کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1397/01/23
شنبه 25 فروردین 1397 ساعت 11:44 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه بیست و سوم فروردین ماه جلسه سوم از دوره سی و پنجم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی  کمک راهنمای محترم مسافر امیر حسین؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر علیرضا و دبیری  کمک راهنمامسافر علیرضا با دستور جلسه اول: "وادی هشتم" و دستور جلسه دوم: "اولین سالروز رهایی کمک راهنما مسافر حسین" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
در هر مسیری که قدم بر میداریم در همان مسیر راه برایمان نمایان می شود ،مانند زمانی که مصرف کننده بودم و وقتی اراده میکردم مواد را تهیه کنم ظرف چند دقیقه مواد در دستم بود و این قانون است فرقی نمی کند در چه جهتی در حال حرکت باشیم .

خلاصه سخنان استاد :

خیلی از وقت ها این دستور جلسه ها درون ذهن ما می آید و شاید همیشه در موقعیت استفاده قرار نگرفته باشیم ولی خواسته یا ناخواسته در راستای این دستور جلسات هستیم  ،چون این دستور جلسات یک سری قوانینی هستند که همیشه در جریان هستند و اولین جایی که از این قوانین استفاده کرد خود کنگره ۶۰ بود .

تمام موضوعات اول در خود کنگره اتفاق می افتد از راس آقای مهندس تا کسی که تازه وارد کنگره شده است ولی زمان نیاز دارد که متوجه قوانینی که در حال اتفاق است بشویم.

انسان ها زمانی که شروع به کاری می کنند انتظار اینکه زود به نتیجه برسند را دارند و این جزء طبیعت انسان است .درست است که حرکت را انجام داده ایم ولی آیا راهی که نمایان می شود قرار است ما را به کجا ببرد ،اگر امروز ما در این مکان نشسته ایم به خاطر راهی است که ما را به هدف رساند و می رساند.

در هر مسیری که قدم بر میداریم در همان مسیر راه برایمان نمایان می شود ،مانند زمانی که مصرف کننده بودم و وقتی اراده میکردم مواد را تهیه کنم ظرف چند دقیقه مواد در دستم بود و این قانون است فرقی نمی کند در چه جهتی در حال حرکت باشیم .

ولی ما می خواهیم در جهتی حرکت کنیم که ما را به هدف مان برساند مانند کسانی که در کنگره می خواهند به عشق ، محبت ، رهایی و خودشان برسند. بعضی از اهدافی هستند که باید برای آن زمان صرف کنیم و احتیاج به زمان دارد مانند درمان اعتیاد یا کاشت و درو کردن محصول . چرا این اهداف احتیاج به گذر زمان دارد ؟ چون این اهداف در جهت صراط مستقیم هستند، راه صراط مستقیم یکسری باور های ،تفکر و اعتقاد اتی نیاز دارد زمانی که پا در راه کنگره می گذاریم زمان می خواهد برای اینکه باور های قبلی که در زمان مصرف داشتیم بریزد و باور های جدید ساخته بشود .

وقتی باور های جدید ساخته شد باز با حرکت راه نمایان می شود و شاید اول راه شخص نا امید شود و نباید فکر کنیم وقتی در راه مستقیم حرکت را آغاز می کنیم وارد امید می شویم در کنگره هم به همین صورت است به دلیل اینکه باور های قبل شکسته شده وارد نا امیدی می شویم  و در این مرحله اگر جهان بینی نباشد مسافر برگشت می کند .

اگر جهان بینی و تغییر نگرش مدام اتفاق نیفتد در زمان وقوع رسیدن به هدف نا امید می شویم باید همیشه در حال باشیم امروز و الان .

ما به کنگره می آیم که آموزش بگیریم که اگر حرکتی کردیم و راه نمایان شد بدانیم  به کدام سمت برویم چون اگر ندانیم باید به کدام سمت بروم قطعا راه درست را انتخاب نخواهیم کرد .

بخش دوم  وادی هشتم پیمانی است که بین خود و خود بسته می شود و این عمل را در سفر دوم می توانید انجام دهید .

پیمان می بندیم که از این به بعد یک مراقبه ای روی رفتار مان، نگاه مان و  عملکرد مان داشته باشیم و کارهای که حالمان را بد می کند را انجام ندهیم .

بهتر است این پیمان را انجام دهیم چون بعد از آن سعی می کنیم کارهای که حالمان را خراب می کند را انجام ندهیم.

و اما دستور جلسه دوم  اولین سالروز رهایی مسافر حسین:

حسین هم مانند همه ما با حال خراب و سر در گو می و تخریب متادون و تریاک  وارد کنگره شد .

بعضی از آدم ها را که می بینم قبلا می گفتم اینها مواد هم که مصرف کنند برایشان تفاوتی ندارد چون رفتارشان یا چهر ه شان تغییری ندارد و حسین به همین گونه بود ولی چیزی در نگاه حسین بود که حدس می زدم کمک راهنما بشود و بعد از یک سال رهایی کمک راهنما شد چون همیشه سر موقع به کنگره می آمد و موقع رفتن بدون حاشیه از کنگره می رفت .

حسین یک پسر مصرف کننده دارد و شاید بخاطر پسرش وارد کنگره شد ولی در ادامه متوجه شد که نمی تواند برای کسی کاری کند و فقط می تواند یک راهی را نشان دیگران بدهد و این را در عملش انجام داد .

باید با رفتار مان راه را به دیگران نشان بدهیم اگر راهنما ساعت شش به کنگره بیاید مسلما رهجو هایش هم ساعت شش می آیند ولی اگر زود آمد رهجو هم زود می آید بخاطر همین است که می گویم آموزش ما عملی است و تا زمانی که می توانیم آموزش عملی بدهیم آموزگار خوبی هستیم.

اولین سال رهایش را تبریک می گویم و انشاالله بتواند در کسبت کمک راهنمای ، راهنما های خوبی پرورش بدهد و در ادامه بتواند مشکلاتش را حل کند چون ما هر کاری می کنیم برای خودمان است .

ما در کنگره می آیم که آموزش بگیریم و تفکرات مان را تغییر دهیم و اگر توانستیم تفکر مان را تغییر دهیم‌ می توانیم جهان مان را هم می توانیم تغییر دهیم..

اعلام سفر مسافر حسین:

آنتی ایکس مصرفی متادون و تریاک، مدت سفر ۱۳ ماه، نام راهنما آقای امیر حسین ، روش درمان DST، داروی درمان OT  ،رشته ورزشی والیبال، رهایی یک سال و ۳۰ روز

آرزوی مسافر حسین :

آرزو می کنم انشاالله آنقدر نمایندگی زیاد شود که مردم بیشتر با کنگره آشنا شوند و ما با هم بتوانیم از رنج یک عزیزی کم کنیم .

آرزوی همسفر خانم فرشته:

آرزو می کنم کسانی که درگیر بیماری اعتیاد هستند یک روزی به کنگره اعتماد کنند و وارد کنگره شوند .

خلاصه سخنان مسافر حسین:

تشکر می کنم از مسافران و همسفرانی که در این جشن شرکت کرده اند .

من ۲۵ سال تخریب داشتم دوران مصرف بدترین دوران است و کسی که مصرف کننده است اطلاعات درستی از صحبت های دیگران ندارد و هوشیاری ندارد و نمی داند در اطرافش چه می گذرد  و از صحبت دیگران اطلاعات درستی دریافت نمی کند.

انشاالله این تولد پیامی برای سفر اولی ها و حتی خود بنده داشته باشد.

زمانی که مصرف کننده مواد شدم ورزش هم انجام می دادم و همیشه از حس و حال خوبی برخوردار بودم و امروز متوجه شدم که آن دوران مواد مخدر طبیعی در بدنم ترشح می شد .

بعد از دوران سربازی ورزش را رها کردم و مشکل شدیدی برایم اتفاق افتاد ، بخاطر اینکه با دوستان مصرف کننده آشنا بودم به مکان های که مصرف می کردند رفتم و کم ،کم  مصرف کننده مواد شدم .

مدت سه سال به دلیل خون ریزی معده مواد را ترک‌ کردم ولی به دلیل نا آگاهی که امروز در کنگره به آن پی برده ایم برگشت خوردم.

بعد از ترک ازدواج کردم و مغازه ای برا ی کسب و کار خریدم ولی بدلیل اینکه می خواستم به موقعیتی که کسی بعد از بیست سال به دست می آورد را در دو سال به آن برسم بخاطر همین همه چیز را زیر پا گذاشتم و حتی جسم  را هم برای مادیات تخریب کردم چون وقتی کسی قوانین را رعایت نکند از یک انسان سالم به یک انسان مجنون تبدیل می شود

ولی بعد از رهایی باز سراغ کار رفتم و خودم را در معرض امتحان قرار دادم و آموزش های کنگره را به عمل در آوردم .موقعی که وارد کنگره شدم ناراحتی پوستی داشتم و بقدری این ناراحتی قوی بود که بعضی ها حتی کنار من هم نمی نشستند و این هم بخاطر این است که شاید یک جای عقل می خواهد فرمان دهد ولی اطلاعات کافی را ندارد ولی حس با چشم اطلاعات را می دهد و عقل آن موقع فرمان می دهد.

روز اولی که به کنگره آمدم برای پسرم بود ولی پسرم رفت ولی من ماندم و درمان شدم . آدمی بودم که فکر می کردم هرکس از نظر مالی قوی تر است دانایش هم بالاتر است در صورتی که اصلا اینطور نیست.

سه جلسه تازه واردین را گذراندم و وارده لژیون آقای امیر حسین شدم اوایل آنقدر مغرور بودم که وقتی راهنما برایم در دفترچه پله اول را نوشت خودم تا پله آخر را نوشتم ولی بعد ها فهمیدم که هیچ چیزی از پروتکل متوجه نشدم ولی با آموزش های که آقای امیر حسین به ما دادند متوجه شدم.

آقای امیر حسین در لژیون همیشه تمام نقطه های که باید اشاره کنند را اشاره می کردند و وقت لژیون را بیشتر برای مشارکت می گذاشتند ، خودشان را بالاتر از همه نمی دانستند و بعضی از روز ها اشک در چشمانشان جمع می شد و عصاره جانشان را به دیگران می دادند و همیشه به من گوش زد می کرد اگه پسرت مصرف کننده است آینه خودت است .

در مورد امتحانات و شال کمک راهنمای که خداوند خواست و نصیب من هم شد باید بگویم که فقط خواندن نیست از بیرون الهامات می رسد و بدون آنکه بدانی در راه قرار می گیری به سفر اولی ها توصیه می کنم امتحانات را دست کم نگیرند و در این جلسات شرکت کنند

از آقای مهندس ، راهنمای عزیزم ، راهنمای همسفر خانم مریم ،از همسفرم و همه خدمت گذاران کنگره تشکر و قدر دانی میکنم .

خلاصه سخنان راهنمای همسفر سر کار خانم مریم:

خوشحال هستم و خداوند را بسیار شاکر هستم به جهت حضور در این جلسه و این جشن باشکوه .

اولین سالروز رهایی آقای حسین را خدمت خودش ،راهنمای محترمش در راس به آقای مهندس و خانواده محترم شان و خانم فرشته عزیز که یک همسفر مهربان، صبور و خوش خنده که هیچ وقت خنده از لبان شان ترک نمی شود تبریک می گویم .با تمام وجود مشکلاتی که دارد سعی می کند همیشه به کنگره بیاید و هر جای که خدمتی باشد یکی از خدمت گذاران واقعی است و انشاالله که این عزیز را در جایگاه های بالاتر ببینیم.

خلاصه سخنان همسفر خانم فرشته:

خداوند را سپاس گذار هستم که به من اجازه داد این جایگاه را لمس کنم .

از آقای مهندس و خانواده عزیزشان تشکر می کنم .اگر آقای مهندس بزرگ واری نمی کردند و این بستر را برای ما آمده نمی کردند معلوم نبود ما ها الان کجا بودیم.

از دوستان و کسانی که در جلسه هستند تشکر می کنم که شما عزیزان مایه دل گرمی ما هستید از کمک راهنمای مسافرم آقای امیر حسین تشکر می کنم مسافر من سفر بسیار سختی داشتند چون در این مدت هر گونه مشکلی را تجربه کردند جوری که اگر من جای ایشان بودم میانه راه پشیمان می شدم .از کمک راهنمای خودم خانم مریم تشکر می کنم با اینکه اوایل سفر با حال خراب و طلبکارانه نزد ایشان رفتم باز صبورانه من را راهنمایی می کردند .

از خداوند بزرگ تشکر می کنم که این مکان سر راه من قرار داد که آموزش بگیریم ،دوشنبه ها که در جلسات حضور پیدا می کنم اندازه یک هفته کامل انرژی میگیرم .

 

نگارش و تنظیم: مسافر مجید لژیون هفتم

عکس: مسافر اصغر لژیون پانزدهم 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرلیلا یکشنبه 26 فروردین 1397 00:27
باسلام وتبریک فراوان خدمت خانم فرشته ومسافرمحترمشان وعرض تبریک وخداقوت خدمت کمک راهنمایان این دو بزرگوار.
امیدوارم درجایگاههای بالاترببینمتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات