خلاصه سی دی های آموزشی ؛ شگفتی
پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت 12:22 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )

شگفتی

 خلاصه سی دی "شگفتی" از مهندس حسین دژاکام


هستی و سیستم خردمند و هوشیار است و سیستم جوری طراحی‌شده که هر عملی انجام دهیم عکس‌العملش به ما برمی‌گردد.

به نام قدرت مطلق

بحث امروز راجع به آکادمی و هستی است. تا حالا ما به این فکر نکرده‌ایم که هستی چگونه به وجود آمده؟ اگر تفکر کنیم در هر گوشه‌ای از هستی پر از شگفتی می‌باشد. بارها گفته شد اگر ما به محل زندگی خود که همان کره زمین است، نگاه کنیم پر از شگفتی است؛ کره زمین یک سنگ بزرگ است که وسط زمین و آسمان معلق و در حال حرکت است. ما روی آن هستیم ولی چرا به بیرون پرتاب نمی‌شویم؟! چرا حرکت زمین را متوجه نمی‌شویم؟ چرا آب‌های اقیانوس‌ها پایین نمی‌ریزند؟ آیا این‌ها شگفتی نیستند؟!

 در کتاب آسمانی می‌گوید نگاه کنید، ببینید و تفکر کنید. اَفَلا یَنظرونَ اِلی الا بِل کَیفَ خُلِقَت آیا نگاه کرده‌اید که شتر چگونه خلق‌شده است؟ انسان در کویر نمی‌تواند طاقت بیاورد؛ ولی شتر بدون غذا دو هفته هم طاقت می‌آورد؛ و الی السماء کَیفَ رَفعت: آسمان‌ها چگونه برافراشته شده است؛ و الی الجبال کیف نُصبت: چطوری کوه‌ها نصب‌شده‌اند؛ و الی الارض کیف سطحت: زمین چگونه مسطح شده است. فذکر انما أنت مذکر: تو به یاد بیاور و تذکر بده که تذکردهنده‌ای. تو نمی‌توانی انسان‌ها را عوض کنی، به آن‌ها می‌گویی، خواستند انجام می‌دهند؛ نخواستند انجام نمی‌دهند. حتی راه رفتن انسان روی دو پا، صحبت کردن، قلب انسان که یک‌تکه گوشت است و یا مغز که بالغ‌بر صد میلیارد نورون است. همه این‌ها شگفت‌انگیز است ولی برای ما عادی است! ما در آن تفکرات و محدوده‌ها که برای خود به وجود آورده‌ایم غوطه‌ور هستیم و نمی‌توانیم این شگفتی‌ها را ببینیم و فراموش می‌کنیم که اصلاً برای چه آمده‌ایم و چه‌کار باید بکنیم؟

 مسئله دیگر که شگفتی‌آفرین است اینکه در هستی همه‌چیز بر مبنای حساب‌وکتاب است؛ یعنی یک تفکر و اندیشه‌ای پشت سر آن بوده است. اگر یک یا دو درجه گرمای زمین تغییر کند، باعث نابودی کرهٔ زمین می‌شود! یا جسم انسان مرتب در حال تعویض و بازسازی خود است. از همه مهم‌تر اینکه سیستم سریع الحساب است، یعنی اگر از قانون خارج بشوی، سریع واکنش نشان می‌دهد. مثلاً انسان‌های چاق اگر از قانون خارج بشوند مشکلات و بیماری‌های متعددی خواهند گرفت. اگر زمین از مدار خود خارج شود نابود خواهد شد. سیستم به‌گونه‌ای طراحی‌شده که خودش، خودش را کنترل می‌کند چون گفتیم: هر چیزی بر مبنای سه چیز به وجود می‌آید 1- خواست 2- تقدیر 3- فرمان الهی؛ که فرمان الهی برای شرایط خیلی خاص است. ولی چیزی که ما معمولاً با آن درگیر هستیم خواست و فرمان است.

 سیستم به‌گونه‌ای طراحی‌شده که بدن انسان از گوشت است، اگر به آتش نزدیک شود از بین می‌رود و یا استخوان بدن ما تحمل یک فشار خاص را دارد، اگر بیشتر از حد به آن فشار بیاوریم دچار معضلات متعددی می‌شود که این‌ها از حساب خارج شدن در صور آشکار است. حالا دقیقاً در صور پنهان هم داریم که اگر از قانون خارج بشویم برای ما مشکلات و مسائلی به وجود می‌آید.

 ما از مصرف مواد مخدر نهی شدیم وقتی مواد مصرف می‌کنیم پس از مدتی درگیر مشکلات متعدد می‌شویم چون مواد مخدر جایگزین مخدرهای درونی بدن می‌شود و وابسته می‌شویم. ما نهی شدیم که دروغ نگوییم، وقتی دروغ می‌گوییم شاید در کوتاه‌مدت به نفع ما باشد، ولی در درازمدت بیشترین ضرر را می‌بریم. ما اگر به انسان‌ها کمک کنیم، فوراً از طرف انسان‌ها به ما کمک می‌شود. ولی اگر خیرخواه مردم باشیم، آن‌ها هم خیرخواه ما می‌شوند. اگر غیبت دیگران را بکنیم، صد درصد برای ما غیبت می‌کنند. خداوند سیستم کائنات را خلق کرد و بر آن نظارت می‌کند و درجاهای لازم، فرامین الهی صادر می‌شود. ما باید توجه داشته باشیم که

هرچه کنیم به خود کنیم         گر همه نیک و بد کنیم

باید توجه کنیم گول کسانی که از اسم اسلام سوءاستفاده می‌کنند را نخوریم؛ مثلاً از اسم ائمه و بزرگان برای کمپ‌ها و ابوالفضل درمانی‌ها استفاده می‌کردند! که ما چنین چیزی در طب نداریم.

هر چیزی یک کار و کاربردی دارد تخصص من در برق بود و حالا در اثر یکسری مسائل و وارد شدن در اعتیاد و ... بعد از سال‌ها تجربه‌ای در قسمت مواد مخدر پیدا کردم. من در نجوم و ریاضی و وکالت تخصصی ندارم.

پیام: ما بسیار خوشحال هستیم و از این موضوع که به اهداف اصلی کاملاً فکر می‌کنید.

ما باید دائماً به اهداف زندگی‌مان فکر کنیم که چه می‌خواهیم و چه نمی‌خواهیم؟ چه‌کار بکنیم و چه‌کار نکنیم؟

 همان‌طور که عرض شد دانشگاه و یا آکادمی خاص، به جهت شفای کامل است نه به جهت بیمارستان یا مریض‌خانه زیرا این مریض‌ها، نیاز به شفاخانه ندارند اما آموزش و درمان به جهت کل جمیع انسان‌ها از لازمات است.

طب، امروز یک علم حساب‌شده و دقیق است. هیچ‌کس نمی‌تواند طبابت کند. فقط کسانی می‌توانند طبابت کنند که طبیب باشند. حتی طب سنتی؛ بنابراین چه طب سنتی و چه طب رایج همه بر مبنای علم و دانش بناشده است. درد و رنج بشر از جهل و نادانی او نیست بلکه از دانش‌ها کشف نشده است. مثلاً بعضی از بیماری‌ها است که نمی‌توانیم درمان کنیم و باعث مرگ‌ومیر انسان‌ها می‌شود به خاطر اینکه دانش و علم آن پیدا نشده است.

در دنیا مشخص‌شده که اعتیاد درمان ندارد و پیشرفته‌ترین کشورها بر این بیان استوار هستند ولی ما در کنگره اعتقادداریم که اعتیاد بر مبنای جسم و روان و جهان‌بینی قابل‌درمان است؛ بنابراین یکی از خواسته‌های کنگره این است که در آینده دانشگاهی را تأسیس کند که در مورد اعتیاد گفت‌وگو شود. آکادمی یا دانشگاهی جهت بهبودی کامل برای اعتیاد می‌باشد. ما به این قضیه رسیدیم که برای درمان بیماری اعتیاد احتیاج به بیمارستان و شفاخانه نداریم.

برای درمان کامل آن‌ها نیازی به پزشک و یا حکیم مخصوص به این کارداریم که باید تعلیم ببینند.

ما برای درمان اعتیاد، پزشکی می‌خواهیم که آموزش کامل دیده باشد و تخصص کامل داشته باشد.

 و این مطلب که نظامی خاص را می‌طلبد که از تمام جهان به جهت شفا به این مرکز بیایند و این دانشگاه به‌طور کامل باید همه مسائل و وسایل را دارا باشد و حتی این دانشگاه به زبان انگلیسی باشد به زبان فارسی نه؛ و کشور ما در مسئله درمان اعتیاد باید پرچم‌دار دنیا باشد. اکنون شاید تصور شود که این‌یک مزاح است اما این‌طور نیست هر زمان که آماده شد و وارد عمل گردید خواهید دید؛ که این مسئله بسیار تا بسیار جدی بوده است.

شاگرد سؤال می‌کند: این دانشگاه بایستی چند دانشکده داشته باشد مثل دانشگاه انسان، مواد مخدر، فلسفه و عرفان؟

استاد می‌گوید: در وقت خود آن مواردی که لازم است خود عیان می‌شود ما در همه مواردی که نام بردید مدنظر داریم اما تأکید ما در مورد شناخت انسان بسیار مهم است زیرابه جهت پیدا شدن انسان همه موانع و مشکلات شکل‌گیری و یا نقاشی جدیدی آغاز خواهد شد هر خطی و یا هر شکلی که کشیده می‌شود می‌تواند معانی مختلفی را ایجاد نماید بیماری‌های روانی درمجموع قابل‌درمان نیستند چون به‌عنوان اختلال شناخته می‌شوند.

راه‌اندازی این قضیه و دانشگاه نقاشی جدید و شکل‌گیری را به وجود می‌آورد. حالا مسئله‌ای که داریم هنوز ما به لایه‌های زیرین شناخت انسان پی نبردیم انسان برای ما موجود ناشناخته است بیماری‌های روانی هنوز به‌عنوان بیماری هم شناخته نمی‌شوند یعنی به‌عنوان اختلالات است که برطرف کردن آن خیلی دشوار و سخت است. برای صور پنهان انسان هم بازشناخت کامل و جامعی نداریم.

در درون انسان که ما و شما شاید هیچ خبری نداشته باشیم اما جهان‌هایی در فضای آن‌ها نهفته است که ما از بیان آن‌ها قاصر می‌باشیم به همین سبب هم باید یک تار مو را دید و هم یک طناب را که چگونه می‌توان آن‌ها را در حیات تحت کنترل درآورد. هوشیاری شما هرلحظه نیاز است تا آنچه می‌گذرد توجه بنمایید.

ما انسان را یکپارچه می‌بینیم. ولی برای ما انسان‌ها و بسیاری مطالب راجع به انسان هنوز مجهول است اگر یک روزی شناخت کامل پیدا کردیم می‌توانیم خیلی بیماری‌ها را به درمان برسانیم البته هم صور پنهان و هم صور آشکار و هم سایر مسائل دیگر را.

پیشرفت شما در این است که فرامین را موبه‌مو اجرا نمایید اما متوجه می‌شوید اگر امروز در لحظه یک آکادمی که نظیرش در جهان نیست نه ازنظر بنا بلکه ازنظر محتوای تعلیم عرض می‌شود این ضامن تحول عظیم در جهت اهداف ما و شما خواهد بود.

شما در زندگی قوانین، فرامین الهی، در شهر قوانین مدنی، در کنگره قوانین کنگره و هرکجا باید موبه‌مو قوانین را اجرا کنید. اگر ما متوجه بشویم که در هستی هر عملی، عکس‌العملی دارد همه‌چیز درست می‌شود. باید در کنگره قوانین را اجرا کنیم تا به رهایی برسیم. حتی یک راهنما نمی‌تواند به سلیقه خود شاگرد تربیت کند. کنگره و سیستم ما نیاز به انسان‌های فداکار و ازخودگذشته دارد.

تأکید ما و اسرار ما بر این موضوع است که با به کار بردن تفکر و تعلیم به‌حق انسان‌های صالح و سالم بنای کنگره و حرمت کنگره به‌گونه‌ای جلو می‌رود که نیاز به تفکر، تعلیم و تعقل انسان‌های صالح و سالم دارد. آن‌ها می‌توانند این قضیه را جلو ببرند که تاکنون واقعاً زحمت بی‌شائبه کشیده‌اند و از برای خدمت خالص، خود را از هر موضوعی که آن‌ها را آلوده بنماید زدوده و به صراط مستقیم قدم نهاده‌اند.

آن‌ها منافع شخصی خود را کنار گذاشتند و هدفشان خدمت بوده و نگذاشتند چیزی آن‌ها را آلوده کند و به صراط مستقیم قدم گذاشتند. آن‌ها هستند که این حرکت را می‌توانند شکل دهند. ما پرونده‌ای را قبول کردیم که هیچ‌کس نتوانسته قبول کند و هر که قبول کرده شکست‌خورده است. دیگران قبول کردند و گفتند اعتیاد بیماری مرموز و لاعلاج و پیش‌رونده است ولی من گفتم نه این قابل‌درمان است.

ما برای تأسیس آکادمی به افراد صالح و سالم و فداکار که خودشان را از هر آلودگی پاک‌کرده‌اند نیاز داریم و با کمک آن‌ها می‌توانیم به نتیجه برسیم. اگر انسان‌هایی باشند که فرصت‌طلب باشند و فقط منافع خودشان مهم باشد اصلاً از بازی خارج می‌شوند. بارها گفته‌ایم کنگره مانند گردباد سبز است وقتی به چرخش درمی‌آید آن‌ها که مثل حلبی، کهنه، پلاستیک و... هستند همه را با همان چرخش اول به بیرون پرت می‌کند. بعضی به میان گردباد می‌آیند ولی اگر در برابر قوانین کنگره سرسختی کنند آنجا درهم‌شکسته و خرد می‌شوند و به بیرون پرتاب می‌شوند. آن‌ها که خالص و خوب هستند هدایت می‌شوند و به نرمی به مرکز گردباد می‌رسند و ازآنجا عروج و صعود می‌کنند

در اینجا زمامدار راستی می‌گوید که: یادتان رفت بگویم که درصدد تهیهٔ آواهای تصاویر باشید؛ زیرا صحنه جنگ هم اگر نگاه کنید؛ اگر صدای شمشیر و ظفر نیاید گویی هیچ جنگی رخ نداده است.   

آواهای تصاویر را مدتی است داریم کار روی آن‌ها می‌کنیم. چند تا از آن‌ها مثل زمستان درآمده است پس باید آن موسیقی و آواهای متعدد در کنگره حتماً شنیده شود.

هستی و سیستم خردمند است و هوشیار است و سیستم جوری طراحی‌شده که هر عملی انجام دهیم عکس‌العملش به ما برمی‌گردد. این سیستم مانند رباط طراحی‌شده یعنی اگر پنج درجه گرما شد این‌جوری کن. اگر هفت درجه شد آن‌جور کن. باران بارید جور دیگر. برف بارید این‌جور کن. سرما بود این‌طور، پله بود این‌طور حرکت کن. شیب بود آن‌جور حرکت کن. هرکدام از این قوانین را عمل کنیم عکس‌العملش برمی‌گردد.

به قلم: مسافر سعید خلفی لژیون 15

نگارش و ویرایش: مسافر منصور

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرتضی مسافر دوشنبه 24 مهر 1396 14:13
تشکر تشکر تشکر
مرتضی مسافر دوشنبه 24 مهر 1396 14:12
تشکر تشکر تشکر
مسافر مجید یکشنبه 23 مهر 1396 15:07
با سلام و ادب،
ممنون از بچهای قسمت سایت،خداقوت و تشکر خدمت آقا سعید خلفی که وقت میزارن و سی دی ها رو به این خوبی می نویسن.
یکشنبه 23 مهر 1396 11:57
با عرض سلام خدمت اقا سعید و منصور عزیز.خداقوت
مسافر مصطفی لژیون 11 شنبه 22 مهر 1396 11:29
تشکر از مطالب آموزنده خیلی قشنگ و زیبا نوشته و نگارش شده بود
اصغرL15 جمعه 21 مهر 1396 21:40
سلام وخداقوت خدمت برادرهم لژیونیم اقاسعید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic