کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/11/19
جمعه 20 بهمن 1396 ساعت 23:20 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه نوزدهم بهمن ماه جلسه یاردهم از دوره سی و چهارم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر سعید؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر مجید و دبیری  کمک راهنمامسافر علیرضا با دستور جلسه: "وادی ششم" و دستور حلسه دوم "یکمین سالروز رهایی مسافران اکبر و محتبی" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
مسئله ای که باعث شد عقل که صور پنهان است را بشناسم الگو های است که در مورد صور پنهان آورده شده است مثل اینکه نفس را به شهر وجودی تشبیه کرده اند و عقل را در مدل قلعه عقل توضیح می دهند که عقل در قلعه ای قرار دارد که این قلعه با یک سری سرباز انی دفاع می شود که همان دانایی و قدرت تشخیص ما است.

خلاصه سخنان استاد :

حکم عقل را در قالب فرمانده کاملا اجرا نمائید .

صحبت کردن در مورد عقل سخت است چون عقل جزء صور پنهان است و درکش سخت است. عقل از نظر لغوی یک کلمه عربی است ..

مسئله ای که باعث شد عقل که صور پنهان است را بشناسم الگو های است که در مورد صور پنهان آورده شده است مثل اینکه نفس را به شهر وجودی تشبیه کرده اند و عقل را در مدل قلعه عقل توضیح می دهند که عقل در قلعه ای قرار دارد که این قلعه با یک سری سرباز انی دفاع می شود که همان دانایی و قدرت تشخیص ما است.

اولیل متوجه مطلبی که در اول وادی است (عقل در تکامل مانند ماشین تابع خود می باشد) نمی شدم و   همیشه از این مطلب رد میشدم ولی بعدا چیزی که متوجه شدم این است که عقل مانند یک ماشین است مانند ماشین لباس شوئی لباس را شستشو  می دهد خشک می کند و تحویل می دهد عقل هم همین گونه است خودش، خودش را کامل می کند .

آقای مهندس در وادی ششم عقل را به خورشید تشبیه کرده اند که بر هستی و نیستی می تابد ،خداوند عقل کل است که بر هستی و نیستی می تابد و ما بسان خانه های هستیم که در این خانه ها روزنه های وجود دارد که نور را دریافت می کند ولی این به ما بستگی که از این نور چقدر بخواهیم برداشت کنیم .

هرچه به طرف ارزش ها و نور حرکت کنیم روزنه ها باز می شود و نور بیشتری دریافت می کنیم در نتیجه به فرمان عقل  نزدیک می شویم اما اگر در جهت زشتی ها و ضد ارزش ها قدم بر داریم روزنه ها بسته می شود و درون تاریکی قرار می گیرم .

عقل مسئله ای است که به تمام انسانها به یک اندازه داده می شود ولی به خود انسانها بستگی دارد که چقدر از این عقل دریافت داشته باشند.

 فرمان عقل همان شو شود است که شو شود مطلق خداوند است  چون هر چیز را بخواهد انجام می شود  ذهن هم شو شود است چون هر چیز را بخواهیم در ذهن انجام می شود ولی شو شود در زمین فرق میکند چون نیاز به زمان دارد مانند اینکه می گویم درمان اعتیاد شو ، زمان می برد تا بشود یا می خواهیم صبح زود بیدار شویم می گویم شو زمان می خواهد که بشود و اگر بیدار نشدیم و به ندای عقل جواب ندادیم و به ندای نفس جواب داد ایم‌ ،این تقابل نفس و عقل است که ما  باید به قدرت تشخیص و دانایی برسیم که فرق ندای عقل و نفس اماره را تشخیص و دهیم.

چیزی که ما را به رهایی و فرمان عقل می رساند گوش دادن و عمل کردن به صحبت های راهنما  است .

و اما دستور جلسه دوم یکمین سالروز رهائی مسافران مجتبی و اکبر:

این دو عزیز الگوی بارز وادی ششم هستند فرمان عقل را عملی کرده اند و به حرفای راهنمای شان گوش دادند و سفر خوبی داشتند و تا حدودی به فرمان عقل نزدیک شده اند.

آقای  اکبر با مصرف ۵۰ سی ،سی متادون وارد کنگره شد تخریب ۵۰ سی ،سی متادون بسیار شدید است ولی با اجرا کردن آموزش ها  سفرش را در وقت مقرر به اتمام رساند با اینکه سواد زیادی نداشت شروع به نوشتن سی دی ها کرد و موفق شد در نوشتن تواناییش را بالا برد ..

آقا مجتبی هم با تخریب تریاک ‌وارد کنگره شد ایشان هم با فرمانبرداری روال طبیعی سفرش را طی کرد و به رهایی رسید.

این روز را به آقای مهندس و خودشان تبریک عرض می کنم .

اعلام سفر مسافر اکبر:

آنتی ایکس تریاک ،شیره و متادون، مدت سفر ۱۲ ماه و ۷ روز ،نام راهنما آقای سعید ،روش درمان،DST ، داروی درمان OTمدت رهایی ۱۷ ماه


اعلام سفر مسافر مجتبی:

آنتی ایکس تریاک ،شیره ،مدت سفر۱۰ ماه و ۷ روز ،نام راهنما آقای سعید ،روش درمان،DST ، داروی درمان OTمدت رهایی ۱۲ ماه

آرزوی مسافر اکبر :

آرزوی طول عمر با عزت برای جناب آقای  مهندس

آرزوی مسافر مجتبی:

به امید جهانی شدن کنگره

خلاصه سخنان مسافر اکبر:

به نام نامی حق

سر آغاز همه عشق ها، عشق خداوند است خالقی که با عشق به مخلوق خود او را از مشتی خاک آفرید و به او جان داد ،مهربانی داد ،عشق داد و او را با این عشق وارد دنیایی کرد که مبنای اصلی آن زندگی کردن است و او را اشرف مخلوقات نامید تا او را در میان مخلوقات از شعوری برخوردار باشد که بتواند تصمیم بگیرد ،زندگی کند عشق بورزد، محبت کند و محبت ببیند زمانی که غریزه آدمی او را به راهی می کشاند که اول و آخر آن جز تباهی چیزی نیست ، وقتی که انسان همه معاد لات زندگیش بهم میریزد و انسانیت زیر سوال می رود که چرا انسان که اشرف مخلوقات است با دست خود همه هست و نیست خود را به باد بدهد و نتواند از زندگی لذت ببرد و خانواده اش فراموش می شود خواسته هایش به دست فراموشی سپرده می شود. زیبایی های دنیای خود را نمی بیند و همه در یک جمله خلاصه می شود و آن هم اعتیاد است. اهریمنی که قادر است انسان را در زمانی اندک به موجودی تبدیل کند چشمانش بجز تیرگی چیز دیگری نبیند اما اکنون زمان زندگی کردن است باید رویا ها و آرزو های که ما را یک انسان منحصر به فرد می سازد را بیدار کرد . باید بیاموزیم پرنده های که روی شاخه نشسته اند ترس از شکستن شاخه ندارند زیرا اعتمادی به شاخصه ها نیست بلکه بال هایشان است همیشه به خودمان اعتماد داشته باشیم و خودمان را باور کنیم در هر زمانی که از زندگیمان هستیم مسیر زندگیمان را تغییر دهیم اشتباهات را کنار گذاشته و جبران کارهای بد گذشته را جایگزین آن کنیم به لطف خداوند و مدد راهنما در کنگره ۶۰. اکنون که  هفده ماه است توانسته ام از دام اعتیاد رها شده و دوباره متولد شدم که بتوانم مهم تر از همه به خانواده و جامعه ام به نحو احسنت خدمت کنم.

اوایل سفر به دلیل اختلاف سنی که با راهنمایم داشتم حرف هایشان را قبول نمی کردم و همیشه ایشان را اذیت می کردم و پشت سر ایشان غیبت می کردم تا اینکه بعد از گذشت چند ماهی متوجه خطای که کرده بودم شدم و از ایشان طلب بخشش می کنم .

از آقای مهندس خانواده محترم شان ،از راهنمای عزیزم و همه خدمت گذاران کنگره تشکر می کنم

خلاصه سخنان مسافر مجتبی:

قبل از اینکه وارد کنگره بشوم با خانواده به مسافرت رفتیم و در راه مواد را بصورت خوراکی مصرف کردم  ولی به دلیل  اینکه مصرف من دودی بود مواد کارساز نبود و لذتی نداشت تا اینکه به مقصد رسیدم و با سختی های بسیار بصورت دودی مصرف کردم ولی بعد از مصرف عذاب می کشیدم که این چه مسافرتی است که آمده ام دائم در حال نقشه کشیدن برای مصرف مواد هستم و همانجا از امام رضا درخواست کردم که راهی برای ترک به من نشان دهد . از مسافرت برگشتیم و پیام کنگره را یکی از دوستان به من داد .

وارد کنگره شدم شروع به سفر کردم و به بعد از مدتی همسرم فهمید و به کنگره آمد و در این راه کمکم کرد تا به درمان برسم  .

از آقای مهندس و خانواده محترم شان ،از راهنمای عزیزم آقای سعید، از راهنمای همسفرم ،از همسفرم که با محبتش کمک کرد تا به درمان برسم  و از همه عزیزانی که در کنگره خدمت گذار هستند تشکر و قدر دانی میکنم. 

نگارش:مسافر مجید لژیون هفتم

عکس :مسافر اصغر لژیون پانزدهم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مصطفی لژیون 11 شنبه 21 بهمن 1396 09:47
با خدا قوت به استاد جلسه کمک راهنمای محترم مسافر سعید که خیلی من از ایشان آموزش کرفتم جشن تولد رهائی مسافران اکبر و مجتبی را تبریک می کویم و انشاالله این دو عزیز را در آینده با شال کمک راهنمائی ببینیم.تا باد چنین بادا........
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات