مقاله: تنتور تریاک، لادانوم، اُپیوم تینکچر (OT)
یکشنبه 14 بهمن 1397 ساعت 14:32 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
مقاله ای به قلم کمک راهنما رحمان پاکدست
 این شربت در زیر چتر پروتکل و روش دی اس تی کشف شده توسط جناب مهندس حسین دژاکام مثمرثمر می باشد......

مقاله OT:

تنتور تریاک، لادانوم،اپیوم تینکچر:

اولین بار که با این کلمه(OT)آشنا شدم تاریخ 1393/09/10 روزهای سرد و کسل‌کننده اعتیاد بود که هرگز نمی دانستم که این واژه چیست؟ چه کاربردی دارد. اولین بار در جلسات آموزشی جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ با این واژه آشنا شدم جلسات را گذراندم و فقط فهمیدم که اگر می‌خواهم مشکل اعتیاد خود را حل کنم باید با تمام تلخی و مزه الکل و بوی تندی که این دارو دارد، آن را مصرف کنم اما نه به هر اندازه ای که دلم می خواهد،یا هر وقت که دوست دارم، چرا که این شربت در زیر چتر پروتکل و روش دی اس تی کشف شده توسط جناب مهندس حسین دژاکام مثمرثمر می باشد.

پس اولین کسی که مرا با شربت تریاک آشنا کرد فردی فرهیخته و صاحب علم است که در کنگره ۶۰ و در درمان اعتیاد کاملا شناخته شده می باشند. اما سالها قبل با اصل این دارو که تریاک می‌باشد خود آشنا شده بودم و آن را با میل کامل مورد مصرف قرار می‌دادم با اینکه باز هم نمی دانستم چه کاری را در حال انجام دادن هستم. بله اصل این شربت  ماده ای به نام تریاک می باشد که از دل گیاهی به نام خشخاش بیرون کشیده می شد با اینکه ۱۰ درصد از این دارو را تشکیل می دهد ولی در اصل و متن دارو قرار دارد، چرا که مواد دارو را تریاک تشکیل می‌دهد و تشکیل دهنده اصلی است که به دو دسته آلکالوئیدها و دیگر ترکیبات تقسیم می‌شود که آلکالوئیدها یک چهارم وزن تریاک و دیگر ترکیبات سه چهارم آن را تشکیل می‌دهند.

آلکالوئیدها اجزای فعال درمانی هستند که تا به حال 25 نوع آنها شناخته شده و در برخی جاها تا ۵۰ نوع از آنها در ترکیبات تریاک قید شده است که وجود دارند.

این مجموعه موجود در تریاک خاصیت یکدیگر را تکمیل می‌کنند. آلکالوئیدها هیچکدام همدیگر را از بین نمی‌برند و این یک ویژگی است که تریاک را یک داروی کامل و با راندمان و کم هزینه در مورد درمان اعتیاد کرده است. به طور مثال می توانیم از آلکالوئیدها نارسئین را نام ببریم که از لحاظ خواص دارویی مانند کدئین عمل می کند، اما اثرات ضد درد کمتری دارد، برخلاف کدئین تنفس را افزایش می‌دهد و عمل تنفس را زیاد میکند.

بهتر است بدانیم داروی ترامادول که برخی آن را بر کاهش تخریب اعتیاد یا درمان و ترک استفاده می کنند از همین بخش از تریاک خارج شده که به جای درمان و یا کنترل برعکس باعث تخریب سیستم ایکس می‌شود و این حکم تأییدی است که این مواد هرکدام به تنهایی کارایی برای درمان اعتیاد ندارند و باید همانند یک تیم یا گروه و یا یک قالب قرار بگیرند.

به تبائین که متادون را از آن گرفتند، هم می‌توانیم اشاره کنیم که همه تخریب آن را می دانیم. یک شگفتی در تریاک این است که اگر آلکالوئیدی بخواهد بیش از وظیفه خود کار انجام بدهد و اختلافی را به وجود بیاورد، ترکیبات دیگر او را کاملا متعادل می کنند. این گوشه ای از خواص تریاک بود که پایه و اساس شربت او تی را تشکیل می‌دهد.

حال به این نکته اشاره کنم: که همیشه طعم تلخ و بوی تند او تی برای من مورد سوال بود که چرا؟ حال اگر به دنبال تحقیق در مورد او تی هستم و البته از چندی پیش که درمان کامل پیدا نمودم، متوجه شدم که این دارو ۲۰ درصد الکل دارد و همیشه سوال بود که چرا الکل؟

حال به این موضوع می پردازیم که بهترین حلال برای تریاک که بتواند تمام اجزاء آن را حل کند و محلولی یک دست از تریاک بسازند، الکل طبی می باشد که این کار را به خوبی انجام می دهد و در ضمن باعث ماندگاری بالاتری هم برای تریاک می باشد.

بهتر است بدانیم ۷۰ درصد الباقی این دارو را آب مقطر تشکیل می‌دهد که اثرات مثبت و سازنده ای بر این محلول دارد و در امر مصرف راحت تر  آن را یاری می سازد.

بیشتر بدانیم: همیشه فکر می کردم طرح ساخت شربت اوتی  همانند پروتکل و روش دی اس تی که از ابداعات و کشفیات ذهن فرهیخته جناب مهندس حسین دژاکام باشد. اما با تحقیق متوجه شدم که پاراسلسوس زاده ۱۱ دسامبر یا ۱۷ نوامبر ۱۴۹۳ یک کیمیاگر در شهر سالزبورگ متولد شده اولین شخصی بود که متوجه شد، آلکالوئیدهای تریاک در الکل بسیار بهتر از آب حل می شوند و با توجه به تجربه های بسیار زیادی که در محلولهای تریاک داشت، به محلول او تی دست یافت که به عنوان تعدیل کننده به کار برد و اولین محلول را در لادانوم نامید.

واژه لادانوم برای تمامی محلول هایی که دارای الکل و تریاک می باشند به کار می رود.

لادانوم ساخته شده توسط پاراسلسوس از تمام شربت هایی که در قرن هفدهم ساخته شده بود، متفاوت تر بود و تا قرن نوزدهم لادانوم برای تسکین درد و به عنوان داروی خواب آور در بسیاری از داروها مورد استفاده قرار می گرفت.

در قرن بیستم که اعتیاد آور بودن تریاک و مشتقات آن بیشتر فهمیده شد، این دارو دچار محدودیت مصرفی شد و از آن پس با برچسب های مخصوص در بازار توزیع می گشت.

اما اواخر قرن بیستم لادانوم برای بیماری اسهال شدید مورد استفاده قرار می‌گرفت. این دارو امروز بدون برچسب مخصوص به عنوان تسکین دهنده درد و برطرف کننده اثرات قطع ناگهانی مصرف مواد مخدر در برخی کشورها و مورد استفاده قرار می گیرد. اما بهتر است بدانیم که تنها فردی که توانست جای متناسب استفاده از دارو و روش مناسب آن را کشف و به عرصه ظهور برساند، کسی نبود به جز بنیان کنگره جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ و کاشف و ابداع کننده روش دی اس تی درمان اعتیاد جناب آقای مهندس حسین دژاکام که بهترین و با راندمان ترین و با کیفیت ترین و کم هزینه ترین روش درمانی را در کنار دارویی به نام او تی با همین ویژگی‌ها به تمام دنیا معرفی نمودند و بنده حقیر هم این لطف الهی شامل حالم شد و نود و نه درصد تخریب های جسمی و روانی خود که بر اثر مصرف مواد مخدر هایی چون شیشه و هروئین داشته ام را با همین روش و در کنار هم این دارو درمان کرده ام.

لازم به ذکر است که بدانیم، مصرف سر از خود دارویی تخریب‌های ناگواری را به همراه دارد، که مصرف سر از خود این دارو عوارضی چون مسمومیت مزمن و جایگزینی مزمن را به دنبال دارد که در صورت جایگزینی مزمن ما دچار همان بیماری اعتیاد می شویم که تنها جای ممکن برای حل یا درمان این بیماری از نظر بنده حقیر تنها و تنها کنگره ۶۰ می باشد.

نویسنده: کمک راهنما رحمان پاکدست

ویرایش و تایپ: مسافر رضا لژیون 21

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات، پزشکی و سلامت،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی لژبون 21 دوشنبه 22 بهمن 1397 00:17
سلام خدمت مسافرروزهای سخت و مجری کارهای خوب،کمک راهنمای محترم مسافررحمان عزیرم واقعآ مقاله خوب و قابل درک ومتفاوتی بود بزبان ساده وشیوا وجذاب از کلمات استفاده کردی تبریک وخداقوت همراه با آرزوی موفقیت و شادی.
هادی از کلینیک اهورا چهارشنبه 17 بهمن 1397 14:19
سلام،ببخشید تو این عکس شربت اُ تی اون یک درصد مقدار چی و مشخص کرده جلویopiuدm
مسافر پرویز لژیون 5 چهارشنبه 17 بهمن 1397 00:02
سلام به استاد عزیزم اقا رحمان برای من خیلی همیشه جای سوال بود که دارو ot چی هست چطور پدیدار شده ممنون بسیار تا بسیار زیبا بیان کردید تشکر
احسان لژیون 21 سه شنبه 16 بهمن 1397 23:29
با عرض سلام خدمت آقای رحمان پاکدست ممنونم از مقاله ای که به این زیبایی نوشتید
اصغر غلامی ل ۴ سه شنبه 16 بهمن 1397 22:16
سلام اقا رحمان عزیز وگرامی ممنون از مقاله بسیار زیبا وجامع مارا ازاین قلم شیوابی بهره نگذارید
مسافر رضا لژیون 21 دوشنبه 15 بهمن 1397 10:00
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای رحمان پاکدست
خیلی زیبا و جامع موضوع را بیان کردید
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ یکشنبه 14 بهمن 1397 15:06
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای رحمان پاکدست که دستور جلسه او تی را خیلی قشنگ و روان توضیح دادند.سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو