مصاحبه؛ گفتگو با کمک راهنمای محترم آقای اصغر
دوشنبه 15 آبان 1396 ساعت 21:11 | نوشته ‌شده به دست saeed C60 | ( نظرات )
"گلریزان جشنی است برای تولد دوبارۀ خودمان"

مصاحبه با کمک راهنمای محترم آقای اصغر

تجربه نشان داده که افرادی که آمدند به کنگره و درمان شدند و هیچ کمکی نکردند زیاد هم در کنگره ماندگار نشدند؛ خداوند هم در کلام‌الله می‌فرماید: انسان باید هر چیزی را بهایش را پرداخت کند.


به نام خدا

"گلریزان جشنی است برای تولد دوبارۀ خودمان"


در هفته گلریزان در خدمت کمک راهنمای محترم آقای اصغر منصوری هستیم و گفتگویی را با ایشان ترتیب داده‌ایم؛ ابتدا از ایشان می‌خواهیم که خود را به شیوه کنگره برای ما معرفی کنند:

سلام دوستان اصغر هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی روزانه 40گرم تریاک، مدت سفر 13ماه، راهنما آقای مجید اعتباریان، روش درمان D.S.T با داروی اپیوم و رشته ورزشی والیبال و امروز هم 7سال است که رهاشده‌ام.

چگونه با کنگره آشنا شدید؟

توسط یکی از دوستانم پیام کنگره را دریافت کردم و خدا را شکر که به کنگره آمدم والان نزدیک به هفت سال است که درمان شده‌ام و در کنگره در حال خدمت هستم.

در هفته گلریزان هستیم و امسال برای اولین بار آقای مهندس هفته‌ای را با این عنوان اعلام کرده‌اند؛ فکر می‌کنید هدف آقای مهندس چه بوده است؟

من خودم خیلی فکر کردم که چرا امسال حساسیت آقای مهندس به این موضوع بیش‌تر شده است و به این نتیجه رسیدم که هدف آقای مهندس پول نیست، یعنی هدف ایشان این نیست که پول زیادی جمع‌آوری شود بلکه هدف ایشان خود شخص است؛ یعنی تجربه نشان داده که افرادی که آمدند به کنگره و درمان شدند و هیچ کمکی نکردند زیاد هم در کنگره ماندگار نشدند؛ خداوند هم در کلام‌الله می‌فرماید: انسان باید هر چیزی را بهایش را پرداخت کند، آقای مهندس می‌خواهد که من با کمک به کنگره در حقیقت خودم را حمایت کنم تا بتوانم در کنگره بمانم چون اگر منظور آقای مهندس پول بود می‌توانست برای آمدن به کنگره مبلغی را به‌عنوان ورودی تعیین کنند ولی این‌که آمد و هفته‌ای را به‌عنوان هفته گلریزان قرارداد، بازهم اختیار را به خودم داد که ببینم آیا به رشد فکری رسیده‌ام که بتوانم بهای درمانم را بپردازم و در کنگره بمانم؛ من از آقای مهندس خیلی سپاسگزارم که هفته گلریزان را گذاشتند تا من بتوانم از نفس خودم بخشی از مادیات را جدا کنم و بتوانم جایگاه خودم را بالاتر ببرم.

آقای مهندس اعلام کردند که امسال به دنبال خرید ساختمان مرکزی برای کنگره60 در تهران هستند؛ شما فکر می‌کنید که چرا این موضوع مهم است؟

ما همیشه در حرمت کنگره در ابتدای جلساتمان می‌گوییم که این مکان یک مکان مقدس است و به نظر من یک مکان مقدس نمی‌شود که استیجاری باشد و باید سعی کنیم مکان تشکیل جلسات متعلق به خود کنگره باشد، از طرفی هم مکانی که آقای مهندس در آن تشکیل جلسه می‌دهند اجاره‌ای هست و باید امسال آن را تخلیه کنند پس شایسته است که کنگره 60 دفتری مرکزی برای خودش داشته باشد؛ البته این قضیه بخش استانی هم دارد یعنی هرچقدر ما در اصفهان به کنگره کمک کنیم این مبلغ نهایتاً به خود استان اصفهان برمی‌گردد؛ در همین شعبه سلمان فارسی که من افتخار کمک و مشارکت در ساخت آن را دارم  در ابتدا اصلاً پولی برای ساخت آن نداشتیم و آقای مهندس از شعبه‌های دیگر این هزینه را دادند و بعد ما این مبلغ را به کنگره پس دادیم و الآن هم ما هرچقدر در این گلریزان کمک کنیم این پول درنهایت به اصفهان برمی‌گردد.

الآن ما در حال ساخت ساختمانی در محمدیه فلاورجان هستیم به مساحت 860 متر، خُب این پول از کجا تأمین می‌شود؛ شعبه شیخ بهایی را به مبلغ 480 میلیون تومان خریدیم درحالی‌که فقط 100 میلیون تومان داشتیم و بقیه را شعبه‌های دیگر کمک کردند؛ البته این‌ها همه حساب‌وکتاب دارد و ما هر وقت بخواهیم بدانیم که شعبه سلمان فارسی یا شعبه‌های دیگر چقدر پول دارد حساب همه موجود است. البته این را هم بگویم که غیرت ما نباید اجازه دهد که آقای مهندس در یک ساختمان اجاره‌ای کار کنند درحالی‌که ما در اصفهان شعبه‌های بزرگی داریم و من امیدوارم امسال بتوانیم به‌اندازه‌ای کمک کنیم که آقای مهندس بتوانند به این هدف هم برسند.


به ساخت ساختمانی در محمدیه فلاورجان اشاره کردید؛ ساخت آن در حال حاضر در چه مرحله‌ای است؟

زمین محمدیه را فرمانداری و شورای محترم اسلامی محمدیه به کنگره اهدا کردند و ساختمان آن‌هم تاکنون 30درصد پیشرفت فیزیکی داشته است یعنی اسکلت و دیوار چینی آن انجام‌شده است.

البته بازهم می‌گویم چشم امید ما به همه دوستان عزیز در کنگره هست، چراکه یک دست صدا ندارد و یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند در این زمینه کاری کند و کار به‌صورت جمعی پیشرفت بیشتری خواهد داشت مانند همین ساختمان سلمان فارسی که با مشارکت همه دوستان در نود روز ساخته شد وامیدوارم که ساختمان محمدیه نیز به زودی کامل شده و به بهره‌برداری برسد.

شما در کنگره از افراد بسیار فعال و پرکار هستید، چه هدفی را دنبال می‌کنید؟

من یک مسئله را همیشه می‌گویم که هیچ‌کس کار مفت و مجانی انجام نمی‌دهد، حتی انسان‌های بزرگ تاریخ هم تا منفعتی در کاری نبینند دنبال آن نمی‌روند و تا کسی چیزی دریافت نکند خدمتی را انجام نمی‌دهد؛ اگر هم می‌بینید که من کاری انجام می‌دهم به این دلیل است که از کنگره بیش‌تر دریافت کرده‌ام. من خودم در روز 40 گرم تریاک مصرف می‌کردم و همسفرم در شبانه‌روز 16 عدد قرص می‌خورد و زندگی من تماماً دچار آشفتگی بود تا این‌که به کنگره وارد شدم و مثل‌اینکه دوباره متولد شدم و از اعماق تاریکی به نور رسیدم؛ کنگره به من همه‌چیز داد؛ از درمان اعتیاد گرفته تا شغل و سلامتی و آرامش، کنگره من را واقعاً دوباره احیا کرد؛ آیا من نباید سپاسگزار باشم؟ آیا نباید جبران کنم؟

من روزی که وارد کنگره شدم حتی راه نمی‌توانستم بروم، حالم خراب بود و مریض بودم؛ حتی پسرم  من را به‌عنوان پدر خودش قبول نداشت؛ حالا آیا وقتش نیست که من کاری انجام دهم اگرچه هرکاری هم انجام دهم بازهم برای خودم انجام داده‌ام، آقای مهندس به پول من احتیاجی ندارد بلکه می‌خواهد من هم در آرامش کنگره شریک باشم؛ من روزی که وارد کنگره شدم بیش از 40 میلیون تومان بدهکاری داشتم و خانه نداشتم و خدا را شکر که حالا همه‌چیز من برگشته است دیگر به کسی بدهکار نیستم، شغل و درآمد دارم، در خانواده خودم دارای عزت و احترام شده‌ام، من هر چه دارم از کنگره دارم.

چه توصیه‌ای برای دیگر دوستان و مسافران در کنگره دارید؟

از خود آقای مهندس گرفته تا دیده‌بانان محترم و کمک راهنمایان همۀ ما فقط تذکردهنده هستیم البته اگر بخواهیم حرفمان به دل بنشیند باید همراه با عمل باشد؛ من نمی‌توانم در لژیون خودم بگویم کمک کنید ولی خودم کمک نکنم. ما در کنگره یاد گرفته‌ایم که حرف بدون عمل تأثیری ندارد.

اگر ممکن است بگویید چه آرزویی دارید؟

آرزو می‌کنم تا آخر عمر بتوانم در کنگره بمانم و هر موقع که مرگ به سراغم آمد بر روی صندلی کنگره و در حال خدمت به دیگران باشم.

و در آخر از آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم که چنین بستری را برای ما فراهم کردند و همچنین از شما و همۀ خدمتگزاران کنگره 60 تشکر می‌کنم .

آقای منصوری از شما تشکر می‌کنیم که وقت خودتان را در اختیار ما گذاشتید و در این گفتگو شرکت کردید.


گفتگو و نگارش: مسافر سعید

عکس: مسافر فرزاد

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مصطفی لژیون 11 شنبه 20 آبان 1396 10:40
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای اصغر که واقعا صادقانه و صمیمانه در کنگره 60 خدمت می کنند.
همسفرمریم پنجشنبه 18 آبان 1396 00:49
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای منصوری همیشه پایدار بمانید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات