کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 04/ 1397/05
شنبه 6 مرداد 1397 ساعت 15:40 | نوشته ‌شده به دست مجید C60 | ( نظرات )
پنجشنبه چهارم مرداد ماه جلسه سوم از دوره سی و ششم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی دیدبان محترم آقای کامران؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر امیر و دبیری  کمک راهنمامسافر مهرداد با دستور جلسه اول: " کار ،تحصیل،قدرت" و دستور جلسه دوم: هفتمینسالروز رهایی  کمک راهنمای محترم مسافر امیر حسین" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

کار لازمه درمان است اگر میخواهیم درمان مناسبی داشته باشیم  حتما باید بیرون از کنگره کار داشته باشیم  حتی اگر رایگان کار کنیم که این ساختار را در وجود مان نهادینه کنیم چون چند سال توانایی ها هرز رفته و الان باید مدیریت شود .


خلاصه سخنان استاد:

خداوند را سپاس که توفیق داد امروز در این جایگاه خدمت کنم .

این روز عزیز را خدمت آقای امیر حسین و همسفر محترم شان و همچنین به کمک راهنمای محترم آقای فنائی تبریک عرض می کنم .

اتفاقی که در تولد ها می افتد و خیلی پر شکون و مبارک است حسی است که  افرادی که در جشن  شرکت کرده اند تجربه می کنند .آقای خدامی  یک جمله ای را همیشه در اردو می فرمود: در کنگره ۶۰ باید اتفاقات زیادی بیفتد که بتوان دست زد یا از ته دل خندید ،اتفاقات زیادی باید بیفتد که شخص هر روز به کنگره بیاید و حسن این اتفاق این است که ما در درون مان این ساختار ها را به وجود آورد ه ایم که الان به زور دست نمی زنیم چون عاشق این کار هستیم ،جزء ساختار های وجود مان  است و برای آمدن به کنگره و ایجاد این حس لحظه شماری می کنیم وقتی این ساختار ها (خندیدن ، تشویق کردن، کادو دادن ، کادو گرفتن) به وجود آمد آرام ،آرام از قالب گذشته خارج می شویم و احتیاج نیست برای به اجرا در آوردن آموزش ها راه سختی را طی کنیم.  

امیدوارم با حضور در این مراسم ها ساختار شاد بودن که لازمه زندگی است را در خودمان به وجود بیاوریم و جالبی این اتفاق این است که آموزش های کنگره لابه لای همین اتفاقات کوچک می افتد ،اگر شادی و خوشحالی درون برای تان اتفاق نیفتاده است دنبال آموزش های کنگره نروید.

در وای یازدهم در مورد چشمه های جوشان متوجه شدیم که باید اختلاف پتانسیل ایجاد شود تا چشمه بتواند جوشش کند و به منابع آبی قوی وصل شود موضوعی که در اختلاف پتانسیل مطرح است  این نیست که ما فقط یک جایگاه بیرونی پیدا کنیم تا بتوانیم از این اختلاف پتانسیل کسب انرژی کنیم وقتی چشمه به جوشش در آمد و اختلاف پتانسیل ایجاد شد لازمه اش هدایت کردن آب چشمه است یعنی بستر سازی  برای انرژی ایجاد کنیم که این انرژی مصرف شود و چشمه به جوشش بیفتد و به ما آب دهد پس خیلی مهم است که در مسیر درستی هدایتش کنیم به کشتزار ها .

یکی از موضوعاتی که  باید به آن بها بدهیم این است که دقیقا انرژی را هدایتش کنیم به سمت مورد نظر تا بتوانیم از این چشمه آب بگیریم و خروجی داشته باشد.

وقتی این آب را هدایت کردیم باید بتوانیم از آن محصول برداشت کنیم، بتوانیم تولید ایجاد کنیم .مسافری که وارد کنگره می شود اگر برای این انرژی بستر مناسبی ایجاد نکند  غیر از سوخت زمان و اتلاف انرژی چیز دیگری ندارد .پس ایجاد بستر مناسب برای این قضیه بسیار مهم است که بتوانیم بیرون از کنگره یک شرایطی را بتوانیم ایجاد کنیم که از این انرژی که کسب کرد ه ایم بهره ببریم .

کار لازمه درمان است اگر میخواهیم درمان مناسبی داشته باشیم  حتما باید بیرون از کنگره کار داشته باشیم  حتی اگر رایگان کار کنیم که این ساختار را در وجود مان نهادینه کنیم چون چند سال توانایی ها هرز رفته و الان باید مدیریت شود .

آقای مهندس دیروز نکات خیلی ریزی را بیان کردند که بعضی بچه ها وقتی کاری  انجام می دهند خیلی سریع میخواهند به نتیجه برسند بخاطر همین مدام شغلشان را عوض می کنند و در نهایت نتیجه لازم حاصل نمی شود باید خوب تفکر کنیم کاری را انجام دهیم و در همان مسیر حرکت کنیم که به نتیجه برسیم.

در وادی دوازدهم این مسئله را عنوان میکند که ما زمانی می توانیم به موضوع مورد نظر برسیم که تکرار منظم موضوع با توجه به پارمتر زمان لحاظ کنیم و این تکرار منظم در کار هم هست ، ما اگر امروز شاهد رشد و توانمندی بچه های کنگره هستیم بخاطر نوع آموزش های را که گرفته اند .

درمورد تحصیل هم به همین گونه است بچه های کنگره باید در تحصیل علم کوتاهی نکنند ، علم فقط مشق و مدرسه نیست هر کدام یک از ما در رشته ای مشغول هستیم و کافی است در شغلمان بتوانیم علم بیشتری کسب کنیم تا بتوانیم بهره بیشتری ببریم .

اگر میخواهیم در ساختار های مالی تقویتی ایجاد کنیم و آن ساختار به ما آسیب نزدند حتما باید در بعد معنوی هم حرکت های لازم را انجام دهیم اگر در این قسمت توفیق ایجاد شود در سمت دیگر (بعد مادی) هم اتفاقات خوبی خواهد افتاد و در جهت سازندگی  رشد و تولید مسائل زندگی می شود بهره های لازم را برد ولی اگر این قسمت ضعیف باشد مسلما در قسمت مادیات ،مادیات است که سوار انسان می شود .

و اما دستور جلسه دوم تولد هفتمین سالروز رهایی کمک راهنمای محترم  مسافر امیر حسین:

تولد ها حس خاصی را به وجود می آورند ولی وقتی جشن دو نفر از خدمت گذاران کنگره باشد لذت بیشتری دارد چون حس خوبی بین همسفر و مسافر ایجاد شد .

تصور می کنم چه بخواهیم چه نخواهیم لحظه ای که وارد کنگره می شویم ،برگ و یک صفحه از دفتر را در زندگیمان  شروع می کنیم که لحظه ،لحظه حضور ما در کنگره خطی نوشته می شود و روزی خواهد رسید که برگ ،برگ این دفتر را کسانی خواهند خواند و مرور این دفتر است که معنا و مفهوم بودن در کنگره را برای ما روشن میکند اینکه من چند سال در کنگره بودم آخر این دفتر قرار است چه چیزی ثبت شود و چه نتیجه ای حاصل شود ،آن نتیجه ای که حاصل می شود باعث می شود که من توانایی لازم را برای چندین دوره از حیات بدست آورم یعنی لازم نیست تلاش زیادی انجام بدهیم چون تکلیفی که بر عهد مان می دهد به زیبا ترین شکل به ثبت رسانده ایم .

امیر حسین را از روزی که شناختم هر روزش در کنگره یک سطر زیبا داشت یعنی روزی نبود که بی تکلیف در کنگره باشد از حضورش در کنگره هدف داشت ، هم در سفر اول هم در سفر دوم انگیزه درونشان بود تا به این نقطه رسیدند .

امیر حسین بعد از اینکه کمک راهنما شد یک دوره ای طولانی مرزبان بود و تجربه راه دور هم داشت در لژیون های مالی خیلی قوی حضور داشت و اگر میبینید امیرحسین بعد از هفت سال در کنگره حضور دارد این عقبه و پیشینه ای است که در کنگره از خودش  بجا گذاشته است  و مطمعن  هستم این حرکت به سکون نخواهد رسید و ادامه خواهد داشت و آرزو دارم امیر حسین را در جایگاه های مختلف ببینم.

از صمیم قلب تبریک می گویم و برای این خانواده محترم آرزوی موفقیت میکنم.

اعلام سفر مسافر امیر حسین:

آنتی ایکس شیشه و تریاک ،روش درمان DSTداروی درمان OT نام راهنما آقای فنایی رشته ورزشی والیبال مدت رهایی هفت سال و دو ماه

آرزوی مسافر امیر حسین :

آرزو میکنم همه عزیزانی که در کنگره هستند نقطه وصل شان به کنگره قطع نشود .

آرزوی همسفر نجمه:

آرزو میکنم زمانی که در کنگره هستم بند م از بند کنگره جدا نشود

خلاصه سخنان مسافر امیر حسین :

خداوند را شاکر هستم به جهت اینکه توفیق داد هفتمین سال رهایم را جشن بگیرم.

چیزی که میخواهم بگویم تجربه اتفاقاتی است که در گذشته رخ داده و در حال رخ دادن است .

هر چیزی یک بهایی دارد هر خوشی و ناخوشی بهای دارد. با مصرف شیشه و تریاک با حال خیلی بد وارد کنگره شدم و تا یک ماه اول به حرف هیچ کس گوش نمیکردم چون تخریبم بسیار شدید بود سفرم را با آقای جمال شروع کردم ‌.

بهاء به رهایی رسیدن من سفر خوبم بود این بهاء با خدمت کردن پرداخت می شود ولی اگر بخواهیم پای مان را فراتر از آن چیزی که در اول به عنوان ترک یا رهایی به دنبالش هستیم بگذاریم باز هم باید بهاء های زیادی را پرداخت کنیم باز هم باید آموزش ببینیم و حس های جدیدی را تجربه کنیم . یک نفر وقتی به رهایی می رسد سفر خوبی انجام داده است وقتی به کمک راهنمای می رسد خواسته کمک راهنما شدن را داشته و در آن جهت حرکت کرده است ولی حس های جدیدی که از آن صحبت میکنم به همین جا ختم نمی شود همانطور که برای من نشد و من از این موضوع خوشحال هستم .

شاید اولیل برای درمان و برای رهایی از اعتیاد وارد کنگره شویم ولی اگر در حرکت بعدی هدف مان مشخص نشود برگشت می خوریم .همیشه باید به دنبال هدف بعدی خودمان باشیم و این را در ذهن مان ترسیم کرده باشیم و بدانیم بعد از راهنما ی، مرزبانی  چه کاری می خواهیم انجام بدهیم .

در چند دوره ای که مرزبان بودم خیلی از سفر اولی ها ،مرزبان ها که هدف نداشتند الان وجود ندارند یا برگشت خورده اند با ید همیشه هدف داشته باشیم و این باز بهاء دارد بعضی وقت ها  اتفاقاتی برای ما می افتد و ما می گویم برای چی این اتفاقات می افتد باید به درون خودمان مراجع کنیم  و خالی بشویم و آن موقع متوجه میشویم که برای خالی شدن باید بهاء بدهیم و زمانی که انسان خالی می شود می تواند صوت های جدید را بشوند و آماده شود برای حرکت بعدی .دستور جلسه امروز برای من ساخته شده است من همیشه به فعال بودن و کار کردن همیشه تلاش کردم و منتظر اتفاقات خوب در این مسیر بودم و لی باز تاوان های را داده ام چون تجربه حس های جدید است .

ما اینجا هستیم که آموزش بگیریم که گذشته خودمان را جبران کنیم و آینده ای بسازیم که بالاتر از تعادل باشد و باید این را بدانیم و بفهمیم و اگر ندانیم و نفهمیم آمدن و رفت نمان کاری بیهوده است .

امید وارم که همه بتوانیم در مسیر کنگره به جهت تعالی خودمان  چه درونی چه بیرونی حرکت های مثبتی داشته باشیم ..

این را بدانیم که اگر این مرحله را درست انجام ندهیم به مراحل بعدی نمیتوانیم برویم و باید به دنبال این باشیم که مرا حل را درست بجا و به وقت سپری کنیم و افتخار کنیم که کنگره ای هستیم چون شاید خیلی ها دوست داشتند جای ما باشند ولی الان در این بعد نیستند .

از آقای مهندس و خانواده محترم شان از راهنمای اول خودم آقای جمال از راهنمای محترم آقای فنایی از راهنمای همسفرم  سرکار خانم مرجان از دیدبان محترم آقای کامران و از کلیه خدمت گذاران  کنگره ۶۰ سپاس گذار هستم

خلاصه سخنان راهنمای همسفر سر کار خانم مرجان:

خیلی خوشحال هستم که امروز به واسطه این تولد در جمع صمیمی مسافران و همسفران این نمایندگی هستم .هفتمین سال رهایی آقای امیر حسین را خدمت خودشان همسفر محترم شان و فرزندان عزیزشان تبریک میگویم و خوشحال هستم که این هفت سال در نور و روشنایی طی شده است هفت سالی که  شاید هر روزش یک رنگی را به خود نشان داده و ما بعد از این همه آموزش در کنگره فهمیده ایم که هر کدام از این رنگ ها و نور های زندگی در واقع آموزشی برای ما دارد و کمکی به ما می کند که ما رشد کنیم و جالب اینکه هرچه بیشتر می گذرد مشکلات شکل های پیچیده تری به خودش می گیرد و این نشان از این دارد که بعد از حل کردن مسائل ساده باید مهارتی کسب کنیم برای حل کردن مسائل پیچیده و این روند همچنان ادامه دارد .

برای این خانواده خوشحال هستم و خرسند م که توانسته ام  خدمت گذار شان باشم و هیچ وقت روزهای قبل را فراموش نخواهند کرد .

آرزو میکنم با شادی تن درستی و انشاالله با عشق به این زندگی ادامه دهند و با عشق به هم نوعا نشان برای خدمت همیشه باشند .خیلی خوشحال هستم که خانم نجمه بعد از این که لژیون شان را تحویل دادند در کلینیک مشغول به کار شدند. آقای مهندس می فرمایند ؛روزی خواهد رسید که پزشکان از راهنما های کنگره یاد میگیرند که چطور با روش DSTبیماران را درمان کنند و این دقیقا همان اتفاقی است که امروز در حال رخ دادن است و خانم نجمه هم این انتخاب را پیدا کرده اند که در کلینیک مشغول به کار بشوند برایشان آرزوی موفقیت می کنم .

به آقای مهندس تبریک می گویم که هر کدام از این شادی های که در دل این خانواده محترم است را مدیون ایشان هستیم، امیدی که در دل سفر اولی ها جوانه زده  که اگر آقای امیر حسین و همسفر شان توانستند این مسیر را طی بکنند ما هم میتوانیم و همه شادی این جشن را هدیه می کنیم به آقای مهندس دژاکام بخاطر اینکه اگر وجود ایشان نبود ما الان با آرامش و با امید به حرکت مان ادامه نمی دادیم .

خلاصه سخنان همسفر خانم  نجمه:

خداوند را سپاس گذارم و با تمام وجود قدر دان لحظاتی هستم که در آن قرار دارم .

وقتی که سفر اول مان تمام می شود فکر می کنیم همه مشکلاتمان تمام شد و وقتی وارد سفر دوم میشویم متوجه یک خط جدید می شویم امروز که اینجا نشستم میخواهم بگویم باید قویتر بشویم چون اگر قوی نشویم جا می مانیم و بلند شدن سخت می شود .

جایی با نیرو های باز دارنده نزدیک می شویم به حدی که باور مان نمی شود که الان هم می خواهند مانع آمدن مان شوند و در ادامه میبینیم که هر چه که ما قوی تر می شویم آنها هم قوی می شوند .

امروز این را برای خودم یاد آوری می کنم که باید قویتر باشم و راه را ادامه بدهم ولی نکته جالبی که از نیرو های بازدارنده در این مسیر داریم آموزش است وقتی آموزش گرفتیم آرام ،آرام وقتی حرکت می کنیم و به هدف مان فکر میکنیم می بینیم که آموزش ها به ما کمک می کند و میبینیم که به جایی آمده ایم که لحظه به لحظه ما را آموزش می دهد .

‌وقتی لژیون را تحویل دادم با خودم گفتم از این به بعد دوشنبه ها وقت کارهای دیگر را دارم ولی بعد از گذشت مدتی فهمیدم که نمیشود .

قدر صندلی  و جایگاه های خدمت را داشته باشیم چون بدون خدمت کردن هیچ چیزی یاد نمی گیریم و چیزی که یاد میگیریم باید به صورت عملی پیاده کنیم از مسافران عزیز خواهش میکنم که مانع ورود همسفران شان به کنگره نشوند چون وقتی همسفر تان وارد کنگره شود بال پرواز برای تان کامل می شود و نیاز دارید که همسفر تان آگاه باشد .

از آقای مهندس و خانواده محترم شان از کمک راهنمای عزیزم سر کار خانم مرجان از کمک راهنمای مسافرم آقای فنایی از دیده بان محترم آقای کامران از مسافرم  از دختر و پسر عزیزم و از همه خدمت گذاران کنگره ۶۰ تشکر و قدر دانی می کنم .

 


تنظیم و نگارش: مسافر مجید لژیون هفتم

عکس:مسافر اصغر لژیون پانزدهم 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمدحیدری ازاصفهان دوشنبه 22 مرداد 1397 22:00
ضمن عرض سلام خدمت عزیزان وبلاک
تبریک خدمت امیرحسین وهمسفران ایشان
خداقوت وشادباش خدمت اقاکامران وخانم مرجان
مرضیه همسفر سعید محسن یکشنبه 14 مرداد 1397 16:02
تبریک میگم هفتمین سال رهایی را خدمت آقای امیرحسین وخانم نجمه عزیز خیلی دوست داشتم در تولدتون باشم
وتبریک خدمت دو بزرگواری که خیلی دوستشون دارم دیده بان محترم آقای کامران وخانم مرجان عزیز ومهربان خدا به شما سلامتی و توان بده
دوشنبه 8 مرداد 1397 23:48
سلام نجمه جان مبارک مبارک مبارک
دوشنبه 8 مرداد 1397 17:43
با خداقوت به قسمت سایت سلمان فارسی وباتشکر از زحمات فراوان مسافر اصغر با تصاویر زیبا در سایت
حسین یاقریان یکشنبه 7 مرداد 1397 18:52
امیرحسین عزیزم
7سال زندگی بانشاط و سلامتی سرشار از موفقیت و خوشبختی گوارای وجود شما و خانواده محترمتان
آرزو.ص از شهرکرد شنبه 6 مرداد 1397 21:12
تبریک و شادباش فراوان خدمت خانم نجمه عزیز و مسافرشان و فرزندان گلشان.شیرینی این تولد و رهایی از دام اعتیاد گوارای وجودتان.
تبریک صمیمانه خدمت آقای کامران و خانم مرجان عزیز به خاطر تربیت رهجوهایی که خدمتگزار کنگره هستند.تا باد چنین بادااا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: