مقاله؛ سالگرد بنیان کنگره 60
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 16:27 | نوشته ‌شده به دست اشکان C60 | ( نظرات )
سالگرد بنیان کنگره 60

به قلم کمک راهنما مسافر محمد فنایی


آنچه را که بنیان کنگره 60 در طی این دو دهه در راستای درمان بیماری اعتیاد تأکید داشتند شناخت از انسان بوده و هست و معتقد هستند تا به خودشناسی لازم نرسید، بسیار بعید است بتوانید از وادی اعتیاد خارج شوید...به نام خدا

سالگرد بنیان کنگره 60


جمعیت احیای انسانی کنگره 60 یکی از سازمان‌های مردم‌نهاد است که در حوزه اعتیاد و مواد مخدر حدود 20 سال در سطح ملی فعالیت می‌نماید و دارای مجوز رسمی صادره از سوی وزارت کشور درزمینهٔ کاهش آسیب‌های ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در بیش از 50 مرکز در سطح کشور به‌طور رایگان مشغول آموزش، پیشگیری، مهار و راهنمای درمان اعتیاد است.

هفته‌ای که در آن قرار داریم به موضوع فوق "سالگرد بنیان کنگره 60" نام‌گذاری شده است و برای اعضای این جمعیت هفته‌ای است بسیار عزیز و مبارک؛ چراکه سرآغاز آزادی و آزادگی از اهریمن اعتیاد است.

بسیاری از اندیشمندان که در حوزه درمان اعتیاد فعالیت می‌نمایند سالیانی است که در پی منشأ بیماری اعتیاد تحقیق و پژوهش کرده‌اند و تنها دریافتند که فرد معتاد انسانی است بی‌اراده با شخصیتی دارای نقیصه و بر همین اساس راهکارهای تنبیهی اتخاذ می‌کردند و بعضاً در حال حاضر این‌گونه عمل می‌کنند و باوجود همهٔ پیشرفت‌ها در زمینه‌های علوم و دانش در عرصه تکنولوژی و فناوری‌های نوین و همچنین دست یافتن به بعضی از سیستم‌های پیچیده جسم انسان در خصوص بیماری ناشی از مصرف مواد مخدر به دیدگاه واحدی دست نیافته؛ لذا این بیماری تاکنون ناشناخته باقی‌مانده و سایه شوم آن روزبه‌روز گسترش‌یافته و جهان را در برابر معضل بزرگ اعتیاد عاجز، سر فروبرده و وامانده نموده است.

به عبارتی آنچه جهان را درزمینهٔ بیماری اعتیاد دچار سردرگمی کرده و راه را بر خود و بیماران سخت نموده و آشکارا توفیق چندانی حاصل نشده است را باید در عدم‌تشخیص درست از بیماری اعتیاد و در دانش‌های کشف نشده جستجو کرد.

در این عرصه کنگره 60 افتخار دارد با صدای رسا بگوید مبدأ بیماری اعتیاد شناخته شد و درمان آن قطعی است. تحقیقاتی که باتجربه توأم شد که حاصل آن شناخت صحیح از مبدأ بیماری اعتیاد است که سندی بدون نقص خواهد بود؛ به همین سبب است که می‌توان گفت که تجربه‌ای ورای علم است، علم می‌آید و علم را رد می‌کند درحالی‌که تجربه به شناخت واقعی موضوع دست می‌یابد. تجربه گران‌بهایی که در دو دههٔ گذشته در ارتباط با درمان بیماری اعتیاد توسط آقای مهندس حسین دژاکام بنیان کنگره 60 انجام شد شناخت صورت‌مسئله اعتیاد بود که در آن نشان داده شد تمامی سیستم‌های تولیدکننده مواد مخدر طبیعی جسم فرد مصرف‌کننده (معتاد) تخریب‌شده و به‌طورکلی سه مؤلفهٔ جسم، روان و جهان‌بینی فرد بیمار اعتیاد از چرخه تعادل طبیعی خارج می‌شود و برای ترمیم و راه‌اندازی دوباره 11 ماه زمان لازم دارد.

بر همین اساس بنیان کنگره 60 آقای مهندس حسین دژاکام کاشف روش درمان به‌صورت کاهش تدریجی مواد مخدر با علامت اختصاری DST آب سردی بر پیکر روش‌های ناموفق ریخته و محاسبات را به‌گونه‌ای دیگر رغم زدند. ایشان معتقدند برای اعتیاد به هرگونه مواد مخدر ازجمله آمفتامین و شیشه درمان قطعی وجود دارد و در طی سالیان اخیر در عمل و تجربه به اثبات رسیده و امروز هیچ‌گونه آثاری از بیماری اعتیاد در افراد درمان شده با روش فوق‌الذکر دیده نمی‌شود.

لازم به ذکر است آنچه را که بنیان کنگره 60 در طی این دو دهه در راستای درمان بیماری اعتیاد تأکید داشتند شناخت از انسان بوده و هست و معتقد هستند تا به خودشناسی لازم نرسید، بسیار بعید است بتوانید از وادی اعتیاد خارج شوید و به همین منظور کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر را تألیف کردند که حاکی همین موضوع است.

انسان اگر دارای دو جزء است که هست؛ از صور آشکار و پنهان برخوردار است و بایستی شکافته شود. در قسمت آشکار انسان، ایشان دریافتند سیستم تولیدکننده مواد مخدر طبیعی جسم که در کنگره 60 موسوم به سیستم ایکس خوانده می‌شود چیست. همین‌طور در قسمت پنهان انسان، گفتند نفس انسان به‌مانند یخ است و آتش؛ از یکسو گاهی آن‌چنان منجمد می‌شود و یخ می‌زند که تبدیل به زمهریر می‌شود و از سوی دیگر آن‌چنان شعله می‌کشد که تبدیل به تنوره می‌گردد. مشکل انسان همین آتش و یخ بودنش است، به‌عبارتی‌دیگر انسان همیشه بین یأس و امید قرار دارد که البته برای انسان آگاه دو کفه ترازو از یأس و امید یکسان است؛ نه یأس و ناامیدی که یخزدگی به دنبال دارد و نه امید بی‌محابا و بی‌قیدوشرط که تبدیل به هوس‌ها می‌شود.

حال برای رسیدن به این شناخت و آگاهی و ایجاد تعادل لازم باید عملی صورت پذیرد؛ تا جایی که سقف فلک شکافته شود و طرحی نو درانداخته گردد. قطعاً برای چنین طرحی لازمهٔ آن اتصال است. این اتصال، اتصال فیزیکی نیست، موجودات این عالم به هم متصل نمی‌شوند. وصل در عالم طبیعت نیست، عالم طبیعت عالم فصل است. در عالم طبیعت وصل حقیقی نیست، اتصال حقیقی در عالم معرفت و روح است، عالم معنی متصل است، علم متصل است، این اتصال، بی تَکَیُّف و بی‌قیاس است. همان‌گونه که در کتاب آقای مهندس دژاکام آمده است: "این علم کاوشی است در میان چندین حلقه آفرینش که باورش کار هر کس نیست مگر معنای آن بداند که آن چیست." به زبانی دیگر یعنی به خویشتن رسیدن یعنی خودشناسی.

بنابراین با فهم اندک خود مادامی‌که انسان از علم حقیقی برخوردار می‌شود راه هموار می‌گردد و گزینه‌های اشتباه کنار می‌رود و از طوفان‌های سهمناک نجات می‌یابد و گاهی با یک بلم کوچک تا بیکران می‌رود و از نیروی الهی و قدرت درون قوت گرفته و به‌گونه‌ای می‌اندیشد که بتوان حتی بلم را به پرواز درآورد و گاهی در سکوت درون خویش با خود چنین نجوا می‌کند:

                              به هر دم از زبان عشق بر ما                    سلامست و سلامست و سلامست

                              ز هر ذره به گفتِ به زبانی                        پیامست و پیامست و پیامست

اینک با گسستن از بندها و پس زدن حجاب اندر حجاب‌ها، روی آفتاب به شماست زیرا روی شما به آفتاب است که به هیچ سخنی این‌چنین بیداری تماماً از سرچشمه، که همان معرفت الهیست کسب گردیده است.

تا باد چنین بادا ...

بسیار مفتخریم از صمیم قلب بیستمین سالگرد آزادی آقای مهندس حسین دژاکام را به ایشان و خانوادهٔ گرامی‌شان و همچنین استادان محترمشان تبریک عرض می‌نماییم و از خداوند متعال سلامتی و طول عمر برای ایشان خواستاریم و آرزو می‌کنیم از سفرهٔ گسترده‌ای که به پهنهٔ آسمان گسترده شده است تک‌تک خواستاران از راهی که ایشان برگزیدند و چراغ دل از پرتو آن فروزان است، بهره‌مند شوند که این سفرهٔ الوان به خزانهٔ پایان‌ناپذیر متصل است.

پیروز و سربلند باشید؛ با احترام، کمک راهنما مسافر محمد فنایی.


نگارش: مسافر اشکان


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات، متن منتخب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 19 آذر 1396 18:27
باسلام به خدمتگذاران کنگره بسیارعالی بود تبریک خدمت آقای مهندس مقارن شدن 15 آذدربا17ربیع تولدپیامبربابرکت وجالب بود
محسن یکشنبه 19 آذر 1396 13:12
درود بر بزرگ مرد کنگره
مسافرسعید از شعبه سلمان فارسی پنجشنبه 16 آذر 1396 22:35
بسیا عالی بود.
با آرزوی سلامتی و طول عمر برای آقای مهندس دژاکام
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات