کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/11/12
جمعه 13 بهمن 1396 ساعت 16:16 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه جلسه دهم از دوره سی و چهارم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر اصغر؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر مجید و دبیری کمک راهنمامسافر سعید با دستور جلسه: "OT" و دستور حلسه دوم "یکمین سالروز رهایی مسافر صادق" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

داروهایی مانند ترامادول و متادون اینها نگهدارنده هستند و جنبه دارویی ندارند ولی OT کامل ترین و موثر ترین دارو شناخته شد برای درمان اعتیاد است ولی این را باید بدانیم که دارو به تنهایی جواب گو نیست بلکه باید برای مصرفش دانایی و آگاهی داشته باشیم و گرنه تخریب هم ایجاد می کند .

خلاصه سخنان استاد:

این هفته را به خدمت گذاران قسمت OT  تبریک و خدا قوت عرض  می کنم .

سال 1493 شخصی به نام پاراسلسوس که یک کیمیا گر بود این دارو را کشف کرد و برای خیلی از بیماری ها تجویز می شد و این دارو را  لادانوم نام گذاری کرده بود و در آن زمان وقتی پزشکان اسم لادانوم را میدیدند می دانستند که همان تریاک است .

در قرن نوزدهم متوجه شدند که این دارو اعتیاد آور است بخاطر همین درصد آلکولییدهای این دارو را کم کردند مانند داروهایی شیمیایی که الان برای ترک اعتیاد استفاده می شود .

 تا این‌ که بزرگ مرد کنگره آقای مهندس دژاکام  بخاطر تجربه هفده ساله در اعتیاد و ترک های متعدد ،این دارو را با مشقت های زیادی برای درمان اعتیاد ارائه دادند .

اولین بار در سال ۱۳۹۰ شربت اپیوم وارد کنگره شد و آقای مهندس بخاطر اینکه اشخاص این دارو را با نام های گوناگونی می شناختند اسم این دارو را OT  نامید که مخفف اپیوم تینکچر است . 

قبل از ورودم به کنگره برای ترک به مکانی رفتم برای ترک، که نام این روش  MMT  بود (متادون درمانی ) آن زمان به دلیل تیپر دقیق قرص ها یکی از با نظم ترین بیماران بودم ولی بعد از سه سال مصرف کردن متادون نتیجه ای نگرفتم و حتی افسردگی شدید هم گرفتم .

وقتی وارد کنگره شدم متوجه شدم که آلکالوئید های که در تریاک هست کامل و جنبه داروئی دارد و برای درمان است و این آلکالوئید های که در تریاک است همدیگر را تکمیل می کنند اما متادون یکی از مواد تریاک را با شیمیایی ترکیب کردند و ماده ای که در متادون بکار رفته تباین است و جنبه درمانی ندارد فقط نگهدارند است .مانند چایی که تازه دم است خیلی عالی است ولی وقتی چایی جوشیده یا مانده باشد طعمش فرق می کند به دلیل اینکه چند ماده خودش را از دست می دهد و خاصیت که ندارد هیچ ضرر هم دارد اما وقتی تمام موادش را داشته باشد جنبه دارویی دارد .

داروهایی مانند ترامادول و متادون اینها نگهدارنده هستند و جنبه دارویی ندارند ولی OT کامل ترین و موثر ترین دارو شناخته شده برای درمان اعتیاد است ولی این را باید بدانیم که دارو به تنهای جواب گو نیست بلکه باید برای مصرفش دانایی و آگاهی داشته باشیم و گرنه تخریب هم ایجاد می کند .

و اما دستور جلسه دوم سالروز رهایی مسافر صادق:

صادق عزیز در لژیون واقعا ره جو بود و به دنبال این راه آمده بود و خواسته درمان را داشت و همیشه کنجکاو بود و  در مورد درمان سوال می پرسید .

نفس انسان خواسته دارد چه معقول چه غیر معقول در صادق هم به همین گونه بوده است و خواسته غیر معقول  قوی داشته و اعتیاد پیدا کرده است ولی در کنگره هم خواسته معقول درمانش قوی بود و فرمانبردار خوبی بود و نتیجه این فرمانبرداریش را با شال کمک راهنمایی گرفت .

انشاالله در مسیری که قدم گذاشته خدمت کند و روز به روز تعالی به پرسد امید وارم که همیشه موفق باشد .

اعلام سفر مسافر صادق:

آنتی ایکس مصرفی هروئین ، الکل و قرص روش درمان DST، داروی درمانOT, مدت سفر ۱۱ ماه و ۲۳ روز ، نام راهنما آقای اصغر، مدت رهایی ۱۲ ماه و ۲۴ روز

آرزوی مسافر صادق:

این جایگاه را برای تمام سفر اولی ها و کسانی که با اعتیاد دست و پنجه نرم میکنند  آرزو میکنم .

خلاصه سخنان مسافر صادق :

یک روز آقای منصوری گفتند من هرچه دارم از کنگره دارم و من همیشه می گفتم این صحبت ها نمادین است ولی الان متوجه شدم من هم هر چیزی که دارم از کنگره است .

من همان صادقی هستم که سه سال پیش وارد کنگره شدم با این تفاوت که راه و روش و تفکرش فرق کرد تا توانستم به این جایگاه برسم

خیلی خوشحال هستم که توانستم خانواده ام را که نمی توانستم در مورد قبل برایشان صحبتی بکنم به کنگره بیاورم و از کنگره تشکر میکنم .

روزی استاد جلسه بودم و دستور جلسه وادی شش بود در مورد فرمان عقل و آن موقع گفتم من قبلا فرمان عقل را متوجه نمی شدم در سن نه سالگی خواسته یا ناخواسته با اعتیاد درگیر شدم در صورتی که هیچ کدام از اعضای خانواده ام اعتیاد نداشتند ولی من خودم خواستم .

‌یک ماه از سفر اولم گذشته بود که پدرم گفت مواد جدیدی پیدا کرده ای که بویش را متوجه نمی شوم و محال است که تغییر کنی و آن موقع مادرم پشتیبانم بود و می گفتم به حرف دیگران توجه نکن .

در سفر اول وسیله نقلیه نداشتم و بخاطر اینکه خدمت گذار بودم دیروقت از کنگره بر می گشتم کمکم دو چرخه گرفتم بعد از پنج ماه پدرم اطمینان کرد و موتورش را در اختیارم گذاشت تا اینکه روز رهایی توانستم برای خودم ماشین بخرم خوشحال بودم چون توانستم  تصمیمی که گرفته بودم را اجراء کردم.

وادی ها را در همه کار هایم عملی می کردم حتی برای کوچکترین کارهایم. موقعی که برای خواستگاری رفتم صریح از قبلم گفتم چون نمی خواستم  بعدا از بقیه بشنود .

اوایل ازدواجم تلاش می کردم همسرم را به کنگره بیاورم ولی امکان پذیر نبود تا اینکه چند هفته پیش با میل و اراده خودش به کنگره آمد .

تشکر میکنم از آقا مصطفی که راه کنگره را به من نشان داد و همیشه می دیدم که تغییر می کند و کمکم بقیه را دیدم که تغییر کردند و آن موقع به این مکان ایمان آوردم .

باید بدانیم که راه مستقیم راهی صاف و بدون دست انداز نیست به نظر من راه مستقیم سخت ترین ولی بهترین راه است چون به نتیجه می رسیم.

در خدمت سربازیم ترور شخصیتی می شدم و بخاطر اعتیادم با اشخاصی همراه بودم که الان نمی توانم حتی فکرش هم بکنم .

تمام سفر  اولی ها بدانند که مشکلات برای همه است و هر کسی که مشکل دارد در اندازه توانش است و با رعایت کردن قوانین کنگره می تواند مشکلات را حل کند. یکی از مشکلاتی که من داشتم بی اعتمادی خانواده ام نسبت به من بود ولی الان تمام حساب های پدرم را من انجام می دهم و این ها را کنگره تغییر داد .

یک معتاد یک نفر را درگیر اعتیادش نمی کند بلکه حتی فامیل را درگیر می کند مانند من که همه را اذیت کردم و از همه این عزیزان طلب بخشش و حلالیت دارم در سفر اول یکی را اذیت کردم که از ایشان هم طلب بخشش و حلالیت دارم .

یک روز شخصی پیش عالمی رفت و از مشکلاتش شکایت کرد عالم گفت فردا شب به خانه من بیا شب  چند نفر در خانه عالم بودند و بهشان گفت همگی مشکلات تان را بنویسید و در این صندوق بیندازید و همه فکر می کردند مشکل شان از بقیه بیشتر است بعد از اتمام عالم صندوق را تکانی داد و گفت هر کسی یک کاغذ را بردارد

بعد از خواندن مشکلات همه متوجه شدند که مشکلات شان از بقیه بهتر است . باید بدانیم که مشکلات همیشه است ولی بقیه هم مشکلات دارند پس نباید نا امید بشویم .

از آقای مهندس و خانواده محترم شان ، از همه راهنمایان کنگره بخصوص راهنمایی عزیزم اصغر آقا ،از خانواده محترم و همه کسانی که در این راه کمکم کردند تشکر می کنم .

 

نگارش:مسافر مجید لژیون هفتم

عکس :مسافر اصغر لژیون پانزدهم 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تولدها، کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن(L16) دوشنبه 16 بهمن 1396 10:50
منم به نوبه خودم تبریک میگم .
مبارکت باشه و نوش جانت شیرینی این 4 مقوله باهم.
امید شنبه 14 بهمن 1396 15:38
تبریک به صادق عزیز و دوست داشتنی
مسافر جابر شنبه 14 بهمن 1396 01:37
تبریک فراوان خدمت آقاصادق عزیز و همچنین خداقوت وتبریک خدمت کمک راهنمای محترم اصغرآقا
عتی نادعلیان جمعه 13 بهمن 1396 23:44
صادق عزیز:با همه وجودفرارسیدن اولین سال رهایی وازادیت را خدمت شما دوست عزیز وخانواده محترمتان وهمچنین راهنمای بسیار عزیز و دوستداشتنیت اصغر اقا تبریک می گویم وبرایت در این مسیری که شروع کرده ای ارزوی موفقیت دارم
جمعه 13 بهمن 1396 23:15
خدمت کمک راهنمای محترم آقا صادق و خانواده محترم شان تبریک عرض می کنم و همچنین به تمام خدمت گذاران کنگره خداقوت عرض می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات