خلاصه عملکرد لژیون کمک راهنما مسافر امیر 97/03/06
دوشنبه 7 خرداد 1397 ساعت 13:52 | نوشته ‌شده به دست اصغر c60 | ( نظرات )

موضوع: سی دی دلتنگی

اصل ماجرا نیروهای درون است که جناب مهندس در سی دی اشاره می‌کند. ما قبلاً همه‌چیز را در بیرون می‌دیدیم و عقلمان در چشممان بود، کسی که لباس شیک می‌پوشید را خوب و محترم و کسی که لباس نو و شیک به تن نداشت را بد و گدا می‌دانستیم  ضمن اینکه چه‌بسا افرادی در پس چهره نه‌چندان زیبا درونی آرام دارند که اگر با آن‌ها هم‌صحبت شوید از او و سخنانش دل نمی‌کنید.


ویرایش: مسافر منصور

مشارکت مسافرین

مسافر احمد: ما همگی بر اساس پیوند محبت دورهم جمع شده‌ایم و با پیوند محبت است که خدمتگزاران کنگره بدون هیچ چشم‌داشتی خدمت می‌کنند، افرادی که محبت ندارند همیشه درگیر پریشانی هستند و افرادی که محبت دارند همدیگر را می‌فهمند و دیدگاه آن‌ها به هم نزدیک‌تر می‌شود. همه ما با کوله باری از مشکلات وارد کنگره شدیم ولی کم‌کم وارد جمع دوستان محبت شدیم و از دل‌تنگی نجات پیدا کردیم و به کسب آموزش و تزکیه و پالایش پرداختیم.

مسافر فرزاد: انسانی که در آرامش نباشد دل‌تنگ می‌شود و علت نداشتن آرامش مشکلات زندگی است، باید بدانیم که بدون وجود مشکلات زندگی یکنواخت می‌شود و علاوه بر آن تا مشکلات نباشد آموزش هم نمی‌گیریم  ، اگر با این دید به مشکلات نگاه کنیم آن‌ها را به چشم رحمت می‌بینیم و دیگر آشفته و دل‌تنگ نمی‌شویم. مورد دیگری که ما را از دل‌تنگی نجات می‌دهد محبت است محبت از "حب" یعنی دوست داشتن می‌آید و این حب و دوست داشتن است که ما را گرد هم جمع کرده و دوستانی بدون کوچک‌ترین منت و چشم‌داشت به همدیگر خدمت می‌کنند، بامحبت است که باهم یک‌زبان می‌شویم.

کمک راهنما مسافر امیر: در ادامه به توضیحاتی در مورد دستور جلسه پرداختند و فرمودند: اگر روی کلمه " دل‌تنگی " تفکر کنیم درمی‌یابیم که زیرمجموعه " محبت " است. چرا انسان دل‌تنگ می‌شود  و چگونه؟ بدین‌صورت که چون درگذشته به ما محبت شده است به‌عنوان‌مثال: پدر من به من محبت کرده وقتی اکنون آن محبت را به یاد می‌آورم دل‌تنگ او می‌شوم، این در موارد ارزشی است. در ضد ارزش هم بر همین منوال است، خاطرات دوران ضد ارزشی و محبت دوستان در دورهمی ها به یاد می‌آید که باهم شادبودیم و می‌خندیدیم. خاطرات ضد ارزش به این دلیل یادآوری می‌شوند که انسان دوباره به آن مسیر برگردد و راه را گم کند  .

از طرفی دیگر بستگان یا افرادی درگذشته به ما محبت کرده‌اند و اکنون در میان ما نیستند و یادآوری آن‌ها هم سبب دل‌تنگی است.

در سی دی جناب مهندس از مثلت { خواست – تقدیر و فرمان } صحبت می‌کند. اگر انسان خواسته قوی نداشته باشد هیچ حرکتی انجام نمی‌دهد وقتی گرسنه می‌شویم خواست ما باعث حرکت و رفتن به دنبال غذا می‌شود. اگر امروز تک‌تک ما در کنگره هستیم به خاطر خواسته قوی بوده است. خیلی افراد پشت درب‌های کنگره دست به دعا هستند که درمان شوند ولی هنوز به کنگره راهنمایی نشده‌اند، اینجاست که "فرمان " مطرح می‌شود. یعنی هنوز فرمان برایشان صادر نشده است. اینجا فرمان برای من صادرشده است که وارد کنگره و درمان شوم و فرمان را برای او هم صادر کنم. راهنمای من زمانی به من گفت اگر در یازده ماه درست سفر کنی و آموزش بگیری و فرمان‌بردار باشی روزی فرمانده چند نفر می‌شوی که فرمان را برای آن‌ها صادر کنی. یعنی امکان‌پذیر نیست که خداوند برای تک‌تک انسان‌ها فرمان را به‌صورت شخصاً صادر کند بلکه از طریق دیگران این امر صورت می‌گیرد  در سی دی هم اشاره‌شده است که فرمان برای گروه خاصی است  ، اگر شما در کنگره راهنما شوی یعنی فرمان برایت صادرشده است، یا مدیرعامل فلان مجموعه یا کارخانه شوی، فرمان برایت صادرشده است که چند نفر را مشغول به کار و یا حتی از کار بیکار کنی. امروز فرمان این‌گونه صادر می‌شود که به خواست خود به کنگره وارد شوی و رهایی تقدیرت شود و با حرکت و کسب آموزش باعث شوی که فرمان صادر شود. هرکدام از ما درگذشته به نحوی کارهای ضد ارزشی انجام می‌دادیم مثلاً آزار و اذیت دیگران، تجاوز به حقوق دیگران و سایر موارد که با رفتن به درون خود می‌بینیم که کم‌وبیش با این موضوع آشنایی داریم.

الآن با خواسته خود برای درمان اعتیاد آمده‌اید. اعتیاد جز "خمر" است، پرده خمر بر روی عقل می‌کشد و خیلی مسائل اصلاً دیده نمی‌شود، اصلاً متوجه رنج و عذاب هم‌سفران نبودیم و مشغول مصرف مواد خود بودیم و در پایان شب خسته و خواب‌آلود به خانه می‌رفتیم و این موضوع مکرر تکرار می‌شد. باعث انواع مشکلات روحی و روانی برای هم‌سفران شدیم ولی اکنون بااینکه فرمان که صادرشده است و با حرکت خودمان باعث عوض شدن تقدیر می‌شویم. به‌عنوان‌مثال: اگر قرار است امسال کمک راهنما شوی با حرکت خود و سهل‌انگاری به سال بعد موکول می‌شود علت طولانی شدن سفر اول بعضی افراد به همین صورت و به‌واسطه عملکرد خودشان است، که ضمن اینکه فرمان صادرشده عملکرد آن‌ها تقدیرشان را عوض می‌کند همه مسائل روزمره و حیات انسان و حتی الطاف خداوند از کلمه محبت است اگر انسان محبت نداشته باشد هیچ کاری را نمی‌تواند انجام دهد. اگر بازور و اجبار هم‌سفران راهی کنگره شوید علیرغم حضور در لژیون هیچ آموزشی کسب نمی‌کنید اما اگر با خواست و اراده خود وارد شوید تمام سلول‌های بدن و فکر آماده کسب آموزش می‌شوند یعنی با خالی کردن فکر و اندیشه از ضد ارزش‌ها فضا را برای ورود اطلاعات و آموزش‌های جدید آماده می‌کنند و ضد ارزش‌ها را از آن فضا بیرون می‌ریزند تا خالی شود. آموزش باعث تغییر ما می شود، درزمان مصرف با کوچک‌ترین موردی شروع به پرخاشگری و درگیری می‌کردیم ولی الآن با کسب آموزش و تغییرات انجام‌شده خبری از آن پرخاشگری و درگیری‌ها نیست.

اصل ماجرا نیروهای درون است که جناب مهندس در سی دی اشاره می‌کند. ما قبلاً همه‌چیز را در بیرون می‌دیدیم و عقلمان در چشممان بود، کسی که لباس شیک می‌پوشید را خوب و محترم و کسی که لباس نو و شیک به تن نداشت را بد و گدا می‌دانستیم  ضمن اینکه چه‌بسا افرادی در پس چهره نه‌چندان زیبا درونی آرام دارند که اگر با آن‌ها هم‌صحبت شوید از او و سخنانش دل نمی‌کنید. هرچه در بیرون است با مقیاس کوچک‌تری در درون انسان هم وجود دارد، ما اگر بخواهیم خالقمان را بشناسیم کافی است کمی به درون خودمان تفکر کنیم، اگر فقط و فقط به کارکرد قلب خودمان تفکر کنیم  ما را بس است  .

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمحمدلژیون۱۱ چهارشنبه 9 خرداد 1397 21:38
خدا قوت به کمک راهنمای محترم اقای امیر عباسی خیلی زیبا بیان کردند
مجید عبدالهی سه شنبه 8 خرداد 1397 06:10
ممنون از امیر عباسی و بچه های لژیون او که چنان زیبا و گویا سی دی دلتنگی را توضیح دادند با مطالب ساده خدا قوت انشاءالله هیچ وقت دلتنگ ضد عرضشها نشید
خدا قوت به بچه های سایت برای به روز بودن مطالب
مسافر منصور دوشنبه 7 خرداد 1397 16:40
خاقوت و خسته نباشید به خدمتگذاران سایت بالاخص مسافر اصغر برای درج به موقع مطلب
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات