کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/10/28
شنبه 30 دی 1396 ساعت 00:24 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه بیست و هشتم دی ماه جلسه هشتم از دوره سی و چهارم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر پژمان؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر مجید و دبیری کمک راهنمامسافر سعید با دستور جلسه: "وادی پنجم" و دستور حلسه دوم "یکمین سالروز رهایی مسافر احمد" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


در این وادی به ما یاد آوری می کند ما آموزش های که می گیریم را اگر به اجراء در نیاوریم هیچ فایده ای ندارد مانند : شخص ثروتمندی که از گرسنگی در حال مرگ است یعنی اگر این آموزش ها را عملی نکنیم دقیقا مانند این است که در دنیای از طلا و پول هستیم ولی نمی توانیم برای رفع گرسنگی یک نان تهیه کنیم .

خلاصه سخنان استاد:

در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید.

این وادی بعد از چهار وادی که آموخته ایم آمده است و به ما می گوید وقت آن رسیده است که حرکت را آغاز کنید و آموزش های که در خودمان نهادینه کرده ایم را به فعل در بیاوریم و شروع به عملی کردن آنها کنیم  .

در این وادی به ما آموزش می دهد که ما در سه جهان به موازات همدیگر در حال زندگی هستیم جهان خواب، جهان ذهنی و جهان مادی .حیات مادی ، همه ما در آن زندگی می کنیم و به صورت ملموس آن را حس می کنیم و به صورت خود آگاه در جریان آن هستیم ، جهان خواب هم جهانی است که به صورت نا خود آگاه در آن زندگی می کنیم . جهان ذهنی هم مقدمه ای است برای برنامه ریزی انجام هر عملی و می تواند کمک زیادی هم به ما بکند .

در این وادی برای انجام هر عملی دو نکته بسیار ضروری است یعنی هر عملی که بخواهیم انجام شود باید تفکر و تشکیل ساختار و دوم به اجراء در آوردن آن ساختار است یعنی هر عملی که انجام می شود این دو در آن عمل حتما اتفاق می افتد .

در این وادی به ما یاد آوری می کند ما آموزش های که می گیریم را اگر به اجراء در نیاوریم هیچ فایده ای ندارد مانند : شخص ثروتمندی که از گرسنگی در حال مرگ است یعنی اگر این آموزش ها را عملی نکنیم دقیقا مانند این است که در دنیای از طلا و پول هستیم ولی نمی توانیم برای رفع گرسنگی یک نان تهیه کنیم .

برای اینکه ما بخواهیم حرکت مان را آغاز کنیم باید حرکت ما در جهت صلح و آرامش باشد ، به ما گفته است که باید یک سری پله های را بگذرانیم، برای رسیدن به آرامش و این پله ها عبارتند از : 

۱_باز گشت از ضد ارزش ها

2_خودداری :اگر جایی نمی دانیم کار درست یا غلط است نباید آن کار را انجام دهیم 3

3_قناعت :در واقع استفاده بهینه از شرایط  و فرقی نمی کند در چه جایگاه اجتماعی باشیم

4_صبر :تفاوت بزرگی است بین صبر و تحمل کردن صبر می گوید تلاش و کوشش خودت را انجام بده و پارامتر زمان را در نظر بگیر تا به نتیجه برسی ولی تحمل کردن مانند انباری است که ما ذره ،ذره آن را پر از باروت کنیم و یک جایی بلاخره  انبار باروت به انفجار در می آید

5_تجسس ،غیبت ‌و قضاوت: هر کسی که این صفت ها را با خودش داشته باشد حال خوبی ندارد و کسانی که این صفت ها را دارند معمولا نمی دانند از کجا ضربه می خورند و نمی دانند چرا حالشان خوب نیست .هستند کسانی که شغل شان این است و برای اینکه بخواهند حقیقت را بر ملاء کنند این کارا انجام می دهند ولی ما ها در جایگاهی نیستیم و شغل مان جوری نیست که بخواهیم تجسس کنیم که چه کسی چه کاری انجام می دهد

6_پس انداز: آقای مهندس روی این پارامتر اصرار داشتند که هر عضوی از کنگره باید حتما برای خودش پس انداز داشته باشد اصلا هم مهم نیست که در آمد تان چقدر است و پس انداز برای کسانی است که درآمد کمتری دارند و آنها باید پس انداز  کنند .

7_توکل،رضا و تسلیم: اگر هر بنده به خدا توکل داشته باشد و تسلیم محض خداوند باشد و هر اتفاقی که برایش می افتد راضی باشد در آرامش مطلق به سر می برد .

این هفت پارامتر  هفت پله است که برای رسیدن به صلح و آرامش باید از آنها بگذریم و قدم به قدم  اجرای کنیم و در زندگیمان عمل کنیم

و اما دستور جلسه دوم یکمین سالروز رهایی مسافر احمد:

احمد آقا یکی از پنج نفر اول بود که به لژیون آمد اوایل هم که آمد حال بدی نداشت و ظاهرا همه چیز خوب بود چون تخریب زیادی نداشت . ولی بعد از اینکه سفرش را آغاز کرد شروع به رشد کرد و موقعی که همسفر شان با ایشان قدم برداشتند حرکت شان بهتر شد و دوش به دوش هم دیگر قدم برداشتند .

بعد از سفر اول خیلی رشد بسیار خوبی از همه نظر داشت .ایشان با تخریب حدوداً هشت ماهه وارد کنگره شد و خود این موضوع نشان دهنده تفکر صحیح و حرکت به جای ایشان بود. چون معمولا همه از مدت طلایی اعتیاد نهایت استفاده را می کنند تا زمانی که مواد مخدر جواب می دهد و لذت می دهد. ولی احمد جایی از مواد جدا شد که هنوز از این عمل لذت می برد و خیلی تاوانی پرداخت نکرده بود .

در سفر دوم در زمینه ورزش حرکتش را خیلی خوب آغاز کرد و در اردو تنها کسی بود که از لژیون شرکت کرد و از اول رهایش در قسمت OT در حال خدمت است امیدوار هستم که سال آیند شال کمک راهنمایی را بگیرد و برایش آرزوی بهترین ها را دارم و به خودش ،همسفرش و به تمام خدمت گذاران  کنگره تبریک میگویم.

 

اعلام سفر مسافر احمد:

آنتی ایکس تریاک مدت تخریب هشت ماه مدت سفر ۱۰ ماه و ۲۰ روز نام راهنما آقای پژمان روش درمان DST داروی درمانOT مدت رهایی ۱۴ ماه و ۲۰ روز

آرزوی مسافر احمد :

آرزو می کنم تمام سفر اولی ها بتوانند این جایگاه را لمس کنند

آرزوی همسفر ندا:

آرزوی طول عمر با عزت برای آقای مهندس

خلاصه سخنان مسافر احمد:

خداوند را شکر می کنم که امروز  روز تولد من هست و دوست دارم که تمام سفر اولی ها به این جایگاه برسند.

بنده مدت زمان زیادی تخریب مواد مخدر را نداشته ام ولی تمام مردم عادی هم از نظر ر اخلاق و رفتار یک سری تخریب های دارند .

 آشنایی من با کنگره به این صورت بود چند سال پیش در مکانی آقای علیرضا راهنمای ویلیام  شروع به توضیح مثلث دانایی و جهالت برای ما شدند آن روز پیش خودم گفتم که علیرضا چقدر خوب حرف می زند و این مطالب را از کجا یاد گرفته است و مشتاق بودم که به همچین مکانی بیایم .

یک روستایی داشتیم که نزدیک اصفهان است ، پدر بزرگ همسفرم به رحمت خدا رفته بود و پدر خانم بنده قصد تخریب و ساخت خانه پدر بزرگ را داشت یکی از دوستانم به من گفت که پدر بزرگ خانم شما قدیم تریاک می کاشتند شما به این مکان برو جستجو برای یافتن مواد انجام بده .همین کار  را انجام دادم و دست بر قضا مواد هم پیدا کردم و دور از چشم بقیه مواد را برداشتم ولی اولین باری بود که مواد را لمس می کردم .

مواد را به دوستم که سفارش کرده بود دادم و ایشان هم گفتند شما هم بیا برای مصرف  رفتم ولی آن روز مصرف نکردم ولی طریق مصرف کردن را آموزش گرفتم و با خودم عهد کردم که وقتی این مواد تمام شد نزد آقا علیرضا برای ترک بروم و وارد کنگره شوم . هفته ای یک بار مصرف می کردم تا اینکه مواد بعد از هشت ماه تمام شد و از طریق آقای  علیرضا وارد کنگره شدم.

یکی از اخلاق های بدی که من در خانه داشتم کم حوصله بودم و قصدم از ورد به کنگره این بود که اول به دانایی برسم و در درجه دوم  کم حوصله بودنم را درمان کنم و تنها اذیتی که می کردم همین کم حوصله بودنم بود و تا الان تا حدودی با آموزش ها درست شده است.

خدای من میدانم از من تا بنده تو بودن فرسنگ ها راه است و من خوب می دانم که من خود مسبب آن هستم خدای من ، از تو درخواست می کنم که یاری ام کنی تا بر قوای نفس سر کش و افسار گسیخته وجودم لجام زنم و از هر چه منیت و خود خواهی است فاصله بگیرم ، من از تو دور اما دلتنگم ،دلتنگ روز هایی از زندگی ام  که متحمل فشار ها و رنج ها بوده ام و تو عاشقانه کنار من بودی روزهای سخت تنهایی که با نجوا کردن با تو با خواندن کلام دل نشینت آرام می شدم  و تو عاشقانه کنار من بودی ، دنیا دور بود  اما تو نزدیکتر از همیشه ، خدای من کمکم کن ، کمکم کن تا هرگز  فراموشت نکنم کمکم کن تا در تمام لحظات زندگیم یادت و نامت در خاطرم بماند و راهنمایم باشد دستم، پایم ، زبانم ، نگاهم و دلم همه به فرمان تو برای رضای تو باشد. خدای من نگذار دنیا بین من و تو فاصله بیندازد من از دنیای فریبنده هزار رنگ می ترسم  ، من از آدم های دور از تو می ترسم ، من از تنهایی و بی تو بودن می ترسم ،  من باور دارم با تو که باشم دنیایم رنگ خدایی می گیرد من به تو نزدیک تو به من نزدیک تر آنگاه دلم آرام می شود خدای من این آرامش را نصیب من ، عزیزانم و دوستانم بفرما .

از بنیان کنگره ۶۰ از راهنمای عزیزم آقای پژمان از راهنمای همسفرم سرکار خانم الهه از همسفرم و همه خدمت گذران کنگره  تشکر و قدر داری میکنم .

خلاصه سخنان راهنمای همسفر سر کار خانم الهه:

خداوند را سپاس گذارم که اجازه داد من این جایگاه را لمس کنم و با تمام  وجودم و تک ،تک سلول های بدنم لذت ببرم .

در سی دی ریتم آقای مهندس در مورد کاهش آسیب صحبت کردند تئوری کاهش آسیب می گوید که برای اینکه فرد مصرف کننده بیشتر آسیب نبیند یا از آسیب به دیگران جلو گیری شود با متادون یا ماده نگه دارنده دیگر می شود شخص را تا آخر عمرش نگه داشت .

فکر می کردم که تئوری کاهش آسیب در قسمت همسفران به چه صورت معنی شده است در تمام روش های که در دنیا پیشنهاد می کنند این است که اولین کاری که یک مصرف کننده باید انجام دهد از خانواده اش جدا بشود و اگر خانمی هم بخاطر همین مشکل به روان پزشک مراجع کند و بگوید که مصرف کننده کنار من هست پیشنهاد جدای می دهند می گویند برای اینکه خودت آسیب نبینی بهترین راه است در حالی که در کنگره ۶۰ به ما یاد می دهد که اگر این همسفر در کنار شخص مسافر قرار گرفته است بر مبنای حکمت بوده است و هیچ تصادفی در کار نبوده است .

خداوند را شکر می کنم که با همه عزیزان در این قسمت هستیم . آقای احمد گفتند که من فقط بی حوصله بودم من فکر می کنم که این درد همسفران را بسیار اذیت می کند شاید از دید گاه یک فرد بی حوصلگی باشد ولی به دنبال این قضیه عصبانیت ، پرخاش و زود رنجی شدید دست می دهد و باعث آسیب همسفران می شود  بخاطر همین بند عشق بود  که تک ،تک آن قضایا اکتفا می کرد که یک همسفر از مسافرش  جدا بشود ولی اینکار را نکرد و ماند فقط بخاطر عشقی که در وجود هم سفر است دقیقا این عشق در وجود خانم ندا هم بوده و هست و من خداوند را شکر می کنم که مسافرشان را اینجا هم تنها نگذاشتند و با ایشان همراه شدند.

خانم ندا صحبت های که در لژیون زده می شود را گوش می کنند و همیشه با چشم جواب می دهند و این برای خود من درس بزرگی است .

این روز عزیز را خدمت حانم ندا و آقای احمد تبریک می گویم و همچنین به آقای پژمان و علیرضا و محمد صالح عزیز و در راس به آقای مهندس و خانم آنی و اسیستانت و ایجنت و همه خدمت گذاران تبریک می گویم

خلاصه سخنان همسفر خانم ندا:

خداوند را شکر به جهت اینکه تقدیر برای من جوری رقم خورد که بتوانم میان دوستان پر لطف و محبت  قرار بگیرم و بهترین روز زندگیمان را در کنار شان جشن بگیرم

از بزرگ مرد کنگره ۶۰ که این علم و دانایی فراوان را در اختیار ما قرار داد از خانواده محترم شان از همه خدمت گذاران کنگره از راهنمای مسافرم و همچنین از راهنمای عزیزم خانم الهه تشکر میکنم.

همینطور که مسافرم‌ گفتند بزرگترین مشکل ما کم حوصلگی مسافرم بود و دلیل مصرف شان هم این بود که کاری را می خواستند خیلی زود تحویل شرکتی دهند و می خواستند شبانه روز بیدار باشند ولی خداوند را شکر می کنم که پیمان محکمی که بین خود و خدای خودشان بسته بودند عملی کردند و بخاطر همین به کنگره آمدند .

سفر خیلی خوبی داشت و من هیچ اذیتی نشدم و در سفر دوم  دانایی را به دانایی موثر تبدیل کرد و در زندگی بسیار به آرامش رسید و این آرامش را به من و فرزندانمان هم انتقال داد از دو پسر گلم تشکر می کنم و برایشان بهترین ها را آرزو دارم .

خلاصه سخنان همسفر علیرضا :

این روز عزیز را به پدرم ، مادرم و آقای پژمان و خانم الهه تبریک می گویم

 

نگارش :مسافر مجید لژیون هفتم

عکس: مسافر اصغر  لژیون پانزدهم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد سه شنبه 3 بهمن 1396 07:07
تبریک خدمت استاد گرانقدر جناب اصلحی و همچنین احمد عزیز
همسفرمریم شنبه 30 دی 1396 19:03
تبریک فراوان خدمت خانم ندای عزیز وخانم الهه عزیز موفق باشید
همـسفر نسیـــبه شنبه 30 دی 1396 14:44
برای تک تک عزیزان ارزوی سعادت و کامیابی دارم
پایــــنده و جاویـــــدان باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic