کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1397/10/13
پنجشنبه 13 دی 1397 ساعت 23:52 | نوشته ‌شده به دست حبیب22 c60 | ( نظرات )
 پنجشنبه سیزدهم دیماه1397جلسه نهم از دوره سی و هفتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافرامیر ؛ نگهبانی کمک راهنما مسافر پژمان  و دبیری  کمک راهنما مسافر محمد، با دستور جلسه اول  : "جهان بینی در ورزش "و دستور جلسه دوم"تولد اولین سالروز رهایی مسافر رضا "  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

کنگره به ما می آموزد که ما باید ورزش کردن را در برنامه زندگی خود قرار بدهیم ، همانگونه که شاعر گرانقدر می فرماید:

                           زنیرو بود مرد را راستی                                                 زسستی کژی زاید و کاستی

سخنان استاد:

در ابتدا استاد از ایجنت و مرزبانان و تمامی کسانی که در آماده‌سازی مکان جدید شعبه سلمان فارسی زحمت کشیدند تشکر و قدردانی نمودند و در ادامه در مورد دستور جلسه مشارکت نمودند.

در مورد جهان‌بینی در ورزش باید بگویم که اگر امروز ما بخواهیم زندگی انسان‌ها را با 40 و یا 50 سال پیش مقایسه کنیم می‌بینیم که  خیلی از بیماری‌ها از بی‌تحرکی و ورزش نکردن و خوردن غذاهای پرحجم و پرکالری به وجود آمده است و از طرف دیگر هم اعتیاد سیستم جسم انسان را مختل نموده است.

دستور جلسه جهان‌بینی در ورزش که توسط آقای مهندس در دستور جلسات کنگره 60 قرار داده‌شده است به ما می‌گوید که همان‌گونه که خداوند در کلام‌الله شریف می‌فرماید ما تو را در جسمیت قراردادیم تا به تکامل برسی و ما برای این جسممان هیچ ارزش و بهایی قائل نیستیم. چرا؟ چون‌که ما از سیستم و ساختار جسممان  که چگونه این جسم ما کار می‌کند هیچ اطلاعی نداریم.

کنگره به ما می‌آموزد که ما باید ورزش کردن را در برنامه زندگی خود قرار بدهیم، همان‌گونه که شاعر گران‌قدر می‌فرماید:

      زنیرو بود مرد را راستی                                                                 زسستی کژی زاید و کاستی

یعنی من هرچقدر جسم و فیزیک خود را با ورزش کردن قوی کنم بیشتر انرژی‌دارم و بیشتر سرحال هستم و بهتر می‌توانم کارهای روزمره خودم را به انجام برسانم.

در کنگره ما آموزش می‌گیریم که نباید به‌یک‌باره و از روز اول ورزش سنگین انجام بدهیم بلکه تدریجی و آرام‌آرام این کار را انجام بدهیم، ما اگر خوب نگاه کنیم می‌بینیم که اکثر افرادی که در بیمارستان‌ها بستری و با بیماری‌های مختلف دست به گریبان‌اند براثر همین ورزش نکردن و بی‌تحرکی می‌باشد.

اگر کنگره به ما می‌گوید که باید ورزش کنی و یک‌رشته ورزشی داشته باشی برای این است که من مسافر در آینده دچار بیماری نشوم  و همیشه جسمم سلامت باشد و ورزش هدف نیست بلکه وسیله‌ای است برای رسیدن به‌سلامتی، برای مسافران سفر اول هرقدر که سیستم ایکس آن‌ها فعال می‌شود باید به همان اندازه هم ورزش کنند و همان‌گونه که مواد تیپر می‌شود و سیستم ایکس بدن فعال می‌شود، باید به همان اندازه هم ورزش کنند .

دستور جلسه دوم:

اما در مورد دستور جلسه دوم یکمین سال روز رهایی آقا رضا، باید بگویم که خیلی خوشحال هستم که امروز اولین سال رهایی آقا رضا را جشن می‌گیریم و ایشان یک الگوی خوبی برای مسافران سفر اول می‌باشند، ایشان با یک حال خراب و کمر خمیده وارد کنگره شدند و وقتی وارد لژیون بنده شد به من گفتند که ستون فقرات من دچار مشکل شده است و باید عمل جراحی انجام بدهم و من به ایشان گفتم که باید تا  وقتی‌که رها شوی  صبر کنی و نمی‌توانی عمل جراحی انجام بدهی.

ایشان با شرکت مستمر در جلسات و زمین ورزش به رهایی رسیدند و وقتی‌که رها شدند دیگر اثری از بیماری نداشتند و پیامی که من برای تولد ایشان از کتاب 60 درجه انتخاب نمودم این است که امیدواری بسیار، سبب قدم‌های محکم می‌شود، یعنی وقتی انسان در صراط مستقیم امیدوار می‌شود و نباید هیچ ترسی به خودش راه بدهد و وقتی ما در صراط مستقیم قرار می‌گیریم خداوند غیرممکن‌ها را برای ما ممکن می‌کند، من این روز عزیز را در رأس به آقای مهندس، آقای فخاری ایجنت شعبه، خانم داوودی اسیسانت و هم‌سفران آقا رضا و راهنمایان هم‌سفرانشان تبریک می‌گویم.

اعلام سفر مسافر رضا:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره و متادون، مدت تخریب 20 سال، 14 ماه به روش DST همراه با داروی OT باراهنمایی آقای امیر محمدی سفر نمودم، رهایی 13 ماه در ادامه باراهنمایی آقای محمد داودی مدت 11 ماه به روش DST همراه با داروی نیکوتین خوراکی سفر نمودم رهایی 13 ماه رشته ورزشی شنا و پیاده‌روی 

سخنان مسافر رضا:

از تمام مسافران و هم‌سفران که با صحبت‌هایشان به ما دلگرمی دادند و ما را مورد لطف قراردادند تشکر می‌کنم.

من کارمند شهرداری و در قسمت بایگانی مشغول به کار هستم و یک روز که ساعت 8 صبح به محل کارم رفته بودم و یک ارباب‌رجوع  به بایگانی برای انجام کار مراجعه نموده بود و من هم مصرفم را انجام داده بودم و ایشان از همکار بنده سؤال نمود که آقای امینی نیامده است و این ارباب‌رجوع اذعان نمود که آقای امینی معتاد است و از همان‌جا بود که این تفکر در من به وجود آمد که من باید از شر اعتیاد خلاص شوم و به‌طور اتفاقی کتاب 60 درجه را قبل از کنگره مطالعه نمودم.

به کنگره آمدم و در لژیون آقای امیر محمدی شروع به سفر نمودم و همیشه هر آنچه ایشان در رابطه با درمان اعتیاد می‌گفتند من می‌گفتم چشم، مدت 13 ماه در لژیون ایشان سفر نمودم و به رهایی رسیدم.

آقای محمدی به بنده پیشنهاد نمودند که برای درمان سیگار به لژیون  ویلیام بروم و اگر از معجزات کنگره بخواهم بگویم این است که من‌بعد از رهایی در شغلی که دارم ارتقاء سمت گرفتم و این‌که در اینجا من به رهایی رسیدم و الآن هم در قسمت سایت در حال خدمت هستم و در پایان از آقای مهندس تشکر می‌کنم، از ایجنت محترم شعبه آقای فخاری تشکر می‌کنم، از آقای امیر محمدی کمک راهنمای خوبم و از کمک راهنمایان هم‌سفرانم و از کلیه شما مسافران عزیز و هم‌سفران گرامی تشکر می‌کنم.

سخنان کمک راهنمای محترم: هم‌سفر خانم مینا:

خداوند بزرگ را شاکر و سپاس گذارم که یک‌بار دیگر به جهت تولد یکی دیگر از عزیزان کنگره توانستم که در این جایگاه قرار بگیرم و در اینجا جا دارد از همه‌کسانی که در آماده نمودن مکان جدید شعبه زحمت‌کشیده‌اند تشکر کنم و  اولین سال رهایی آقای رضا را به کمک راهنمای محترم آقای امیر محمدی و همچنین هم‌سفران آقای رضا، خانم بتول و خانم هاجر و کمک راهنمای محترم خانم مریم تبریک می‌گویم، خانم بتول روز جشن هم‌سفر برای اولین بار پا به کنگره گذاشتند و  هرکدام از هم‌سفرانی که در کنگره حضور دارند قطعاً نمونه‌ای از عشق هستند چراکه هر نسبتی که با مسافرشان داشته باشند فرقی نمی‌کند چه همسر و یا مادر و یا دختر باشند فرقی نمی‌کند چراکه سراسر وجودشان عشق است و اگر ایمان بیاورند قطعاً به آن چیزی که می‌خواهند می‌رسند و خانم بتول از آن دسته هم‌سفرانی بودند که به کنگره ایمان آوردند و ایشان تشنه آموزش هستند و من خدا را از این بابت شکر می‌کنم و امیدوارم که به جایگاه‌های بالاتری در کنگره برسند.

سخنان هم‌سفر بتول:

من از آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم که این بستر را برای ما فراهم نمودند و خیلی از ایشان ممنونم و الآن آرامشی را که در زندگی دارم مدیون آقای مهندس هستم و خیلی خوشحال هستم که به کنگره آمدم و از آموزش‌های آن در زندگی‌ام استفاده نمودم، از آقای امیر محمدی تشکر می‌کنم، ایشان خیلی برای مسافرم زحمت کشیدند، از کمک راهنمای خوبم خانم مینا تشکر می‌کنم، خیلی از ایشان آموزش گرفتم، در پایان از آقای فخاری ایجنت شعبه، خانم داودی، از مرزبانان گروه خانواده خانم مریم و خانم فرزانه و از همه شما که در جشن ما شرکت کردید تشکر می‌کنم.

آرزوی مسافر رضا:

آرزو می‌کنم که همه‌کسانی که با کنگره آشنا می‌شوند به رهایی برسند.

آرزوی هم‌سفر بتول:

آرزو می‌کنم که تمامی سفر اولی‌ها به رهایی برسند.

   

 

عکاس : مسافر اصغر 

تایپ و تنظیم : مسافر حبیب 

ویرایش: مسافر سعید

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رضا لژیون21 دوشنبه 17 دی 1397 22:40
آقا رضا این روز عزیز را به شما و خانواده محترمتان تبریک میگویم و خدا قوت بابت خدمات و زحماتتان در سایت ان شاءالله شما را در جایگاههای بالاتر ببینیم و همچنین تبریک و خدا قوت به کمک راهنمای محترم امیر آقا
همسفرعفت شعبه سهروردی یکشنبه 16 دی 1397 22:14
باسلام یکمین سال تولدآقای رضا وخانم بتول عزیزرا صمیمانه تبریک عرض میکنم باآرزوی جایگاههای بالاتر برای شما
مسافر جابر شنبه 15 دی 1397 23:10
تبریک فراوان خدمت آقارضا وهمسفران محترمشان وهمچنین خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی امیرآقا
علیرضا سایت شنبه 15 دی 1397 14:26
سلام خسته نباشید تبریک عرض میکنم به آقا رضا انشاءالله که درزندگیت موفق پیروز باشید خیلی عالی بود
امیرسلمان شنبه 15 دی 1397 13:38
آقای رضای بزرگوار و دوست داشتنی سالروز رهاییتان را به شما و خانواده محترمتان تبریک عرض کرده و عذرخواهی مجدد که سعادت حضور در این روز عزیز را نداشتم هرچند از این راه دور بسیار تا بسیار انرژی گرفتم.
مسافر سعید لژیون هجدهم جمعه 14 دی 1397 22:15
آقا رضا عزیز اولین سالروز رهایی را به شما و خانواده محترمتان و همچنین خانواده کنگره60 تبریک میگویم
با آرزوی توفیق و سربلندی برای شما
همسفرزهره لژیون۶سلمان جمعه 14 دی 1397 20:55
تبریک به خانم بتول وآقارضاانشاءلله خدمتگذاران درکنگره باشید وکمک راهنمایی راتجربه کنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: