گزارش کامل از اختتامیه مسابقات جام سردار
شنبه 15 دی 1397 ساعت 19:51 | نوشته ‌شده به دست رضا امینی | ( نظرات )
روز جمعه چهاردهم دی‌ماه 1397 اختتامیه مسابقات جام سردار در نمایندگی ورزش کنگره60 اصفهان با حضور دیده‌بانان کنگره 60 و مسئولین استان اصفهان رأس ساعت 10 برگزار شد.


گزارش کامل درادامه مطلب...
همایش در ابتدا با کلام روح‌بخش قرآن كریم و سرود ملی کشورمان رأس ساعت 10 صبح آغاز شد.
در ابتدا ایجنت نمایندگی ورزش اصفهان مسافر حسین گزارش عملکرد ورزشی نمایندگی‌های اصفهان در سال 1397 را قرائت کردند:

شکوفه‌ها همیشه در بهار پدیدار می‌شوند اما تو در سرما بر شاخه‌های درون پدیدار گشتی این نشانه حیات دوباره توست که این بار دیگر به آنچه بودی بر نخواهی گشت زیرا بال‌های پروازت به  پهنای آسمان برگشته. نقاب‌ها را از رخ بردارید  در راه مستقیم  همه‌چیز دیده می‌شود. پرواز را از دوستان خود بیاموزید  تا هرکجا که  لازم باشد شمارا گسیل بداریم. حلقه‌ها هم در انتظار اعمال تزکیه شده شما هستند چون کلام‌الله در تمام  ابعاد جاری شوید ، ظلمت و تاریکی را شناخته‌اید پس آن کنید که فرمان است.
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر
در ابتدا خداوند را سپاس می‌گویم که در این جایگاه قرار گرفتم و سپاسگزارم از جناب مهندس دژاکام بنیان‌گذار کنگره 60 که خودشان و خانواده محترمشان بیست و اندی سال است که  در این راه قدم برداشته و خداراشکر دست رنج تمام‌کارهایی که انجام داده‌اند را ما در گوشه‌ای از اصفهان می‌بینیم.
خیرمقدم عرض می‌کنم خدمت مهمان عزیز و  دیده‌بانان محترم آقای حکیمی ، آقای خدامی و آقای شریفیان که امروز هر چیزی را که می‌بینیم حاصل زحمات این عزیزان است.
بنام قدرت مطلق الله
فعالیت‌های ورزشی نمایندگی‌های کنگره 60 اصفهان با آموزش‌های جناب مهندس و  حمایت مسئولین استان اصفهان با پیشرفت چشمگیری در حال پیگیری است و  هر جمعه در پارک شهدای شهرداری با شرکت شمار زیادی از مسافران و هم‌سفران انجام می‌شود. در این راستا مسافران در رشته‌های تیمی مانند والیبال، فوتبال و رشته‌های انفرادی شامل بدمینتون، تنیس روی میز، دارت، شطرنج، باستانی و ایروبیک شرکت می‌کنند.
فعالیت‌های ورزشی اخیر کنگره 60 منطقه اصفهان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1:ورزشی رشته فوتبال با حضور 250 نفر از مسافران در قالب 24 تیم برگزاری مسابقات 
2: برگزاری مسابقات ورزشی رشته والیبال با حضور 400 نفر از مسافران در قالب 34 تیم و سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی مسابقات والیبال جام عقاب طلایی و جام سردار گروه هم‌سفران خانم در قالب 7 تیم از کلیه شعب اصفهان.
3: برپایی رشته ورزشی شنا مخصوص مسافران به‌صورت سه نوبت در هفته از ساعت 5:30 صبح الی 7 صبح با حضور 100 الی 200 نفر از مسافران در هر جلسه.
4: برگزاری مسابقات ورزشی رشته دارت ، تنیس روی میز و شطرنج هر یک با حضور ده‌ها نفر از مسافران و هم‌سفران گرامی .
5: اعزام تیم‌های منتخب به رقابت‌های کشوری کنگره 60 در پارک طالقانی تهران.
6:برپایی رشته ایروبیک ویژه گروه خانواده در پارک شهدای شهرداری.
7: استفاده از استخر ویژه هم‌سفران با حضور 100 الی 150 نفر  برای یک نوبت در هفته.
8: برنامه‌ریزی و برگزاری اردوی ورزشی تفریحی در باغ‌های بانوان سطح شهر اصفهان.
در پایان امید است تا شاهد فراهم آمدن اماکن ورزشی موردنیاز و لوازم ورزشی با این روند رو به رشد درزمینهٔ فعالیت‌های ورزشی کنگره 60 باشیم.

در ادامه مجری محترم هم‌سفر مرجان از دیده‌بان تحقیقات کنگره 60 مسافر علی خدامی دعوت کردند تا در جایگاه قرار بگیرند:

سلام دوستان علی هستم یک مسافر.
خیلی خوشحالم و خداوند را سپاس می‌گویم که به من توفیق داد تا این سعادت را داشته باشم تا در خدمت اعضاء خوب و محترم نمایندگی‌های کنگره60 اصفهان باشم. خداوند را سپاسگزارم که این لطف را به ما عطا کرد  که این‌چنین جمع سالمی داشته باشیم و از این فضاهای معنوی و ورزشی در کنار هم استفاده کنیم.
تشکر می‌کنم از مسئولین استان اصفهان، جناب آقای حکیمی که خیلی زحمت کشیدند ، مرزبانان ، ایجنت ها ، اسیستانت ها و همه عزیزان که برای این مراسم  تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم.
من خیلی ساده و کوتاه مروری می‌کنم بر اعتیاد و اینکه چگونه اتفاق می‌افتد و در کنگره 60 چگونه درمان می‌شود.همه ما می‌دانیم خداوند خیلی سیستم پیشرفته‌ای به ما عطا کرده و بدن و کالبدی پیشرفته‌ای را به ما داده است و مخدرهای طبیعی قدرتمندی هم در بدن انسان تولید می‌شود و اگر بخواهیم ساده بگوییم انسان نشئه طبیعی است و این مخدرها مثل دینور فین است که آقای مهندس می‌گوید 200 برابر بیشتر مورفین خالص قدرت دارد. اوپیورفین در بزاق دهان ترشح می‌شود و 6 برابر مورفین قدرت دارد.  انکفالین ها در سیستم عصبی ترشح می‌شود و 70 الی 80 برابر مورفین قدرت دارد و دوپامین ، سروتونی ،ناقل‌های عصبی و هورمون‌های متعدد بالانس بیو شیمیایی بدن را تأمین می‌کنند.
اگر ما شب می‌خوابیم ، صبح بیدار می‌شویم ،خسته می‌شویم ، خوشحال می‌شویم و ... به خاطر وجود مخدرهای طبیعی بدن است.
وقتی شخص از بیرون یک ماده مخدر را مصرف کرد  یعنی تریاک ، شیشه ، شیره ، سیگار ، مشروب ، قرص‌های روان‌گردان ، دیازپام و یا هر ماده مخدری که ما را از حالت طبیعی خارج کند یعنی دارد آن بالانس را به هم می‌زند و استمرار آن باعث می‌شود که این سیستم طبیعی بدن از کار بیفتند و ما اصطلاحاً می‌گوییم بیماری اعتیاد جایگزینی مخدرهای بیرونی به‌جای مخدرهای درونی است.
وقتی‌که شخص ادامه داد مصرف مواد مخدر را  ، دیگر کم‌کم  سیستم تولیدکننده مخدرهای درونی به واکنش‌های طبیعی بدن پاسخ نمی‌دهد  و منوط می‌شود به مصرف مواد و مواد باید بیاید تا آن سیستم کار کند و جایگزینی این‌گونه اتفاق می‌افتد.
وقتی‌که شخص از بیرون ماده مخدر مصرف نکرد و سیستم درونی هم ازکارافتاده است و کمبود مخدرهای طبیعی بدن باعث خماری فرد می‌شود و این بیان فیزیولوژی خماری است که وقتی می‌گویند فردی خمار است که به‌اصطلاح تخصصی به آن می‌گویند سندروم محرومیت از مواد مخدر یعنی مخدرهای طبیعی بدن دیگر تولید  نمی‌کنند و این اتفاق خیلی بد است و این را همه ما تجربه کردیم. برخلاف چیزی که فکر می‌کنند که مصرف‌کننده از روی لذت مصرف می‌کند و  لذت‌جو است اما واقعاً چه لذتی؟ مصرف می‌کند که حرف بزند ، بایستد ، راه برود ، مثل یک آدم سالم زندگی کند و این لذت‌جویی نیست زمانی که جایگزینی اتفاق افتاد و مسئله اعتیاد به وجود آمد.
در بیرون می‌گویند اعتیاد مسمومیت مزمن است ولی از نگاه کنگره 60 این تعریف از اساس اشتباه است و یک جهانی را برای درمان اعتیاد گمراه کرد. اعتیاد مسمومیت نیست و هر کس می‌گوید که باید اعتیاد را سم‌زدایی کرد ازنظر علمی سخت در اشتباه است.
خداراشکر در کنگره 60 این اشتباه را اصلاح کرد و گفت اعتیاد مسمومیت نیست و بیماری اعتیاد هیچ نیازی به سم‌زدایی ندارد و باید در فرایند مشخصی این سیستم‌ها دوباره راه‌اندازی شوند به همین دلیل کنگره60 مثلث درمان اعتیاد را  معرفی کرد که همه ما می‌دانیم اضلاع آن جسم ، روان و جهان‌بینی است یعنی درواقع این مثلث ، مثلث آسیب شناسایی اعتیاد است که بیماری اعتیاد با بیمار چه‌کاری کرده است. اگر می‌گوییم بیماری است ، این بیماری کجا را خراب کرده است ؟ قلب ، مغز ، سیستم عصبی ، کلیه ، هورمون ، جسم و کجاست؟
که آقای مهندس در مقاله صورت‌مسئله اعتیاد کاملاً برای ما توضیح دادند که بیماری اعتیاد سه قسمت را آسیب‌زده است در جسم که مخدرهای طبیعی بدن را از تعادل خارج کرده است،  در قسمت روان و خلق‌وخو که تابع جسم است را از تعادل خارج کرده است و دیگر شخص تعادل طبیعی ندارد و همه ما این را درک کرده‌ایم که شب همه خواب هستند ، فرد مصرف‌کننده بیدار است  ، صبح همه بیدارند او خواب است ، همه خوشحال هستند او ناراحت ، همه ناراحت هستند او خوشحال و کاملاً ناهماهنگ که این همان عدم تعادل روانی است. 
ازنظر جهان‌بینی هم که تفکرات از تعادل خارج می‌شود و فرد طلب کار می‌شود و می‌گوید چرا به من کار نمی‌دهید؟ به من وام بدهید و... و زغال خوب و دوستان بد را علت مصرف‌کننده بودن خود می‌داند و خودش را بی‌گناه می‌داند اما ازنظر کنگره 60 این‌گونه نیست و تمام بار اعتیاد بر دوش خود فرد است.
برای درمان چه‌کار باید کرد؟
در اینجا کنگره 60 یک مثلث که از اضلاع آن دی اس تی ، تئوری ایکس و اوتی است را تشکیل می‌دهد که درواقع  برای راه‌اندازی سیستم مخدرهای طبیعی بدن است.
روش‌های مختلفی وجود دارد در دنیا  که یکی از شایع‌ترین آن‌ها قطع ناگهانی مواد است  که جمله‌های معروف آن‌هم این است که: یک جو غیرت داشته باش ، بیست سال مصرف کردی دیگر ترک کن ، هروئین چیز بدی است و ... و فقط  بعضی‌ها فعل ترک را صرف می‌کنند و نمی‌دانند که بیماری اعتیاد را نمی‌شود ترک کرد و اگر کسی فعل ترک را برای اعتیاد گفت بدانید که چیزی از اعتیاد نمی‌داند . 
اعتیاد یک بیماری خیلی سنگین ، فیزیولوژی ، روانی و جهان‌بینی است . آمارهای جهانی نشان می‌دهد که تقریباً 100 درصد از قطع ناگهانی مصرف با شکست مواجه می‌شوند که مشخص‌ترین آن در سال 2002 بود که  King's College London منتشر کرد و گفت کسانی که قطع ناگهانی می‌کنند بعد از سه سال دوباره به مصرف مواد مخدر روی می آورند.
روش دوم جایگزینی داروی های شیمیایی است به جای مخدرهای طبیعی بدن که آن‌هم نتیجه مشخصی نداشته و وضعیت را هم بدتر کرده است.
روش سوم که کنگره آن را استفاده می‌کند روش دی اس تی است و ابداع آقای مهندس دژاکام است و  که همه ما با آن درمان شدیم و قصد تبلیغ ندارم بلکه دارم واقعیت را می‌گویم. در این روش مخدرهای طبیعی بدن به مدت 10 ماه برنامه‌ریزی می‌شود که راه‌اندازی شود و وقتی این اتفاق بیفتد دیگر میل به مصرف مواد مخدر ندارد ، برگشت نمی‌خورد و وسوسه نمی‌شود ، ما در کنگره چیزی به نام وسوسه نداریم . ما به شخصی که میل به خوردن آب دارد نمی‌گوییم وسوسه آب دارد بلکه نیاز بدنش است. مخدرهای طبیعی هم وقتی کار نمی‌کند و شخص میل به مصرف دارد ، وسوسه نیست بلکه نیاز فیزیولوژی بدن است و وقتی این نیاز تأمین شود دیگر میلی و برگشتی ندارد.
در متد دی اس تی کنگره 60 در مدت ده ماه با استفاده از داروی اوتی یا اپیوم تینچر یا شربت تریاک است که  این دارو واقعاً آفریده شگفت‌انگیز خداوند است که همین تریاک دو چهره دارد یکی چهره الهی که واقعاً شفابخش است  و یک چهره شیطانی است که در سوءمصرف است.
استفاده‌ای که ما از تریاک می‌کنیم همان چهره الهی و شفابخش آن است که می‌تواند تمام اعتیادها را درمان کند و در کنگره 60  عیناً دیده‌ایم که شیشه‌ای که تمام دنیا می‌گویند درمان ندارد در کنگره 60 درمان می‌شود.
National Institute on Drug Abuse که یکی از قوی‌ترین مراکز علمی اعتیاد در آمریکا است می‌گویند امیدواریم در ده سال آینده دارویی  پیدا کنیم که با آن شیشه را درمان کنیم اما ده سال است که در کنگره با اوتی شیشه درمان می‌شود و این موفقیت و افتخار بزرگی است برای کشور ما و می‌توانیم این علم را به دیگر کشورها صادر کنیم .
کشور ما پیشتاز بوده است با مبارزه با اعتیاد ، هم در قسمت ورود مواد مخدر که نتیجه آن چند هزار شهید،  جانباز و نیرو صرف آن شده است و باید تشکر کنیم از نیروی انتظامی و کسانی که زحمت‌کشیده‌اند.
کسانی که در کنگره درمان می‌شوند طبق گفته مجری محترم  درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان است و ما به درمان اکتفا نمی‌کنیم و می‌خواهیم به تعادل بیشتر برسیم و برای این تعادل بیشتر نیازمند ورزش هستیم ، ما ورزش می‌کنیم که به تعادل حداکثری برسیم ، ما در کنگره 60 اعتیاد را با ورزش درمان نمی‌کنیم ولی از ورزش برای رسیدن به‌سلامتی بیشتر استفاده می‌کنیم.
ورزشی که در کنگره انجام می‌شود چه فرقی با ورزش‌های بیرون از کنگره دارد؟ 
ما ورزشکاران زیادی را دیدیم که بعد از ورزش به سمت اعتیاد رفتند ولی در کنگره 60 کاملاً معکوس است یعنی تمام ورزشکاران کنگره 60 کسانی هستند که درگذشته اعتیاد داشتند اما امروز به سطحی رسیدند که ورزش می‌کنند.
در رشته‌های تیراندازی و راگبی بچه‌های کنگره 60 به سطح تیم ملی رسیده‌اند و این  شوخی نیست که یک فرد مصرف‌کننده مواد مخدر بتواند به این سطح برسد.
مسئله بعدی جهان‌بینی ورزش است و این مسئله ما را متمایز می‌کند و ما در ورزش به دنبال بردن و باختن نیستیم بلکه همین‌که ورزش می‌کنیم برای ما بزرگ‌ترین برد است  ما در کنگره یا می‌بریم یا می‌آموزیم باختی در کار نیست.
در ورزش کنگره60 هیچ‌کس به داور اعتراض نمی‌کند حتی اگر داور سوت اشتباه بزند ، ما هیچ رفتار بی‌انظباطی و بی‌اخلاقی نداریم و این را جهان‌بینی ورزش ما می‌گوید. 
کسانی که یک روزی هنجارشکن بودند ، قانون‌شکن بودند و هیچ‌کس روی آن‌ها حسابی باز نمی‌کرد امروز ثابت می‌کنند که همه آن‌ها تمام‌شده و در ورزش هیچ اعتراضی نمی‌کنند ، هفته سه بار به استخر می‌روند و ...
ما دیگر در کنگره از واژه معتاد استفاده نمی‌کنیم و مسافر هستیم . بچه‌های کنگره 1000 کیلومتر رانندگی می‌کنند بدون اینکه بوقی بزنند و چراغ قرمزی را رد نمی‌کنند. بچه‌های کنگره 60 آشغال بیرون نمی‌اندازند و این‌ها  اخلاق و جهان‌بینی کنگره60 است.
بچه‌های کنگره 60 تبدیل به شهروندان سالمی می‌شوند که حتی از کسانی که تابه‌حال یک نخ سیگار هم نکشیده‌اند می‌توانند سالم‌تر ، باادب‌تر و با discipline بهتر زندگی کنند و تبدیل به شهروندان سالم و صالحی بشوند و این خروجی کنگره60 است.
از این علم و دانش که خداوند از طریق آقای مهندس در اختیار ما گذاشته است و چنین موفقیت‌هایی را کسب کردیم باید سپاسگزار خداوند باشیم . سپاسگزار مسئولینی باشیم که به کنگره 60 کمک کردند  و همین‌جا از مسئولین استان اصفهان ، شورای شهر ، شهرداری و دکترهایی که با کنگره 60 همکاری می‌کنند سپاسگزارم و اگر این حمایت‌ها نبود کنگره60 این موفقیت‌ها را نداشت.
در ادامه از دکتر کوروش محمدی عضو شورای شهر اصفهان دعوت به عمل آمد تا در جایگاه قرار بگیرند.


سلام دوستان محمدی هستم یک هم‌سفر.
عرض ادب احترام خدمت تمامی سفید رویان و  سفید چهره های کنگره 60 و خدمت تمامی مسئولین که در این جلسه شرکت کردند.
خدا قوت  می‌گویم به کنگره شصتی‌های عزیز. کنگره 60 امروز مبین تمامی باورهای سالم و مثبت اخلاقی و ارزشی جامعه ما است و جالب است که این عزیزان درگذشته کسانی بوده‌اند که در جامعه ما به‌عنوان یک لکه منفی و قابل‌استفاده‌ای بودند و تحت عنوان معتاد بودند  و یک مجرم بودند اما کنگره 60 امروز آمده است و می‌گوید که این‌ها امروز بهترین انسان‌ها و فرشتگانی روی زمین هستند.
کنگره60 این جهان‌بینی و باور را ایجاد کرد تاکسی که روزی به این افراد معتاد می‌گفتند ، تبعیض قائل می‌شد و ... شرمنده شود.
بهترین لحظات کاری من که به دنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی هستم در همین دیدارهایی است که با اعضاء کنگره 60 دارم و افتخارم این است که یک هم‌سفر هستم در کنگره 60 و سال‌هاست با این مجموعه ارتباط دارم  و برنامه‌های این مجموعه را دنبال می‌کنم.
کنگره60 کار بزرگی را انجام داد و به جامعه انسانی ما درس داد، کنگره60 به جامعه ما عشق و محبت را یاد داد ، در کنگره60 چیزی به نام اعتراض  ، آزار ، اذیت و... نیست و کاش قوانین کنگره 60 در همه زندگی ما جاری بود.
من حیفم می‌آید به کنگره60 بگویم انجیو و به بقیه انجیو های دیگر هم انجیو بگویم، کنگره60 یک ناجی است  برای کشور ما و تنها گروهی است که پس از سال‌ها جواب داد و نشان داد می‌شود بیماری اعتیاد را کنترل کرد.
تعبیر من نسبت به کنگره 60 این‌گونه است مثل مادری است که فرزندش دائم در حال اشتباه است ولی عاشقانه دوستش دارد به او کمک می‌کند و سنگ‌ها را از جلوی پای او برمی‌دارد و از او توقعی ندارد.
کنگره60 یک کلاس آموزشی اخلاق و انسانیت است و به ما نشان داد که می‌توانیم از تمامی ظرفیت‌های جوامع  مختلف استفاده کنیم و سال‌ها بود از آن استفاده نکردیم.
ما کارهای زیادی برای جلوگیری از اعتیاد کردیم . آدم‌ها را تحقیر و تضعیف کردیم و خیلی از فرصت‌ها را از آن‌ها گرفتیم اما کنگره 60 می‌گوید باید به انسان‌ها فرصت داد و به آن‌ها محبت کرد و بامحبت مسیر درست را به آن‌ها یاد داد.
یکی از ویژگی‌های خوب کنگره60 این است که از هیچ دستگاهی کمک نمی‌گیرد و مستقل و باهمت خودش این کار را آغاز کرد.
ما امروز به‌عنوان مدیریت شهری و قبل از آن‌من به‌عنوان فعال در این حوضه خودمان به سمت کنگره آمدیم و دستتان یاری به‌سوی کنگره 60 دراز می‌کنیم باوجوداینکه کنگره 60 کمکی از ما نخواست.
در افتتاحیه نمایندگی سهروردی عرض کردم که افتخار می‌کنم که برای تک‌تک برنامه‌هایی که مربوط به کنگره 60 است ازجمله برای افتتاح مجموعه ورزشی کنگره در سال آینده هر آنچه در توان داریم کمک بکنیم.
کنگره 60 باید در محلی باشد که مردم شهر را متوجه خودش بکند و آرزو می‌کنم که روزی برسد کنگره 60 اعتیاد را ریشه‌کن بکند و بر مبانی اخلاقی کار کند.
با این شیوه‌ای که در کنگره 60 وجود دارد مشخص است که ورزش آن‌هم الگو است چون مبنای کنگره 60 عشق و محبت است که در جامعه ما کمرنگ شده است و این واژه را کف خیابان‌ها له کردیم و امیدوارم مبانی رفتاری و اخلاقی که در کنگره60 به بخشی از جامعه اصفهان یک الگو و افتخار است برای کشورمان.
و ما مسئولین این حرکت  بزرگ کنگره 60 را می‌فهمیم و شما می‌توانید ورزش سالم ، اخلاقی و پهلوانی را زنده نگه‌دارید و دارید بااقتدار با بیماری اعتیاد می‌جنگید و شما پهلوان و قهرمانان شهر ما هستید.
در ادامه از خانم طغیانی  که از شورای شهر در جلسه حضور داشتند درخواست شد تا در جایگاه قرار بگیرند:


عرض سلام و ادب خدمت شهروندان اصفهانی ، خدمت بزرگانی که بسیار افتخار می‌کنم که در بین آن‌ها هستم و نشان دادند که  برای هر مشکلی اراده قوی لازم است.
من امروز آمدم یاد بگیرم برای خودم و برای زندگی‌ام  و مسیرم که اگر اراده قوی ، تصمیم و مشارکت باشد می‌توانم مشکلات را حل کنم.
زمانی که با کنگره آشنا شدم  و دیدم خانم‌هایی به نام هم‌سفر در کنار مردانشان نشستند و  قبول کرده‌اند مسیر اشتباهی که آن‌ها رفته‌اند و این فقط به خاطر یک اشتباه و رفتن مسیر اشتباه است و تصادف است و باید کمک کرد تا برگردد به‌جای اینکه قهر کنیم و خانه را ترک کنیم و امروز درجایی ایستادید که به آن‌ها افتخار می‌کنید.
کنگره60 نشان داد که اگر مردم برای مشکلات خودشان پیش‌قدم شوند بدون اینکه دولت و نهادهای عمومی  به آن کمک کنند چقدر می‌تواند مشکلات خودشان را به‌خوبی حل کنند. به نظر من این روش شما باید دستور کار بشود و در دانشگاه‌ها تدریس شود.
یکی از دوستان گفت که خودتان را به روش کنگره‌ای معرفی کنید  و من گفتم من هنرپیشه نیستم و نمی‌توانم این‌گونه صبحت کنم اما کلام آخرم را این‌گونه با پایان می‌رسانم چون تحت تأثیر شما قرار گرفتم.
سلام دوستان طغیانی هستم یک هم‌سفر.
در ادامه از دکتر علیرضا عرب زاده یکی از دکترانی که با کنگره 60 همکاری می‌کنند درخواست شد تا در جایگاه قرار بگیرند.

سلام دوستان علیرضا هستم یک هم‌سفر
خیلی خوشحالم به‌عنوان یک هم‌سفر  تقریباً نزدیک به یک دهه در خدمت کنگره60 هستم. خدا را شاکرم به خاطر اینکه ذره‌ای در کنار شما عزیزان بودم و در بحث درمان یکسری قدم‌هایی را بردارم و این چیزی نبوده جز خواست خدا و راهنمایی‌های بنیان کنگره 60 و یک عرض ارادت بسیاری زیادی نسبت به ایشان داشته باشیم به خاطر روش دی اس تی که بنیان گزاری کردند.
در وادی دهم آمده است که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است . اگر به خودم برگردم یکی از آن‌هایی هستم که این تغییر را در خودش ایجاد کرد . تقریباً یک دهه‌ای در بحث اعتیاد در مکان‌های مختلف کار می‌کردم والان به‌عنوان یک مسئول فنی کار می‌کنم در خودم یک تغییراتی را انجام دادم و دیدم بهترین روش که بتوانیم آن را در درمان استفاده کرد همین روش دی اس تی است.
اگر کسی با من مشورت می‌کرد و بخواهد درمان بشود نظر من روش درمانی کنگره 60 است و کسانی که به مرکز ما می آیند بیشتر به سمت متد دی اس تی می‌روند و به خاطر اعتقاد قلبی من و پرسنل من است و اگر موفقیتی بود به خاطر همان اعتقاد قلبی بود که داشتم  و راهنمایی‌هایی که مسئولین کنگره به ما دادند که در ابتدا آقای مهندس و دیده‌بانان محترم و در همین‌جا از آقای حکیمی که دقیقه‌به‌دقیقه در کنار ما بودند و از بیانات ایشان استفاده می‌کردم.
امیدوارم خداوند کاری بکند که بقیه کسانی که به‌نوعی درگیر مواد مخدر هستند وارد کنگره 60 بشوند وازدام اعتیاد رها بشوند.
در ادامه مجری عزیز همسفر مرجان عملکرد ورزش همسفران نمایندگی های کنگره60 اصفهان را قرائت کردند.


به نام قدرت مطلق الله
خلاصه عملکرد ورزش هم‌سفران در سال ۹۶_۹۷
ورزش هم‌سفران با حضور بیش از ۵۰۰ نفر ورزشکار در رشته‌های ورزشی دارت ،بدمینتون،والیبال،تنیس روی میز ،ایروبیک،شطرنج ،فوتسال،طناب‌کشی و هفت‌سنگ در روزهای جمعه در پارک شهدای شهرداری فعالیت دارد آمار تفکیک‌شده هر رشته ورزشی به شرح ذیل اعلام می‌گردد: 
تعداد ۱۲۰ نفر در رشته والیبال ،۲۰نفر در رشته بدمینتون،۲۰نفر در رشته‌ تنیس روی میز،۵۰نفر در رشته  دارت،و شطرنج ۱۰ نفر می‌باشد.رشته‌های فوق به‌صورت سازمانی شده و در قالب تیم هستند ورزش ایروبیک نیز در دو نوبت به‌صورت عمومی در هر نوبت قریب به ۱۰۰ نفر ورزشکار دارد و همچنین ورزش شنا با هماهنگی به‌عمل‌آمده با استخر گلسار نزدیک به ۲۰۰نفر از هم‌سفران روزهای سه‌شنبه از استخر استفاده می‌نمایند.اما از فعالیت‌های جدید، راه‌اندازی تیم‌های فوتسال بانوان با حضور ۲ تیم ۱۰ نفرِ و برگزاری بازی‌های بومی و محلی(هفت‌سنگ ،طناب‌کشی) می‌باشد.

جهت هم‌سفران کوچک نیز فعالیت‌های ورزشی شاد و مفرح در نظر گرفته می‌شود مثل بازی‌های تعادلی ،بازی منچ و مار و پله در ابعاد بزرگ ،سفالگری،طناب‌کشی و غیره

در سال ۹۶_۹۷ دو دوره مسابقات والیبال و بدمینتون ،تنیس روی میز،دارت تحت عنوان جام عقاب طلایی و سردار با حضور تیم‌های مذکور برگزار شد همین‌طور تیم‌های فوق همگی به مسابقات جام عقاب طلایی تهران اعزام گردیدند.و همچنین از دیگر فعالیت‌ها برگزاری اردوهای ورزشی و تفریحی در باغ بانوان می‌باشد.
با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌توانیم ورزش بسکتبال و هندبال بانوان را نیز راه‌اندازی کنیم ولی به دلیل کمبود فضای ورزشی در پارک شهدای شهرداری فعلاً قادر به این کار نیستیم امیدواریم در آینده شرایط فراهم گردد و این رشته‌های ورزشی نیز به همراه ورزش تیر و کمان که بسیار متقاضی دارد به رشته‌های ورزشی اضافه گردد.
در پایان به نمایندگی از ۵۰۰ نفر هم‌سفران ورزشکار کنگره ۶۰ پارک شهدای شهرداری اصفهان از مسئولین محترم و ایجنت محترم پارک جناب آقای ایوبی و اسیستنت محترم پارک سرکار خانم داودی تقدیر و تشکر به عمل می‌آوریم.

با احترام
گروه مرزبانی خانواده پارک شهدای شهرداری اصفهان
دی‌ماه ۹۷
در آخر  دیده‌بان رابط شهرستان‌ها مسافر احمد حکیمی در جایگاه قرار گرفتند:


سلام دوستان احمد هستم یک مسافر.
از خداوند سپاسگزارم که امروز در محضر شما عزیزان قرار داشته باشیم  و این مراسم را در حضور همکاران کنگره 60 مسئولین استان اصفهان و یاد این پیام افتادم که می‌گوید  نگاهی به سما بینداز و این توانایی‌ها را نظاره‌گر باش که تلالو آن مانند الماس‌های الهی است که در کف بحر و اقیانوس بخوابند، هرگاه بیرون آیند در معماری آن جز قدرت و توان الله را نمی‌توانی بیابی. 
اگر امروز به این توانایی رسیدیم به خاطر کشف و زحمت‌های آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان هستیم که این راه را در اختیار دیگر انسان‌ها قراردادند تا آن‌ها هم بتواند از این جهان مخوف و ترسناک بیرون بیایند.
سالم‌سازی که در کنگره60 انجام می‌شود به‌وسیله ورزش بسیار و بسیار اثر بزرگ‌تری دارد ، وقتی می‌گوییم ورزش باید بدانیم که ورزش چیست. وقتی فکر می‌کنیم می‌بینیم که فکر من چیز دیگری است اما عضله من به‌عنوان جسم کار دیگری انجام می‌دهد که ورزش یعنی ایجاد هماهنگی بین این دو که از هر انسانی برنمی‌آید. انسان باید از جسم سالمی برخوردار باشد تا این کار را انجام دهد.
اگر یک تیمی بخواهد مسابقه بدهد اما حریفی نداشته باشد آیا می‌تواند لذت ببرد؟ آیا می‌تواند آن بازی را انجام دهد؟ پس بودن حریف یک رکن اساسی است در جهان‌بینی ورزش مطرح است که به حریف باید احترام گذاشت که به‌واسطه آن حریف است که دارم لذت می‌برم و مسابقه می‌دهم.
یا می‌بریم یا می‌آموزیم باختی در کار نیست. اگر می‌خواهیم این کار را به‌درستی انجام دهیم باید درونمان را از حس‌های منفی پاک‌کنیم مثل حس برتری‌طلبی ، خودخواهی ، حسادت ، کینه ، عداوت و... وقتی این‌ها را از درون خود پاک‌کنیم می‌توانیم توانایی پیدا کنیم که در تیراندازی باکمان موفق باشیم.
وقتی در مسابقات تیراندازی باکمان شرکت می‌کنم که اخیراً در سطح کشوری در رشته کامپوند شرکت کردم ، دیدم کسانی که خیلی خوب تیراندازی می‌کنند چقدر آرام هستند و چقدر به حریف احترام می‌گذارند و از چه جهان‌بینی خوبی برخوردار هستند به همین علت ما در باشگاه تیراندازی باکمان کنگره 60 بهترین زمین و امکانات را در اختیارداریم.
در کشور باشگاهی تیراندازی وجود ندارد که بتواند مسابقات داخلی برگزار کند و کمتر تیمی وجود دارد که در مسابقات ورزشی 4 نفر شرکت‌کننده در رشته کامپوند بانوان ، 4 نفر شرکت‌کننده در رشته ریکر بانوان ، 4 نفر شرکت‌کننده در رشته ریکر آقایان و 4 نفر شرکت‌کننده در رشته کامپوند آقایان و چنین باشگاهی کم‌پیدا می‌شود اما باشگاه کنگره60 در حال حاضر همین امروز مسابقات 18 متر راداریم و پنج تیم هشت نفرِ  راداریم که دارند مسابقات را برگزار می‌کنند.
این توانایی از  کجا آمده است؟ این روش ، متد و این ساختار است  که این توانایی را به ما داده است و امروز اگر این مجموعه را می‌بینیم ، این عزیزان و زحمت کشان که  من به سهم خودم از ایجنت ، اسیستانت و مرزبانان محترم پارک و تمامی ایجنت ها ، اسیستانت ها  ، مرزبانان ، کمک راهنمایان و تمامی خدمتگزاران نمایندگی‌های کنگره 60 اصفهان که زحمت کشیدند تشکر و قدردانی می‌کنم.
و این توانایی به خاطر این است که این روش اصولی ، منطقی و قابل‌اجراست و به همین دلیل مسئولین از آن حمایت می‌کنند و من از مسئولین محترم بسیار سپاسگزارم. اگر مسئولین از کنگره 60 حمایت می‌کنند از مردم ، انسان‌ها ، خانواده‌ها و جمعیت‌های مختلف حمایت می‌کنند و نگاه ما سالم‌سازی برای انسان ، خانواده ، جامعه و کشور است و امیدوارم خداوند توفیق دهد که بدهد که در این راه آنچه در توان داریم به اجرا بگذاریم تا بتوانیم روزهای خوب این‌چنینی را تجربه بکنیم.
از دیده‌بانان محترم آقای خدامی و آقا کامران ، مسئولین محترم ، پزشکان عزیز  همکار  سپاسگزارم . کمترین کار را من انجام دادم و آن‌هم هماهنگی بود و بیشتر کاربر روی دوش ایجنت ها ، مرزبانان و دیگر خدمتگزاران بوده است و امیدوارم قدر این روزها ، لحظه‌ها ، آموزش‌ها و آقای مهندس را بدانیم و آموزه‌های ایشان را به کار ببریم  تا بتوانیم زندگی خوب ، خوش و سازنده‌ای داشته باشیم. برای همه شما جمعه بسیار خوبی را از خداوند خواستارم.

تشکر و سپاس خدمت تمامی عکاسان محترم نمایندگی های کنگره 60 اصفهان

تایپ: هم‌سفر فاطمه ج

تنظیم و ارسال تصاویر:مدیر وبلاگ مسافر مصطفی

نمایندگی ورزش نمایندگی‌های کنگره60 اصفهان


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تربیت بدنی،

برچسب‌ها: کنگره60، درمان، ورزش،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو