کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/11/05
جمعه 6 بهمن 1396 ساعت 23:06 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه پنجم بهمن ماه جلسه نهم از دوره سی و چهارم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر محسن؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر مجید و دبیری کمک راهنمامسافر سعید با دستور جلسه: "سم زدایی و سم نزدایی" و دستور حلسه دوم "یکمین سالروز رهایی مسافر محمد" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


مسئله سم زدایی مسئله نسبی است چون مواد مخدر برای کسی که مصرف کننده مواد مخدر نباشد و بیش از یک و نیم گرم تریاک مصرف کند کشنده است ولی برای فرد بیمار جایگزین سیستم های داخلی شده است و  نمی شود این مواد را به یکباره از بدن بیمار خارج کرد چون با این عمل شوک های فیزیولوژی شدیدی به بدن وارد می شود و سالها با فرد باقی خواهد ماند .

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را سپاس به جهت اینکه توفیق داد در این مکان حضور داشته باشیم و خدمت کنیم.

در سال ۱۳۸۱ آقای مهندس برای  اولین بار مقاله ای را تحت عنوان سم نزدائی به دانشگاه علوم پزشکی  زنجان ارائه داده و در این مقاله کمی از بیوگرافی خودشان توضیح داد اند و در ادامه در مورد اینکه چرا اسم این مقاله را سم نزدایی گذاشتند . در صورتی که قبل از این به نام سم زدائی مرسوم بود .

راهی که اکسر متخصصین برای درمان اعتیاد بکار می گرفتند سم زدایی بود چون اعتقاد داشتند که مواد مخدر سم است و باید سریع از بدن خارج شود .

اینجا بود که آقای مهندس این مقاله را ارائه کردند و فرمودند که خودم ۱۷ سال مصرف کننده بودم و کاملا با اعتیاد آشنا هستم و تمام راه ها را برای ترک رفته ام ولی نتیجه ای نگرفتم و از آنجایی که شغلم  مهندسی صنعت است و روی سیستم های پیچیده صنعتی کار می کنم شروع به تحقیق در مورد ماشین جسم خودم کردم و متوجه شدم که مسئله اعتیاد سم زدایی نیست بلکه جایگزینی است یعنی مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر طبیعی بدن بیمار شده است و مسئله سم زدایی مسئله نسبی است چون مواد مخدر برای کسی که مصرف کننده مواد مخدر نباشد و بیش از یک و نیم گرم تریاک مصرف کند کشنده است ولی برای فرد بیمار جایگزین سیستم های داخلی شده است و  نمی شود این مواد را به یکباره از بدن بیمار خارج کرد چون با این عمل شوک های فیزیولوژی شدیدی به بدن وارد می شود و سالها با فرد باقی خواهد ماند .

از جایی که تعریف غلطی ارائه شده است راه حل های هم که برای درمان اعتیاد می دادند غلط بوده است دانشمندان اتریشی روی مصرف کننده های هروئین تحقیق کرده  و متوجه این موضوع شده اند که بعد از مرگ این افراد، پروتئین تغییر شکل یافته  (که در اثر مصرف مواد تغییر ساختار داده است) که در سیستم پاداش فرد است بعد از مرگ هم میل به مصرف مواد داشته است و همین است که در کنگره می گویند بعد از مرگ هم اعتیاد با انسان است و این در جسم است و در صور پنهان و تفکر  آقای مهندس بیست سال پیش اعلام کرده اند که اعتیاد با مرگ هم از بین نمی رود زیرا فقط بیماری جسم نیست بلکه بیماری اندیشه و تفکر هم هست و فردی که مصرف کننده باشد در جهان بعد هم مصرف کننده خواهد بود.

نتیجه می گیریم که حتما مخدر های طبیعی بدن باید با داروی مناسب و زمان مناسب راه اندازی و باز سازی بشوند و الا میل، وسوسه و نیاز مواد مخدر در شخص باقی می ماند مانند عاشق حقیقی که سال ها درد فراق و هجران را تحمل کرده و ملامت های زیادی کشیده و فقط رسیدن به معشوق آن را آرام می کند ،برای شخص مصرف کننده  هم فقط مخدر های طبیعی بدن هست که آن را بی نیاز از بیرون و به آرامش و قرار می رساند .

و اما دستور جلسه دوم تولد یکمین سالروز رهایی مسافر  محمد:

ثمره تجلی الله و قدرت اندیشه، عبور از گذر گاه های  خوفناک اعتیاد بود اینک بر شما ست پیام بودن را به آنانی که خواهان تبدیل هستند برسانی .

 این پیام خیلی واضح و گویا است به ما می گوید چطور توانستیم با تجلی الله از این گذرگاه عبور کنیم و بعد می گوید این گذرگاه بسیار خوفناک و تاریک و یک جهان پیچیده به نام جهان اعتیاد بود و حالا که گذر کرده اید باید حتما این پیام را به کسانی که خواهان تبدیل هستند برسانید.

هرگز نمی شود بدون کمک دیگران و بدون آموزش از این دنیای تاریک و پیچیده گذر کرد .سوالی که همیشه از خودم پرسیده ام این بود که چرا من این جهان را تجربه کرده ام آیا دیگران هم این تاریکی را تجربه کرده اند و سوال بعدی این  بود که چرا لطف خداوند شامل حال ما شد و کنگره را سر راه ما قرا داد تا بتوانیم از این تاریکی جدا بشویم .

محمد عزیز خواسته بسیار قویی داشت ولی نقطه تحمل بسیار کمی داشت خیلی زود به آستانه آشوب کشیده  می شد اما با آموزش های که دریافت کرد و با آشنا شدن به محیط کنگره  آرام ، آرام نقطه تحملش افزایش پیدا کرد.

مسیر ش، مسیر درست و حضورش در کنگره  عالی بود و الان بعد از گذشت یکسال از درمانش وارد حلقه خدمت شده است و کنگره را رها نکرد و به توصیه بنده گوش کرد .

رهجو زمانی که رها می شود حالش خوب است چون بیست سال بار سنگین اعتیاد را روی دوش تحمل کرده است و الان روی زمین گذاشته .اما راهنما چون می داند این حال ، حال همیشگی نیست توصیه به ماندن و خدمت کردن می کند  و بعد از گذشت  یکسال که رهجو خدمت انجام می دهد متوجه سخنان رهنمایش می شود.

با لطف خداوند امروز محمد ورزشکار و خدمت گذار خوبی شده است .درمان سیگار راهم شروع کرده است و باید همه ما بدانیم که سفر سیگار هم مانند سفر ایکس است در سفر ایکس حرمت های است که باید اجراء کنیم مانند اینکه  در سفر اول معامله کردن ، ازدواج کردن، جدا شدن ، مسافرت رفتن، تغییر شغل دادن و .... ممنون است و باید احترام گذاشته شود در سفر سیگار هم باید این مسائل رعایت شود و امید وارم که همه ما به این حرمت ها احترام بگذاریم و کارهای که احتمال می دهیم از تعادل خارج مان می کنند پرهیز کنیم .و رعایت نکردن این حرمت ها باعث ضعف و می شود . ضرب خوردن

این روز عزیز را در راس به  آقای مهندس و خانواده محترم شان ، به خود آقا محمد ،به راهنمایی عزیزم آقا منصور و تک ، تک همه عزیزانی که خدمت گذار کنگره هستند تبریک عرض می کنم .

اعلام سفر مسافر محمد:

آنتی ایکس مصرفی حشیش و تریاک ، روش درمان DST ،داروی درمان  OT مدت سفر یازده ماه و شانزده روز ، نام راهنما آقای محسن لژیون شانزدهم ،مدت رهایی هفده ماه و هفده روز رشته ورزشی فوتبال

آرزوی مسافر محمد:

آرزو می کنم از چشمان هیچ مادری بخاطر اعتیاد فرزندش اشک جاری نشود

آرزوی همسفر خانم شهناز:

آرزو می کنم هیچ مادری اعتیاد فرزندش را نبیند

خلاصه سخنان مسافر محمد:

اعتیاد من همه مانند بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر با مصرف الکل شروع شد و بعد از مدتی که از مصرف الکل گذشت به مصرف حشیش روی آوردم .

در آن دوران به میهمانی دعوت شدم  در مکانی که بودیم چند نفر تریاک مصرف می کردند و من هم برای اولین بار مصرف کردم و فردای آن روز تا نزدیک ظهر خواب بودم از آن روز به بعد برای خودم قانونی گذاشتم که در هفته یک بار تریاک و در طول هفته حشیش و مشروب مصرف کنم .

من منیت شدیدی داشتم و همیشه کسانی که دایم مواد مصرف می کردند را مورد تمسخر قرار می دادم  یکی از دوستانم که خیلی وقت بود از ایشان خبری نداشتم با من تماس گرفت و من را برای شب دعوت کرد وارد خانه که شدم دیدم همه چیز برای مصرف تریاک مهیا است آن شب را مصرف نکردم ولی از شب بعد خودم تماس گرفتم و درخواست رفتن به خانه اش را کردم و از همان شب استارت اعتیادم به تریاک زده شد .

موقعی که وارد کنگره شدم الکل و حشیش را جزء آنتی ایکس قبول نمی کردم چون اعتقاد داشتم اعتیاد فقط برای تریاک است .

بعد از مدتی که مصرف تریاک هر روز شده بود  یک روز بعد از کار به ایشان زنگ زدم برای اینکه به خانه اش بروم ولی جواب نمی داد  درب خانه رفتم ولی درب را باز نمی کرد و من بسیار خمار شده بودم بخاطر همین از دیوار داخل خانه شدم و بعد از مشاجره با دوستم شروع به مصرف مواد کردم .آن روز بعد از اینکه از خانه آمدم بیرون اشک از چشمان جاری شد و به حال و روز خودم گریه کردم که من روزی اعتباری داشتم ولی الان به این روز افتاده ام .

روز بعد به یکی از دوستانم که هم مصرفی بودیم زنگ زدم برای مصرف مواد ولی گفت که دیگر مصرف نمی کند و به کنگره میرود چون با اسم کنگره آشنا نبودم تعجب کردم .

بعد از اینکه کمی توضیح در مورد کنگره داد با خودم گفتم به این مکان بروم چون در دوستم تغییراتی را دیدم وقتی به کنگره آمدم دیدم که همه با لباس سفید هستن و موقع صحبت کردن  خودشان را با مسافر معرفی می کنند و این کلمه مسافر من را جذب کنگره کرد چون اسم معتاد در این مکان نبود .

جلسه تازه واردین را گذراندم ولی برای کلاس های توجیهی نرفتم و چند هفته ای باز مصرف کردم تا اینکه باز وارد کنگره شدم لژیون آقا محسن را انتخاب کردم با اینکه از صحبت های ایشان چیزی متوجه نمی شدم ولی باز می آمدم ، چند ماه اول هم حشیش مصرف می کردم.

در پارک با یک نفر مشاجره کردم و به ایشان توهین کردم آقا محسن به من گفت باید از این شخص معذرت بخواهی ، من بخاطر منیتم تا آن روز از هیچ کسی معذرت خواهی نکرده بودم ولی آن روز برای اولین بار معذرت خواهی کردم و طلب بخشش کردم. از همان روز بود که درست حرکت کردم.

بعد از رهایی می خواستم از کنگره بروم که راهنمایم  گفت  مدت سه ماه دیگر باید به کنگره بیای بعد از شش ماه باز گفتم که بروم و ایشان گفتند که باید خدمت کنی من هم به خدمت در قسمت OTمشغول شدم و بعد از مدتی متوجه شدم که به خدمت در کنگره احتیاج دارم و به خودم خدمت می کنم نه به کنگره و این توصیه را به سفر اولی ها می  کنم که بعد از رهایی خدمت کنند .

از آقای مهندس و خانواده محترم شان از راهنمای خوبم آقا محسن ،از مادر عزیزم ، راهنمایی مادرم و از همه خدمت گذاران کنگره تشکر و قدر دانی میکنم .

خلاصه سخنان راهنمای همسفر سر کار خانم لیلا:

خداوند را شکر بابت اینکه شاهد تولد آقا محمد هستیم  و شکر که توفیق خدمت در این جایگاه به من داده شد .

پیامی که تولد ها دارند این است که نبض کنگره به خوبی در حال زدن است  تولد بهترین و بزرگترین پیام کنگره است .

خدمت آقا محمد تبریک می گویم و به آقا محسن خدا قوت که تلاش می کنند  محمد ها به رهایی برسند .

چند جلسه ای هست که در خدمت خانم شهناز هستم و ایشان به واسطه پیام پسرشان وارد کنگره شده اند و در حال سفر هستند و این مصداق پیامی است که در سی دی پاداش به ما داده شد .

پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده اند ،باید به خویش خویشتن توجه نمایند .

به دنیای تازه یعنی حتی از یک اندیشه که بیرون می آیم و اندیشه را به عمل در می آوریم یعنی وارد دنیای تازه قدم گذاشته ایم هر  عملی که در زندگی انجام می دهیم و از ضد ارزشی که جدا می شوم و به ارزش ها رو می آورم یعنی وارد دنیای تازه می شوم و به خویش ،خویشتن توجه می کنم .

آقای مهندس تعابیر زیادی برای خویش خویشتن گذاشته اند یکی از این تعابیر خویشان ، خانواده و نزدیک های ما هستند یعنی من مسئول حال خوش خودم هستم که تاثیر گذار باشم بر اقوام ، خویشان و خانواده که در راس پدر ، مادر، برادر ، خواهر ،همسر و فرزندان .

بنابر این من مسئول حال خوش خودم هستم که بتوانم تاثیر گذار باشم آقای محمد هم با سفرشان در کنگره به حال خوش دست پیدا کرد اند و این حال خوش را به خانواده محترم شان انتقال داد اند و از مادرشان دعوت کردند برای سلامتی روح و جسم شان به کنگره بیاین امید وارم ثابت قدم باشند ،بتوانند خدمت گذار باشند تا به حال خوشی که پسرشان پیدا کرده اند دست پیدا کنند و مطمئن باشید هر قدمی که بر می دارید دست خداوند یاری تان می کند .  

همانطور که آقا محسن گفتند چون در سفر سیگار هستند نباید الان ازدواج کنند تا اینکه به درمان برسند و وارد دنیای جدیدی بشوند تا بتوانند شریک زندگی باشند که حال خوش را برای همسرش ببرد.

به  آقای مهندس، به آقای محمد ،کمک راهنمای محترم شان آقا محسن و همه خدمت گذاران کنگره این روز را تبریک می گویم.

خلاصه سخنان همسفر خانم شهناز:

همینطور که آقا محمد گفتند از اعتیادش خبر نداشتم و حتی تصور چنین موضوعی را در ذهنم نداشتم تا اینکه بعد از شش ماهی که از رهایش می گذشت به من گفت که می خواهیم به مکانی برویم نزدیک کنگره که رسیدیم موضوع را به من گفت وارد کنگره شدم با خانم داودی و آقا محسن آشنا شدم و از ایشان تشکر می کنم بابت آموزش های که به محمد دادند .

خیلی وقت بود به کنگره می آمدم ولی نمی توانستم راهنما انتخاب کنم تا اینکه خانم لیلا را انتخاب کردم و شروع به سفر کردم .

از آقای مهندس و خانواده محترم شان، از راهنمای پسر م ،از راهنمای عزیزم و همه خدمت گذاران کنگره تشکر می کنم. 

نگارش:مسافر محید لژیون هفتم

عکس:مسافر اصغر لژیون پانزدهم                 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
کبری حشمت سه شنبه 10 بهمن 1396 09:36
سلام تبریک به شما عزیزان وخداقوت خدمت راهنماهای گلتون از عزیزانی که زحمت میکشندواخباررابه تصویر میگذارندهم سپاسگذارم
مسافر احمد رهجوی استادمحسن نجفی یکشنبه 8 بهمن 1396 19:10
تولدها شبیه هم هستند ولی در جزئیات تفاوت بسیار است
وشما این تفاوت را به شایستگی به نمایش گذاشتید وچه جشن باشکوهی وصداقتی که در کلام شما این شکوه را دوچندان نمود وسعادت مادری که این شایستگی را به کمال خواهدرساند ؛ باشد که این شایستگی شما را به جایگاه های بالاتری سوق دهد وتوفیقات روزافزون را در کلیه امور زندگی از یگانه قدرت کون ومکان مسئلت مینمایم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات