کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/12/03
جمعه 4 اسفند 1396 ساعت 20:54 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه سوم اسفند ماه جلسه سیزدهم از دوره سی و چهارم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی  کمک راهنمای محترم مسافر یاسر؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر مجید و دبیری  کمک راهنمامسافر سعید با دستور جلسه: "درختکاری" و دستور حلسه دوم "یکمین سالروز رهایی  مسافر منصور" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
اگر چه زود رسیدن همیشه بد نیست ولی  به موقع رسیدن بهترین حالت ممکن است . در مورد درمان اعتیاد مسئله زمان یک حلقه مفقود بود که توسط جناب مهندس کشف شد و به درمان های قبلی اضافه شد و ارتقا پیدا کرد .

خلاصه سخنان استاد:

در آخر امر، امر اول اجرا می شود

این وادی مستقیماً به اصل زمان و گذشت زمان اشاره می کند در بسیاری از کارها باید زمان سپری شود و در طول این زمان باید با تلاش به نتیجه و هدفی برسیم و همه آن را باید رعایت کنند مثلا :همه ما قبول داریم برای  برداشت یک محصول حتما باید عملیات کاش ، داشت و برداشت انجام شود و بزری که کاشته ایم  طی طول زمانی مشخص از آن نگهداری کنیم تا جوانه بزند و رشد کند و تغیر ، تبدیل و ترخیص انجام شود  که بتوانیم نتیجه لازم  را حاصل کنیم.

ولی انسان به سبب خواسته های که دارد اصل و گذشت زمان را در نظر نمی گیرد .نفس معمولا خواهان این است که همه چیز را خوب ،زود و زیاد به دست بیاورد و این عجله باعث می شود طول زمان و سعی و تلاش در نظر گرفته نشود و نتیجه مطلوبی رقم نخورد بنابراین وقتی زمان در نظر گرفته نشود کیفیت و کمیت هم پایین خواهد آمد .

مسئله جهان بینی ما را با یکی دیگر از خواسته ای نامعقول نفس مان آشنا می کند و این  بار ها و بار ها تکرار می شود که ما با خود آگاهی پیش برویم .

اگر چه زود رسیدن همیشه بد نیست ولی  به موقع رسیدن بهترین حالت ممکن است . در مورد درمان اعتیاد مسئله زمان یک حلقه مفقود بود که توسط جناب مهندس کشف شد و به درمان های قبلی اضافه شد و ارتقا پیدا کرد .

مسئله زمان در ماه رمضان به صورت جزئی به اجرا در آمد و در طول زمان متوجه شد اند که همانطور که یک فرد مصرف کننده به مواد اعتیاد پیدا کرده باید همانطور درمان شود .

اعتیاد یک جایگزینی مزمن است آیتم زمان در مورد مزمن بودن بکار رفته یعنی ما به مرور زمان و با مصرف های مکرر ، مواد مخدر بیرون را جایگزین مواد مخدر درون کرده ایم و برای برگشت و باز سازی سیستم ایکس همان پله های که بالا رفته ایم را باید برگردیم و این امکان پذیر نیست بجز پله های بیست و یک روزه و طول زمان ده تا یازده ماه.

و اما دستور جلسه دوم تولد یکمین سالروز رهایی مسافر منصور:

اولین باری که با آقای منصور آشنا شدم در لژیون ویلیام آقای علیرضا بود و ایشان با نیت درمان نیکوتین وارد کنگره شده بودند ولی با توجه به اینکه هر راه ،گم کرده ای اگر در مقابل نور قرار گیرد مطمعنأ جرقه ای را خواهد دید و خواسته ای را که دارد توسط دنبال کردن آن جرقه محقق خواهد ساخت .

با راهنمای های آقای علیرضا به این باور رسید و این را در خودش دید که یک مصرف کننده است و باید به درمان برسد .وارد لژیون بنده شدند و خیلی سعی و تلاش عالی داشتند .انواع خدمت های که در جلسه هست را انجام داده و در سایت کنگره بسیار فعال بودند و همیشه سوالاتش را از من و بقیه راهنما ها می پرسید.

اینکه آدم تشنه باشد با اینکه سیرآبش کنند بسیار متفاوت است .

(آب کم جوی تشنگی آور بدست ، تا بجوشد آبت از بالا و پست) این تشنگی و این ندانستن را  اگر در خود ایجاد کردیم مطمعنأ علم به سمت ما سرازیر خواهد شد و ایمان می آوریم ، راهی که میروم الهی است .مسافر منصور هم به همین این صورت عمل کرد و به قول خودش سد محکمی جلو خواسته های نا معقول زده ام و این مسئله مهمی است که تشخیص دهیم چه چیز معقول و چه چیز نا معقول است .

خدمت خودش ،همسفرانش خدمت کمک راهنما های محترم آقای علیرضا ، آقای محمد ، آقای علی  و در راس  خدمت جناب مهندس تبریک عرض می کنم .

وقتی در کنگره خدمت می کنیم به این معنا است که ریشه در خاک کنگره پیدا کرده ایم وقتی ریشه در خاک کنگره پیدا کنیم پاییز و زمستان می آید ولی به شما کمک می کند برای بهاری بهتر چون آن ریشه وجود دارد هر موقعی که بخواهیم  میتوانیم توسط ریشه رشد پیدا کنیم  و همیشه به کنگره وصل باشیم.


اعلام سفر مسافر منصور:

آنتی ایکس اپیوم روش درمانDSTداروی درمانOT نام راهنما آقای یاسر، مدت سفر ۱۰ ماه و ۱۳ روز رشته ورزشی والیبال 


 

آرزوی مسافر منصور :

آرزوی می کنم تمام سفر اولی ها توان انجام عمل را بدست آورند و گل رهایی را دریافت کنند و از این عمل لذت ببرند

آرزوی همسفر علی:

آرزو می کنم  یکی از خدمت گذاران کنگره ۶۰ باشم

آرزوی همسفر خانم فرزانه:

آرزو می کنم این تولد چراغ راهی باشد برای تازه واردین

خلاصه سخنان مسافر منصور:

تشکر میکنم از کنگره ۶۰ که به من هم این فرصت داد که بتوانم این جایگاه را لمس کنم و امیدوارم تمام سفر اولی ها این جایگاه را لمس کنند .

شب بود و ره دورو من مست         سبو از دستم افتاد و نشکست

نگهدارنده اش نیکو نگهدار              و گرنه صد سبو نفتاده بشکست

 تخریب من زیاد نبود ولی به فرموده آقای مهندس هر کس به اندازه جهل و نا آگاهیش در تاریکی ها است ولی تمام تخریب یک مصرف کننده را داشتم و  این از جهل و نا آگاهی خودم بود .

در زندگیم همیشه دنبال یک گمشده ای بودم و ایمان داشتم که پیدایش میکنم الان هم با اینکه در کنگره هستم باز این حس را دارم ولی در حال حاضر به دنبال یک برنامه ریزی برای بهتر زندگی کردن و اینکه بتوانم خدمت گذار برای کنگره و جامعه باشم هستم .

در گیر مصرف سیگار بودم  بخاطر شرایطی که داشتم مصرف کردن ام سخت بود و همه جا  نمی توانستم مصرف کنم  بخاطر همین برای ترک سیگار به یک NGO هم رفتم ولی کار ساز نبود تا اینکه پیام کنگره به من داده شد و از بدو ورودم به کنگره چنان حسی به من دست داد مانند اینکه خانواده خودم را پیدا کرده باشم .

مدت ۳ ماه در لژیون ویلیام آقای علیرضا سفر نیکوتین را انجام دادم تا اینکه توانستم سفر ایکس را شروع کنم  و بعد از آن عشقی در من ایجاد شد که هر روز لذت می بردم و خانواده ای نداشتم ولی در کنگره به آن رسید ام و امید وارم بتوانم به عنوان جزء کوچکی از این خانواده خدمت گذار باشم و بتوانم الگوی خوبی برای تمام سفر اولی ها باشم .

از آقای مهندس و خانواده محترم شان از راهنمای عزیزم آقای یاسر که مدیون ایشان هستم از راهنمایی ویلیام آقای علیرضا از راهنمایی سفر دومم آقای علی از راهنمای همسفرم خانم مینا و در آخر از همسفرم که همیشه با سختی ها کنار من ایستاد تشکر و کمال قدر دانی را دارم .

خلاصه سخنان راهنمای همسفر سرکار خانم مینا:

خداوند را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفته ام و اولین سال رهایی آقای منصور را به خودشان ، همسفر شان خانم فرزانه ، بچه های عزیز شان علی و محمد و راهنما های عزیز شان تبریک می گویم .

خانم فرزانه هم مانند همه همسفر ها در ابتدا برای خوب شدن مسافرشان به کنگره آمده بودند ولی خوشبختانه  خیلی زود به این نتیجه رسیدند که خودشان هم احتیاج به آموزش دارند .

در این دو سال و نیم یک جلسه غیبت داشتند ، فرمان بردار خوبی بودند و آموزش های کنگره را به صورت خدمت به عمل در آوردند جوری که همیشه در حال خدمت بودند و در حال حاضر در قسمت سایت و نشریات خدمت گذار هستند .

از خدای بزرگ می خواهم که شال کمک راهنمای را روی گردن شان ببینم و مطمعن هستم که این اتفاق خواهد افتاد و بهترین ها را برایشان آرزو می کنم .

خلاصه سخنان همسفر علی:

وادی چهار دهم عشق و محبت :


آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

من که می گویم ،کلام خود نیست؛

بلکه فرد یست در جمع بی کران هستی

که باورش کار هرکس نیست؛

مگر معنای آن ، بداند که آن چیست.

ارابه ها را در بی کران به حرکت در آورید

که نگهبانان ماوراء به آنچه که در زمین می گذرد ، نیازمندند.

بشکافید آنچه شکافتنی نیست،

در دل سنگ بروید و ترکیب ها را جدا نمایید.

از آقای مهندس از راهنمای پدر و مادرم  و از همه شما که در تولد ما شرکت کرده اید تشکر می کنم

خلاصه سخنان همسفر خانم فرزانه:

خداوند را شاکر و سپاس گذار هستم که توانستم در این جایگاه قرار بگیرم .

قبل از اینکه وارده کنگره بشوم با یک مصرف کننده زندگی نکرده بودم و مسافرم فقط مصرف سیگار داشت ولی وقتی به کنگره آمد و سفر ویلیام را شروع کرد اولین تخریبی که به آن پی برد این بود که شب ها ساعت دو شب می خوابیدیم  و از همان موقع ساعت ده گفت که باید بخوابیم و از آن موقع به کنگره ایمان آوردم .

وارد کنگره شدم ولی با مواد مخدر آشنایی نداشتم و وقتی بقیه اعلام سفر می کردند باعث تعجب من شد ولی در ادامه وقتی عشق و محبت را دیدم وقتی دیدم همدیگر را در آغوش می گیرند باعث شد که سه جلسه تازه واردین را طی کنم و ایمان آوردم که کنگره می تواند حال من را خوب کند .

در لژیون خانم مینا رفتم و به این باور رسیدم که حال خودم خیلی بدتر از مسافرم است و از مسافر م تشکر می کنم که برای اینکه من بتوانم در کنگره بمانم سفر ایکس را هم شروع کرد و قبول کرد که مسافر بشود.

از راهنمای محترم آقای یاسر و آقای علیرضا تشکر می کنم به جهت اینکه به مسافرم کمک کردند که منیت اش را رها کند .

خدمت کردن مسافرم باعث شد که من هم خدمت کنم و همیشه به من می گفت برای اینکه حالت خوب شود باید خدمت کنی و بهای آموزشی که می گیری را باید با خدمت کردن بدهی و من به این باور رسیدم که خدمت می تواند به من کمک کند .

قبل از ورود به کنگره خیلی حرمت های در زندگی ما بود که هنوز شکسته نشده بود ولی بعد از اینکه مسافرم شروع به سفر کرد و بعد از مدتی که شروع به کاهش دارو  کرد یکسری حرمت ها در زندگی ما شکسته شد و من ده ما اذیت شدم  ولی صبر و سکوت کردم تا الان به آرامش رسیده ام .

از آقای مهندس و خانواده محترم شان از کمک راهنمای مسافرم آقای یاسر از کمک راهنمای ویلیام آقای علیرضا از کمک راهنما آقای محمد از راهنمای سفر دوم مسافرم آقای علی از راهنمای  عزیز خودم خانم مینا از بچه ای عزیزم علی و محمد و همه خدمت گذاران کنگره ۶۰ تشکر و قدر دانی می کنم.

نگارش و تنظیم :مسافر مجید لژیون هفتم

عکس: مسافر اصغر لژیون پانردهم

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سعید لژیون هجدهم شنبه 5 اسفند 1396 21:06
اولین سالروز رهایی آقا منصور را تبریک می گویم و امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشند
همسفرزهره لژیون۶ شنبه 5 اسفند 1396 11:40
خدمت خانم فرزانه تبریک میگم وبه مسافرشون هم تبریک میگم انشاءلله برکت خدمتتون راتوزندگیتون می بینید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic