کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه، جهان بینی 1 و 2
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 ساعت 17:17 | نوشته ‌شده به دست منصور c60 | ( نظرات )
جلسه سوم از دوره شصت و دوم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه جهان بینی 1 و 2 در روز چهارشنبه 97/1/29 با نگهبانی مهندس و دبیری مسافر حامد راس ساعت 9:35 آغاز به کار نمود.


ما پرونده ای را قبول کرده ایم ، که برای هیچکس قابل قبول نیست و ما می خواهیم آن را حل کنیم، با شمشیر چوبی نمی شود این قضیه را حل کرد. ما الآن بالای 60هزار نفر عضو داریم که کارت دارند، هفته پیش 167 نفر به درمان رسیدند، 34نفر سیگار، 163نفر درمان اعتیاد. این موضوع کمی نیست...
سخنان استاد امین؛
باعث خوشحالی من هست که به جلسه جهان بینی دعوت شدم. امیدوارم حال همگی شما خوب باشد و بارندگی های اخیر هم که اتفاق افتاد، باعث خوشحالی است، یک مقدار خشکسالی کمتر شد و امیدواریم که بارندگی باز هم داشته باشیم. 
موضوع دستور جلسه، جهان بینی 1 و 2 است، جزوه ای که نوشته شد، مسئله ای را مطرح می کند. از اوایل تأسیس کنگره، آقای مهندس روی ضلع جهان بینی مثلث جسم ، روان و جهان بینی خیلی تاکید داشت و مطرح شد و مقوله هایی بیان شد و رفته رفته شکلی پیدا کرد. بعد از چند سال هم به صورت یک جزوه جهان بینی مطرح شد. جزوه جهان بینی در واقع الفبا، مقدمات یا چیزهایی پایه ای است که ما برای فراگرفتن جهان بینی نیاز داریم. اصل جهان بینی کنگره، وادی های کنگره هستند که ستون و محور هستند. در کنار آن یک مقداری حروف الفبا و ادبیات دیگری هم لازم دارد که مربوط می شود به صور پنهان، که هم باید کاملاً ساده و هم کاربردی می بود. من فیزیک می خواندم و این قضیه به نوشتن جزوه کمک می کرد، من متوجه شدم که تشابهی بین صور بیرونی و درونی وجود دارد. یکسری کلیدها در کتاب 60درجه هست که در جزوه هم استفاده شده و محور خط اصلی آموزش است ، و آن این است که "تمام هستی در هستی ما است" یا انسان جهان اصغر است. این موضوع این تفکر را بوجود آورد که هر چیزی که در جهان بیرون وجود دارد، در جهان درون هم باید وجود داشته باشد. این در آموزش های کنگره بود و آقای مهندس هم آموزش می دادند و ما هم خیلی این قضیه را جدی گرفتیم  که اگر چنین چیزی وجود داشته باشد باید بگردیم و ببینیم که چه چیزی در بیرون هست و مشابه آن در انسان وجود دارد. بعد از چند سال مدلهایی پیدا شد، مثلاً عقل و نفس که شناختی در مورد آنها پیدا شده بود. اینها را یکی یکی چیدیم و گفتیم، می خواهیم یک تصویری از درون انسان داشته باشیم.  یکی یکی مدل های چیده شد، مدل قلعه عقل، نفس . کاری که انجام شد، این بود که حالا ما یک تابلویی داریم و بایستی یکی یکی این تصاویر را کنار هم بچینیم، ویژگی این قضیه این بود که ساده بود. 
چه مطالبی می تواند تأثیر گذارد باشد؟ مطالبی که در زندگی واقعی انسان، عجین باشد. یعنی اگر ما یک تصویری بدهیم و مدلی ارائه کنیم که از این مدل در مسائل روزمره و زندگی استفاده کنیم و به ما جواب بدهد، این مدل کاربردی است. من به این نتیجه رسیدم که درون هر انسانی دقیقاً مثل یک کشور می ماند. گفتیم خوب حالا ما یک کشور داریم، یکسری سرزمین دارد، یکسری آدم هایی در آن زندگی می کنند، در آن یک حکومتی وجود دارد، یک مجلسی دارد. گفتیم حالا این فرمانروا بایستی عقل باشد، گفتیم این سرزمین یکسری مردمانی دارد و اینها باید نفس باشند، اینها را کم کم چیدیم و این تصویر کامل شد. 
جهان بینی کار ساده ای انجام داد و آن این بود که هر چیزی که ما در بیرون داریم، اگر خوب به آن دقت کنیم، در درون خودمان هم از آن داریم. مثلاً اگر یک نفر مواد مصرف می کند، گویی فتیله نفت را بالا برده است و از ذخایر خودش استفاده می کند، این ذخایر که تمام شد، به راحتی ذخایر باز نمی گردد. مثل کشوری که ذخایرش را فروخته است و دیگر ذخایری برای فروش ندارد. با این مثال متوجه شدیم که این قضیه وجود دارد.
یکی از سوالاتی که در جهان بینی وجود داشت این بود که هر انسانی  بعد از مدتی که وارد تاریکی می شود، متوجه می شود که در مسیر غلط وارد شده است، ولی چرا بعد از اینکه متوجه مسیر غلط شد، اوضاع خوب نمی شود؟
بعد فهمیدم که یکی از چیزهایی که در جهان بیرون وجود دارد، قطب ها و نیروهای منفی هستند و این دقیقاً در درون انسان وجود دارد. سازمانهای مافیایی در جهان بیرون خیلی قدرتمند هستند و سالهای سال زندگی می کنند، سالهای سال ذخیره دارند. منشاء قدرت ساختارهای منفی، خواسته ها هستند. تا موقعی که خواسته ها به همان شکل سابق خودش وجود دارد، ساختارها هم به قوت خودشان وجود دارند. گفتیم برای انسان هم باید این تشابه وجود داشته باشد و برای تغییر ساختارهای منفی انسان، چاره ای جز تغییر خواسته های نفس نداریم. این تغییرات به دانش و علمی نیاز دارد و به قول مهندس، مهمترین علم، علم زندگی است. اگر شخصی، دانش و شناختش به زندگی عوض شود، این موضوع کمک می کند تا فرد خواسته های نفسش را تغییر بدهد. وقتی خواسته ها تغییر کرد، انرژی که بوسیله ساختارهای منفی به فرد می رسید، دیگر به او نمی رسد. هیچ ساختاری نداریم که بگویم که همزمان تمام انرژی اش صرف ساختارهای منفی می شود و همزمان در جهت مثبت حرکت می کند، اینها در تعادل هستند و تا یکی کم نشود، آن یکی زیاد نمی شود. این موضوع جواب سوال من را داد که چرا یک انسان، یک مرتبه نمی تواند سریعاً از تاریکی خارج شود؟ بخاطر اینکه ما با کسی مواجه هستیم که 15 سال انرژی در تاریکی ذخیره کرده است و معادل ریالی آن ثروت دارد و اگر بخواهد اتفاقی در آن بیفتد، سریعاً مقابل آن را می گیرند. چون ساختارهای منفی فقط انرژی را می شناسند و هرکجا انرژی باشد از آن استفاده می کنند. 

حالا من می خواهم تغییر کنم، چه اتفاقی می افتد؟ وقتی فرد می خواهد تغییر کند و خارج شود، با یکسری ضربات شدیدی روبرو می شود، که این همان سختی های سفر است و همان عقبه ای است که باید از آن عبور کند. اینجا یک جنگی بوجود می آید و این جنگ بسیار جدی هست و میزان سختی که انسان در خروج از تاریکی تجربه می کند، دقیقاً به این بستگی دارد که در چه عمقی وارد تاریکی ها شده است. بنابراین اگر به ما سختی وارد می شود، دیگر ناراحت نمی شوم که ای بابا من دارم در مسیر درست حرکت می کنم، پس این سختی ها چیه؟ نه اینطور نیست، ما 15سال مسیر اشتباه رفتیم،  حالا بخاطر برگشتن باید با اینها روبرو شویم، اینها در واقع دسترنج من هستند، اگر این دیدگاه در ما وجود داشته باشد، دیگر ما از کسی طلبکار نیستیم. دیگر از کسی انتظار بی مورد نداریم. و این هم از جمله مسائلی بود که در این مدت اتفاق افتاد. 
نکته دیگر در جهان بینی، این بود که متوجه شدیم ساختارهای منفی با چه ترفندی وارد می شوند؟ در بیرون، اگر مافیا بخواهد تغییر ایجاد کند، کافیست که پولش را تغییر بدهد و قیمت ها راتغییر بدهد، در ساختار درون شخص یک مرتبه دچار نفرت و ترس شدید می شود. در بیرون یک مرتبه آهن قیمتش بالا می رود و همه دچار بهم ریختگی می شوند و در درون ما همین اضطراب و بهم ریختگی را تجربه می کنیم، بخاطر جابجایی انرژی. بنابراین لازم بود که ما حس های منفی ترس و نا امیدی را بشناسیم، سعی کردیم تعریف داشته باشیم، چون با داشتن تعریف خیلی کارها می توانیم انجام بدهیم. اگر ما یک تعریف خوبی از موضوع داشته باشیم، خیلی بهتر می توانیم آن را درک کنیم. 
در هر صورت کلید دانش جهان بینی، توجه کردن به هستی است. آقای مهندس می گویند مدل ها شبیه هم هستند، یعنی اگر انسان به هستی دقت و نگاه کند و از آن استفاده کند و تطبیق بدهد، کارها ساده می شود. بدون نگاه کردن به هستی و بدون دقت کردن، ما در جهان بینی نمی توانیم پیشرفتی داشته باشیم. 
از اینکه به صحبت های من گوش دادید، از همه شما سپاسگزارم.
سخنان مهندس ؛
مطلبی را می خواندم مربوط به سازمان بهداشت جهانی بود، جالب بود گفتم که برای شما هم بخوانم. 
سن 17 سال زیر سن قانونی است . 25 سالگی نوجوانی . 65 سالگی جوانی . 79 سالگی میانسالی. 90 سالگی کهنسالی. 90 به بالا دوران پیری
پس دیگر نگویید که پیر شدیم و از ما گذشت. واقعاً اگر دقت کنیم می بینیم همینطور است. 
چند نکته را بگویم؛ 
یکی اینکه وقتی یک حرفی را من می زنم، باید همه اجراء کنند. اگر صحبت من را همه اجراء کنند، حرف دیده بانان ، ایجنت و راهنماها را همه اجراء می کنند. من در کنگره گفتم که هیچ شعبه ای اجازه ندارد که درب شعبه را ببندد و بگوید که ما تازه وارد قبول نمی کنیم. رفتم یکی از شعب و دیدم که یک تابلوی بزرگ زده اند که از ورود تازه وارد معذوریم. هیچ شعبه ای اجازه چنین کاری را ندارد، مگر اینکه دلایل کافی داشته باشد و من اجازه بدهم . 
اگر شعبه کمبود جا دارد، افرادی که 2 سال رهایی دارند، دیگر نبایستی در لژیون بنشینند. چون اگر تازه وارد، به کنگره نیاید، مثل این است که خون وارد بدن انسان نمی شود. اگر در بیمارستان هیچکس ترخیص نشود و همه بمانند، چه اتفاقی می افتد؟ هیچ شعبه ای نباید بسته شود. باید تدبیر کنیم و راه چاره بیندیشیم. ما ایجنت و مرزبان داریم و باید دنبال راهکار ببندیم. شخص با 4 سال رهایی داخل شعبه نشسته است و ایجاد مشکل می کند و یک تازه وارد هروئینی پشت در منتظر است. 
مسئله بعد این بود که گفته بودم، همه ی افراد از سی دی بنویسند. تمام دیده بانان از روی سی دی نوشته اند، آقای سلامی، امین، آقای ترابخانی، آقای حکیمی، آقای خدامی ، آنی ، شانی و ... همه ی ایجنت ها بایستی از روی دو سی دی بنویسند، راهنماها باید همه بنویسند و به ایجنت و اسیستانت ها تحویل بدهند. من لیست این افراد را می گیرم. 
اگر اسیستانت ننوشته باشد، از راهنما نمی خواهد و می گوید عیبی ندارد. اگر راهنما ننویسد، شاگردش که نمی نویسد، می گوید ایرادی ندارد. 
برنامه ریزی کردیم، کسانی که چهارسال لژیون داشتند، اگر عملکرد خوبی داشته باشند و تعداد رهایی خوبی داشته باشند و راهنما تحویل داده باشند، بعد از تحویل لژیون می تواند در همان شعبه یا شعب دیگر مجدد لژیون تشکیل بدهند. 
ما پرونده ای را قبول کرده ایم ، که برای هیچکس قابل قبول نیست و ما می خواهیم آن را حل کنیم، با شمشیر چوبی نمی شود این قضیه را حل کرد. ما الآن بالای 60هزار نفر عضو داریم که کارت دارند، هفته پیش 167 نفر به درمان رسیدند، 34نفر سیگار، 163نفر درمان اعتیاد. این موضوع کمی نیست. ببینید این افراد چند راهنما دارند، چند همسفر دارند، چند نفر با خودشان می آورند. نزدیک به هزار نفر هر چهارشنبه به اینجا می آیند و الآن در خیابان هستند. این تعداد افراد، نظم نیاز دارند. آقای سلامی و آقای حکیمی اول خودشان نوشتند و من امضاء کردند. 

مطلب دیگر؛
یکسری قوانین برای چاپ و نشر وجود دارد، در قدیم من یکسری مطالب را در قدیم نوشته بودم. این فایل به یک نوعی سرقت شد و همه این فایل ها را به یکدیگر دادند و به نوعی دزدی محسوب می شود. اینها را نباید به یکدیگر بدهید، اگر لازم باشد من خودم به عزیزان ارائه خواهم داد.
روز جمعه پروژه ی هپاتیت داریم، در پارک طالقانی همه ی عزیزان آزمایش می دهند، تا مشخص شود که هپاتیت دارند یا خیر؟ اگر هپاتیت داشته باشند که به صورت رایگان درمان می شوند. اگر نه هم که حداقل بدون هزینه آزمایش خون از آنها گرفته شده است. 
مسئله استخر شنا ؛
از فروردین پیمانکار دیگری بلیط استخر را گرفت، بلیط استخر در سال گذشته 17000تومان بود و ما 6000تومان به بچه ها می دادیم. الآن بلیط جدید 22000تومان شده است و پیمانکار می گوید که ما نصف قیمت به شما می دهیم. البته ما در کش و قوس هستیم که بتوانیم هزینه کمتری بابت این موضوع بپردازیم. افرادی هم که بلیط های قدیمی دارند، می توانند به نشریات تحویل بدهند و پولشان را دریافت کنند. 
مسئله بعد؛ سی دی ها 
6 سالی است که قیمت سی دی ها 1500تومان است، قیمت سی دی نزدیک به 1000تومان است و در ارشاد، حداقل سی دی قیمت 5000تومان دارد. من تابحال مقاومت کرده ام که این افزایش قیمت وجود نداشته باشد، ولی احتمال دارد که مبلغ سی دی ها به قیمت 2000تومان برسد. چون نزدیک به 10درصد از این مبلغ سی دی به نشریات اختصاص دارد، بخاطر هزینه های جاری رفت و آمد و ایاب و ذهاب و خرابی و شکستن سی دی ها و ... 
همه ی شما را به خداوند می سپارم و جلسه را به دبیر می سپارم.

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان استاد

97/1/29

دانلود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،

برچسب‌ها: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic