به موت آدمی را به حرکت دربیاورد و ظلمت را به نور تبدیل نماید بهاء دیگری دارد که خود اکنون با تماس‌های تکراری مشاهده می‌نمایید.

مسئله‌ای که استاد قبل از موضوع کتاب بیان کردند جالب و قابل‌توجه بود مبنی بر اینکه بهترین مسئله در انسان نگاه کردن آن به طبیعت و الگوهایی که از طبیعت به دست می‌آید؛ زیرا ما به‌سادگی می‌توانیم با نگاه کردن به اطراف تجربه‌ای توأم با الگوبرداری در ذهنمان مصور نماییم جالب اینجاست که تمام الگوها مشابه و یکسر هستند، مانند وقتی‌که مثلاً درخت گردو ای بکاریم و در کنار آن درخت باز درخت گردو به بار می‌نشیند. همین‌طور می‌توان به یک اتم که تشکیل‌شده از الکترون که بار مثبت پروتون که بار منفی و نوترون که خنثی می‌باشد، اشاره کرد.

شما یک کتاب را مدنظر بگیرید که خوب است. حالا نشانهٔ آن چیست؟ اینکه بتواند نفس و جان و روح آدمی را از ظلمت به‌طرف نور حرکت دهد و برای انسان وزندگی منافعی داشته باشد. این منافع می‌تواند روحی، روانی، مادی و معنوی باشد. یک کتاب هم هست که بامطالعه آن افسرده و بیمار می‌شوید یا دست به خودکشی می‌زنید. یک کتابی هم هست که خنثی است، نه ضرری دارد و نه منفعتی. حالا کسی که از نوشتارها و گفتارها جلوتر باشد می‌تواند تشخیص بدهد که کدام کتاب خوب است. گاهی ممکن است با تمرکز کردن هم به نتیجه برسد این مطلب شامل کتاب 60 درجه می‌شود. کتاب‌های دیگری که می‌توانند انسان را از ظلمت خارج کنند کتب آسمانی هستند مثل قرآن. مثلاً سایت، تلگرام و دوستان شما هم می‌توانند خوب، بد یا خنثی باشند. روش‌های درمان اعتیاد و یا بیماری‌ها هم می‌توانند خوب، بد یا خنثی باشند.

پس باید روی تمام مسائل تفکر کنیم نمی‌توانیم بگوییم چون کتاب است حتماً خوب است. اگر بیاییم کتاب‌های بد را آتش بزنیم مثل همان درخت می‌شود که ریشه‌اش در زمین بود و رشد وحشتناکی کرد. ما باید روی مسائل تعمق کنیم، نگوییم چون در کتاب نوشته‌شده پس درست است! ما خیلی کتاب داریم که مخرب هستند کتابی که جوانان بخوانند و دست به خودکشی و افتخار بزنند، این چه کتاب مثبتی می‌تواند باشد؟ کتب الهی معمولاً در رأس قرار می‌گیرند چون انسان را به راه راست هدایت می‌کنند.

ما به مکان‌هایی رفتیم و با رؤسای قبایل و اشخاصی که در این باب بسیار پیش رفته بودند و از هرکدام از این گیاهان به طریقی استفاده می‌نمایند، سؤال می‌نمایند. ابتدا به امر فکر می‌کردند، ما به این جهت سؤال می‌کنیم؛ اما ما در این باب، دنبال مقدار و نوع مصرف آن بودیم. البته شما حتماً آگاه هستید که قدمت این داروها خصوصاً تریاک به زمان‌های بسیار قدیمی می‌رسد که معمول‌ترین بوده و بعدازآن انشعاباتی صورت پذیرفته که به طریق گوناگون به مصرف می‌رسد.

تریاک، حشیش و کوکائین دارو است و مواد مخدر نیست. این‌ها همه در زمان گذشته جزء داروها بودند و قوی‌ترین و مؤثرترین دارو تریاک بوده است. در زمان کهن یک سری از تریاک سوءاستفاده‌های متعددی کردند که حالا هم این مشکل راداریم. عدهٔ زیادی هستند که از داروهای اعصاب و روان سو استفاده می‌کنند؛ بنابراین آن چیزی که می‌سازد ممکن است تخریب هم بکند. پس اگر ما الآن از شربت OT به‌عنوان یک دارو استفاده می‌کنیم چیز عجیب غریبی نیست.

در این خصوص ما بایستی بگوییم که شاید در آینده بیدار شوندگان، از خواب‌رفته‌ها بیشتر خواهند شد.

یکی از خواص مصرف مواد مخدر گویا خواب رفتن است. در قدیم وقتی می‌گفتند: فلانی هفت پارچه آبادی را در سوراخ وافور کرده، منظور این نبود که همه را تریاک خریده، وقتی تریاک مصرف می‌کرد خواب می‌رفت و تصمیمات غلط می‌گرفت.

زیرا فقط در خصوص خود، فقط به کار نمی‌بردند بلکه برخی حیوانات هم در کنار آن‌ها به آن مبتلا هستند ازجمله حیوانات اهلی که باب باربری استفاده می‌نمایند.

حتی گاهی اوقات مواد را به حیوانات می‌دادند تا استفاده کنند تا کار بیشتری بکنند. موضوع مهم اینکه مقاومت حیوانات در برابر مواد از انسان کمتر است و گاهی اوقات منجر به مرگ آن‌ها می‌شود چون به نظر من حیوانات مواد شبه افیونی بدنشان به‌مراتب قوی‌تر از انسان است. مخصوصاً حیوانات وحشی که اگر معتاد شدند و مواد به آن‌ها نرسد می‌میرند چون وابسته شدید به مواد مخدر درونی‌شان هستند.

بیشتر شکست‌هایی که افراد در ترک‌ها می‌خورند به خاطر همین است، چون شاخه را زده‌اند ولی ریشه هنوز هست به همین دلیل می‌گویند اعتیاد درمان ندارد.

ما برای هر کتابی ارزش قائل می‌شویم اما کتابی که بتواند جسم و جان و نفس رو به‌صورت آدمی را به حرکت دربیاورد و ظلمت را به نور تبدیل بنماید. بهای دیگری دارد که خود اکنون با تماس‌های تکراری مشاهده می‌نمایید این آب شاید نتواند همه را سیراب کند، اما از غرق شدن عده‌ای که می‌خواهند به نقطه‌ای از هستی وجود خویش برسند و جواب چراهای خویش را بیابند کمک خواهد نمود

آن‌ها زنجیری خواهند شد، مانند یک قایق نجاتی که از دیدن غرق‌شدگان انسان‌ها به دوستان خود خبر بدهند که قایق‌هایی برای نجات ارسال نمایید راهی تازه و قدمی تازه برای انسان‌های فکور و دانشمندی که به بن‌بست رسیده‌اند بازخواهد نمود. این کتاب، کتابی است که بسیار از اعماق وجود خود بیرون آمده و چون از وجود دل و قلب و جسم و جان رهاشده می‌تواند رهایی‌بخش بی‌شماری را فراهم آورد. ما بار دیگر پیروزی را تبریک می‌گوییم که قدمی درخواست الله برداشته‌اید و سپاس و شکری که آفریده از بنده نیاز نداشت، اما شما بجا آوردید. انشا الله که دیگران هم به‌سوی او بروند که همه‌چیز در صراط مستقیم شکل می‌گیرد. انشا الله همان می‌شود که بایستی بشود. ما یک آموزگار بیش نیستیم و فرامین را به آنانی که بایستی برسانیم می‌رسانیم. به همین سبب می‌گوییم یک بلم کوچک می‌تواند پس از ساخته‌شدن، یک روزی به یک کشتی و یا به قول شما ناو بسیار عظیمی تبدیل شود؛ زیرا آرامش جسم و جان کل وجودهایی که قابل باشند یا نباشد مهم می‌باشند. شما در مسائل خود در ابتدای ناآرامی‌های درون و بیرون قرارگرفته‌اید. اگر به سفرهای خود زیاد بیندیشید در خصوص مسائل خود به نتایج درون و بیرون، مطلوب نخواهید رسید؛ و اینکه ما می‌گوییم صبر، یک کلمه واحد است اما توضیح دادیم که بدانید سفر خواهیم داشت، بایستی تطابق انجام پذیرد.

هر انسان متفکری برای خودش چراهایی دارد که باید جواب آن‌ها را پیدا کند و تا زمانی که راه منطقی را پیدا نکند، این پاسخ را نمی‌بیند و اگر راه را پیدا کرد، باید جهان‌بینی‌اش درست باشد. وقتی آن‌هایی را که در حال غرق شدن بودند، سیراب کند، آن‌ها زنجیری خواهند شد. این مربوط به 19 سال پیش است و می‌بینیم که شده‌اند؛ یعنی کسانی که معتاد هستند همه‌شان خل و دیوانه نیستند! این‌ها یکسری‌شان اشخاص بسیار فکور و اندیشمندی بودند در تمام سطوح؛ ندانسته وارد اعتیاد شده‌اند و وارد بن‌بست شدند و گیر کردند. پس راه جدیدی برای این‌ها باز می‌شود.

آفریدگار به تشکر و عبادت ما نیاز ندارد ولی ما باید به‌جا بیاوریم و سپاس‌گزار باشیم. در پیام لنگر کشتی می‌گفت، اینجا هم می‌گوید، یک انسان کوچک و ظریف می‌تواند به مقام ارزشمند و بالایی برسد. این مکان بودن هر انسانی هست. بلم یا قایق کوچک هم می‌تواند تبدیل به ناو شود.

یک موقعی انسان درون و برون را تشخیص نمی‌دهد و به‌جایی می‌رسد که تازه می‌فهمد چه خبر است. اگر بخواهید زیاد به این‌طرف و آن‌طرف فکر کنید و بروید، به نتایج مطلوبی نخواهید رسید. وقتی سفرت را شروع می‌کنی، باید تمام تمرکزت روی درمان باشد؛ در طول سفر، مسافرت رفتن باعث می‌شود به درمان آسیب بخورد.

مطلبی که امروز مطرح کردیم مسئله کتاب بود و الگویی که از الکترون و پروتون و نوترون گرفتیم؛ بنابراین همه کتاب هستند و به سه دسته تقسیم می‌شوند. ما نباید فقط به اسامی و عناوین اکتفا کنیم. خیلی کتاب‌ها از این عرفان‌های نوظهور بودند که خیلی تخریب زیادی داشت. رسیدن به اقیانوس کار زیادی ندارد؛ ولی چطور زندگی کردن در اقیانوس مهم است.

شما می‌توانید به ماوراء سفر کنید، اما از پس ماوراء برمی‌آیید؟ پی بردن به پشت پردهٔ کائنات خیلی راحت است، ولی آیا می‌توانید تحمل‌کنید؟ همین مطلب خودمان را بخوانیم، بهترین مطالب در آن هست.

به قلم: مسافر سعید خلفی

نگارش و ویرایش: مسافر منصور

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
قاصدك دوشنبه 3 مهر 1396 10:04
ممنون و سپاس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic