کارگاه آموزش مجازی ؛بیستمین سالگرد بنیان کنگره 60
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 18:34 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )
بنیان

به قلم کمک راهنما مسافر محسن نجفی


کدام ساختاری را سراغ دارید که تحقیق آن در فضا و انجام آن در زمین باشد؟! و استادان آن همچنان به کاوش خود مشغول باشند و به ما بگویند در اراده خود به جهت انجام کارها هیچ هراسی به خود راه ندهیم و پیش بروید.

بیستمین سالروز آزادی و رهایی بزرگ‌مردی که با دست‌خالی و بدون هیچ آزمایشگاهی توانست کاری را انجام دهد که جهانیان با کلی امکانات در حل آن عاجز بودند.

این هفته سالگرد بنیان ساختاری است که دانایان در پی بنای آن هستند، که با حرکت و شروع از یک نقطه سیاه تا رنگین‌کمان به انواری رسید که بر گردن کسانی آویزان است که از هیچ به دریای بیکران رسیده‌اند.

شاید نتوان باعقل تطبیق داد اما انجام آن نوری است به‌سوی ماوراء که حقیقتی است از چشم پنهان.

امروز سالگرد بنیان حقیقت است. حقیقتی که از چشم خیلی‌ها پنهان است، زیرا حقیقت را در ماده و مادیات می‌دانند. چون مجذوب رحمت حق نشده‌اند.

امروز سالروز احیای عشق است. عشقی که ما با حس، صوت و نور دریافت کردیم تا در پی هم روان شویم تا بدانیم که کنگره ۶۰ آغاز نمونه است که پایانش در اختیار ما نیست و مانند سیل خروشان زمین‌های لم‌یزرع را آرام‌آرام آبیاری می‌کنند و نامش برای انسان‌های پاک‌سیرت، اسطوره می‌ماند.

کنگره ۶۰ بر همه می‌آموزد از تفکر تا عشق و محبت را، در مسیر صراط مستقیم برای مهیا نمودن ما به جهت تحکیم بندهای ما با بندهای اولین، که سبب رهایی ما و رفتن و رفتن و گذشتن و بازگشتن و کامل شدن و پیوستن به او، که از او هستیم.

کدام ساختاری را سراغ دارید که تحقیق آن در فضا و انجام آن در زمین باشد؟! و استادان آن همچنان به کاوش خود مشغول باشند و به ما بگویند در اراده خود به جهت انجام کارها هیچ هراسی به خود راه ندهیم و پیش بروید. زیرا جلودار واقعی آن خداوندی است که ناممکن‌ها را در مقابل شما تعیین و ممکن می‌نماید این کنگره ۶۰ است که به من آموخت آنچه را که طی سال‌ها از هیچ‌کس و هیچ‌چیز نیاموخته بودم. اما اکنون در پی هم روان هستیم تا ذره‌ای از این اقیانوس را به یکدیگر بیاموزیم. و چه زیباست این مشعل روشنایی را به هر قوم و قبیله‌ای بدهیم تا راه را بیابند.

کنگره ۶۰ یعنی روز امید برای خانواده‌هایمان. یعنی شروع حرکت‌های تازه و شهد بخش، آغازگر فکری نو و اندیشه‌ای نو و جاری در بیکران ....

یعنی خدمت و آموزش بلاعوض به مخلوق یعنی عشق ورزیدن به خود و کل هستی؛ کنگره ۶۰ یعنی او را سنجیدند و مهر تائید زدند. اولین درجه است و باید سپاس گذار اوباشیم که وجود خود را وقف یافتن مجهولات بعد خویش کرده و با عبور از آن راه‌های سخت و حفره‌های ناپیدا را برای ما هموار نمود.

تا از آن شرابی که نوشیده به ما و دیگرانی که در رنج دائم بسر می‌برند بنوشاند و این یعنی گذشتن از خود.

۱۵ آذرماه سال ۱۳۷۶، روزی است که بندهای خمری هزاران ساله از وجود انسان گسست؛ بندهای دیدنی و نادیدنی جهل و ظلمت..... بندهایی به قدمت تاریکی به پیشینه خوردنِ میوه ممنوعه و گاه رانده شدن از بهشت. و این اولین بندهای خمر بر عقل و احساس انسان. در نیمه آذرماه سال ۷۶ از انسانی گسست تا نقطه‌ای روشن باشد که به چرخش درآید. شعاع بگسترد و از نور خود سایر نقاط سیاه اطراف خود بدهد تا کلمه محبت معنا پیدا کند و انسان و انسان بودن یک‌بار دیگر هویت حقیقی خود را بازیابد.

بار دیگر قامت ساختمان الهی برافراشته شود و نیروهایی که پیام صلح و سلاح محبت دارند در زمین پراکنده شوند. از شرابی که خود نوشیده‌اند به آنان که خواستارِ باده الهی هستند بدهند تا گامی باشد در جهت اینکه زمین، سرزمین خوب خدا بشود.

امروز تولد بنیان و نگهبان کنگره ۶۰ است. نگهبان حرکت بر مسیر عدالت، معرفت و عمل سالم برای خروج از ظلمت و رنج. حرکتی که با اتکا به عقل و ایمان، مسیر رهایی از اعتیاد و احیای دوباره انسان‌ها را پیش چشم گشود مسیری برای گشودن این گره کور هزاران ساله که باورش کار هر کس نیست، مگر معنای آن بداند که آن چیست.

اکنون ۲۰ سال از آن زمان می‌گذرد. کنگره ۶۰ نمایندگی و اعضای بسیار زیادی دارد. همه این‌ها حاصل حرکت اوست. او در تنهایی کار خود را شروع کرد. جایی که نه مسافری بود و نه هم‌سفری. او تنها باقوت گرفتن از قدرت مطلق حرکتش را آغاز کرد و اکنون به اینجا رسیده است.

و انشا الله حافظ و قدرشناس هر آنچه باشیم که در اینجا به دست آورده‌ایم.

بیستمین سالروز رهایی بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس حسین دژاکام را به ایشان و خانواده محترمشان همچنین تک‌تک اعضای کنگره تبریک عرض می‌نمایم.

با تقدیم و احترام؛ کمک راهنما مسافر محسن نجفی

نگارش: مسافر محسن 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسعود ل(۱۶) چهارشنبه 15 اسفند 1397 18:59
درود بر شما کمک راهنمای محترم بسیار زیبا
چهارشنبه 22 آذر 1396 21:50
سلام وخداقوت خدمت راهنمای خوب ودوست داشتنیم اقا محسن خیلی زیبا نوشتید
چهارشنبه 22 آذر 1396 13:43
وای چقدرعالی اقامحسن..خوش بحال خودم که چنین کمک راهنمائی درسفرنیکوتیندارم الحق لذت بردم..تماما حرف دل من ودیگردوستان روجاری کردی..دم شماگرم گرم
حسن(L16) چهارشنبه 22 آذر 1396 01:29
بسیار عالی درود برشما خسته نباشید آقا محسن مثل همیشه زیبا بود
بیستمین سال بنیان کنگره 60رابه تمام اعضاء تبریک عرض میکنم
مرتضی لژیون ۱۶ سه شنبه 21 آذر 1396 21:28
با سلام و خدا قوت خدمت راهنمای عزیز و گرامی . مقاله بسیار عالی بود.من هم بیستمین سالروز رهایی بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس حسین دژاکام را به ایشان و خانواده محترمشان و به شما و همچنین تک‌تک اعضای کنگره تبریک عرض می‌نمایم. از خدای مهربان و متعال درخواست سلامتی و طول عمر با عزت برای آقای مهندس و همه خدمتگزاران کنگره را دارم . ممنون و متشکرم.
محمد رضا نظری دوشنبه 20 آذر 1396 23:55
بسیار عالی بود خدا سایه شما بزرگ‌ها ومنهدس عزیز که تواین راه کم نگذاشته رو از سر ما کم نکنه
خیلی خوشحال میشیم اگه به سایت نمایندگی همدان هم یه سر بزنید ما از نظرات وانتقادات شما استفاده کنیم
دوشنبه 20 آذر 1396 15:11
همسفرشهربانو باسلام وخداقوت خدمت شما خیلی خوب بود من هم بیستمین سالروزبنیان کنگره شصت رو به آقای مهندس وخانم انی اقای امین ودختر خانمهایعزیز تبریک عرص میکنم وازخداوند بزرگ ارزودارم کهارزوی قلبی اقای مهندس کهجهانی شدن کنگرس به زودیهای زود براورده شود
امید یکشنبه 19 آذر 1396 15:04
عالی بود خدا قوت
زهره یکشنبه 19 آذر 1396 09:43
بسیارعالی توصیف شده خیلی لذت بردم منم بیستمین سال بنیان کنگره رابه آقای مهندس تبرییک میگم به خانم آنی وآقای امینن ودختران مهندس هم تبریک میگم این خانواده هرچه دارندصرف مرده هایی کردندکه زنده شدندواقعاهمه رهایافتگان درحدتوان خدمت کنندتاخانواده هایی که زندگیشون داره ازهم میپاشه نجات پیداککنندواین کنگره ججهانی بشه ودانشگاهی که آرزوی آقای مهندس هست تاسیس شود
مسافر رضا لژیون ۱ یکشنبه 19 آذر 1396 08:49
با سلام ودرود
خداوند رو سپاس به جهت پرورش و تعالی چنین مردانی که راه را برای انسانهای سرگشته هموار نمودند.
جناب کمک راهنما مسافر محسن بسیار زیبا نشانه های راه را در چهار چوب حرمتها وامانت داری بیان فرمودند.آری باشد که ما هم حافظ وقدرشناس این همه محبت باشیم.
سالروز ابر مرد کنگره ۶۰ را به جناب آقای مهندس و همه ی کمک راهنماهای خادم کنگره ۶۰ تبریک وشاد باش میگویم.
مسافر مصطفی لژیون 11 شنبه 18 آذر 1396 09:37
با خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای آقا محسن که خیلی زیبا و قشنگ سالگرد بنیان کنگره 60 را برای ما به تصویر کشیدند،خیلی لذت بردم انشاالله که سالیان طولانی در کنگره خدمت کنند.
محسن(L16) شنبه 18 آذر 1396 09:33
خدا قوت.متن عالی بود.با تمام وجود حس کردم.زمان در گذر است.امید است نقطه عطف در زندگی همه افراد شکل بگیرد.نیستان جایشان را به هستان میدهند.هستان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو