کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 13/ 1397/02
جمعه 14 اردیبهشت 1397 ساعت 23:39 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه جلسه ششم از دوره سی و پنجم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی  کمک راهنمای محترم مسافرمنصور؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر علیرضا و دبیری  کمک راهنمامسافر علیرضا با دستور جلسه: "هفته راهنما"  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

در کنگره ۶۰ همه راهنما ها قبلا درگیر مواد مخدر بوده اند و با گوشت و پوست این موضوع را احساس کرده اند و بخاطر همین است که احیای انسانها برایشان لذت بخش است .در کلینیک این را احساس میکنم دکترها نمی توانند با مصرف کننده ها روبرو شوند ولی در کنگره ۶۰ این معقوله حل شده است.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را شکر که توفیق داد در این جایگاه خدمت کنم .

لحظه به لحظه حضور در کنگره جای شکر دارد و اگر نمی توانیم به کنگره بیایم یا اینکه دیر می آیم باید کتاب زندگی مان را ورق بزنیمو ببینیم چه مشکلی داشته ایم.

از ایجنت و گروه مرزبانی و کسانی که تلاش کردند سالن را برای این هفته آماده کنیم تشکر می کنم.

چندین سال پیش در همایش کمک راهنما آقای مهندس فرمودند :که شما راهنما ها نمی دانید چه کار عظیمی انجام می دهید ،آن موقع  درک این صحبت برایم مفهوم نبود،

فرق معلم در جامعه و کمک راهنما در کنگره در این است که معلم یک ظلع آموزش را کار می کند ولی راهنما آموزش،تفکر و تجربه را کار می کند .

به اولین کمک راهنما و اولین همسفر کنگره و از خانواده محترم شان ،به کمک راهنما ها ی سر تا سر ایران تبریک می گویم  .

راهنما در کنگره ۶۰ کار عظیمی را انجام می دهد ،بحث احیای انسانها ،عشق  و محبت است بیرون از کنگره نمی دانند  در کنگره چه اتفاقی می افتد نمی دانند که بخاطر عشق است نه مادیات .

در کنگره ۶۰ همه راهنما ها قبلا درگیر مواد مخدر بوده اند و با گوشت و پوست این موضوع را احساس کرده اند و بخاطر همین است که احیای انسانها برایشان لذت بخش است .در کلینیک این را احساس میکنم دکترها نمی توانند با مصرف کننده ها روبرو شوند  ولی در کنگره ۶۰ این معقوله حل شده است.

آقای مهندس می فرمایند: اگر به بیست سال پیش برگردیم معقوله اعتیاد حل شده بود ولی برای اینکه جامعه با این موضوع آشنا شوند و کنار بیاین کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه را انتشار داده شد و مسئله همسفر یکی از شاهکار های کنگره است چون کنار همدیگر هستند  و با مسافر آموزش می گیرند و برای مسافر بال پرواز می شوند .

من مست و تو دیوانه ، مارا که برد خانه

آقای مهندس در مسیری که قدم برداشته بودند برای کسی قابل قبول نبود با همان تریاک این بیماری را می شود درمان کرد ولی بخاطر تفکر آقای مهندس این مسیر سخت طی شد و الان ما می توانیم به راحتی سفر کنیم.

آقای مهندس دیروز فرمودند؛ در هفته راهنما ،مسافران و همسفران می توانند به راهنما هایشان کادو بدهند و قدر دانی کنند .در کنگره چهار جشن وجود دارد مانند هفته همسفر که اگر به همسفرانمان کادو بدهیم به خودمان برمی گردد جشن دیگر  جشن دیده بان و ایجنت و مرزبانی است ،جشن مهمی دیگر جشن راهنما است که باید از این عزیزان قدر دانی کنیم.

آقای امین چقدر قشنگ گفتند که تقدیر و تشکر در قلب ها در کلمات و در پاکت ها نهفته است و هر چقدر این ها به هم نزدیکتر باشند این تشکر و قدر دانی تاثیر بیشتر دارد پس باید به نحو احسنت با پاکت از راهنما هایمان تقدیر و تشکر کنیم .

دیروز آقای مهندس هم به تمامی راهنما ها با پاکت تقدیر و قدر دانی کرده اند ما هم باید با گذاشتن پاکت قدر دانی کنیم و این را بدانیم قدر دانی از این عزیزان برکت را به زندگی مان می آورد .

دستور جلسات کنگره کارشناسی شده است مانند دستور جلسه قبل از هفته راهنما که جهان بینی و هفته قبل چگونه در کنگره قدر دانی کنیم بود.

 

وقتی شما به دیگران کمک می کنید و چیزی را مطالبه می کنید و همه چیز شما کمک و مساعدت به دیگران است گرفتار عشق هستید کمک راهنما ساعت ها ، تمام انرژی خود را برای رفع کردن مشکلات رهجوهایش می گذارد و این چیزی نیست بجز گرفتار عشق بودن و بیرون از کنگره این مسئله وجود ندارد .

از یک کلام جان فضا صد مرده احیاء میکنی  ، هنگام تعلیم سخن کار مسیحا میکنی ،۰هر دم که میگوی سخن جان می دهی ما را به غم در جان دمیدن در بدن اعجاز عیسی میکنی ، نوحی و با کشتی خود مارا به ساحل مبری ، چون ناخدایی با خدا سوی دریا میبری .

در آخر از راهنمای محترمم آقای جمال کبیر رضای ،از راهنمای ویلیام آقای مجید اعتباری و راهنمای جونز آقای حجازی و در حال حاضر از راهنمای قسمت مرزبانی آقای قاسم فخاری تشکر و قدر دانی می کنم .

نگارش و تنظیم:مسافر محید لژیون هفتم

عکس:مسافر اصغر لژیون پانزدهم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic