کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1397/09/08
پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 23:42 | نوشته ‌شده به دست حبیب22 c60 | ( نظرات )
 پنجشنبه هشتم آذرماه1397جلسه پنجم از دوره سی و هفتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60نمایندگی سلمان فارسی به استادی ایجنت محترم مسافر قاسم ؛ نگهبانی کمک راهنما مسافر پژمان  و دبیری  کمک راهنما مسافر محمود با دستور جلسه اول  : "نقش سی دی ها در آموزش  "و دستور جلسه دوم"تولد پنجمین سالروز رهایی و آزاد مردی مرزبان محترم مسافر محمد"  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
 به نظر من سی‌دی‌ها یک آموزش کامل است و اگر آقای مهندس کتابی نوشته‌اند این‌ها در یک مقطع مؤثر است اما  اتفاقات روزانه برای ما رخ می‌دهد که نیاز به راهنمایی‌های روزانه و تصمیم‌گیری روزانه داریم...
خلاصه سخنان استاد:  

 همین‌طور که می‌دانید انسان به یک سری خوراکی‌های روزانه و تغذیه برای نگهداری از جسم و سلامت آن نیاز دارد، روح و نفس انسان هم احتیاج به خوراک دارند، برای تربیت نفس  که بتواند  تعیین کند خواسته‌های معقول ما چیست خدا را شکر که آقای مهندس در مسیر راه ما قرار گرفت تا بتوانیم این تصمیمات را بگیریم.

 به نظر من سی‌دی‌ها یک آموزش کامل است و اگر آقای مهندس کتابی نوشته‌اند این‌ها در یک مقطع مؤثر است اما  اتفاقات روزانه برای ما رخ می‌دهد که نیاز به راهنمایی‌های روزانه و تصمیم‌گیری روزانه داریم.

 من خودم قبل از اینکه به کنگره بیایم خودم را به فال حافظ وابسته کرده بودم در کارهای روزانه به حافظ تفأل می‌زدم و کار به شعر نداشتم فقط می‌خواستم ببینم جواب اش چه می‌شود بعد ربطش می‌دادم به خودم  ولی از وقتی‌که در کنگره قرار گرفتم و با سی‌دی‌ها و آموزشی که از آقای مهندس دریافت کردم هر موقع مشکلی برایم پیش می‌آید می‌گردم و آن سی دی  موردنظر  با آن مشکل را پیدا می‌کنم.

 تمام  افرادی که در زمینه درمان زندگی و جایگاه اجتماعی و همین تغییراتی که  اتفاق می‌افتد و همین تفاوت‌هایی که بچه‌های کنگره با افراد بیرون دارند استفاده از همین سی‌دی‌هاست.

 متأسفانه درصد کمی از بچه‌ها هستند که از سی‌دی‌ها استفاده نمی‌کنند و همان افراد هم مشخص هستند و هم دیده می‌شوند آقای مهندس گفتند آن  لژیونی که  ۵۰ میلیون تومان کمک می‌کند آنهایی هستند بیشتر سی دی گوش دادند، چون سی‌دی‌ها به ما یاد می‌دهد که پول را  چه موقع بدهیم  و برای چه بدهیم و چه اتفاقی می‌افتد وقتی این پول داده می‌شود و  هدف‌گذاری و روند استفاده و جمع‌آوری این پول را به ما نشان می‌دهد  ما به هر انجیو که برویم اول از ما پول می‌خواهد، اما کنگره ۶۰ اول درمان را انجام می‌دهد، بعد اگر کسی داشت درخواست می‌کند و به ما یاد می‌دهد در طول درمان سپاسگزار باشیم.

 باید زکات چیزی را که به دست آوردیم بدهیم.

 حالا شخصی که دارد پول می‌دهد و شخصی که ندارد در جایگاه‌های دیگر خدمت می‌کند یا با مبالغ کم می‌تواند کمک مؤثری داشته باشد که این اتفاق در شعبه سلمان فارسی افتاد و بیشترین مبلغ ۱۶ میلیون تومان بود.

ما سال قبل چهار یا پنج نفر  لژیون مالی داشتیم که امسال ۵۰ نفر لژیون مالی داریم .

 در کل شعب و شعبه سلمان فارسی این مبلغ سه برابر افزایش پیدا کرده است و در شعبه سلمان فارسی حدود ۶۰۰ میلیون تومان هم جمع‌آوری شده است.

 کمک به کنگره یک فرصت طلایی می‌باشد و شعبه اصفهان یک دنور(بخشنده یا شوالیه) داشت انشاء الله در سال‌های بعدی بیشتر می‌شود.

 دستور جلسه دوم، پنجمین سالروز رهایی مرزبان محترم مسافر محمد نصر :

 بعضی‌ها در کنگره عادت دارند فقط برای لژیون می‌آیند چه در سفر اول یا سفر دوم یا سفر سوم.

 ولی آقای نصر در کنار لژیون آمدن خدمت هم می‌کردند، من و آقای نصر در لژیون ویلیام باهم آشنا شدیم و در لژیون آقای رضازاده بودیم.

  آقای نصر بعد از رهایی سیگار، تشکیل لژیون درمان سیگار دادند خدا را شکر تا الآن رهایی‌های زیادی هم دارند.

 ان‌شاءالله اهداء شال نارنجی ایشان را هم ببینیم. در قسمت مرزبانی هم دوست دارند که  کارها را خیلی منظم انجام دهند و در کل به راهنمای‌های ایشان و تمام اعضا کنگره ۶۰ تولد ایشان را تبریک می‌گویم.

سخنان مسافر محمد :

سلام دوستان محمد هستم مسافر، من‌بعد از این‌که جشن تولد پنج‌سالگی‌ام تمام شد تصمیم دارم که به مرزبانی مراجعه نمایم و به مسئول تولدها بگویم که اسم من را برای جشن تولد هفت‌سالگی یادداشت نماید، چرا چون از وادی اول که وادی تفکر است تا وادی چهارده ام که وادی عشق و محبت است همه در این تولدها نهفته است و اگر در وادی دوازدهم ما یک تفکری داشته باشیم که می‌گوید کنگره بر مبنای عشق و محبت استوار است.

ما اگر بخواهیم در کنگر ه بمانیم و صفت گذشته ما تغییر پیدا کند و آن تغییر و تبدیل و ترخیص که مدنظر کنگره می‌باشد اتفاق بیفتد و همان‌گونه که آقای امین در جهان‌بینی می‌فرماید باید تصمیمات ما بر اساس آگاهی باشد یعنی ما اگر هدف نداشته باشیم هیچ سودی ندارد.

من جایگاه‌های خدمتی زیادی در کنگره داشته‌ام و انجام این خدمت‌ها همیشه برکات زیادی را برای زندگی من داشته است و همیشه خداوند را از این بابت سپاس گذارم و همان‌گونه که آقای مهندس می‌فرماید که کالا باید خالص و باارزش باشد تا به کار تجارت بیاید، ره‌جو هم باید همین‌طور باشد یعنی باید فرمان‌بردار باشد تا به جایگاه‌های بالادست پیدا کند.

من همیشه دوست دارم که قانون را اجرا کنم و از اجرای آن لذت می‌برم و طبق فرمایش آقای مهندس همه ما می‌توانیم در جایگاه‌های خودمان یک مثلثی را ترسیم کنیم و من امروز می‌خواهم در اینجا مثلثی را ترسیم کنم که ضلع بالای آن تشخیص ضلع سمت راست آن اجرا و ضلع سمت چپ آن موفقیت می‌باشد، من در درجه اول باید تشخیص درستی بدهم که در تعریف دانایی به ما می‌گوید: تشخیص ماهیت خواسته‌ها در هر رنگ و هر لباسی و این اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه در وادی دهم به ما می‌گوید: دو پارامتر هست که باید این‌ها موازی یکدیگر حرکت کنند و این دو پارامتر آموزش صحیح و تجربه مفید می‌باشد حالا این آموزش صحیح در کنگره 60 جاری می‌باشد و من هم دوست دارم که یاد بگیرم و چون‌که دوست دارم یاد بگیرم این تشخیص را داده‌ام که باید خدمت کنم و من نباید دنبال این باشم که دیگران من را تأیید کنند بلکه باید از عملکرد خودم راضی باشم هدف از این صحبت‌ها این بود که کنگره اول افراد به تعادل و بعد به تعالی می‌رسند.

من اگر به شرق و غرب و شمال و جنوب جهان سفر کنم ولی به درون خودم سفر نکنم هیچ سودی ندارد و یاد گرفتم که شیطان در بیرون از من نیست و شیطان یک نیرویی است که در درون من قرار دارد که وقتی مابین تاریکی‌ها و روشنایی‌ها قرار می‌گیریم اگر سفر ما درونی نباشد نمی‌توانیم از تاریکی‌ها عبور نماییم.

در پایان از آقای حسینی راهنمای ایکس، از آقای رضازاده راهنمای ویلیامم و از راهنماهای مرزبانی آقایان منصوری و آقای فخاری، از راهنمای هم‌سفرم خانم داودی و از هم‌سفران بسیار خوبم و از همکاران عزیزم و مرزبانان قسمت هم‌سفران کمال تشکر رادارم.

سخنان کمک راهنمای محترم خانم داودی

سلام دوستان مریم هستم هم‌سفر:

خداوند را بسیار شاکر و سپاس گذارم که یک‌بار دیگر توفیق حضور در این جایگاه را به من داد تا خدمت کنم ابتدا خیرمقدم و خوش‌آمد می‌گویم خدمت آقای حجازی و خیلی خوشحال هستم که بعد از مدت‌ها ایشان را زیارت می‌کنم، پنجمین سال روز رهایی و آزادمردی آقای محمد نصر را خدمت ایشان و خدمت راهنمای بزرگوارشان آقای حسینی تبریک عرض می‌نمایم، خدمت راهنمای فعلی ایشان آقای فخاری عرض تبریک دارم و به ایشان خدا قوت می‌گوییم و به هم‌سفران گرامی ایشان خانم افسانه و خانم ثنا عزیز تبریک می‌گویم و در مورد خانم افسانه باید بگویم که ایشان بارهایی مسافرشان وارد کنگره شد و بااینکه ایشان اهل یکی از شهرهای شمالی کشور می‌باشند خیلی زود با هم‌سفران مأنوس شد و بنده از ابتدای ورود ایشان به کنگره این افتخار را داشتم تا در خدمت ایشان باشم و به خاطر این‌که فرمان‌بردار خوبی بود الآن هم به یک فرمانده خوب و لایق و موفق تبدیل‌شده است، در اینجا برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون را از خداوند دارم.

سخنان کمک راهنمای محترم هم‌سفر افسانه

من هم در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و تولد پنج سال رهایی مسافرم را جشن می‌گیریم تشکر می‌کنم از تمامی هم‌سفران عزیز و مسافران گرامی و، از کمک راهنماهای محترم و از تمامی کسانی که امروز در جشن ما حضور پیداکرده‌اند > از کمک راهنمای مسافرم آقای حسینی تشکر می‌کنم، از ایجنت محترم آقای فخاری از کمک راهنمای خوب خودم سرکار خانم داودی تشکر می‌کنم.

من در دوران مصرف مسافرم هیچ مشکلی نداشتم و هیچ موقع گریه نکردم، درواقع درست است که با ایشان مشاجراتی داشتم اما هیچ موقع اشک نریختم و غصه نمی‌خوردم و من هیچ موقع ایشان را به خاطر بیماری اعتیادش سرزنش نکردم، خداوند را بسیار شاکرم که به‌واسطه مسافرم با کنگره آشنا شدم، بعد از شش ماهی که در کنگره بودم خدمت در نشریات توفیقی بود که نصیب من شد و گوش دادن سی‌دی‌ها نقش بسزایی در موفقیت من در زندگی داشت، به قول آقای امین نشریات یکی از آب‌میوه‌ها در کنگره 60 می‌باشد و سی‌دی‌ها طعم‌های آن می‌باشد و من همیشه راه‌حل مشکلات زندگی‌ام را در سی‌دی‌ها پیدا نمودم.

سخنان هم‌سفر خانم ثنا:

 در ابتدا از آقای مهندس و خانم آنی تشکر می‌کنم، بعد از راهنمای پدرم آقای حسینی و راهنمای مادرم خانم داودی تشکر می‌کنم، از ایجنت محترم آقای قاسم فخاری تشکر می‌کنم و یک تشکر ویژه هم از راهنمای خوب خودم دارم.

اعلام سفر مسافر محمد:

سلام دوستان محمد هسم مسافر ، آنتی ایکس مصرفی تر یاک 10 ماه به روش DST  همراه با داروی OT  با راهنمایی آقای علی حسینی سفر کردم رهایی از دام اعتیاد 5 سال یک ماه.


عکاس : مسافر اصغر 

نگارش : مسافر رضا و مسافر کریم 

تنطیم و ویرایش : مسافر حبیب و مسافر سعید 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محمد جمعه 23 آذر 1397 12:25
سلام
پنچمین سال رهائی جناب آقای مسافر محمد نصر را اول از همه بخودم تبریک می گم که در مکان مقدسی تردد می کنم که افرادی امثال آقا محمد به رهائی از دام اعتیاد رسیده اند و بعد هم به آقای مهندس دزاکام و تمامی زحمت کشان کنگره60 مخصوصا نمایندگی سلمان فارسی و همچنین به برادر و دوست رها یافته مسافر محمد و همسر گرامیشان خانم افسانه ( کمک راهنمائی مسافر بنده از لژیون 14 ) تبریک وتهنیت عرض می کنم و خدا قوت می گم به خانم افسانه که مثل یه خواهر مهربان در کنار مادر مسافرم ایستادگی کرد و راه رفتار با مسافر را به ایشان آموختن و مخصوصا آقا محمد که افتخار دادن تا مسافر ما در لژیون ویلیام ایشان شرکت تا انشاالله به رهائی برسند
واقعا از همه شماها متشکرم
تا عمر دارم هر گز شما ها و کنگره 60و تمامی زحمت کشان کنگره را فراموش نخواهم کرد
امیدوارم همیشه در زنذگیتان شاد و پیروز باشید
از طرف همسفران ( مسافر هادی از لژیون 14)
همسفر فرشته ( از لژیون 17 همسفران )
مسافر هادی (از لژیون 14 و لژیون ویلیام آقای محمد نصر)
همسفر معصومه از شعبه تخت جمشید شیرازعر سه شنبه 13 آذر 1397 11:09
عرض تبریک خدمت خانم افسانه و آقای محمد.
دیدن این تصاویر حس زیبایی رو منتقل میکنه و دیدن این لحظات مدیون آموزش های خوبی است که در کنگره از طریق راهنمایان بزرگوار انتقال داده میشه.
تبریک و دست مریزاد خدمت خانم داوودی عزیز.
با آرزوی توفیق روزافزون برای شما عزیزان
شهربانو لزیون ۱۷ شنبه 10 آذر 1397 16:08
سلام عرض می کنم خدمت شماخانم افسانه جشن تولد پنج سال رهایتان را به شما وسنا جان ومسافر محترمتون تبریک عرص میکنم واز خداوند بزرگ آرزوی سلامتی وتوفیق روز افزون را خواستارم واز خانم راضیه وکلیه عزیزانی که در سایت خدمت بی دریغ دارند کمال تشکر را دارم
همسفر شهرزاد ، شعبه سهروردی شنبه 10 آذر 1397 15:42
تبریک خدمت خانم افسانه عزیز و مسافر محترمشان و همچنین گل دخترشانتبریک ویژه خدمت کمک راهنمایان محترمشان و خدا قوت خدمت نویسنده، تصویر بردار و کلیه خدمتگزاران کنگره
همسفر الناز شنبه 10 آذر 1397 08:49
تبریک بابت 5 سال رهایی خدمت کمک راهنمای محترم خاتم افسانه و مسافرشان آقای محمدنصر انشاا ... همیشه شاد و سلامت باشید
وتبریک خدمت ابجنت محترم اقای فخاری و اسیستنت محترم خانم داودی عزیزم
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ شنبه 10 آذر 1397 08:41
تولد خیلی زیبا و پر بار و آموزنده بود ،انشاالله آقای محمد نصر جشن هفت سال رهایی را با شال کمک راهنمائی برگذار می کنند.برای انجام این عمل عظیم..شکر...شکر...شکر...
مسافررحمت .نیک آباد جمعه 9 آذر 1397 23:37
باسلام.خداقوت آزاد مردیتان مبارک
همسفر مانا جمعه 9 آذر 1397 13:34
تبریک وشادباش خدمت خانم افسانه ومسافر محترمشان بابت پنج سال رهایی تا باد چنین بادا.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: