کارگاه آموزشی خصوصی مسافران؛ سه‌شنبه 1396/08/16
چهارشنبه 17 آبان 1396 ساعت 22:59 | نوشته ‌شده به دست اشکان C60 | ( نظرات )
سه‌شبه 16 آبان 1396 جلسه دوازدهم از دور سی و چهارم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر اصغر، نگهبانی مسافر محمد و دبیری مسافر اکبر با دستور جلسۀ: "گلریزان" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

می‌خواهیم بنایی را آباد کنیم نه برای ساختمانش بلکه برای اینکه در آن انسانی احیاء و آباد گردد.

آیا معجزهٔ خداوند فقط این است که حضرت صالح شتر از کوه بیرون بیاورد؟ 

آیا این معجزه نیست که یک شخص مصرف‌کنندهٔ شیشه که می‌تواند حتی فرزند خود را دار بزند؛ 

در کنگره به درمان می‌رسد و دوباره احیاء و زنده می‌شود و خانواده‌ای آباد می‌گردد؟...

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم که اجازه داد در این جشن شرکت کنیم زیرا خدمت، لیاقت می‌خواهد که نصیب همه نمی‌شود.

فلسفهٔ کنگره برای این‌گونه مراسم پول نیست زیرا اگر پول هدف بود، آقای مهندس می‌توانستند پذیرش افراد را پولی کنند. هدف این‌گونه مراسم ارتقاء و به تکامل رسیدن خود ماست زیرا کسانی به تکامل و حال خوش می‌رسند که به دیگران کمک کنند و ببخشند و بزرگ‌ترین کمک آن است که انسانی را نجات دهند و تا امروز زیر سقف کنگره حدود 4500 نفر در اصفهان درمان شده‌اند یعنی 4500 خانواده و قبیله نجات‌یافته‌اند و ما باید از آقای مهندس متشکر باشیم که فرصت مشارکت در این‌چنین کار بزرگی را برای ما فراهم کرده است و باید بدانیم که کنگره به ما نیازی ندارد بلکه ما به کنگره نیازمندیم.

اکثر ما وقتی به کنگره آمدیم چیزی نداشتیم. شاید فقط چند ده میلیون پول زغال یا سیگار داده باشیم و خیلی چیزها را ازدست‌داده بودیم ولی امروز خیلی چیزها داریم. باید بدانیم خداوند اجازهٔ استفادهٔ از نعمت‌هایش را به کسانی می‌دهد که زکات آن نعمت‌ها را پرداخت کنند؛ پس باید قدر آنچه را که ازاینجا دریافت کرده‌ایم بدانیم و بهایش را پرداخت نماییم؛ از طرفی خداوند اجازه نمی‌دهد کسی منّت سرش بگذارد و به‌محض آنکه چیزی را ببخشیم یا کاری انجام دهیم چندین برابرش را دریافت می‌کنیم. ممکن است گذشتن از مال در ابتدا کمی سخت باشد ولی اگر ایمان داشته باشیم بخشش بسیار شیرین می‌شود.

در کنگره به‌جز درمان خیلی چیزها را می‌توانیم به دست بیاوریم اگر به کنگره ایمان داشته باشیم و درست عمل کنیم و فرمان‌بردار باشیم. این هفته هفتهٔ پرداخت زکاتِ قسمتی ازآنچه تا امروز در کنگره به دست آورده‌ایم است و بدانیم هر آنچه امروز پرداخت کنیم چندین برابر آن را دریافت می‌کنیم، اما دریافت ما فقط مادی نیست، همین سلامتی و عزت و احترامی که به دست می‌آوریم با هیچ پولی قابل قیاس نیست و این مطلب را هم نباید فراموش کرد که خداوند نعمت‌هایش را اگر ناسپاس باشیم از ما پس خواهد گرفت.

هر کس بایستی به‌اندازهٔ توان خود کمک کند. خیلی‌ها در گذشته کمک کردند و اینجا ساخته شد و امروز ما بدون پرداخت اجاره اینجا هستیم و ما باید کمک کنیم تا شعبهٔ محمدیهٔ که در حال حاضر 30 درصد آن ساخته‌شده کامل شود و شعبه میرداماد خریداری گردد و این مسیر برای خود ما و به کمک همهٔ ما ادامه پیدا کند. اگر کسی امروز خیلی نمی‌تواند کمک کند ناراحت نباشد، همین مقدار کم نیز برای او فعلاً کافی است ولی افرادی که توانایی مالی دارند باید حضور قوی داشته باشند و این امر برایشان وظیفه است.

اگر کسی پول کمتری می‌دهد نگران نباشد زیرا شاید بخششی که او انجام داده بزرگ‌تر باشد. به‌عنوان‌مثال روزی پادشاهی در بیابان گرسنه شد و به چادر شخصی رسید و آن شخص برای غذا گوسفندش را به پادشاه داد. پادشاه از او خواست تا به قصرش بیاید و در عوض به او 10 شتر با بار طلا داد و از او پرسید حال تو بخشنده‌تری یا من؟ آن مرد جواب داد: من بخشنده‌ترم چون آن گوسفند تمام زندگی‌ام بود.

کنگره 60 تنها N.G.O است که نه‌تنها از بیرون کمک نمی‌گیرد بلکه کمک هم می‌کند. چند روز پیش از کنگره 60 بابت کمک‌هایی که به تیم راگبی کشور کرده تشکر کردند. ما هر جا که می‌رویم با غرور و دلگرمی و دست‌پر می‌رویم؛ چه ازنظر پولی و چه ازنظر علمی و توانایی.

آقای مهندس فرمودند که ساکنین آباد بناهای ویران و خراب را آباد می‌کنند. ما هم می‌خواهیم بنایی را آباد کنیم نه برای ساختمانش بلکه برای اینکه در آن انسانی احیاء و آباد گردد. آیا معجزهٔ خداوند فقط این است که حضرت صالح شتر از کوه بیرون بیاورد؟ آیا این معجزه نیست که یک شخص مصرف‌کنندهٔ شیشه که می‌تواند حتی فرزند خود را دار بزند؛ در کنگره به درمان می‌رسد و دوباره احیاء و زنده می‌شود و خانواده‌ای آباد می‌گردد؟

هرکسی که در کنگره خدمت کند؛ چه مادی و چه معنوی در این امر شریک است و نشانهٔ آن حال خوشی است که نصیب آن‌ها می‌شود. ما باید چراغ اینجا را روشن نگه‌داریم شاید فردا روز فرزندانِ فرزندانِ ما مشکل پیدا کردند. درست است که آقای مهندس گفته‌اند که بعد از درمان به سراغ زندگی‌تان بروید؛ ولی ما باید هنگام نیاز اینجا باشیم و کمک کنیم و اگر کسی درمان شود و برود ناسپاسی کرده و حال خوبی نخواهد داشت.

روز اول که من به اینجا آمدم حال خیلی خرابی داشتم، آیا امروز که حالم خوب است نباید کمک کنم تا امکان آن فراهم شود که یک نفر دیگر که حال خرابی دارد به رهایی و حال خوش برسد؟ انسان هر آنچه را رایگان به دست آورد درست قدرش را نمی‌داند و آن را از دست می‌دهد؛ پس باید بهای سلامتی و حال خوشی را که در اینجا به دست آورده‌ام را پرداخت کنم تا بتوانم برای خود حفظش کنم.

کنگره تنها مکانی در دنیاست که اعتیاد را درمان می‌کند. اگر چندین میلیارد هم پول بدهی در هیچ جای دنیا اعتیادت درمان نمی‌شود و اینجا تنها جایی است که بدون چشم‌داشتی ما را درمان می‌کند و حتی آقای مهندس فرمودند اگر کسی درست سفر کرد و درمان شد بعد از درمان بیاید و اگر نیاز داشت تمام پولی که برای سی‌دی‌ها و کتاب‌ها داده را پس بگیرد.

ولی این ما هستیم که باید قدرشناس و سپاسگزار باشیم و فراموش نکنیم هر کاری می‌کنیم برای خودمان می‌کنیم.


و پس‌ازآن مراسم گل‌ریزان باشکوه فراوان و حضور پرشور مسافران برگزار و در طول این مراسم، پذیرایی، اجرای موسیقی و آوای شکرگزاری همراه با گل‌باران سالن توسط کمک راهنمایان محترم انجام گردید.


نگارش و ویرایش : مسافر اشکان

عکس: مسافر سعید ، مسافر محمدPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، آرشیو تصاویر، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مصطفی لژیون 11 شنبه 20 آبان 1396 10:37
برای انجام این عمل عظیم شکر..... شکر...... شکر،خدا قوت می گویم به استاد جلسه که خیلی زیبا و صبورانه این جلسه را اداره کردند و خدا را شاکر هستم که توانستم در این جشن زیبا و با شکوه شرکت کنم.
بانک کتاب شنبه 20 آبان 1396 00:38
کارتون واقعا عالیه
سعید نصیری از شعبه سلمان فارسی پنجشنبه 18 آبان 1396 21:45
بسیار عالی و دلنشین بود؛ درود بر همه خدمتگزاران و مسافران کنگره 60
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: