کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1397/01/30
جمعه 31 فروردین 1397 ساعت 23:12 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه سی ام فروردین ماه جلسه چهارم از دوره سی و پنجم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی  کمک راهنمای محترم مسافر حسین؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر علیرضا و دبیری  کمک راهنمامسافر علیرضا با دستور جلسه اول: "جهان بینی 2و1" و دستور جلسه دوم: "سومین سالروز رهایی مسافر اصغر" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

چیزی که کنگره در قالب جهان بینی به ما می دهد چهارده اصل کلی است که در کتاب عشق وجود دارد ‌که ما با این چهار ده وادی میتوانیم جهانبینی یمان رابه یک دیدگاه درست تبدیل کنیم.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را شکر میکنم به جهت اینکه این سعادت هست که در خدمت شما عزیزان باشم.

در کنگره درمان اعتیاد مهمترین اتفاقی است که رخ می دهد .اگر امروز ما اعتقاد به این داریم که اعتیاد درمان دارد و بعد از درمان پرونده اعتیاد بسته می شود بخاطر سه اصلی است که در مثلث درمان اعتیاد (جسم ، روان ، جهان بینی)مطرح شده و زمانی که این سه ظلع کامل شود شخص به درمان می رسد.

در قسمت جسم با عملیات تیپرینگ دارو ،در مدت ده ماه جسم به تعادل می رسد و مسائل مربوط به روان همزمان با جسم به تعادل می رسد .

جهان بینی موضوع مهمی است که در این مثلث مطرح شده. بعضی از مسائل هست که ما با اینکه میدانیم صحیح نیستند ولی نمیتوانیم انجامش ندهیم مانند دروغ گفتن و کارهای ضد ارزش دیگر و زمانی می توانیم این کارهارا انجام ندهیم که نسبت به خودمان شناخت پیدا کنیم ،درواقع یک علمی را می طلبد که این علم میتواند به ما کمک کند که دروغ نگویم  و کارهای ضد ارزش انجام ندهیم و حتی مواد مصرف نکنیم .

در بحث درمان تنها و تنها جهان بینی است که میتواند به ما کمک کند که دارو را سر وقت و به میزان معین مصرف کنیم ،اما به چه صورت این علم و جهان بینی به ما کمک میکند ؟با شناختی که نسبت به خودمان می دهد .چون دلیل اصلی اتفاقی که برای ما افتاد یعنی اعتیاد بخاطر شناختی بود که نسبت به خودمان و مواد مخدر نداشتیم .

چیزی که کنگره در قالب جهان بینی به ما می دهد چهارده اصل کلی است که در کتاب عشق وجود دارد ‌که ما با این چهار ده وادی میتوانیم جهانبینی یمان رابه یک دیدگاه درست تبدیل کنیم.

اما برای اینکه بتوانیم وارد این وادی ها بشویم احتیاج به یک پیش زمینه ای داریم  که الفبای این مطالب را یاد بگیریم

که این الفبا در قالب جهان بینی یک و دو مطرح شده است .

در جهان بینی یک و دو یکسری تعاریفی را ارای میکند که وقتی وادی اول می گوید تفکر بدانیم تفکر چی هست ، و درمورد بقیه مسائلی که در وادی ها آمده است مارا برای فهم آماده میکند و تصاویر ذهنی را برای درک وادی ها در اختیار ما می گذارد مانند شهر وجودی .

مدل های که جهان بینی ارای می شود  به ما کمک می کند که بفهمیم در درونمان چه خبر است و چه اتفاقی افتاده است و تازه متوجه می شویم چه نیرو های در درون ما وجود دارد و شناخت این مسائل باعث می شود وقتی در سفر به مشکلی برمی خوریم بفهمیم که این مشکلات مربوط به گذشته ما است که خودمان رقم زده ایم و الان باید مشکل را تحمل کنیم تا از این مقطع عبور کنیم .

وقتی از نیرو های درونی شناخت داشته باشیم می فهمیم چگونه نیرو های باز دارنده و منفی انرژی می گیرند مانند اینکه چند سال با مصرف مواد به این نیرو ها انرژی داده ایم ولی الان میدانیم مصرف مواد به نیرو های منفی انرژی می دهد .

بزرگترین علم از نظر جناب مهندس ،علم درست زندگی کردن است در واقع ما این علم را در کنگره با جهان بینی آموزش میگیریم و تنها جهان بینی است که به ما کمک میکند علم درست زندگی کردن را فرا بگیریم و از زندگی کردن لذت ببریم.

امیدوارم همه ما بتوانیم از این علم نابی که در کنگره در اختیار ما قرار داده شده است به نحو احسنت استفاده کنیم و این را هم باید بدانیم که این علم زمانی به دردمان می خورد که همراه با عمل باشد . بخاطر همین است که از کلمه جهان بینی کاربردی استفاده شده است چون شناختی که در قالب جهان بینی به ما داده می شود باعث می شود این علم را به کار بگیریم و از آن برای رسیدن به هدف استفاده کنیم .

و اما دستور جلسه دوم سومین سالروز رهایی مسافر اصغر:

زمانی که لژیون بنده تاسیس شد اصغر عزیز جزء اولین افرادی بود که وارد لژیون شد . به واسطه مصرف قرص و مواد  با تخریب زیاد و حال خراب وارد لژیون شد.وقتی لیست قرص هایش را نوشت یک برگه را کاملا پر کرده بود از قرص های که مصرف می کرد و خدارو شکر با کمک آقای حکیمی این قرص ها راتیپر کردیم و این باوری بود در نا باوری برای منی که به عنوان یک راهنما به رهجو هایم برنامه می دادم .

اصغر عزیز بسیار خوب حرکت کرد حتی همان اوایل هم که حالش خوب نبود در جلسات مرتب حضور داشت  .اگر بخواهیم چیزی را دریافت کنیم باید بهایش را بپردازیم و اصغر این کار را انجام داد و وارد خدمت کردن شد در هر مقطعی خدمت کرد و در ادامه در سفر دوم هم شروع به خدمت کرد و در همه مقاطع خدمتش را انجام داد و این خدمت ها است که به ایشان کمک کرده که به این جایگاه برسد .

در واقعه به خاطر همین است که در پیامش آمده است که درست است که هدف مهم است اما آن سفری که ما طی می کنیم که به آن هدف برسیم بسیار مهم تر است. در سفر چه چیزی را دریافت میکنیم و این یرداشت در رهایی ما نقش بسیار مهمی دارد .

به اصغر عزیز به خانواده محترمشان به همه شما عزیزان و در راس به جناب مهندس این روز عزیز را تبریک میگویم .

اعلام سفر مسافر اصغر:

آنتی ایکس تریاک و شیره ،مدت سفر ۱۳ ماه ، روش درمانDST،داروی درمانOT ، نام راهنما آقای حسین ،رشته ورزشی باستانی ،مدت رهایی ۳ سال

آرزوی مسافر اصغر:

آرزو می کنم انشاالله هرچه زودترآکادمی ساخته و شروع به کار کند.

آرزوی همسفر خانم شهلا:

آرزو میکنم که در کشور ماهیچ جوانی دچار بیماری اعتیاد نباشد

خلاصه سخنان مسافر اصغر:

تشکر میکنم از همه شما عزیزان که در این جشن شرکت کرده اید ،از آقای مهندس و خانواده محترم شان که این بستر را برای ما فراهم کرده اند از راهنمای عزیزم آقای حسین که با اینکه از نظر سنی از بنده کوچکتر هستند مسائل زیادی به بنده یاد داد.  ادب و معرفت به سن و سال ربطی ندارد آقای مهندس می فرمایند؛ انسان با مواد مخدر ازدواج کرد و یک فرزند نا خلف به نام اعتیاد به وجود آمد ولی در کنگره مسافران با رهایی ازدواج میکنند و یک فرزند خلف به نام کمک راهنما به وجود می آید ،از هم لژیونی های قدیم و جدیدم تشکر می کنم از همسفر های محترم تشکر ویژه ای دارم من از طرف خودم میگویم هنوز نتوانسته ام حق همسفرم را ادا کنم .همانطور که در دوران سوء مصرف کنار ما بودند الان هم کنار ما هستند .

قبلا هم که مصرف کننده بودم جهان بینی داشتم ولی جهان بینی افیونی بود جوری که وقتی برای خرید به مغازه میرفتم دنبال شیشه ای بودم که در پلاستیکی داشته باشد که وقتی مواد داخلش مصرف شد برای مصرف مواد از آن استفاده کنم و یا برای تفریح  همیشه به جاهای خلوت میرفتیم که بتوانیم مصرف کنم ولی خداوند راشکر که با کنگره آشنا شدم و با آموزش های کنگره جهان بینی سالمی دارم و عقل ،نفس،دانایی و ... را شناختم و در زندگیم کاربردی کردم.

در آخر از دید بان محترم آقای کامران تشکر میکنم و به خود می بالم که زیر سایه چنین استادانی در حال آموزش هستم

خلاصه سخنان راهنمایی همسفر سر کار خانم مهین:

خداوند را شکر میکنم بابت اینکه باز هم توفیق داد در جشن یکی دیگر از عزیزان حضور داشته باشم .

این رهایی و آزادی را خدمت آقای اصغر ،خدمت کمک راهنمای محترم آقای حسین خدمت دیدبان محتر آقای کامران و در راس خدمت جناب مهندس تبریک عرض میکنم .

تمام این تولد ها هدیه و پیش کش آقای مهندس است که با آن تدبیر و آن جهانبینی درست به همگی ما هدیه کرده اند ،برایشان آرزوی سر بلندی ،طول عمر،سلامتی و سر افرازی دارم .خدمت خانم شهلای عزیز تبریک عرض میکنم  در سفر اول در جلسات حضور داشتند و همیشه سعی می کردند رفتار خودشان را طبق آن چیزی که کنگره از ایشان میخواست تغییر بدهند ولی بخاطر  برخی از مشکلات بعد از سفر اول نتوانستند مانند سفر اول در کنگره حضور داشته باشند اما در خانه مسافرشان را همراهی کرده اند که مسافرشان راحت به کنگره بیاید.

خوش درخشیدن مسافر علاوه بر تلاش های خودش بستر همواری را هم می خواهد که این بستر را همسفران ایجاد میکنند .

انشاالله همانطور که خود آقای اصغر به رهایی رسید فرزندشان هم به آزادی و رهایی برسد وقتی همسفر و مسافر با همدیگر همگام باشند مطمعاً لحظات شیرینی را میتوانند کنار همدیگر داشته باشند.

امیدوارم خانم شهلا بیشتر مسافرشان را همراهی کنند و به آرامشی که حق شان است دست پیدا کنند .

در آخر امیدوارم که همه بتوانند از این جهان بینی ها آموزش بگیرند  و در کنار خانواده به آرامش برسند.

خلاصه سخنان همسفر خانم شهلا:

خداوند را شکر میکنم به جهت اینکه توانستیم به این جایگاه برسیم .

تشکر می کنم از آقای مهندس که این بستر را برای ما فراهم کرده اند و از همه عزیزان تشکر میکنم و این روز را برای همه آرزو میکنم و از همه استادان عزیزی که در این جشن حضور دارند قدر دانی میکنم .

نگارش و تنظیم:مسافر مجید لژیون هفتم

عکس:مسافر اصغر

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر بهزاد از شعبه امین گلی چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 10:50
عرض تبریک فراوان خدمت راهنمای عزیزم آقای باقریان و عرض تبریک ویژه به اصغرآقای گل برادر خوبم ، انشااله آزادمردیت
علی نادعلیان دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 14:15
واقعا جلسه پرباروپرانرژی بود لذت بردیم یک بار دیگرفرارسیدن سومین سال رهایی وازادی دوست عزیزم اصغراقارو بهش تبریک میگویم وبرایش ارزوی موفقیت مینمایم به استاد عزیزبرادر هم لژیونیم حسین اقا که بنوعی حق استادی برگردن من دارد تبریک وشادباش میگویم به همسفران اصغر عزیز تبریک میگویم وبرای همه خدمتگزاران کنگره بویژه نویسنده عزیز اقا مجید عکاس اصغر اقا وهمه دست اندرکاران سایت تبریک وخداقوت میگویم وبرای همه شما ارزوی سربلندی وموفقیت دارم در پایان لازم میدانم از همه عزیزان مخصوصا کمک راهنمایان محترم که در مدیریت وقت بااین حقیر کمال همکاری را داشتند تشکر وقدر دانی مینمایم.شادزی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic