کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/12/10
شنبه 12 اسفند 1396 ساعت 00:51 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه دهم اسفند ماه جلسه  کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛
نمایندگی سلمان فارسی به استادی دیده بان محترم مسافر علی ،
نگهبانی ایجنت محترم مسافر قاسم و دبیری  کمک راهنمامسافر مجید 
با دستور جلسه: "هفته دیده بان" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


مهمترین برداشتی که ما از دیده بان ها داریم درون خود کلمه دیده بان است دیده بان یعنی کسی که در حال دیدن است اما دیدنی که نقاط قوت و ضعف را تشخیص می دهد .دیده بان ها طبق تجربه ای که دارند خیلی راحت عیب ها را تشخیص می دهند و این نتیجه همین دیدن ها است پس دیده بان ها مهمترین وظیفه شان دیدن است .

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحال هستم که خداوند توفیق داد در کنگره ۶۰ نمایندگی سلمان فارسی باشم .

تشکر میکنم از مسئولین نمایندگی های اصفهان که در حال خدمت کردن هستند که کنگره ۶۰ در اصفهان بتواند به کار خودش ادامه دهد ،نیرو های زیادی در حال خدمت هستند که این هستی را هست نگه دارند آن چیزی که کنگره ۶۰ به وجود آورده است ،به دست آوردنش یک طرف ولی حفظ کردنش مهمتر از آن مهمتر است .

قبل از هر چیز هفته دیده بان  را به تمام اعضای کنگره ۶۰، به صاحب اصلی کنگره ۶۰، که در کنگره هرچیزی که داریم از دولتی سر آقای مهندس داریم ،روزی که آقای مهندسکنگره ۶۰ را شروع کردند نه مسافری بود نه همسفری بود نه مزبانی بود نه همسفری بود  آقای مهندس سی ام شهریور ماه  هفتادو هشت با چند نفر  مصرف کننده کارشان را شروع کردند و الان آن یک نفر تبدیل به پنجاه هزار نفر شده است و آن یک راهنما تبدیل به هزار راهنما شده است .چنین کار سازی ،علم سازی و این تولید علم و این سیستم را طراحی کردن و به این جایگاه رساندن کار ساده ای نیست و باید به بنیان کنگره ۶۰تبریک گفت و باید همیشه از ایشان سپاس گذار باشیم چون اگر ایشان این کار را انجام نداده بود معلوم نبود ما الان کجا بودیم .

همینطور که می دانید دستور جلسات کنگره ۶۰ در شش ماه اول و دوم سال تنظیم می شود و خیلی روی این دستور جلسات تفکر می شود حتی اگه یکی از این پنجاه و دو دستور جلسه اگه جابجا بشود باید تفکر زیادی برای جابجایش انجام داد .

دستور جلسات بدلیل اینکه محتوای کارگاه های آموزشی را تشکیل می دهند و مهمترین اتفاقی که در کنگره رخ می دهد همین کارگاه های آموزشی است. هیچ اتفاقی در کنگره ۶۰ به این بزرگی و حجم نیست چون بخش عظیم آموزش ها در کارگاههای آموزشی داده می شود.

از طراحی دستور جلسات هدفی وجود دارد یکی از این دستور جلسات هفته دیده بان است و قطعا از قرار دادن این دستور جلسه هدفی وجود دارد . هدف از دستور جلسه دیده بان چه هست ؟ این طور که بنیان کنگره ۶۰ میگویند هدف این است که ۱_از کسانی که در کنگره خدمت می کنند قدردانی بشود ۲_ بچه های کنگره ۶۰ بدانند چه کسانی در خدمت گذار هستند ۳_بچه ها بدانند دیده بان یعنی چه و با ساختار کنگره آشنا بشوند.

در کنگره ۶۰ از نظر علمی فوق العاده پیشرفته هستیم یعنی علم کتگره ۶۰ در مورد درمان اعتیاد در دنیا بی نظیر است،DST سر آمد علم دنیا است درمورد درمان اعتیاد واقعا روش پیشرفته و کاملی است و نتیجه آن این است که فردی با بیست سال تخریب اعتیاد درمان قطعی می شود و این مسئله شوخی نیست و هیچ کجای دنیا این اتفاق نمی افتد و این با علم و دانش قدرتمند کنگره انجام می شود چون کنگره از نظر علم درمان اعتیاد در دنیا پیش تاز و سرآمد است .

همانطور که کنگره ۶۰ در درمان اعتیاد قدرتمند و پیش گام است ،در اداره سیستم خودش هم قدرتمند ، پیش گام و طراح است .در کجای دنیا کلمه دیده بان ، ساختار مرزبانی و ... وجود دارد و نتیجه اش این است که تمام نمایندگی های کنگره بسیار دقیق و منظم به کارشان ادامه می دهند .ما هم به عنوان عضوی از کنگره ۶۰ باید با این ساختارها آشنا شویم یکی از این ساختار ها که در این هفته به بحث گذاشته شده است ساختار دیده بانی است تحت عنوان هفته دیده بان .

در کنگره ۶۰ شورایی وجود دارد تحت عنوان  شورای دیده بانان یا شورای چهارده نفره که مخففش  C14است ،این چهارده نفر طبق قانون بالاترین  مرجع تصمیم گیری بعد از بنیان کنگره هستند حتی نگهبان کنگره ۶۰ بعد از شورای دیده بانان  است در حال حاضر آقای مهندس هم بنیان و هم به عنوان نگهبان هستند ولی در آینده که آقای مهندس بعد از صدو بیست سال که در قید حیاط نباشند بالاترین مرجع تصمیم گیری شورای دیده بانان هستند .

 تصمیمات کنگره ۶۰ در شورای دیده بان ها گرفته می شود و طی جلساتی مسائل کنگره به بحث گذاشته می شود و تمام تصمیمات و قوانین کنگره ۶۰ در آن جلسه گرفته می شود .

ضمن اینکه دیده بان ها وصل کننده تمام قوانین کنگره ۶۰ هستند هر کدام شاخه ای از کارهای کنگره ۶۰ را مدیریت میکنند مانند :دیده بان راهنما ها که کل  امور راهنمایان زیر نظر ایشان است ، دیده بان امور مالی که کل سیستم مالی کنگره ۶۰ زیر نظر ایشان است به این شکل هر کدام یکی از شاخه های کنگره۶۰ را مدیریت می کنند .

مهمترین برداشتی که ما از دیده بان ها داریم درون خود کلمه دیده بان است دیده بان یعنی کسی که در حال دیدن است اما دیدنی که نقاط قوت و ضعف را تشخیص می دهد .دیده بان ها طبق تجربه ای که دارند خیلی راحت عیب ها را تشخیص می دهند و این نتیجه همین دیدن ها است پس دیده بان ها مهمترین وظیفه شان دیدن است .

 مسئله ای که ما در کنگره ۶۰ یاد گرفتیم این است که از کسانی که به ما خدمت میکنند قدر دانی کنیم .دیده بان ها پشت پرده خیلی خدمت میکنند به اندازه ای که در تصور ما نمی گنجد که چقدر کارشان و مسئولیت هایشان زیاد است ؛باید به تمام نمایندگی ها سر کشی شود ؛دیده بان ها شاید در هفته بالای دوهزار کیلومتر مسافت طی میکنند ...

در قسمت های مختلف حجم کار بسیار زیاد است و پشت صحنه خیلی کار ها انجام می شود که کنگره منظم به کارش ادامه می دهد .

من قبل از ورود به کنگره شب ها دعا ،التماس و گریه که خداوند راهی جلوی من برای درمان اعتیاد قرار دهد در نهایت خداوند کنگره ۶۰ را به من نشان داد و در کنگره اعتیادم را درمان کردم خداوند از طریق انسان ها به من کمک می کند

اگر میخواهیم از خداوند تشکر کنیم باید از انسانهای تشکر کنیم که واسطه شدند که از طریق آنها کمک خداوند را  دریافت کرده ایم  اگر از خداوند خواستیم که کمک مان کند و کنگره سر راه مان قرار گرفت آیا چیزی جز هدایت و لطف خداوند است پس اگر میخواهیم خداوند را شکر کنیم باید از بنده خدا و آن سیستم هم تشکر کنیم اگر از بنده خداوند تشکر نکنیم قطعا نمی توانیم از خداوند تشکر کنیم .

این هفته بسیار مبارک را به همه تبریک میگویم و انشاالله بتوانیم پیام این دستور جلسه را هم مانند بقیه دستور جلسات بگیریم و بدانیم اگر دستور جلسه ای را یاد نگرفته ایم از آن رد نشویم و بدانیم هر کدام از این دستور جلسه ها در جای خودش بخشی از آموزش های ما را بر عهده دارد و این را بدانیم اگر روزی خدای نا کرده آقای مهندس در بین ما نباشند سیستمی هست که خیلی عالی کار را انجام دهد و کنگره ۶۰ با قوت به کارش ادامه دهد .

بچه های کنگره باید دیده بانان را بشناسند تمامی دیده بان ها در این هفته به تمام شعبه های کشور میروند و بچه های کنگره ۶۰ هم با این عزیزان آشنا می شوند .

در ادامه جلسه شاهد تجلیل از دید بان محترم مسافر علی بودیم:

نگارش : مسافر مجید لژیون هفتم

ویرایش : مسافر فرزاد

عکس : مسافر اصغر

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سعید لژیون هجدهم شنبه 12 اسفند 1396 22:38
جشن بسیار عالی و پر انرژی بود، آرزوی توفیق و سربلندی برای همه خدمتگزاران کنگره 60 دارم.
آرزو.ص از شهرکرد شنبه 12 اسفند 1396 12:11
هفته دیده بان بر همه دیده بانان و عاشقان کنگره مبارک باد. خداوند به زندگی همه شما عزیزان که عاشقانه خدمت می کنید برکت دهد.
عکس های زیبایی بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات