کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/11/26
شنبه 28 بهمن 1396 ساعت 00:21 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه بیست و ششم بهمن ماه جلسه دوازدهم از دوره سی و چهارم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی دیدبان و راهنما محترم مسافر کامران؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر مجید و دبیری  کمک راهنمامسافر سعید با دستور جلسه: "وظایف راهنما و رهجو" و دستور حلسه دوم "هفتمین سالروز رهایی کمک راهنما مسافر علی" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

به نظر من در کنگره راه رفتن مهم نیست  بلکه چگونه راه رفتن مهم است  یعنی اگر در کنگره حضور داشته و به قوانین احترام بگذاریم و خدمت کینم مهم است نه اینکه باری به هر جهت در کنگره حضور داشته باشیم و فقط بیایم و بریم.

خلاصه سخنان استاد:

کنگره ۶۰ مدل کوچکی از حیات انسان است ،اتفاقاتی که در کنگره رخ می دهد یا اینکه قوانینی که در کنگره است که با رعایت کردن و اجرا کردن این قوانین به آرامش می رسد و اجرا نکردن این قوانین باعث خارج شدن از مسیر می شود .در زندگی هم به همین گونه است ما اگر به قوانینی که احترام بگذاریم مطمعناً به هدفی که داریم می رسیم.

به نظر من در کنگره راه رفتن مهم نیست  بلکه چگونه راه رفتن مهم است  یعنی اگر در کنگره حضور داشته و به قوانین احترام بگذاریم و خدمت کینم مهم است نه اینکه باری به هر جهت در کنگره حضور داشته باشیم و فقط بیایم و بریم.

ما باید به چگونگی انجام کارها توجه داشته باشیم نه به انجام دادن کار و این به چهار چوب وظایف و اختیاراتی که به شخص داده شده است  بستگی دارد که با رعایت قوانین چگونه کارش را انجام دهد .

اگر به هستی هم نگاه کنیم می بینیم که هر موجودی برای انجام کاری آفریده شده است و هر موجودی در حال انجام کارش است اما وقتی به انسان می رسیم به سبب اختیاری که دارد وظایفش را درست انجام نمی دهد و از چهار چوب خارج می شود .

اگر ما مانند دیگر موجودات وظایفمان را به خوبی انجام دهیم متوجه لذت بخش بودن زندگی و هستی می شویم و به حال خوش می رسیم .

 

ما نسبت به تمام چیزی های که در هستی برای ما قرار داده شده مسئول هستیم و اینطور نیست که هستی را برای ما خلق کرده باشند و ما هر جور که میخواهیم استفاده کنیم و این را باید بدانیم که هر رفتار و حرکتی که در هستی انجام دهیم همانندش را هستی به ما بر می گرداند بنابراین باید سعی کنیم در چهار چوب قوانین حرکت کنیم که هستی ما را حال خوش دهد.

در کنگره  یک چارت سازمانی وجود دارد که تمام قوانین و مسئولیت ها در آن تعریف شده است از بنیان کنگره گرفته تا شورای دیده بان، نگهبان ، مرزبان ها و رهجو های سفر اول .

باید توجه داشته باشیم که در هر جایگاهی که هستیم اول رهجو هستیم  و نباید توهم این که اگر جایگاهی را کسب کردیم دیگر بالاتر از بقیه هستم باید بدانیم این جایگاه ها برای کسب علم و دانایی بیشتر است بنابراین نباید رهجو بودن را فراموش کنیم .

راهنما یعنی کسی که راه را نشان میدهد و رهجو یعنی کسی که دنبال یافتن راه است و این به این معنی است که رهجو باید خودش کارهایش را انجام بدهد و راهنما نمیتواند بار مسئولیتش رهجو را به دوش بکشد.

مهمترین مسئله ای که رهجو باید در بدو ورود به آن توجه داشته باشد نظم و انضباط است  همه اساس کنگره و فنداسیونی که در آینده در صور آشکار و پنهان ساخته خواهد شد با نظم معنا پیدا میکند و موضوع بعدی ادب است باید یاد بگیریم که به پیشکسوتان و جایگاه ها احترام بگذارم و در مقابل راهنما هم به همین گونه است و باید در مقابل رهجو ادب داشته باشد . راهنما هم باید نظم داشته باشد شاید خیلی ها ندانید که راهنما ها در کنگره حضور و غیاب می شوند و ساعت خروج و ورودشان چک می شود و اگر این موضوع را رعایت نکرده باشند باید پاسخ گو باشند بنابراین راهنما هم باید وظایفش را به درستی انجام دهد .

رهجو باید نکته ای که راهنما در چهار چوب کنگره و مربوط به درمان است را بپذیرد و اجرا کند .راهنما مشاوره درمان اعتیاد است ولی مشاوره کار ، تفریح و مسائل خانوادگی نیست پس باید این را مد نظر داشته باشیم که راهنما میتواند فقط در این مورد فرمان دهد و به غیر از  این خلاف قوانین کنگره است .

راهنما وظیفه دارد طبق پروتکلی که برایش تعریف شده است به رهجو برنامه بدهد و رهجو هم باید در چهار چوب برنامه ای که راهنما برایش تعیین کرده حرکت کند و به نفع رهجو است که این را قبول کند که راهنما از رهجو بیشتر دانایی دارد چون راهنما قبل از این راه درمان را گذرانده است و باید به صحبت هایش گوش بدهد.

یک رهجو همانطور که در کنگره به تکالیفش عمل میکند باید به تکالیف انسانی اش بیرون از کنگره ، به تکالیفش نسبت به خانواده توجه داشته باشد ،این مثلث رمز موفقیت یک مسافر در کنگره است .

وظایف انسان در هیچ مرحله ای پایان پذیر نیست . اگر ما فکر کنیم وظایفمان تمام شده است ،ایمانمان دچار تزلزل شده و باید منتظر سقوط باشیم .

امیدوارم همه ما به وظایف مان در قبال خودمان، جامعه و کشورمان به خوبی عمل بکنیم .

و اما دستور جلسه دوم تولد هفت سال رهایی مسافر علی:

آقای علی از اولین رهجو های است که وارد لژیون شد ولی آن موقع از نظر ظاهری تخریب شدیدی داشت ولی بسیار مصمم بود .

روزی که وارد لژیون شد سوال کردم چه موادی مصرف میکنی گفت فقط میدانم از صبح تا شب مصرف می کنم  و بخاطر اینکه مصرف من با شما به یک صورت بود شما را انتخاب کردم  و باور به ترک یا درمان ندارم چون هر کسی موادش را قطع کرده باز برگشته  و بخاطر همین حتی یک مرتبه هم برای ترک اقدامی نکرده ام ولی با صورت مسئله ای که اینجا برایم بیان کردند احساس میکنم می شود درمان شد.

از همان اول آقای علی خوب شنید و بخاطر همین خوب هم خواند و توانست خوب عمل کند دقیقا وظایفش را عمل کرد جوری که کنگره از یک ره جو توقع دارد و یکسان شدن تولدش با این دستور جلسه بی ربط نیست چون بسیار خوب حرکت کرد و همه وظایفش را مو به مو انجام داد و این نتیجه است که بعد از هفت سال هنوز در کنگره است و در حال تربیت رهجو است .

علی به شهامت حق خودش را از هستی و تاریکی های که درونش بود گرفت و...

به آقای مهندس به دو همسفر عزیزش که از بچگی پا به پای پدرشان چلو آمدند به شما ها تبریک میگویم و برای خودش و خانواده اش آرزوی موفقیت دارم.

اعلام سفر مسافر علی:

آنتی ایکس شیره و تریاک مدت سفر ۱۴ ماه ،روش درمان DST،داروی درمان OT،نام راهنما آقای کامران ،مدت رهایی ۷ سال و ۲ ماه ،رشته ورزشی والیبال.

آرزوی مسافر علی :

آرزو میکنم همه آحاد جامعه به عظمت کاری که در کنگره انجام می شود (رهایی انسان ها از دام تاریکی)پی ببرند تا دیگر شاهد سنگ اندازی از ظرف بعضی ها نباشیم و همگان در راستای نجات انسان ها تلاش کنند.

آرزوی همسفر محمد :

آرزو میکنم سایه آقای مهندس روی سر همه ما مستدام باشد تا بتوانیم در پرتو رهنمود هایشان مسیر درست را طی کنیم.

آرزوی همسفر مهدی:

آرزو می کنم همه سفر اولی ها به درمان قطعی برسند و مانند یک جواهر در جامعه بدرخشد

خلاصه سخنان مسافر علی :

خداوند را سپاس به جهت اینکه باز توانستم در این جایگاه قرار بگیرم و از تک تک شما عزیزانی که در این جشن حضور پیدا کرده اید  تشکر و قدر دانی می کنم.

اگر توانستم در این مکان بمانم و خدمت کنم فقط بخاطر حضور همه بوده است چون ما با قرار گرفتن کنار همدیگر مفهوم پیدا میکنیم و بدون همدیگر هیچ مفهوم و ارزشی نداریم .

تولد ها فقط برای پیام دادن به کسانی است که تازه به کنگره آمده اند و حس توانمندی را به سفر اولی ها و تازه وارد ها میدهد که اگر کسی رها شده و الان تولد گرفته است شما هم می توانید به این جایگاه برسید.

در تولد ها از دوران سوء مصرف میگویند و این صرفا جهت یاد آوری است که در کجا قرار داشته ایم و الان در چه جایگاهی هستیم، من هم کمی از گذشته ام صحبت میکنم ؛

من هم مانند بیشتر افراد در سن جوانی با اعتیاد آشنا شده و ابتدا خیلی لذت بخش بود غافل از این برای این لذت باید تاوان بدی را بدهم و خیلی زمان زیادی نبرد که آن دوران طلایی که انسان حس خوبی در اثر استفاده مواد دارد غروب کرد و دوران تاریکی ها برای خودم ، خانواده و جامعه طلوع کرد و من برای لذت های آنی و زود گذر شروع به باز پرداخت کردم .

همیشه خواست رهایی از این بند را داشتم و واقعا راهی نبود بخاطر همین۲۰ سال اعتیاد را تجربه کردم بدون اینکه یک روز حتی به ترک فکر کنم.

همیشه با همسرم مشاجره داشتیم و ایشان به نوعی پذیرفته بود که اعتیاد همیشه با من هست و همیشه میگفت حداقل یک بار بگو که نیت ترک دارم ولی واقعیت در این بیست سال بخاطر ترس از ترک نگفتم .

ولی منی که بخاطر ترس از ترک حتی اسم ترک را بر زبانم نمی آوردم الان درمان شده ام و هفت سال است که حال خوبی دارم و قطعا همه کسانی که تازه وارد هستند میتوانند درمان شوند .

توسط  دوست عزیزم آقا صادق کمک راهنمای محترم پیام کنگره را گرفتم ،وقتی وارد کنگره شدم وقتی وارد کنگره شدم آقای شاهپور من را مشاوره کردند و من سوالی از ایشان پرسیدم که :کاری که در کنگره انجام می شود ضمانت دارد ؟ گفتند بله ولی یک شرطی دارد که بهایش را بپردازی ( قصر فردوس به پاداش عمل می بخشند) و از آن موقع متوجه شدم که اگر بهشت را میخواهم باید بهایش را بده ام به همین جهت تمام هم و غمم این بود که بتوانم این بها را بپردازم و آن چیزی که کنگره و راهنما می خواهد را عملی کنم.

همانطور که آقا کامران فرمودند: رسیدن مهم نبود بلکه چگونه رسیدن مهم بود و من سعی می کردم که با کیفیت خوب به هدف و مقصد برسم و همین باعث شد که به موقع بیایم و بروم و آن چیزی که می گفتند را واقعا اجرا میکردم چون میدانستم تمام این موضوع ها در چگونه رسیدن من نقش دارند و همین باعث شد سفر اولم لذت های زیادی بردم .

برای رهاییم شوق زیادی داشتم به جهت اینکه می دانستم سند رهایی که بیست سال دنبال آن بودم را آقای مهندس به من میدهند ولی ترس داشتم که آیا می شود با بیست سال بدون وقفه مصرف کردن سند رهایی بگیرم ولی این ترس زمان زیادی نداشت و بعد دو سه روز متوجه شدم احتیاجی به مواد ندارم .

در سفر دومم تمام هم و غمم بر این بود که به جایگاهی برسم که حداقل به جایگاهی برسم که بتوانم قدمی بردارم و از آقای کامران سوالی کردم که میتوانم کمک راهنما بشوم؟ و ایشان گفتند اگه کمک راهنما نشویی رهجوی من نیستی و این جمله قدرت جادویی به من داد.

در زندگی ام به نقطه ای که سر شار از آرامش هست رسیده ام و این را مدیون کنگره و جناب مهندس هستم . مشکلات هست ولی وقتی وارد کنگره میشوم همه چیز را فراموش میکنم و همیشه روزهای که باید به کنگره بیایم نا خدا گاه آماده می شوم با اینکه بعضی از روز ها مشغله زیادی دارم .

انشاالله که بتوانیم در کنار همدیگر شکر گذار این نعمت بزرگ که آرامش است و نصیب همه ما شده است باشیم .

از آقای مهندس و خانواده محترمشان از راهنمای عزیز آقای کامران و همسفرشان از راهنما ویلیامم آقای منصور از راهنمایی همسفر هایم آقا صالح از همسفر هایم  و همه شما عزیزان خدمت گذار کنگره تشکر می کنم..

خلاصه سخنان همسفر محمد:

خیلی خوشحال هستم که شاهد هفتمین سال رهایی پدرم هستم و از همه شما عزیزان که باعث زیبا تر شدن این جلسه هستید تشکر میکنم .

اگر روز یک روزی ترس داشتم پدرم را بخاطر اعتیادش به دوستانم نشان دهم ،ولی امروز به خاطر اعتیاد گذشته اش افتخار میکنم زیرا زمینه ورودش به کنگره شد و درس های را فرا گرفت که آرامش خاصی را به زندگی ما داد و با زبان گفتاری قابل وصف نیست و توان این آرامش بیست سال اعتیاد پدرم بود.

از آقای مهندس ،از راهنمای پدرم و راهنمای خودم آقا صالح تشکر می کنم .

خلاصه سخنان همسفر مهدی:

خیلی خوشحال هستم که بعد از مدت ها در این جایگاه قرار گرفتم و شاهد هفتمین سالروز رهایی پدرم هستم .

تشکر ویژه ای از آقای کامران که کمک زیادی کردند که پدرم به رهایی برسد و این روز عزیز را به آقای مهندس ،سر کار خانم آنی، آقای کامران ، راهنمای ویلیام پدرم آقای منصور ،به راهنمای خودم آقا صالح و پدرم تبریک میگویم .

نگارش و تنظیم:مسافر مجید لژیون هفتم

عکس:مسافر اصغر لژیون پانزدهم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 2 اسفند 1396 02:46
استاد فرهیخته علی عزیز مبارکنان باد شیرینی این آرامش وگوارای همسفرانتان باتوآموختم که سرنوشت را میتوان از سرنوشت یقینابابدست آوردن این جایگاه درهای تازه تری از روشنایی درزندگیتان گشوده خواهد شد
حسین یاقریان دوشنبه 30 بهمن 1396 18:09
علی عزیزم هزار بار تبریک به خودت و همسفرانت
امیدوارم شاد و سلامت باشید
امید رهجو اقای نادعلیان یکشنبه 29 بهمن 1396 23:31
بسیار خوشحال و خرسند هستم که شاهد جشن هفتمین سال
رهاییتان بودم
بابت تمام راهنماییهایتان از شما استاد بی همتا سپاسگذارم
امید یکشنبه 29 بهمن 1396 14:59
تبریک به آقای نادعلیان و همسفرای عزیزشون
همواره پیروز وسربلند باشید
محمدحیدری ازاصفهان شنبه 28 بهمن 1396 21:02
باعرض تبریک خدمت داداش بزرگم علی اقا
شرمندم نتوانستم شرکت کنم
خداقوت خدمت استادعزیزاقای کامران
تبریک خدمت همسفران گل مهدی ومحمدعزیز
برایتان ارزوی سلامتی دارم
علی نادعلیان شنبه 28 بهمن 1396 17:01
با عرض سلام وادب واحترام خدمت تک تک اعضای نمایندگی سلمان فارسی.بدینوسیله از همه شما دوستان که در این جشن شرکت کردید وباعث پر شور شدن این جشن باشکوه شدید واین روز بیاد ماندنی را خلق کردید.واز دوستان بسیار خوبم که در انعکاس این جشن از هیچ کوششی فروگذاری نکردندومطالب را به زیباترین شکل منتقل نمودند از جمله دوست عزیزم نویسنده توانمنداقا مجیدفروغی وعکاس عزیزاصغر اقا تشکر وقدر دانی مینمایم .وهمچنین از ایجنت محترم اقاقاسم فخاری و گروه مرزبانی که همیشه به من محبت دارند ممنونم.تشکر بعدی از ایجنت نمایندگی شیخ بهایی اقا جلال وایجنت ورزش کنگره ۶۰استان اصفهان حسین اقا ایوبی وراهنمایان نمایندگی نیک اباد حسن اقا طاووسی واقا مرتضی رضوانی ومرزبان عزیزشان اقا داوود شفیعی وهمه شما خوبان تشکر وقدردانی مینمایم امید است بتوانم در اینده ذره ای از این همه صفا وصمیمیت شما خوبان را جبران نمایم ارادتمند همگی شما حقیر علی نادعلیان
مسافر رحمت .شعبه نیک آباد شنبه 28 بهمن 1396 16:02
تبریک و شادباش به راهنما اقا کامران و کمک راهنما علی اقا موفق باشید
حسن طاوسی شنبه 28 بهمن 1396 12:34
خدا را شکر که لیاقت حضور در این جشن بزرگ و پر انرژی را داشتم و این روز با شکوه را به کلیه دوستان تبریک عرض می کنم
تبریک دوستانه به علی عزیز و همسفران محترمش
پژمان شنبه 28 بهمن 1396 11:36
عرض تبریک بسیار خدمت علی آقای نازنین بابت هفتمین سالگرد آزادی و رهایی از تاریکی ها و همچنین تیریک خدمت استاد بزرگوار آقاکامران عزیز. بسیار متاسفم که لایق شرکت در این جشن باشکوه نبودم.از خداوند بزرگ سلامتی و توفیق خدمت در جایگاه های بالاتر را برای شما آرزومندم.سربلند و پیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic