کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1397/01/16
جمعه 17 فروردین 1397 ساعت 18:14 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه شانزدهم فروردین ماه جلسه دوم از دوره سی و پنجم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی  کمک راهنمای محترم مسافر علیرضا؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر علیرضا و دبیری  کمک راهنمامسافر سعید با دستور جلسه اول: "دانایی،دانایی موثر،سواد" و دستور جلسه دوم: "اولین سالروز رهایی مسافر حبیب" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
دانست ها و مسائل مختلف در هستی و در بعدی که هستیم بسیار زیاد است که استاد امین در جهان بینی گفته اند :کل دانایی، دانایی کل هستی بی انتها است یعنی دانای مطلق خداوند است اگر در معقوله ای به دانایی رسیدیم دانایی خاص است یعنی در یک زمینه دانایی کسب کردایم دلیل نیست که وقتی مسئله ای را یاد گرفتیم  یعنی  همه مسائل را بلد شده ایم.

خلاصه سخنان استاد:

آقای امین در جهان بینی یک و دو صور پنهان انسان را تقسیم بندی کرده اند و بایک سری مد لهای مختلف صور پنهان را توضیح داده اند .آنجای که به مدل قلعه عقل می رسند بلافاصله بعد از آن از دانایی صحبت کرده اند که اصلا دانایی چی هست ،جایش کجا هست و  انسان چه موقعه ای دانایی را یاد می گیرد.

تعریف دانایی در جهان بینی اینگونه آمده است؛تشخیص ماهیت خواسته ها در هر رنگ و لباسی .

این قدرت را در صور پنهان عقل به دست می آورد  عقل انسان است که تشخص می دهد که چه چیز خوب است یا چه چیز بد است ،کدام خواسته ، خواسته معقول است ، کدام خواسته نا معقول است  و ایک تعریف  ساده ای است چون هر کسی با هر سطح از سوادی متوجه آن خواهد شد .

آقای امین دیروز هم فرمودند : دانستن  و عمل کردن دو معقوله جدا هستند یعنی اینکه یک موضوع ای را بدانیم و همان موضوع را به عمل در آوریم مهم است  و این را دانایی موثر می گویند یعنی قدرت به اجرا در آوردن دانایی.

برای دانایی مثلثی رسم کرده اند که به ترتیب آموزش ،تجربه و تفکر است .اگر در هر زمینه ای آموزش،تجربه و تفکر را کسب کنیم دانای مان بالا می رود ولی آیا در مسائل مختلف  در زندگی مان حتی کوچکترین مسائلی را که در طول روز با آنها روبرو هستیم می توانیم اجرایش کنیم؟ مسلما نمی توانیم.  دانای موثر این را می خواهد بگوید که اگر توانستیم موضو عات و مسائل مختلف را قدرت اجرا بدهیم آن موقع حتی می توانیم وارد مرحله نفس مطمعنه شویم.

دانست ها و مسائل مختلف در هستی و در بعدی که هستیم بسیار زیاد است که استاد امین در جهان بینی گفته اند :کل دانایی، دانایی کل هستی بی انتها است یعنی دانای مطلق خداوند است اگر در معقوله ای به دانایی رسیدیم دانایی خاص است یعنی در یک زمینه دانایی کسب کردایم دلیل نیست که وقتی مسئله ای را یاد گرفتیم  یعنی  همه مسائل را بلد شده ایم.

همانطور که آقای مهندس می فرمایند: دانایی به سواد ،تمدن ،لباس پوشیدن،به رنگ پوست و قومیت نیست .در جنگ جهانی دوم و حتی قبل از آن گروهی بودند که خود را از نژاد برتر می دانستند و آمدند ژن انسان را تغییر دادند و انسان های را به وجود آوردند با چشمان آبی ،قد بلند و استخوان بندی درشت و گفتند ما بهترین انسانهای روی زمین هستیم .ولی نتیجه آن منجر به آواره شدن چندین ملیون انسان و کشته شدن پنج ملیون از انسانها دیگر شد .

امیدوارم بتوانیم در مسائل ریز و درشت زندگی مان  و در سفر اول و دوم دانست ها را به عمل در بیاوریم.

و اما دستور جلسه دوم یک و مین سالروز رهایی مسافر حبیب؛

امروز یک حس و حال خوبی دارم به جهت اینکه حبیب اولین رهجوی لژیون بودند و امروز هم اولین تولد لژیون است.

رهایی از دام اعتیاد یک حسی دارد ، تولد خودمان یک حسی دارد و تولد رهجو یا فرزند حس خاصی دارد که امیدوارم همه عزیزان بتوانند این حس را تجربه کنند .

حبیب عزیز نفر اولی بود که وارد لژیون ما شد .ایشان با تخریب شیره و حشیش وارد شداند و قبل از آن یک دوره در کنگره سفر کرده بودند ولی متاسفانه باز برگشت خوردند ولی دفعه دوم که وارد کنگره شداند واقعا برای درمان آمده بود جلسه دوم مشکلی را با من مطرح کرد که یک بار وارد کنگره شده ام ولی موفق نشده ام  الان چکار کنم . به ایشان گفتم اگه میخواهی موفقیت بشوی دو راه بیشتر در کنگره وجود ندارد .

راه اول باید مانند یک سرباز گوش به فرمان باشی در مورد درمان اعتیاد  و راه دوم همان راهی است که قبلا رفته ای و در این راه ده بار هم بیای باز نتیجه نمی گیری .

یکی از ویژگی های حبیب فرمانبرداریش بود و می گفت درمورد درمان هر چیز شما بگوید من انجام می دهم.

بعد از مدتی که گذشت چهر حبیب تغییری نکرد ،در کنگره بعد از گذشت دو هفته از سفر چهره مسافر روشن می شود ولی حبیب اینگونه نشد بعد از پرسو جو متوجه شدم که مشکل از خواب شب اش هست و این بخاطر موقعیت کاریش بود و بعد ازمدتی بخاطر اینکه حالش خوب شود سر کار نرفت .

از روز اول شروع به خدمت کرد و در سفر دوم هم کنگره را ترک نکرد در بیشتر قسمت ها خدمت انجام داد و الان هم در قسمت سایت در حال خدمت کردن است و نتیجه این خدمت ها حال خوشی است که دارد در نهایت آرزوی موفقیت برای خودش و خانواده اش دارم و این روز عزیز را در راس به جناب مهندس ،ایجنت محترم ،مرزبانان محترم  و به حبیب عزیز تبریک عرض می کنم.

اعلام سفر مسافر حبیب:

آنتی ایکس مصرفی ،شیره و حشیش ،روش درمانDST ،داروی درمانOT ،مدت سفر 10 ماه و 25 روز نام راهنما آقای علی،رشته ورزشی فوتبال

آرزوی مسافر حبیب:

آرزو می کنم هر کسی که بیرون از کنگره دچار بیماری اعتیاد است با کنگره آشنا شود و با روش DSTدرمان شود

خلاصه سخنان مسافر حبیب:

من هم مانند همه عزیزان از بیماری اعتیاد رنج می بردم  و یکی از آرزو هایم رهایی از مواد مخدر بود بخاطر همین سعی و تلاش زیادی کردم و چندین بار اقدام به ترک مواد کردم حتی در NGOرفتم و مدت یکسال مواد مصرف نکردم ولی در نهایت باز هم به مصرف روی آوردم . همیشه موقع عبادت از خداوند درخواست راهی برای خلاصی از این بیماری را داشتم .تا اینکه در سال ۱۳۹۱ پیام کنگره به من داده شد .

به کنگره آمدم یک سال سفر کردم  به رهایی رسیدم ولی بدون جهان بینی چون یک سالی که به کنگره می آمدم حتی یک بار هم برای چهارده ثانیه سکوت اول جلسه حضور نداشتم در صورتی که در جلسات  باید از چهارده ثانیه سکوت اول تا آخر لژیون در جلسه حضور داشته باشیم .

رهایی که در آن موقع بدست آوردم رهایی خوبی نبود چون بعد از رهایی، فوت مادرم بهانه ای شد برای مصرف کردن و اولیل حشیش مصرف می کردم و به خودم می گفتم آنتی ایکس محسوب نمی شود ولی بعد ازمدتی روی به مصرف مواد آوردم و بعد از چند ماهی باز به کنگره آمدم جریمه برایم مشخص کردند با پرداخت کردن جریمه باز به لژیون رفتم ولی هنوز خواستار رها شدن نبودم .

از سال ۱۳۹۳که باز به کنگره آمدم تا اواخر سال ۱۳۹۴ فقط به کنگره می آمدم ولی درحال مصرف مواد بودم  تا اینکه رهنمای محترم آقای علی با من صحبت کرد و گفت برو و تفکر کن ببین مواد را دوست داری یا خانواده ات را آن شب تصمیمم را گرفتم و لی چند ماهی خودم را از کنگره دور کردم و به توصیه یگی از دوستان کنگره ایم بعد از تعطیلات نوروز وارد کنگره شدم و بعد از پرداخت جریمه باز به لژیون رفتن و آقای علیرضا را انتخاب کردم و در لژیون ایشان شروع به سفر کردم  و شرح حالم را به راهنمایم گفتم و درخواست دبیری در لژیون را از ایشان کردم می خواستم بخاطر خدمت هم که هست به کنگره بیایم تا کمی دانایم بالا برود .

در طول یک سالی که سفر کردم شاید انگشت شمار بعد از ساعت پنج به کنگره آمدم  و مسئله ای که من را کمک کرد پیوند محبتی بود که بین من و راهنمایم شکل گرفت .

از آقای مهندس و خانواده عزیزشان ،از راهنمای عزیزم آقای علیرضا که برایم بسیار زحمت کشید ،از آقای اصغر که پیام کنگره را به من داد،از راهنمای ویلیامم آقای علی و از همه شما عزیزان تشکر و قدر دانی می کنم.

نگارش و تنظیم:مسافر محید لژیون هفتم

عکس: مسافر اصغر لژیون پانزدهم

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic