خلاصه سی دی های آموزشی ؛ گلریزان
چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت 22:06 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )

گلریزان

 خلاصه سی دی "گلریزان" از مهندس حسین دژاکام

ما به وعده‌های خداوند اعتقادداریم، می‌دانیم خداوند گفته اگر از اموال خود ببخشید اموال شما چند برابر می‌شود.

بچه‌های کنگره فهمیدند که یک ریال از پولشان در کنگره دزدی نمی‌شود به همین دلیل خداوند هم به ما خیروبرکت داده است

         به نام قدرت مطلق الله

خلاصه سی دی گلریزان (دستور جلسه) همراه با متن پیام و سخنان آقای مهندس حسین دژاکام (بنیان‌گذار کنگره 60).

مربوط به جلسه پنجم از دور سی و ششمکارگاه‌های آموزشی کنگره 60 به نگهبانی و استادی آقای مهندس و دبیری مسافر خانم زهرا در تاریخ  1396/06/14 رأس ساعت 8:30

پیام:(29/10/86) اگر بنایی آباد باشد اما ساکنین آن خراب باشند، بنا هم کم‌کم رو به نابودی و خرابی می‌رود؛ اما ساکنین آباد در بناهای خراب و یا ویرانه‌ها را هم، می‌توانند احیا نمایند.

مطالبی که تا حالا بیان می‌کردیم همیشه روی یک فرد بود ولی الآن گفته ما روی گروه یا ساکنین که شامل خانواده و یا یک فرد که ساکن جسم خود می‌باشد است، اگر جسم ما یک ساکن فهمیده و آگاه باشد می‌تواند به بهترین شکل ممکن جسم را هدایت کند. اگر ساکن این شهر یک انسان به‌هم‌ریخته‌ای باشد این شهر را به نابودی و ویرانی می‌کشد که تخریب شهر وجودی جسم بر دو مبنا استوار است

1-مراقبت فیزیکی از جسم

2- افکار و اندیشه

طب سنتی بسیار مهم است و باید بدانیم که از طب سنتی و نام ائمه و پیامبران نباید سوءاستفاده کنیم برای درمان اعتیاد، ابوالفضل درمانی نداریم. می‌گویند ائمه و پیامبران وسیله درمان هستند اما من می‌گویم شما از نام ائمه سوءاستفاده می‌کنید، همان‌طور که در ماهواره‌ها از لباس و گوشی پزشکی برای تبلیغ نادرست انواع قرص‌ها سوءاستفاده می‌شود.

 یک جمله بسیار قوی و مهم دوای ما غذای ماست و غذای ما دوای ماست

در خیلی از بحث‌ها درباره نوع غذا برایتان صحبت کردم و گفتم نباید غذاها را با فریز کردن و سرخ کردن با روغن‌های نامرغوب تبدیل به سم و وارد بدن کنیم.

ساختار و مواد اولیه‌ای که جسم شما لازم دارد پتاسیم، منیزیم، سدیم و انواع و اقسام املاح که در مواد غذایی هست، یعنی باید غذای ما دوای ما باشد. نباید بگوئید کم‌خونی دارم و از قرص‌های ویتامین A استفاده کنید! باید غذایی بخورید که ویتامین  Aداشته باشد. خوردن غذای فریز شده و فاسد کار حیوانات است؛ خوردن غذاهای فریز شده برایمان عادی شده بعد می‌گوییم چرا مریض می‌شویم؛ مثلاً دلیل ندارد در فصل گوجه‌فرنگی از کنسرو آن استفاده کنیم.

ما با تغذیه نادرست شهر وجودی‌مان را خراب می‌کنیم بعد سیگار و تریاک و ... را هم اضافه می‌کنیم. ساکنین بی‌لیاقت شهر را تبدیل به ویرانه می‌کنند؛ اما اگر انسان آگاه باشد این شهر را آباد می‌کند. حالا علاوه بر تغذیه افکار منفی، ناامیدی، تصاویر منفی و ... هم هست.

چقدر در اثر استفاده از مواد مرده‌اند، این‌ها ساکنین خراب بوده‌اند، پس ساکنین مهم هستند؛ مهم نیست پولدار یا بی‌پول باشید، مهم این است که چه کسی هستید و چقدر قدرت دارید. شما می‌توانید ثروت را به وجود آورید و این بستگی به تک‌تک شما دارد؛ حالا این ساکنین در همه‌جا هست، حتی ساکنین یک لژیون و راهنما می‌توانند لژیون را خراب یا آباد کنند و یا حتی یک کشور به دست ساکنین آن خراب یا آباد می‌شود. ساکنین کنگره هم همین‌طور هستند. بعضی افراد بسیار قوی و نیرومند حرکت می‌کنند و بعضی دیگر به‌اندازه‌ای بد حرکت کردند که شعبه آن‌ها در شرف جمع شدن است. اگر ساکنین فهمیده و آگاه باشند حتی اگر ویرانه را به آن‌ها بدهند آنجا را تبدیل به بهترین مکان‌ها می‌کنند.

حتماً مطالب گفته‌شده را خوب ادراک می‌کنید، اگر کاخ‌ها ویران شدند فقط خواست خداوند نبود زیرا آن جاها دیگر نور الهی نداشت و ظلمات و تاریکی چون ابر سیاه بر فراز آن قرارگرفته و می‌گرفت.

در هر قسمتی اگر راستی و درستی نباشد تبدیل به ویرانی می‌شود، وقتی دانایی نباشد نادانی است. اگر نور الهی نباشد نور شیطانی است.

در مقوله اعتیاد در سطح جهانی ساکنین آن مصرف‌کنندگان هستند. این ساکنین مشکل داشتند و این بنای خراب در سراسر دنیا به وجود آمد که به گفته خودشان مرموز و لاعلاج و پیش‌رونده است و اصلاً قابل درست شدن نیست ولی ما در کنگره درمان اعتیاد را پیدا کردیم و 20 هزار نفر را به درمان قطعی رساندیم؛ حالا وظیفه تک‌تک ما انتقال اطلاعات و دانش به زبان علمی است.

باید برای مقاله‌نویسی در سطح جهانی درباره اعتیاد آموزش بگیریم.

هر نوعی که فکر کنیم همیشه دو مسئله در صراط مستقیم لازم است؛ اگر به آن‌ها توجه بشود در هرزمانی می‌شود هدف را به آنچه که فرمان دارید، به انجام کامل برسانید و این بسیار سخت است و به قول خودت صبر می‌خواهد و قلبی بسیار بزرگ و آرام.

بارها گفتیم صراط مستقیم خیلی عریض و طویل است به‌طوری‌که تمامی مخلوقین در آنجا می‌گیرند؛ صراط مستقیم یعنی پیروی از دستورات الهی، تمام ادیان ابراهیمی هم در این قضیه است.

خرد جهانی هم بر این حکم می‌کند. یک مسئله مهم در صراط مستقیم صبر و دیگری داشتن قلب و دل بزرگ است که دل خیلی مهم است که بتواند ببخشد و گذشت کند.

انسان دارای دو قطب است هم فضائل دارد و هم رذایل؛ خدا هم می‌گوید ان الانسان هلوعا: انسان موجود حریصی است

مرغ باغ ملکوتم نی‌ام از عالم خاک      چند روزی قفسی ساخته‌اند بهر تنم

انسان خیلی پیچیدگی دارد و پنهان‌کار است و شاید از هر 100 هزار نفر یکی یه دو تا مرغ باغ ملکوت باشند.

نزدیک‌ترین فرد به انسان ممکن است بدخواه او باشد. این اشتباه است که همه انسان‌ها را پاک و منزه بگیریم؛ انسان‌ها خوب هستند ولی مشکلات و معضلات، شعور و آگاهی این چیزها را هم دارد، این بافت انسان است. به نظر من خطرناک‌ترین موجود انسان و شریف و نازترین موجود هم انسان است؟! چون هم طرف جن است و هم طرف روح؛ اگر به‌طرف روح برود الهی و اگر به‌طرف جن برود خبیث است.

به‌علاوه خیلی از مسائل در جهان مادی در این برهه خاص ظاهری شد و آن معنویات و به قول خودمان صور پنهان کاملاً پنهان گشته و صور آشکار را با روغن‌های مخصوص جلا داده‌اند. البته خوب می‌دانید و در شرایط خاص هم تشخیص می‌دهید.

در این دوره همه‌چیز ظاهری شده است مثلاً دماغش را عمل کرده ولی کلیه و دستگاه گوارشش خوب کار نمی‌کند، تمام توجه او به دماغ و خط و خال است! یعنی صور پنهان از بین رفته و صور آشکار است. هیچ برنامه‌ای برای تغذیه درست، ورزش و سلامت نداریم.

از اینکه چند روزی تحت وضع خاصی بودید ما هم کاملاً این‌ها را درک می‌کردیم؛ بایستی برایتان بگوییم که اصلاً در این موضوعات خاص ناراحت نشوید، زیرا وعده‌های داده‌شده انجام می‌پذیرد

این برمی‌گردد به زمانی که درب کنگره را پلمپ کرده بودند که درمجموع این به نفع ما شد و خیلی چیزها را یاد گرفتیم. بارها به شما گفته‌ام من آنچه به دست آورده‌ام در پرتو مشکلات بوده است. در اثر همین مشکلات ما الآن بیش از 50 شعبه در سراسر کشور و 20 شعبه در تهران از خودمان داریم. آنچه خداوند وعده داده پذیرفته می‌شود

باید بدانیم خرج روزانه که از سبدها و قانون یازدهم درمی‌آید اما برای گرفتن جا کافی نیست.

یک خانواده کوچک برای رهن یک‌خانه 70 میلیون هزینه می‌کنند، حالا برای اعضای کنگره که حدوداً 500 نفر هستند نزدیک به 500 میلیون برای رهن نیاز داریم که تجربه نشان داده که از دولت هم نمی‌شود گرفت. به همین دلیل یک حساب بانکی برای کنگره تهیه کردیم که کسانی که می‌خواهند کمک کنند پولشان به این حساب ریخته شود و همه‌چیز تحت این حساب بانکی است و ساکنین درست باعث شدند ما از هیچ به همه‌چیز برسیم.

خیلی‌ها هستند که می‌گویند ما خوب شدیم و می‌روند یک عده هم هستند که می‌گویند ما خوب شدیم و می‌خواهیم دیگران هم خوب بشوند.

ما به وعده‌های خداوند اعتقادداریم، می‌دانیم خداوند گفته اگر از اموال خود ببخشید اموال شما چند برابر می‌شود.

بچه‌های کنگره فهمیدند که یک ریال از پولشان در کنگره دزدی نمی‌شود به همین دلیل خداوند هم به ما خیروبرکت داده است.

 ما در کنگره دستور جلسه‌ای به نام لژیون مالی داریم که امسال به هفته گل‌ریزان تبدیل شد. گل‌ریزان یک رسم قدیمی د ر کشور بود که از بین رفته. یکسری رسم و رسومات خوبی بود که ما نسل جدید آن‌ها را از بین بردیم. مثلاً وقتی کسی فوت می‌کرد همه ازنظر مالی به بازمانده مرحوم کمک می‌کردند و مراسم به‌خوبی انجام می‌گرفت ولی حالا مورد داشتیم برای انجام مراسم 20 میلیون پول نزولی گرفته است.

در کنگره رسم کردیم که هرکجا می‌روند یک پاکت بدهند یا یکی که مشکل داشت در زورخانه برایش گل‌ریزان می‌گرفتند و پولی که در جشن جمع می‌شد را به فردی که مشکل داشت می‌دادند. ما حالا همین مراسم گل‌ریزان را می‌خواهیم در کنگره برقرار کنیم، بنابراین می‌خواهیم از قبل خودمان را برای هفته گل‌ریزان آماده کنیم؟ یعنی راهنماها باید سر کلاس‌ها به شاگردانشان آموزش بدهند  و توجیه کنند باید برنامه‌ریزی و هماهنگی کنید و یک جشن خوب برگزار کنیم.

کسی که در این جشن می‌خواهد کمک مالی کند بایستی از قبل آمادگی داشته باشند. بعضی‌ها شور برمی‌دارند و بعد پشیمان می‌شوند، به همین دلیل است که باید از قبل برنامه‌ریزی شود؛ هرکسی هم فقط در شعبه خودش، چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

تمام اموال کنگره منقول و چه غیرمنقول هیچ‌کدام مال من نیست، مال دیده‌بان‌ها هم نیست، اگر حتی روزی کنگره جمع شود که نخواهد شد تمام اموال وقف می‌باشد. در این هفته استادان جلسه از لژیون‌های مالی باشند.

امیدوارم از حالا برنامه‌ریزی کنید و یک هفته باشکوه را به انجام برسانیم تا مقدمه‌ای شود برای به وجود آمدن آکادمی.

نوشته‌شده به دست مسافر سعید

نگارش: مسافر منصور

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمحمدلژیون۱۱ چهارشنبه 10 آبان 1396 18:35
با سلام وخداقوت به مسافران که درسایت زحمت می کشند وزحمت وتلاش آنها به چشم نمیاد..انشاالله که موفق باشید ودرپرتو عنایات خداوند قرار بگیرید.
مسافرمحسن لژیون هفدهم سه شنبه 2 آبان 1396 07:24
باعرض سلام وخسته نباشی به اقا سعید ممنون اززحمات شما با ارزوی موفقیت برای شما
مسافر سعید رهجو اقا مجید جمعه 28 مهر 1396 16:53
باسلام وخسته نباشید خدمت تمام دوستان عشق ومحبت
مسافر مصطفی چهارشنبه 26 مهر 1396 13:42
با تشکر و خدا قوت خدمت کلیه عزیزان و مسافران در قسمت سایت که واقعا زحمت می کشند و در بهبودی و رهائی من مسافر نقش مهمی دارند.
مسافر مصطفی لژیون 11 چهارشنبه 26 مهر 1396 10:14
خدا قوت به مسافر سعید که خیلی روان و دلنشین سی دی گلریزان را برای ما فرمودند و مسافر منصور که زیبا نگارش و ویرایش کردند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات