کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1397/09/15
جمعه 16 آذر 1397 ساعت 11:11 | نوشته ‌شده به دست saeed C60 | ( نظرات )
 پنجشنبه پانزدهم آذرماه1397جلسه ششم از دوره سی و هفتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر محسن؛ نگهبانی کمک راهنما مسافر پژمان و دبیری  کمک راهنما مسافر محمود، با دستور جلسه اول  : "بنیان کنگره60 "و دستور جلسه دوم"تولد پنجمین سالروز رهایی و آزاد مردی  مسافر جواد"  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

ما امروز خانواده بزرگی هستیم که هیچ پیوند نسبی و خونی نداریم، اما پیوند ما سببی است و سبب آن‌هم کنگره ۶۰ است که این پیوند خیلی از مواقع محکم‌تر از پیوندهای فامیلی می‌باشد...

خلاصه سخنان استاد:

 با یاد رخت ساقی چون می به قدح می‌زد

                                                                             صد کشته به یک ساغر از خاک برانگیزد

 در زیر درخت گل باز آئی و بنشینی

                                                                              هر باد که برخیزد گل بر سر گل ریزد

این جلسه به خاطر  حال و هوایی که برای ما و  دوستان دارد از اهمیتی خاص برخوردار است. چون پانزدهم آذرماه سال هفتادوشش آن اتفاق بزرگ به وقوع پیوست و آن کشف بزرگ به نام روش DST اتفاق افتاد؛ در ابتدای کار برای آقای مهندس دژاکام کار بسیار سخت بود. و قبل از آن آقای حسین دژاکام را معرفی کنم مهندس حسین دژاکام متولد سال ۱۳۲۸ در یکی از شهرهای کرمان هستند و مهندس رشته الکتروتکنیک می‌باشند.در یک خانواده تحصیل‌کرده و هنرمند متولدشده‌اند و از طرفی مصرف‌کننده مواد مخدر به مدت  ۱۷ سال بودند. در کنارش خیلی مطالعه درباره علوم ،ادیان ،تاریخ ،فلسفه و عرفان و رشته‌های جامعه‌شناسی و روانشناسی  داشتند.

در ابتدا کار ایشان سخت بود و برای درمان خودشان  نه الگوی داشتند  نه کسی بود  که ایشان را راهنمایی کند و مسیر مشخص نبود.

با دستان خالی ولی با نیروی عشق و ایمان حرکت  کردند و ذره‌ذره کسانی که قرار بود به ایشان بپیوندند که ما به ایشان می‌گوییم یاران یا سوته دلان از طریق امواج عشق و فرمان الهی در صور آشکار و در صور پنهان  همدیگر را پیدا کردند و آن گروه چندنفره اولیه را امروز تبدیل کردند به یک خانواده بسیار بزرگ با چندین شعبه در سراسر کشور، خیلی سخت بود، ولی به نتیجه رسید.

ناباورانه بود، حتی اساتید ایشان، استاد رعد به آقای مهندس فرمودند: اگر موفق به انجام این کار شوید عشق را  بیشتر از ما درک خواهی نمود. و با لطف خداوند و همت آقای مهندس دژاکام این اتفاق بزرگ به وقوع پیوست، و آن کشف بزرگ روش دی اس تی، اتفاق افتاد، به بیان آقای حکیمی روزی خواهد آمد که روز ۱۵ آذر به‌عنوان کشف درمان اعتیاد در تاریخ جهان به ثبت خواهد رسید.

ما امروز خانواده بزرگی هستیم که هیچ پیوند نسبی و خونی نداریم، اما پیوند ما سببی است و سبب آن‌هم کنگره ۶۰ است که این پیوند خیلی از مواقع محکم‌تر از پیوندهای فامیلی می‌باشد.

 با تمام سختی‌ها ما هر هفته اینجا جمع می‌شویم و تولد می‌گیریم و شورونشاط این جشن از عروسی هم کمتر نیست این لطف بزرگی است از طرف خداوند که در حق تک‌تک ما شده است؛ باید سپاسگزار باشیم.

این هفته عزیز را خدمت بنیان‌گذار کنگره ۶۰، دیده‌بانان، پیشکسوتان و همه خدمتگزاران تبریک می‌گویم انشا الله خداوند به آقای  مهندس عمر طولانی عطا فرماید و سال‌های سال بتوانیم از وجود ایشان استفاده کنیم.

و اما دستور جلسه دوم: تولد جواد عزیز و پنجمین سالروز رهایی ایشان است.

آقا جواد در سفر اول در لژیون آقای عبدالله موسوی بودند و به‌خوبی سفر اول را به اتمام رساندند. و باید بگویم روزگار به هیچ‌کس چک سفید امضاء نمی‌دهد، در هر جایگاهی که باشید به‌نوعی تضمین ما ،نوع تفکر و عملکرد ما می‌باشد و کسی که بتواند تولد پنج‌سالگی بگیرد یعنی کارش را درست انجام داده است که این توفیق نصیبش شده است.

خیلی‌ها وقتی رها می‌شوند یا حداکثر بعد از یک سال رهایی از کنگره می‌روند ولی وقتی کسی می‌تواند به جایگاه آزادمردی برسد، قطعاً حرکتش درست بوده و این باارزش است و خیلی مسائل در عنوان آزادمردی نهفته است. و هم‌سفر آقا جواد که راهنمای هم‌سفران هستند به ایشان هم تبریک می‌گویم به راهنمای آقا جواد، آقای عبدالله موسوی و تمام هم لژیونی‌های ایشان  تبریک می‌گویم. به بنیان کنگره ۶۰ و تمام اعضا تبریک می‌گویم.

سخنان مسافر جواد:

خوشحالم که خداوند به من و خانواده‌ام این توفیق را داد که در بیست و یکمین سالروز رهایی بنیان کنگره ۶۰ باشم و تولد بگیرم و تشکر ویژه دارم از تمام دوستانی  که خیلی انرژی به من و خانواده‌ام دادند؛ و کسانی که از راه دور آمدند به‌خصوص راهنمای بسیار عزیزم آقای سید عبدالله موسوی که در سفر اول خیلی ایشان به من کمک کردند.

من هم مثل تمام عزیزان که ناخواسته یا خواسته دچار اعتیاد شدند حدود ۱۶ سال پیش به‌صورت تفننی مصرف می‌کردم  ولی بعد از گذشت یک سال جایگزینی کامل شد و دیگر نمی‌شد و نمی‌توانستم مصرف نکنم، به‌صورت مداوم ۱۱ سال  شیره و تریاک مصرف کردم و روزانه یک پاکت سیگار نیز می‌کشیدم و دیگر نمی‌توانستم مواد را کنار بگذارم.

قبل از کنگره برای ترک یا درمان به هیچ ‏ ان جی او دیگری نرفتم و در سال یک‌مرتبه اقدام به ترک می‌کردم و بیشترین مدت ترک من سه ماه بود ولی کل سیستم بدنم به هم ریخته بود ، با یک سرماخوردگی دوباره به مصرف مواد برگشتم.

یکی از دوستانم کنگره ۶۰ را به من معرفی کرد و روزی که آمدم یک تولد پرشور و حالی بود که خیلی روی من تأثیر گذاشت من جذب کنگره شدم و در همان جلسه اول آقای عبدالله موسوی را انتخاب کردم مرا با آغوش باز پذیرفت به‌صورت منظم جلساتم را آمدم بعدازآن مدت یازده ماه در کلینیک خدمت کردم و نزدیک چهار سال است که از دام اعتیاد به سیگار رهایی یافتم.

در پایان تشکر می‌کنم از راهنمای هم‌سفرم خانم الهه از راهنمای هم‌سفر کوچکم خانم فتانه تشکر می‌کنم.

از راهنمایان محترم آقای عبدالله موسوی و محسن نجفی و از  تمامی اعضای کنگره ۶۰ تشکر می‌کنم.

آرزوی مسافر جواد:

برای تمامی سفر اولی‌ها  آرزوی موفقیت و رهایی دارم.

سخنان راهنمای هم‌سفر خانم الهه:

خداوند را شاکر و سپاسگزارم که این فرصت را به من داد که در بین شما عزیزان در این جشن حضور پیدا کنم هفته بنیان‌گذار کنگره ۶۰ می‌باشد این هفته را در رأس به آقای مهندس دژاکام خانواده محترمشان مجمع  C14 و تمامی اعضای کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم من هم جا دارد پیرو فرمایشات آقای مهندس که فرمودند در این هفته یاد کنید و سپاسگزاری کنید از اعضای قدیمی کنگره و کسانی که بذری کاشتند و این بذر تبدیل به نهال شد و حالا تبدیل‌شده است به یک درخت پربار از زحمات آقایان خدامی، سید مهدی حسینی، آقای جمال کبیر رضایی و خانم سودابه عزیز که این بذر را در اصفهان کاشتند تشکر می‌کنم و کمال قدردانی رادارم.

خانم ریحانه در سفر اول  رهجوی خانم سمیه بودند و هستند و از زحمات ایشان تشکر می‌کنم و به ایشان هم تبریک می‌گویم ریحانه وقتی سفر دوم وارد لژیون من شد این مسائل و مشکلات عدیده‌ای داشت و یک نقطه پررنگ دارد و آن این بود که حتی موقعی که کمک راهنما شد قدمی از قدم برنداشت مگر در  اهداف کنگره ۶۰ بود.

سخنان هم‌سفر کمک راهنمای محترم خانم ریحانه:

خدا را بسیار شاکر و سپاسگزارم که توانستم یک‌بار دیگر این جایگاه را لمس کنم از تک‌تک شماها که در این جشن ما را همراهی کردید کمال تشکر را دارم انشا الله که بتوانم در شادی‌هایتان جبران کنم امشب نمی‌خواستم راجع به گذشته صحبت کنم چون دستور جلسه بنیان کنگره ۶۰ بود.

ولی همیشه در لژیونم میگویم همیشه خوب است که به گذشته نگاهی بکنی، زندگی من و آقا جواد مثل تمام زندگی‌های زمان اعتیاد پر از ترس و ناامیدی و  مشاجرات بود. قبل از اینکه به کنگره بیایم هیچ‌وقت حضور ایشان را در کنارم احساس نکردم چه در شادی‌ها چه در غم‌ها ولی با آمدنم به کنگره ۶۰ فهمیدم همیشه تنها بودم وقتی‌که دخترم طنین به دنیا آمد گفتم خدایا نقش این بچه در زندگی من چیست پدرش که نیست من هم که افسرده و ناامید هستم چه‌کاری می‌توانم انجام دهم آن موقع آگاهی نداشتم و بعد هم‌زمان با تولد آقای حکیمی من وارد کنگره شدم و مشاوره شدم و سخنی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند، حرف‌هایشان بر دلم نشست و همان عشق و محبتی که همیشه در ذهنم علامت سؤال بود در کنگره پیدا کردم.

در کنگره مصداق اینکه حساب عاشق با عشق است  با معشوق چه‌کار را دیدم که همه به هم خدمت می‌کردند.

با آموزش‌هایی که در کنگره ۶۰ گرفتم خودم را شناختم  قالب را گفتم برای سفر اولی‌ها که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است،  نیازی نیست در بیرون به دنبال معجزه بگردیم در کنگره معجزه را خواهیم دید خدا را شکر که کنار یک مصرف‌کننده قرار گرفتم تا بتوانم آموزش بگیرم.

تشکر می‌کنم از کمک  راهنمای محترم عبدالله موسوی، از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم، از کمک راهنمای مسافرم آقا محسن تشکر می‌کنم، از کمک راهنمای ویلیام مسافرم آقای ولی خانی تشکر می‌کنم، از کمک راهنمای قبلیم خانم سمیه تشکر می‌کنم، از خانم فتانه کمک راهنمای هم‌سفر طنین تشکر می‌کنم، از کمک راهنمای خودم خانم الهه تشکر می‌کنم، از مسافرم تشکر می‌کنم و از تمام اعضای  کنگره ۶۰ تشکر می‌کنم.

هم‌سفر طنین:

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

از راهنمای پدرم و از راهنمای مادرم و از راهنمای خودم تشکر می‌کنم.

تایپ: مسافر رضا

عکس: مسافر اصغر

ویرایش و انتشار: مسافر سعید


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم دوشنبه 19 آذر 1397 08:17
رهایی و آزادمردی را خدمت شما و کمک راهنمایان عزیزتون تبریک میگم و امیدوارم در جایگاههای بالاتر قرار گیرید
خدا قوت خدمت اعضای بزرگوار سایت ، از زحمتهای شما تشکر می کنم.گل های رهایی ، قسمت انرژی دهنده ی پنج شنبه هاست.خواهش می کنم در صورت امکان،عزیزان را بهره مند کنید.سپاسگزارم
مسافر فرامرز لژیون ۱۶ دوشنبه 19 آذر 1397 07:31
سلام.اولین چیزی را که در کنگره ۶۰ از استاد مهربان و راهنمای دلجو و زحمتکشم آقای محسن نجفی در لژیون ۱۶ آموختم این بود که؛ وقتی خواست و ارادهء انسان در طول خواست و ارادهء خداوند قرار میگیرد، معجزات در آنجا اتفاق میافتند و غیر ممکن ها ممکن میشوند. هفتهء بنیان کنگرهء ۶۰ را به بنیان گزار کنگره جناب آقای مهندس دژاکام و کمک راهنمای خوبم آقا محسن تبریک میگویم و از این که مرا بعنوان یک عضو از خانواده را در خانوادهء کنگره پذیرفتند سپاسگزارم.
همچنین تولد ۵ سالگی رهایی و رسیدن به جایگاه شریف آزاد مردی را به هم لژیونی عزیزم آقا جواد و خانوادهء محترمشان تبریک عرض نموده و امیدوارم شاهد توفیق و موفقییت روزافزون ایشان و کلیه اعضاء محترم کنگره در جایگاههای بالاتری باشیم.
انشاءالله.
مسافر فرامرز لژیون ۱۶ دوشنبه 19 آذر 1397 07:30
سلام.اولین چیزی را که در کنگره ۶۰ از استاد مهربان و راهنمای دلجو و زحمتکشم آقای محسن نجفی در لژیون ۱۶ آموختم این بود که؛ وقتی خواست و ارادهء انسان در طول خواست و ارادهء خداوند قرار میگیرد، معجزات در آنجا اتفاق میافتند و غیر ممکن ها ممکن میشوند. هفتهء بنیان کنگرهء ۶۰ را به بنیان گزار کنگره جناب آقای مهندس دژاکام و کمک راهنمای خوبم آقا محسن تبریک میگویم و از این که مرا بعنوان یک عضو از خانواده را در خانوادهء کنگره پذیرفتند سپاسگزارم.
همچنین تولد ۵ سالگی رهایی و رسیدن به جایگاه شریف آزاد مردی را به هم لژیونی عزیزم آقا جواد و خانوادهء محترمشان تبریک عرض نموده و امیدوارم شاهد توفیق و موفقییت روزافزون ایشان و کلیه اعضاء محترم کنگره در جایگاههای بالاتری باشیم.
انشاءالله.
همسفر شهرزاد ، شعبه سهروردی یکشنبه 18 آذر 1397 15:49
خانم ریحانه عزیز، خواهر لژیونی خوبم شیرینی این جشن گوارای وجودتان، به امید جایگاههای بالاتر برای شما و مسافر محترمتان، تبریک به طنین عزیزم
تبریک خدمت کمک راهنمایان محترمشان و خداقوت به خدمتگزاران سایت
مسعود خمین یکشنبه 18 آذر 1397 13:35
تبریک عرض می کنم اگر امکان داره اجازه خدمت را به دیگران هم بدهید کمک راهنما ها در جایگاه نگهبانی و دبیری بسیار زیبا خدمت می کنند ولی ای کاش این فرصت را به دیگران هم می دادید
مسافر علی محمد لژیون 16 یکشنبه 18 آذر 1397 11:32
از کمک راهنمای محترم خودم اقای محسن بسیار تشکر میکنم جلسه خوبی بود و اموزش گرفتم . اقای جواد برادر لژیونی عزیزم
انشاله در اینده شال کمک راهنمایی را دریافت کنید
همسفر جمعه 16 آذر 1397 22:08
خدا قوت.آفرین
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ جمعه 16 آذر 1397 13:43
خدا قوت به استاد جلسه آقای محسن نجفی که جلسه خیلی زیبا و آموزنده ای را بیان کردند،جشن با شکوه و پر از انرژی بود،خیلی آموزش گرفتم.انشاالله که آینده آقا جواد را با شال راهنمایی ببینیم.تا باد چنین بادا.....
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: