خلاصه سی دی های آموزشی؛ ریتم
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 21:52 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )
خلاصه سی دی "ریتم" از مهندس حسین دژاکام


یک مسئله مهم، جهان‌بینی است: طریقه نگاه ما به دنیا. ما با تفکرمان  می‌توانیم یک‌لحظه دوستمان را دشمن ببینیم یا بلعکس. پس ما می‌توانیم با نگرش خودمان موضوعات را متفاوت ببینیم؛ نگاه ما به زندگی هم  به همین شکل است.

استاد: در مورد چه سخن بگویم

شاگرد: در مورد حس سخن بگویید

استاد: حس مربوط به ساختمان جسمی بدن در حال حاضر است؛ یعنی زمانی که جسم و روح و نفس باهم باشند، پنج حس دیگر بااندام‌های نامبرده شده یعنی هفت‌پیکر که این پیکره‌ها با آن پنج حس در ارتباط می‌باشند که هر دو قسمت قابل‌لمس نیستند؛ اما قابل حس از نوع خودش است که با عالم بیرون و غیره که می‌دانید در ارتباط جاری هستند. آیا مفهوم شد؟

ما در مطالب قبل راجع به جسم صحبت کردیم  و ذره‌ذره مطالب را طی تفکر و اندیشه‌ای که روی این مبحث‌ها می‌کنم برای شما بازگو می‌کنم.

ما برای جسم ارزش بسیار زیادی قائل هستیم زیرا حیات ما در این جهان خاکی بستگی به جسم ما که همان کالبد یا شهر وجودی است دارد و اگر یک مشکل کوچک در قسمتی از جسم اتفاق بیفتد کار ما را مختل می‌نماید.

یکی از خصوصیات جسم این است که برخلاف ماشین‌آلات خودش را ترمیم می‌کند مشروط بر اینکه مواد موردنیازش را در اختیارش قرار بدهیم؛ ما گاهی اوقات جسم را سرسری می‌گیریم ولی اگر دقیق بشویم می‌بینیم عین سیستم یک ماشین پیچیده اما در ظاهر خیلی ساده به نظر می‌آید ما برای نگهداری از جسم به یک سری از اطلاعات نیاز داریم، اگر برای جسم ارزش قائل نشویم دچار خیلی از بیماری‌ها می‌شویم.

امروز انسان سالم خیلی کم  وجود دارد! چون هر فرد به یک نوع بیماری دچار است. گفتیم که یک ماشین به مواد مختلفی مثل بنزین، روغن، آب، گریس و... نیاز دارد؛ حالا وقتی‌که چرخ‌های ماشین کم‌باد است آیا می‌توان با بنزین یا روغن مشکل کم بادی چرخ‌ها را برطرف کرد؟

جسم انسان هم به همین‌گونه است و به مواد مختلف نیاز دارد ما باید از همه نوع مواد غذایی استفاده کنیم تا نیاز بدن را برطرف کنیم. من از این خوشحالم که خبردار شدم اکثر بچه‌های کنگره 60 فریزرهایشان را خالی کرده‌اند چون این یخ‌زن‌ها فقط مواد غذایی را به زباله تبدیل می‌کند و برق اضافی مصرف می‌کند.

در مطالب قبل گفتیم که یکسری مواد غذایی را ما به بدن می‌دهیم، مثل خوردن اسفناج که آهن را به بدن ما می‌دهد؛ اما یکسری مواد را هم خود بدن می‌سازد مثل پالایشگاه که نفت خام را می‌گیرد و بنزین و گازوئیل و...را به ما می‌دهد. حالا یک مقوله دیگر هم هست که در سلامتی ما نقش بسیار مهمی دارد آن‌هم  ژن است یا نقشه ساختمان جسم. ژن بیان دارد یعنی خود ژن کاری انجام نمی‌دهد فقط دستور می‌دهد که مثلاً سروتونین یا دوپامین تولید شود یک ژن می‌تواند تغییر کند و نسبت  به او هم بیانش قابل‌تغییر است که این سه پارامتر در بسیاری از بیماری‌ها نقش بسیار مهمی دارد و قابل‌کنترل و درمان است در مورد ژن کمی محدودیت داریم و نمی‌توانیم بگوییم که می‌توانیم مانور بدهیم اما می‌توان خیلی کارها را کرد، مثلاً افرادی که بین آن‌ها خودکشی رواج دارد ژن، ژن خودکشی نیست اما چون دوپامین ترشح نمی‌شود فرد خمار است و دست به خودکشی می‌زند پس این مسئله قابل‌تغییر است؛ خدمات علم پزشکی واقعاً قابل شایان است زیرا در قدیم به علت نبودن علم پزشکی افراد 30 الی  40 سال بیش‌تر عمر نمی‌کردند چون براثر یک و با یا حصبه ساده فوت می‌کردند؛ اما در حال حاضر بیشتر بیماری‌ها را کنترل می‌کنند؛ اما یک‌راه دیگر هم باز شد و این بود که در بیشتر ستوه به‌جای اینکه عامل بیماری‌زا از بین برود علائم بیماری را از بین می‌برند مثلاً اگر کلیه ما درد می‌کند و ما درد را با روش‌های مختلف ساکت می‌کنیم درست است که درد تمام‌شده است اما کلیه دارای مشکل است و روزبه‌روز خراب‌تر می‌شود یا وقتی‌که غده در بدن پیدا می‌شود بجای اینکه علت زدن غده در بدن را پیدا کنیم می‌آییم و غده را خارج می‌کنیم در اعتیاد هم همین‌گونه برخورد می‌کردیم که وقتی فرد مواد مصرف نمی‌کرد و دچار بی‌خوابی یا بیرون‌روی می‌شد ما می‌آمدیم و با یک قرص خواب فرد را درست می‌کردیم یا مشکل بیرون‌روی را.

گاهی اوقات باید علائم بیماری‌ها را از بین ببریم مثلاً فردی که مشکل بیرون‌روی پیدا می‌کند اگر مشکلش حل نشود کم‌کم آب بدنش تمام می‌شود و شاید فوت کند.

مواد مخدر موادی است که گاهی اوقات افراد برای درمان یک بیماری به همدیگر توصیه می‌کنند. مثلاً فردی که کمرش درد می‌کند و به او می‌گویند که اگر تریاک مصرف کنی حالت خوب می‌شود این‌ها که گفتیم مربوط به جسم یا همان شهر وجودی است حال خود فرد چه‌کار باید بکند؟

جسم چگونه روان را می‌سازد گفتیم وقتی فرد دچار دندان‌درد می‌شود با کوچک‌ترین مسئله فرد از کوره در می‌رود.

مواد بیوشیمی روی روان تأثیرگذار است که مواد شبه افیونی چه مقدار تولید می‌شود که فرد خمار می‌شود یا سرحال؟

پس جسم نقش بسیار مهمی را در ساختن روان دارد.

یک مسئله مهم، جهان‌بینی است: طریقه نگاه ما به دنیا. ما با تفکرمان  می‌توانیم یک‌لحظه دوستمان را دشمن ببینیم یا بلعکس. پس ما می‌توانیم با نگرش خودمان موضوعات را متفاوت ببینیم؛ نگاه ما به زندگی هم  به همین شکل است.

نگاه ما به زندگی یک نگاه طلبکارانه و بد است اما یک‌مرتبه به ما بگوئید که یک غده در سر ما وجود دارد حالا نگاهمان تغییر می‌کند. تا قبل این خبر داشتیم به زمین و زمان ناسزا می‌گفتیم اما وقتی به بیماری‌مان پی می‌بریم و مراحل نمونه‌برداری و جراحی و شیمی‌درمانی را می‌گذرانیم می‌فهمیم که چه زندگی خوبی داشته‌ایم.

چنان خشک‌سالی شد اندر دمشق            که یاران فراموش کردند عشق

پس تفکر ما می‌تواند روی روان ما اثر مثبت و یا منفی داشته باشد. آدم‌هایی که امیدوارند کمتر بیمار می‌شوند. بالغ‌بر 150 نوع بیماری را سای کو سو ماتیک  می‌نامند یا بیماری روان‌تنی و این بیماری‌ها مختص افراد ناامید هست.

ما می‌توانیم با یک نان از زندگی لذت ببریم و می‌توانیم با یک خروار پول هم از زندگی لذت نبریم گفتیم انسان دارای صور پنهان و آشکار است و ما بااینکه صور آشکار را می‌بینیم در خیلی از مسائل صور آشکار مانده‌ایم دیگر وای به حال صور پنهان که قابل‌رؤیت نیست.

چگونه یک بیماری که در صور آشکار است مثل ام‌اس را نتوانسته‌ایم درمان کنیم؟ حال چگونه می‌خواهیم به مسائل صور پنهان بپردازیم؟ البته به عقیده من اگر با توجه به مسئله  ژن و بیرون ساختمان و درون ساختمان که توضیح دادم وارد بشویم به‌خوبی بیماری‌هایی از قبیل ام‌اس را می‌توان درمان قطعی کرد و آن تئوری   X را که من مطرح کردم یک مسئله کاملاً جدی است  و من به آن کاملاً اعتقاددارم البته باید توسط محققین  مورد کاوش قرار گیرد که همین مسئله را مطرح می‌کند و بسیاری از بیماری‌ها را می‌تواند درمان بکند. بعضی از بزرگان معتقدند که ما هفت پیکره داریم و هفت‌آسمان و هر آسمان یک ارتعاش دارد وقتی ما در خواب یک گلابی را می‌بینیم قطعاً گلابی که در خواب‌دیده‌ایم با گلابی که در بیداری می‌بینیم فرق می‌کند.

جهان مادی، جهان خواب، جهان ذهن  

پنج حس از درون ما صور او             پنج حس از برون مأمور او

ده حس است و هفت اندام دگر         آنچ اندر گفت ناید می‌شمر

من این‌ها را می‌گوییم تا شما بدانید که پشت پرده، پرده‌های دیگری هم هست زمانی که ما بیداریم پنج حس ما کار می‌کند مثل دیدن و شنیدن، بوئیدن و...

ولی وقتی می‌خوابیم این پنج حس دیگر کار نم کند  پس موقع خواب جسم غیرفعال و پنج حس دیگر کار نمی‌کند آن موقع آن پنج حس از برون با هفت پیکره به کار می‌افتد شما چیزی را که در خواب می‌بینید را در بیداری نمی‌توانید لمس کنید. در قدیم اعداد مثل الآن 1234... نبوده مثلاً به‌جای عدد 1 الف را می‌گذاشتند یا به‌جای عدد 2 حرف ب را می‌نوشتند یا به‌جای عدد 3 حرف ج ر ا و این همان حروف ابجد است.

گفتیم بسم‌الله الرحمن الرحیم  دارای 19 حرف است. قرآن دارای 114 سوره است حالا تعداد سوره‌های قرآن را تقسیم‌بر 19 می‌کنیم عدد به‌دست‌آمده می‌شود 6.

در  موسیقی ما یک ریتم داریم که دائماً تکرار می‌شود بر اساس میزان که میزان 4 ـ 4 داریم، 3 ـ 4 و 2 ـ 4 داریم  . کلمه بسم‌الله الرحمن الرحیم هم یک ریتم  خاص است که در قرآن تکرار می‌شود. در حروف الفبای عربی 28 حرف داریم که اگر آن را بر 2 تقسیم کنیم می‌شود 14 که 29 تا از سوره‌های قرآن با 14 تا از این حروف عربی آغاز می‌شود که این حروف را حروف مقطعه می‌نامند

نوشته‌شده به دست مسافر امیر لژیون 15

نگارش: مسافر حبیب

ویرایش : مسافر فرزاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مصطفی لژیون 11 چهارشنبه 27 دی 1396 17:02
خدا قوت به همه عزیزان در قسمت سایت کنگره که صادقانه و عاشقانه خدمت می کنند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات