کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1397/11/11
پنجشنبه 11 بهمن 1397 ساعت 20:14 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه یازدهم بهمن ماه 1397جلسه سیزدهم از دوره سی و هفتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافرعلی نادعلیان ؛ نگهبانی موقتکمک راهنما مسافر محمد  و دبیری  کمک راهنما مسافر مهدی، با دستور جلسه اول  : "سم زدایی و سم نزدایی "و دستور جلسه دوم"تولد یکمین سالروز رهایی مسافر مسلم "  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
برای کسانی که تازه وارد هستند بدانند روش درمان اعتیاد فقط و فقط دی اس تی با داروی اوتی در طول مدت ۱۰ الی ۱۱ ماه می باشد......

خلاصه سخنان استاد:


اعتیاد دامن خیلی از جوان‌های ما را گرفته و خیلی از خانواده ها را از هم پاشیده است.

بعد از ترک های متداول و مرسوم معتادان و به نتیجه نرسیدن آن ها، متخصصین بر آن شدند که راه چاره ای بیاندیشند تا بتوانند مشکل اعتیاد را حل کنند. تشخیص بر آن شد که اعتیاد یک مسمومیت مزمن است و بر اساس این تعریف مصرف کننده را مسموم و مواد مخدر را سم تلقی کردند و راه نجات آن را سم زدایی دانستند؛ به روش سریع(URD) و فوق سری(UROD)که واقعاً این یک انحراف علمی بود در حوزه درمان اعتیاد.

واقعیت این است که اگر می شد اعتیاد را ظرف مدت دو یا سه ساعت حلش کنیم، در واقع خیلی هم بد نبود، چون اعتیاد در اوایل یک لذتهایی دارد و شروع به مصرف می‌کردم و هر وقت مشکل حاد می شد، در ظرف دو سه ساعت این مشکل را برطرف می‌کردیم اما واقعیت این است؛ که اینطوری نیست اگر چنین بود، الان بالای ۲۰۰ میلیون مصرف کننده در دنیا وجود نداشت. در این روش تمام تلاش بر این است که سم را به وسیله داروهای آنتاگونیست به وسیله کپسولهای نالترکسون و آمپول های نالوکسون از بدن بیرون کنند.

استفاده از این داروها باعث می شود یک پوشش روی گیرنده های مرفینی ما به وجود بیاید و اجازه جذب مرفین را نمی دهد و بعد از مدتی خود بدن شروع به تولید مواد شبه افیونی مثل آنکفالین و دینورفین می‌کند که این داروها اجازه جذب اینها را هم نمی دهد

بنابراین شخص همیشه یک خماری شدید را تحمل می‌کند و همین باعث برگشت مجدد به مواد مخدر می‌شود و مصرف اش چند برابر میشود.

دیدگاه کنگره ۶۰ دقیقا مخالف این روش است و آقای مهندس در مقاله سم زدایی صریح اعلام می کند؛ اعتیاد مسمومیت مزمن نیست، بلکه یک بیماری و یک جایگزینی مزمن است که مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد شبه افیونی درونی می شود. در این مقاله یک خط بطلان بر اکثر روشهای ترک اعتیاد می‌کشد. از جمله سم زدائی که مردود ترین روش درمانی می باشد.

مواد مخدر برای کسی که مصرف کننده است سم نیست چون شخص را سرحال و متعادل میکند.

برای کسانی که تازه وارد هستند بدانند روش درمان اعتیاد فقط و فقط دی اس دی با داروی اوتی در طول مدت ۱۰ الی ۱۱ ماه می باشد و ما در این فاصله می توانیم، مشکل اعتیاد را برای همیشه حل کنیم.و بعد از ۱۰ ماه دفتر اعتیاد را برای همیشه در زندگیمان می بندیم.


اما دستور جلسه دوم تولد یک سال رهایی مسلم عزیز:

مسلم عزیز در بخش او تی مشغول خدمت است. مسلم عزیز تخریب خیلی زیادی نداشت و به صورت حرفه ای مصرف را یک سال تجربه کرده بود و  تعجب کردم که معمولا در یکسال اول انسان در حالت لذت از مواد مخدر است. چگونه است که آقا مسلم برای درمان آمده است؟ و اینکه یک شخص در اوج لذت بیاید و مواد را کنار بگذارد خیلی مهم است.

من بعد از بیست سال اعتیاد و و رسیدن به ناکجاآباد تازه به فکر درمان افتادم.

این عاملی که به شخص این توان را بدهد که در اوج لذت بردن، دست از مواد بکشد و چشم پوشی کند، فقط تیزبینی طرف است که می‌تواند  آینده را به تصویر بکشد که من آینده به کجا خواهم رسید و اینجاست که می‌تواند از لذت‌های زودگذر چشم‌پوشی کند و مسلم عزیز این کار را کرد.

عوامل متعددی بود که به مسلم کمک کرد ولی سه عامل مهم ترین آنها بود: اول حضور قبل از تشکیل جلسه، دوم فرمانبرداری و سوم بازیگر بودنش بود حتی در سفر اول.

 کسی که کارش را در جای خودش درست انجام دهد، خداوند فرصت خدمت را برای او فراهم می کند.


اعلام سفر:سلام دوستان مسلم هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، مدت تخریب ۵ سال، روش درمان دی اس تی، داروی درمان او تی، مدت سفر ده ماه به کمک راهنمایی آقای نادعلیان سفر کردم، رهایی ۱۳ ماه


 

مشارکت مسافر مسلم:

 برادرم مصرف‌کننده بود و همیشه نصیحتش میکردم، وقتی پدرم فوت کرد تخریب مواد را آنجا فهمیدم. فامیل جمع شده بودند و برادر من نبود، وقتی از خانمش پرسیدم؛ که برادرم کجاست؟ گفت: اگر برادرت را میخواهی برو توی زیرزمین خانه خودمان آنجاست.وقتی رفتم توی زیرزمین در را کمی باز کردم و دیدم پشت به درب نشسته و کاپشنش را روی سرش انداخته هر از چندگاهی پکی به سیگار می زند، وقتی جلوتر رفتم دیدم زرورق دستش است و معتاد به هروئین شده و من تا آن موقع مصرف هروئین را ندیده بودم و آن ماجرا گذشت تا بعد از یک ماه مادرم زنگ زد به من گفت: بیا ببین که برادرت کارتون خواب شده، به زن و زندگی و فرزندش هیچ اهمیتی نمی‌دهد و آن موقع بود که برادرم را به کمپ بردم و در آنجا تمام محتویات داخل جیبش را به من دادند و وقتی داخل آنها حدود ۱۰ گرم شیره بود و من گاهی از این شیره مصرف می‌کردم و هنوز باور به اعتیاد خود نداشتم تا اینکه یک روز با  یک مصرف کننده حرفه ای روبه رو شدم که با وافور تریاک میکشید، من به ایشان گفتم: که مدتی هست که دست و پایم می سوزد و گزگز می شود. مرد معتاد گفت: شاید مریض هستی گفتم نه آزمایش دادم و هیچگونه مریضی ندارم گفت خوب پس این یک بثت تریاک را بگیر و هر موقع دست و پایت سوزش داشت آن را مصرف کن. وقتی بثت را کشیدم دیدم خیلی حالم خوب شد و آنجا بود که فهمیدم معتاد شده ام و دیگر این شد کار هر روزم به مدت یک سال و نیم. تا اینکه با کنگره آشنا شدم و تشکر می‌کنم از آقای مهندس حسین دژاکام و خانم آنی که این بستر را برای ما فراهم کردند تا به صلح و آرامش برسیم.

تشکر ویژه از استاد عزیزم علی آقا نادعلیان و دست ایشان را می بوسم و تشکر ویژه ای از کمک راهنمای محترم  آقای محمد دارم با این که سیگاری نبودم حدود چهارده ماه در لژیون ایشان آموزش می گیرم و از ایجنت محترم و مرزبانان محترم و همه مسافران و همسفران و نشریات و اوتی تشکر می کنم خیلی ممنون که به صحبت هایم گوش دادید.نگارش: مسافر کریم لژیون 12

ویرایش و تایپ: مسافر رضا لژیون 21

عکاس: مسافر منصور 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرامید لژیون ۸ یکشنبه 14 بهمن 1397 04:20
باعرض سلام
مسلم عزیز اولین سال رهاییت را از صمیم دل به شما و کمک راهنمای عزیزمان, اقای نادعلیان, تبریک عرض میکنم
و امیدوارم شما را در جایگاههای بالاتر شاهد و ناظر باشیم
جمعه 12 بهمن 1397 09:41
سلام و عرض تبریک خدمت اقا مسلم و علی اقا عزیز خدا قوت به تمام خدمت گذاران کنگره . اسماعیل لژیون ۸ سلمان فارسی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات