خلاصه سی دی های آموزشی؛ علمی
چهارشنبه 20 دی 1396 ساعت 16:12 | نوشته ‌شده به دست فرزاد c60 | ( نظرات )
خلاصه سی دی "علمی" از مهندس حسین دژاکام


علم یعنی دانستن قوانین، تغییر، تبدیل و ترخیص. کاری که دانشگاهی‌ها می‌گفتند و یک مصرف‌کننده مواد مخدر را سم‌زدایی می‌کردند بسیار غیرعلمی بود. منظور از درمان واقعی یعنی یک مصرف‌کننده مخدر شب در انبار مواد بخوابد و واقعاً خوابش ببرد. 

به نام قدرت مطلق الله

شاگرد به استاد می‌گوید :

خود می‌دانید پرورش انسانی که بخواهد در مسیر ارزش‌ها یا به قول ما درراه درست یا صراط مستقیم حرکت کند بسیار دشوار و سخت است و در این مسیر فراز و نشیب‌های بسیاری وجود دارد و گاهی اوقات مرا سخت ناراحت می‌کند ولی من تصور می‌کنم اکثر مشکلات بشر مربوط به جهل و ناآگاهی اوست و کمتر کسی هم هست که حرف درست و صحیح بزند و البته هم اول خودش اجرا کند به‌هرحال از شما که در این مهم مرا یاری دادید متشکرم

استاد می‌گوید: ماهم سپاسگزاری می‌نماییم. بله باید برای آگاه کردن انسان‌ها همیشه سخن خوب، تازه و درست گفت و همین‌طور در جریان با عمل که البته شما این کار را انجام می‌دهید بایستی همین‌گونه باشد در تمامی کره‌ی زمین این مشکل هست بعضی‌اوقات برای الهام برای صاحب آن با شخص مواجه می‌شویم دقیقاً وقتی می‌خواهد به او القاء بنمایند نیروی دیگری یا مثلاً یک محرک یا نوشیدنی و یا داروی مخصوص او را احاطه نموده واو حرف، پیام یا الهام را به‌موقع دریافت نمی‌کند

 پرورش انسان کار بسیار سختی است و شما هیچ موقع آن را ساده نگیرید انسان اگر بخواهد یک‌ساله به نتیجه برسد باید سیفی جات بکارد اگر بخواهد ده‌ساله به نتیجه برسد باید درخت‌های گردو، خرما و امثال آن‌ها بکارد و اگر بخواهد صدساله به نتیجه برسد باید انسان پرورش بدهد. انسان می‌تواند به‌راحتی با حرف و سخن در صراط مستقیم قرار بگیرد ولی عمل کردن به آن‌ها کار بسیار مشکلی است. چون انسان نهادینه‌شده بین دو موضوع نیکی و بدی یعنی مجموع فضائل و رذایل. به همین دلیل میگویند

بار دیگر ازملک پران شوم                     آنچه در وهم ناید آن شوم

انسان می‌تواند از هر نوع حیوان درنده و خون‌خوار، درنده‌تر و خون‌خوارتر وبی رحم‌تر باشد. اگر مشکلاتی که انسان به وجود می‌آورد و مربوط به خود او است، چون تصمیم‌گیری درست انجام نمی‌دهد و مسائل را آنالیزم نمی‌کند. میگویند فاصله‌ی حرف تا عمل دو تا است ولی من فکر می‌کنم فاصله حرف تا عمل صد هزارتا باشد. هر انسانی ممکن است در ظاهر کاری دیگر انجام دهد و در باطن کار دیگر؛ بنابراین اگر کسی در هر دینی، لباسی یا مسلکی خطایی یا اشتباهی انجام می‌دهد شما به‌حساب مرام و مسلک آن دین نگذارید. بعضی‌اوقات صحبت که می‌شود میگویند شما باید در کنگره کارهای خود را علمی کنید؛ که وقتی روی این مسئله تفکر کردم فهمیدم که کار ما علمی است. چون وقتی کاری را انجام می‌دهید و آن کار درست باشد یعنی کار علمی است ولی بحث ما اول موضوع دیگری است. برای کارهای علمی یک‌زبان مخصوص می‌خواهد. ما یکسری دانشگاه علمی داریم که آن‌ها هم‌زبان خود رادارند که ما در موضوع دانشگاهی علمی داریم پس نمی‌توانند هر موضوعی که دانشگاه‌ها میگویند علمی باشد آن‌ها به‌صورت دانشگاهی و علمی صحبت می‌کنند. ممکن است دانشگاهی حرفی را بزنند که غیرعلمی باشد. مثلاً لوئی پاستور میکروب را کشف کرد و حرف آن‌هم علمی بود ولی دانشگاه‌ها آن را اصلاً قبول نداشتند. دانشمندان می‌گفتند طبیعت از خلأ متنفر است به خاطر اینکه داخل یک‌چیزی که خلأ باشد طبیعت آن را مچاله می‌کند، نمی‌دانستند که فشار هوا است حرف آن‌ها هم خیلی غیرعلمی بود. تمام مرکز علم قدیم کلیساها بود و کسانی که نقش مراکز علمی را داشتند می‌گفتند زمین‌مرکز عالم است ولی گالیله گفت زمین‌مرکز عالم نیست و به دور خود می‌چرخد پس ما می‌توانیم حرف‌های خودمان و کنگره را به‌صورت دانشگاهی، علمی و مقاله دربیاوریم.

علم یعنی دانستن قوانین، تغییر، تبدیل و ترخیص. کاری که دانشگاهی‌ها می‌گفتند و یک مصرف‌کننده مواد مخدر را سم‌زدایی می‌کردند بسیار غیرعلمی بود. منظور از درمان واقعی یعنی یک مصرف‌کننده مخدر شب در انبار مواد بخوابد و واقعاً خوابش ببرد. رسول خدا می‌فرمایند چه می‌گوید مهم است که می‌گوید مهم نیست. مرکز تمام تحقیقات دانشگاه‌ها هستند ولی بااین‌وجود نمی‌توان گفت هر چه دانشگاه‌ها میگویند علمی است و یا نمی‌توان گفت کسی که دانشگاهی نیست حرف غیرعلمی میزند. پس تمام حرف‌ها می‌تواند علمی، غیرعلمی یا خنثی باشد

مثلاً کشاورزی که گندم می‌کارد صد در صد کار او علمی است چون در غیر این صورت به نتیجه نمی‌رسد. متون هم همین‌طور است باید درست باشد.

یک متون آموزشی، یک آموزش‌دهنده و یک آموزش‌گیرنده داریم که هر سه آن‌ها باید باهم پیشرفت کنند. چون شاید متون آموزشی آموزش‌دهنده خوب باشند ولی آموزش‌گیرنده خوب نباشد که باز دچار مشکل می‌شویم. یا شاید آموزش‌دهنده و آموزش‌گیرنده خوب باشند ولی متون آمورشی غلط باشد مثل درمان اعتیاد. چون پروتکل و دستور کار صحیح نیست هر گردی گردو نمی‌شود دوتا زنبور از یک گل نوش جان کردند اما یکی شد عسل و دیگری شد زهر.

چون یک مصرف‌کننده شیشه عدم تعادل در سیستم X او است و بدون دارو نمی‌توان درست کرد.

درد و رنج‌های بشر از دانش‌های کشف نشده است چون خیلی از دانش‌ها هنوز کشف نشده است ازجمله دانش درمان اعتیاد که تا قبل از متد DST و شربت OT کشف نشده بود.

هر چیزی در هستی دارای حساب‌وکتاب و برنامه‌ریزی‌شده است و یک محیطی به وجود آمده که ما می‌توانیم در آن زندگی کنیم و به قدرت مطلق معتقد باشیم. ما نمی‌توانیم همیشه حرف‌های تکراری بزنیم باید حرف و سخن ما مفید و تازه باشد و در عمل هم باید نشان بدهیم حرف انسان موقعی جواب می‌دهد که خودش عمل کند

وقتی چیزی می‌خواهد به انسان الهام بشود دارای یک مبدا، یک موضوع و توسط یک‌چیزی یا کارگذاری انجام می‌گیرد. همان‌طور که از طریق تلفن، موبایل یا کلام یعنی باسیم مطالب را می‌گیریم بعضی‌اوقات بی‌سیم هم به ما القاء می‌شود که خیلی دقت زیادی می‌خواهد که القاء را تشخیص بدهیم.

گفتیم که زندگی بر مبنای خواست، تقدیر و فرمان الهی است انسان موقعی فرمان و الهام را درک می‌کند که کاملاً در آرامش و آسایش باشد ذهنی که دائماً گرفتار و پریشان باشد نمی‌تواند این مسائل را دریافت کند. انسانی که مشروب، قرص و مواد مصرف کرده باشد نمی‌تواند این الهامات را درک کند هم پیام مثبت داریم هم پیام منفی؛ که پیام منفی بسیار قوی است و انتقال داده می‌شود و برای دریافت پیام مثبت باید ذهن در آرامش باشد. کارهای ضد ارزشی، مشروب و مواد مخدر ما را از پیام سالم و پاکی که باید برای زندگی بهتر دریافت کنیم محروم می‌نماید.

پیام استاد

و این در همه‌ مکان‌ها وجود دارد و شما هیچ از این موضوع‌ها ناراحت نشوید اگر این تلاش‌ها و جدال‌ها نبود وقت ارزش خود را از دست می‌داد ما منتظر کتاب دیگر شما هستیم و با شروع سال جدید برای شما هم مبارک میگوییم ما به یک مهمانی دعوت شدیم البته نمی‌دانیم به ما و یا از ما چگونه پذیرایی می‌کنند. قاضی می‌گوید قضاوت حق در مکان‌های ناحق پایدار نمی‌ماند حرف علمی ممکن است دانشگاهی باشد و ممکن است نباشد و حرف دانشگاهی هم ممکن است علمی باشد و ممکن است علمی نباشد فرق است بین حرف علمی و حرف دانشگاهی.

این مطالبی که گفته شد در تمام سطوح کره زمین وجود دارد و می‌تواند جلوی الهام تقوا را بگیرد. این تلاش‌ها و جدال‌ها هست که وقت برای ما ارزش دارد چون اگر اشتباه کنیم وقت ما توسط الهامات منفی از کار می‌افتد حکم قاضی ممکن است حق باشد ممکن است حق نباشد در آخر تنها کتابی که مستقیم کلام خداوند در آن است کتاب آسمانی است که مال رسول خدا است یعنی کلماتی که گفته‌شده دقیقاً کلماتی است که از بعد دیگری از جهان دیگری توسط فرشته‌ای که نام او جبرئیل است از یک مکان یا جای خواص القاء شده است.

به فلم :مسافر سعید خلفی لژیون 15

ویرایش : مسافر فرزاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امید دوشنبه 2 بهمن 1396 16:47
واقعلا خداقوت به شما
جمعه 22 دی 1396 00:44
با تشکر از تمام خدمتگزاران سایت...
مسافر سعید لژیون هجدهم چهارشنبه 20 دی 1396 21:23
بسیار آموزنده و عالی بود
با تشکر از خدمتگزاران سایت که همیشه به موقع مطالب سی دی ها را بر روی سایت قرار می دهند
مسافر مصطفی لژیون 11 چهارشنبه 20 دی 1396 17:54
خدا قوت به همه عزیزان در قسمت سایت کنگره که خدمت می کنند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic