خلاصه گزارش عملکرد لژیون شماره19سه شنبه تاریخ 97/11/02
پنجشنبه 4 بهمن 1397 ساعت 11:07 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )

   خلاصه گزارش عملکرد لژیون شماره 19 کمک راهنمای محترم مسافر رضا شاهمرادی

   موضوع: سی دی ماوراء

ما مثل یک ورزشکار هستیم که شروع می‌کند به تمرین کردن ما باید شروع کنیم به تمرین فرمان عقل. یک ورزشکار از........

خلاصه سخنان استاد:

در این سی دی جناب مهندس به بحث در مورد عمل به فرمان عقل صحبت کردند. من وقتی در هر موقعیتی که هستم نمی توانم به فرمان عقل عمل کنم، مثلا می‌دانم مواد مخدر بد است ولی نمی‌توانم کنار بگذارم، می‌دانم سیگار بد است ولی نمی توانم نکشم، میدانم ضد ارزش ها بد است ولی به ضد ارزش ها عمل می کنم و در چنین برزخی گیر کردم. یا مثال ساده تر می دانم باید حمام بروم، ولی نمی روم .می‌دانم صبح زود باید بیدار شوم ولی نمی توانم و ما همیشه می خواستیم، از شنبه شروع کنیم و فکر می کردیم ما اراده نداریم یا یک جو غیرت میخواهد ولی اینطور نیست، ما مثل یک ورزشکار هستیم که شروع می‌کند به تمرین کردن ما باید شروع کنیم به تمرین فرمان عقل. یک ورزشکار از روز اول نمی‌تواند ۴۰ کیلومتر ماراتن را بدود، روز اول از ۱۰۰ متر شروع می‌کند و به مرور زمان تمرین می‌کند تا بتواند ۴۰ کیلومتر را بدود.

ما هم باید تمرین کنیم و از مسواک زدن شب شروع کنیم، کار های ساده را انجام دهیم و بعد که می‌گوییم: عقل در تکامل مانند ماشین تابع خود است، یعنی این کارهای کوچک تمرین فرمان عقل است و در ادامه تبحر پیدا می‌کنیم و فرمانهای عقل را بیشتر و بیشتر اجرا می‌کنیم و عقل هم تکامل پیدا می‌کند و من هم مهارت در این کار پیدا می کنم، مثل یک ورزشکار که تمرین می کند و مهارت پیدا می کند، ما هم در اجرای فرمان عقل مهارت پیدا میکنیم، وقتی می فهمیم مواد مخدر بد است دیگر مصرف نمی کنیم، یا مضرات سیگار را متوجه می شویم سیگار نمی کشیم.

این نکته مهم در این سی دی بود که می آیم به کنگره تا به اینجا برسیم این که ما چند شب پیش داشتیم تی می کشیدیم همین بود شاید او ظاهر کار ربطی نداشته باشد ولی در باطن خدمت کردن ما تمرین فرمان عقل است تمرین عمل سالم است و این جا انجام می دهیم تا بتوانیم در بیرون از کنگره نیز آنها را انجام دهیم.

یک نکته دیگر اینکه، لازمهی درمان اعتیاد در کنگره ۶۰ سر وقت آمدن است و اگر سر وقت نیایم، وقتمان را تلف می کنیم، اینجا مال کسی است که میخواهد درمان شود و بهایش را هم پرداخت می کند. همه معتادان دنیا می‌خواهند درمان شوند ولی آیا همه آنها درمان میشوند؟ نه چون بهای درمان را پرداخت نمی‌کنند و بهای درمان این است که ساعت چهار و نیم بیایید و روی صندلی بنشینید و بدانید هیچ جای دنیا به این راحتی و رایگان درمان به شما نمی دهد و به راحتی با ساعت چهار و نیم آمدن و نوشتن سی دی جبران خساراتی را که به خودمان زده ایم را به راحتی پرداخت می‌کنیم.

نکته آخر اینکه راهنما تنها کاری که می کند، این است که فرمان عقل را برای شما تکرار می‌کند و خرد جهانی می گوید: اگر می خواهی درمان شوی به کنگره بیا،به دستورات راهنما عمل کن، درمان می شوی.


مشارکتها:

مسافر نعمت: چیزی را که نتوانیم با پنج حس ظاهر درک کنیم، می‌گوییم ماورا و حالا که به کنگره آمدیم باید تمام حواسمان را متمرکز کنیم تا بتوانیم بیشترین استفاده را از آموزش های کنگره ببریم.

مسافر احمد: درسی دی ماورا جناب مهندس می‌فرمایند: هرچه کنی به خود کنی و هیچ کس نمی‌تواند کسی را برای همیشه اذیت کند و با توجه به فرصت کمی که انسان دارد، باید تمرکز خود را روی یک کار یا یک علم قرار دهد و برای آموختن علم هیچ زمان و مکانی مشخص نشده است.

مسافر مهدی: مار وقتی کسی را نیش میزند، خودش پادزهر آن را دارد ولی ما چی. اگر نفرت بکاریم، کینه درو می کنیم و در کل هر چه بکاریم همان را برداشت می کنیم.

مسافر مجتبی:  همه چیز مثل صفحه سفید نقاشی است و تصویر را خودمان می کشیم.

تایپ و ویرایش: مسافر رضا لژیون 21
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر فرامرز لژیون ۱۶ سه شنبه 16 بهمن 1397 05:21
با درود و خدا قوت خدمت آقا رضا شاهمرادی کمک راهنمای محترم لژیون ۱۹،
از نکتهء مهمِ تمرین فرمانِ عقل که بسیار زیبا بیان کردید سپاسگزارم. خیلی استفاده نمودم.
با تشکرِِ فراوان.
علی رحیمی/ل 6 شنبه 6 بهمن 1397 08:09
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقا رضا شاهمرادی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic