کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1396/12/17
شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 07:33 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه هفدهم اسفند ماه جلسه چهاردهم از دوره سی و چهارم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی  کمک راهنمای محترم مسافر علی؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر مجید و دبیری  کمک راهنمامسافر سعید با دستور جلسه: "وادی هفتم" و دستور حلسه دوم "پنجمین سالروز رهایی کمک راهنما مسافر امیر" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


در بحث تفکر یاد گرفته ایم که اگر فکر مان به جایی نرسید مشورت کنیم هر گونه حرکت مادی و معنوی هم که بخواهیم انجام دهیم از بزرگتر ها و کسانی که مجرب هستند مشورت بگیریم.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را شکر به جهت اینکه توفیق داد در کنار شما عزیزان قرار بگیرم و بتوانم از مشارکت ها ی شما آموزش کافی را دریافت کنم .

رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یک یافتن راه دوم آن چیزی که برداشت می کنیم .

اساس هستی و اساس تغییرات و تبدیل­­­­ چیست؟

مسافر سفر اول هستیم تغییر می کنیم تبدیل به مسافر می شویم و اساس این تبدیل و تغییر در حرکت است و اساس اینکه یک مصرف کننده ، هم تبدیل و تغییری در ِ آن صورت نمی گیرد عدم حرکت است .

آقای مهندس دیروز فرمودند: برای به دست آوردن رمز هر چیزی باید تفکر کنیم تفکر حرکتی است از مجهول به معلوم یعنی پایان هر موضوع ای را بتوانم ببینم ،معایب و محاسن حرکت را بتوان دید.

این رمز و راز برای این است که ما به حقیقت برسیم .حقیقت  یعنی درستی به یک چیز مجهول رسیدن است و اساسش خوب تفکر کردن است.

در بحث تفکر یاد گرفته ایم که اگر فکر مان به جایی نرسید مشورت کنیم هر گونه حرکت مادی و معنوی هم که بخواهیم انجام دهیم از بزرگتر ها و کسانی که مجرب هستند مشورت بگیریم.

الان موقع برداشت از حرکت است و یک شرط خیلی مهم است برای برداشت کردن. خیلی ها تفکر می کنند و حرکت هم می کنند ولی برداشت لازم را ندارند.

برداشت کلمه و اصطلاحی است که بیشتر در بخش کشاورزی بکار می رود . کشاورز محصول یا میوه برداشت می کند ولی میوه و محصول خوب برداشت کردن مستلزم خدمت کردن به زمین و بزری است که می خواهد از آن برداشت کند .

چیزی که انسان در مسیر مادیات و معنویات به دست می آورد میوه خوب است(اولاد سالم ، ماشین و..) ولی اگر به این مادیات و معنویات خدمت نکنیم برداشت لازم را نمی بریم مانند یک ماشین ساده اگر به ماشین خدمت نکنیم استفاده لازم را نمیدهد و هر روز تعمیر گاه است در ازدواج هم به همین گونه است همسر به همسر باید کاملا به همدیگر خدمت کنند تا به برداشت خوبی از زندگیشان برسند .

راهنما در لژیون به رهجو خدمت می کند بالاترین خدمت ، درمان سفر اول و در آخر دو طرف به نتیجه میرسند .

آقای مهندس می فرمایند : برای اینکه به موضوع خوبی برسیم و دریافت خوبی از هستی داشته باشیم باید همیشه از مطالب جلو تر باشیم در وادی هشتم یک پار گرافی است که می گوید اگر می خواهی موفق باشید خودتان برا در تصویر ذهنی جایی بگذارید و از گوشه ای خودتان را نزارگر باشید تا بتوانید خوب حرکت کنید .

و اما دستور جلسه دوم پنجمین سالروز رهایی مسافر امیر :

این روز عزیز را به خودش و همسفرانش تبریک عرض می کنم .

امیر عزیز هم لژیونی بنده هستند ،هیچگاه از ایشان به هم ریختگی ندیدم حتی موقعی که در نمایندگی شیخ بهایی مرزبان بودند و همیشه حالش خوب بود .

یک اتفاق عظیمی برایش افتاد و آن ورود ش به کنگره و حرکتش بود امیر از گذرگاه تاریک اعتیاد گذر کرد.  در هر مقطعی از تاریکی و ضد ارزشی که باشیم با مثلث سیاه مواجه می شویم که این مثلث جهالت است ۱_ترس۲_نا امیدی ۳_منیت و امیر عزیز از این ۳سه ظلع به خوبی عبور کرد وبا تلاشی که داشت خداوند اجازه داد که در جایگاه کمک راهنمای خدمت کند و کمک انسان های باشد که در اسارت اعتیاد هستند.

به خودش ، همسفران کوچکش به همسر محترم شان به راهنمای عزیز آقای ابراهیم و همه شما عزیزان تبریک عرض میکنم.

در ادامه جلسه شاهد برگذاری انتخابات نگهبانی دوره سی و پنجم کارگاهی آموزشی عمومی بودیم :

کمک راهنمای محترم مسافر علیرضا برگزیده انتخابات نگهبانی دوره سی و پنجم

اعلام سفر مسافر امیر :

آنتی ایکس تریاک، الکل و حشیش ،روش درمان،DST داروی درمان OT مدت سفر ۱۰ ماه و ۱۰ روز ،نام راهنما آقای ابراهیم رهایی ۵ سال و یک ماه

آرزوی مسافر امیر:

آرزو می کنم در سال آینده زمین  دانشگاه  کنگره خریداری شود.

آرزوی همسفر خانم مریم:

به امید روزی که آوای کنگره ۶۰ جهانی شود

آرزوی همسفر متین:

آرزو می کنم همه افرادی که وارد کنگره می شوند به رهایی برسند

آرزوی همسفر مبینا:

آرزو می کنم کنگره ۶۰ جهانی شود

خلاصه سخنان مسافر امیر:

زمین آغوش مادر است که در آن تعلیم و تعلم را فرا می گیریم .

از همه عزیزانی که در این جشن حضور پیدا کرده اند تشکر می کنم حضرت مولانا می فرمایند؛ اگر امروز زیبایی و زشتی میبینی این درون خودت است که میبینی .

هفده سال اعتیاد داشتم ولی  این مسئله را به هیچ عنوان قبول نداشتم با اینکه انواع مواد را مصرف می کردم.

با حس بسیار بد وارد کنگره شدم جوری که جهان برایم زندان شده بود همیشه از ته دل آه می کشیدم  یک روز یکی از دوستانم وقتی حال روزم را دید کنگره را معرفی کرد چون تخریب های ظاهری شدیدی داشتم و از نظر جسمانی ضعیف شده بودم .اما نمیدانستم که این تخریب از کجا است .

تا اینکه با ورود به کنگره متوجه شدم  انسان کوهی است زیر دریا و اگر بیماری ها در صور آشکار درمان شده است در صور پنهان هم درمان شده که آنها را ندیده ام  .

وقتی وارد لژیون آقای ابراهیم شدم فرمودند که باید تریاک بخوری قبول کردم و سفر خوبی را پشت سر گذاشتم در سفر دوم در لژیون آقای علی بودم و از ایشان هم بسیار آموزش گرفتم سفر دوم به علی آقا گفتم که  به دلیل اینکه نمی توانم در جایگاه کمک راهنمای خدمت کنم می خواهم از کنگره بروم  و از نظر مالی به کنگره خدمت می کنم ،علی آقا فرمودند که شما تلاشت را بکن اگر نتیجه نگرفتی از کنگره برو و خداوند را شکر در امتحان کمک راهنمای برگزیده شدم و وقتی  خبر قبولیم را شنیدم ناخودآگاه چشمانم خیس شد و خداوند را شکر کردم. آقای مهندس قوانین هستی را به ما یاد میدهد یعنی قوانینی که خداوند در هستی قرار داده است را در کنگره آموزش گرفته و در زندگیم کاربردی کرده ام .

یکه زمانی هستی آموزگار انسان می شود و راه را برای انسان باز می کند ولی با آموزش های کنگره راه و روش درست زندگی کردن را یاد گرفته ام و انشاالله که بتوانم بیشتر از این آقای مهندس و کنگره را درک کنم .

هرگز در ذهنم ذره ای  فکر اینکه به کنگره خدمت کرده ام را نمی کنم در لژیون به رهجو هایم می گویم که اگر نیاز به کنگره نداشتم هیچگاه به کنگره نمی آمدم .

هفته مادر و زن را به همه خانم های که در کنگره هستند مخصوصا به همسفرم تبریک عرض می کنم.

از آقای مهندس و خانواده محترم شان ، از راهنمای عزیزم آقای ابراهیم که برایم بسیار زحمت کشیدند ، از راهنمای سفر دومم آقای علی که همیشه درمورد مشکلاتم از ایشان راهنمای گرفتم ،از خدمت گذران کنگره به ویژه خانم داودی ،ایجنت و همسفرانم تقدیر و قدر دانی می کنم .

خلاصه سخنان همسفر متین:

این روز زیبا را به پدر و مادرم تبریک می گویم .

زنجیره های عشق:

من هم امروز از سخنان نگهبانان عزیز و دیدن شما به وجد آمدم زیرا مرا هم فرا خواندند تا لحظاتی در خدمت شما باشم، گویا بایستی از عشق بگویم .

بنابر این بایستی به درون خود فرو روم، خود را مورد کاوش قرار دهم و از عصر ها و زمان های مختلف عبور کنم و از روز گارانی که در دهر بر من گذشت، پرده بردارم و تمامی زیبای ها و زشتی ها را مجسم کنم تا لب به سخن باز گشاید .

خلاصه سخنان  راهنمای همسفر سرکار خانم مریم :

خداوند را شکر که اجازه داد در این جایگاه قرار بگیرم .

روز تولد حضرت زهرا را خدمت تمام عزیزان تبریک می گویم و انشاالله از این عید چیزی که باید برداشت کنیم را برداشت کنیم تا بتوانیم از این عید تمام  بهره را ببریم .

پنجمین سالروز رهایی آقای امیر را خدمت خودشان و راهنمای عزیز شان تبریک عرض می کنم و همچنین خدمت دو فرزندشان و خانم مریم تبریک می گویم .

خانم مریم از اولین رهجو های لژیون بود از همان ابتدا چشم گفتن را یاد گرفت و تمام آموزش های کنگره را در منزل کاربردی کرد یکی از خدمت گذاران واقعی کنگره هستند .

خانم مریم صبورانه ایستادگی کرد تا حال مسافرش خوب شود و حال خودش هم خوب شد بچه هایش را کنگره ای تربیت کرد تمام پیام های کنگره را حفظ هستند و واقعا کنگره ای شده اند و اینها نتیجه زحمات خانم مریم است .

در امتحان کمک راهنمای شرکت نکردند ولی از کمک راهنمای چیزی کم ندارد تمام متون کنگره را حفظ و در زندگیش کار بردی می کند.

انشاالله که این خانواده عزیز از خدمت گذاران کنگره باشند و ثمره تمام خدمت های که انجام می دهند را در زندگی شان مشاهد کنند  و برایشان آرزوی موفقیت می کنم .

خلاصه سخنان همسفر مبینا:

این روز زیبا را به پدرم ،مادرم و راهنما های عزیز شان و همه اعضای کنگره و آقای مهندس و خانم آنی تبریک می گویم .

پیام؛ شن های صحرا از استاد سردار ۲/۹/۱۳۸۴

مسائل همیشه به گونه های متعددی پیش می آیند شن های صحرا هرگز آرام نیستند همچون امواج اقیانوس ها  و دریا ها در تلاطم به سر می برند ،درون ما هم به همین ترتیب است، این مطالب را بیشتر ها به شما گفته بودم

مثلث ها به صور مختلف رسم می شوند اما در این باب مثلث رابطه انسان ها یا خوب است که قابل مشاهد همچون صور آشکار و یا بد است ظلع سوم همیشه برای انسان ها مجهول می باشد که خود هم نمی دانند شما هم در ادامه می دانید که این تفکر و اندیشه انسان ها است که به سوی حقیقت می روند این مکان ها چه آباد و یا مخروبه باشند ساکن می مانند مهم عملی است که انجام می گیرد .

خلاصه سخنان همسفر خانم مریم :

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهیست دوستان تنها پیوند محبت است که ما را به هم متصل نگه خواهد داشت .

خیلی خوشحال هستم و خداوند را شکر بابت اینکه کنگره را سر راه ما قرار داد که ما بتوانیم به این مکان امن و مقدس پا بگذاریم .

در ابتدا از آقای مهندس ،خانم آنی و استاد جهان بینی آقای امین تشکر می کنم چون اگر این عزیزان نبودند معلوم نبود که ما ها در کجا به سر می بردیم از راهنما های مسافرم آقای ابراهیم و علی از خانم داودی و خانم لیلا که هرچه در زندگی دارم از خانم داودی است از مسافرم که در سفر اول سفر خوبی داشتند و تلاش کردند که به این جایگاه برسیم .

مسافر من قبل از کنگره اخلاق بسیار بدی داشت جوری که از مال دنیا چیزی نمی خواستم و همیشه از ایشان طلب اخلاق خوب را درخواست می کردم  ولی خداوند را شکر وقتی به کنگره آمدند همه  چیز عوض شد و این تغییرات را مدیون کنگره و آقای مهندس هستیم.

مسافر من با کار بردی کردن آموزش های که می گرفت باعث این شد که کردار و رفتارش خوب شود .علم زندگی کردن زیباترین چیزی است که کنگره به مسافران و همسفران می دهد که هیچ کجا این علم را به ما یاد نداد. 

نگارش :مسافر مجید لژیون هفتم

عکس :مسافر اصغر


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمریم دوشنبه 21 اسفند 1396 00:58
تبریک تبریک تبریک و ممنون ازخدمتگزاران سایت
همسفرلیلا یکشنبه 20 اسفند 1396 01:39
باسلام وعرض تبریک خدمت کمک راهنمای محترم آقاامیر وهمسفران گرامیشان.عرض خداقوت به کمک راهنمایان بزرگوارشان.
باآرزوی بهترینها برای این خانواده ارجمند
مسافر جابر شنبه 19 اسفند 1396 12:33
عرض سلام خدمت تمامی خدمتگذاران نمایندگی سلمان و تبریک خدمت کمک راهنمای گرامی آقای امیر بابت پنجمین سال رهایی وآزادی از دست اهریمن اعتیاد. سپاس از بچه های سایت.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات